Ceturtdiena, 29. oktobris Laimis, Laimonis, Elva, Elvijs, Elvis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Aptaujā iedzīvotājus par “Rapsoil” plāniem būvēt vēja parku

Aptaujā iedzīvotājus par “Rapsoil” plāniem būvēt vēja parku
11.10.2011 14:04

Šonedēļ marketinga pētījumu aģentūra “Factum Group” Liepājā pēc pašvaldības pasūtījuma veic aptauju par Liepājas iedzīvotāju informētību par plāniem pilsētā būvēt vēja elektrostaciju parku, kā arī par iedzīvotāju viedokli attiecībā uz objekta celtniecību, informē domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Aptauja ir kvantitatīvs pētījums, kura laikā notiks telefonintervijas un intervijas internetā saskaņā ar pētījuma metodoloģiju. Aptauja ir anonīma un turpināsies līdz šīs nedēļas beigām.

Intervijas gaitā iedzīvotājiem jautās par viņu personisko viedokli un attieksmi par vēja parka būvniecību, vērtējumu par projekta ieguvumiem un varbūtējām ne tik labvēlīgām ietekmēm uz vidi. Aptaujas veicēji lūgs iedzīvotājiem minēt arī demogrāfiska rakstura datus, piemēram, vecumu, dzīvesvietu, dzimumu, tautību un citus.

Aptaujas mērķauditorija ir Liepājas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Plānots aptaujāt 300 nejauši izvēlētus respondentus, pilsētas pastāvīgos iedzīvotājus, šo izlasi iegūstot no visiem pilsētas mikrorajoniem tā, lai atspoguļotu šā brīža Liepājas sociāli demogrāfisko raksturojumu.

Lai lemtu par projekta īstenošanu Liepājā, nākamajā nedēļā, pēc aptaujas datu apstrādes un rezultātu apkopošanas par tiem tiks informēti pašvaldības deputāti. Ar aptaujas rezultātiem tiks iepazīstināti arī masu mediju pārstāvji un citi interesenti.

SIA “Rapsoil” vēlas būvēt vēja elektrostaciju parku pilsētas ziemeļu daļā – Karostā, Baltijas jūras krastā, pie Liepājas ūdens attīrīšanas iekārtām, tas ir, 14. novembra bulvāra rajonā. Šis būs ekoloģiski tīrs enerģijas avots, jo vēja elektrostaciju darbībai nav nepieciešama ūdensapgāde, siltumapgāde, netiek radīti notekūdeņi.

Projekts pilsētai dos regulārus ieņēmumus budžetā no zemes nomas maksas, iespējas risināt jūras krasta nostiprināšanu pret eroziju, papildu elektrības jaudas, kā arī rekonstruētu ceļu infrastruktūru piejūras rajonā. Vienlaikus vēja parka projekts ir saistīts ar ietekmēm uz vidi, piemēram, trokšņu līmeņa un piejūras ainavas izmaiņas, šķēršļi putnu un sikspārņu migrācijas ceļā u.c.

25 komentāri

2011-10-11 18:17

Iedzīvotājs 37: Neredzu reālus plusus parka izveidei. Cik tad daudz līdzekļu pilsēta iegūs par zemes īri, noteikti, ka nieka grašus, tāpat arī korozija un ceļu infrastruktūra, lai aizmālētu acis. Nu atjaunos nelielu posmu ceļa un viss, pēc pāris gadiem varēs lāpīt nekvalitatīvi uzklāto segumu. Pie ūdens attīrīšanas iekārtām krastu jau nostiprināja, ja vajag vēl var nostiprināt bez visa tā parka izveides.

2011-10-11 18:18

Iedzīvotājs 37: Reāli ieguvējs būs kāds privātais, kurš tālāk uz to labi nopelnīs, visticamāk kāds partijām pietuvinātais, varēs labi sponsorēt partijas un pie reizes labi nopelnīt. Cita runa, ja Liepājai būtu samazināts elektrības tarifs, vai tamlīdzīgi cilvēkiem kāds pluss. Mīnusi ir vairāk nekā plusu.

2011-10-11 18:26

Naave: A dzīvei jēgu redzi? :D :D :D

2011-10-11 18:38

to Iedzīvotājs 37: No tavas vāvuļošanas nelabi metas. Paskaties uz sevi no malas, gudreli.

2011-10-11 18:40

Iedzīvotājs 37: Jā, ir jēga, sevišķi tad, ja tas ir kopējs labums, nevis iegūst kāds vienpersoniski un tā visa cieš vide. Labo saskatu piemēram izbūvētajā veloceliņā gar Jūrmalas parku līdz DR rajonam, labi gan pastaigāties, gan izbraukāties, arī vide sakopta, tam ir jēga.

2011-10-11 18:43

Iedzīvotājs 37: Es uz sevi varu paskatīties varu bez problēmām, jo neesmu kompleksu nomāktais, bet tev gan laikam taisnība acīs kož, gan jau esi ieinteresētais parka izveidē. Pirmkārt ir jādomā par cilvēkiem, labumu sabiedrībai un videi, nevis par savu kabatu, tad arī viss būs ok! :D

2011-10-11 20:07

ha ha: Par putnu migrācijas ceļiem vajag ievākt ziņas uzreiz,nevis sākt domāt tikai tad,kad sāks celt un projekti būs gatavi. Mums viss kā malēniešiem-izdara un tad sāk brēkt,cik tas ir slikti. Tik tad par vēlu ko mainīt.

2011-10-11 20:29

zina: Tā arī nesaprotu , kas tiem putniem - nozombēti vai kompjūterizēti , ka nevar tos rotorus aplidot !

Tā viņi no 200m augstuma peli var ieraudzīt uz zemes , bet propellerus neredz !

Par vēja rotoriem neinteresējos , bet par putnu migrāciju tiešām nesaprotu.

2011-10-11 20:46

Z.V.: Lai tik būvē. Ne jau atomreaktorus būvēs, bet dabīgu, videi draudzīgu enerģiju! ;)

2011-10-11 21:04

MW: Normālā valstī būtu rīkots vietēja mēroga referendums, Liepājā pietiks ar mistisku aptauju kur vismaz pusei no aptaujātajiem nav nemazākas ‘poņas’ par tēmu. Sesks ar būvētājiem , esmu pārliecināts, jau sen ir vienojušies, ‘aptaujas’, deputātu balsojums tik acu aizmālēšanai.

2011-10-11 21:23

mille: Smešno-300 respondenti!!!

Zēni rullē!!

2011-10-11 21:33

ass: Pirms Jūs domnieki pieņemat lēmumu, ieteiktu izlasīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas 2011. gada dokumentus ,,Vadlīniju izstrāde VES ietekmes uz vidi novērtējuma veikšanai Latvijas apstākļos” http://www.vpvb.gov.lv/data/fi...skaite.pdf un ,,Vadlīnijas VES ietekmes uz vidi novērtējumam un rekomendācijas prasībām VES būvniecībai” http://www.vpvb.gov.lv/data/fi...ikums.pdf. Liepājas pilsētas teritorijā uzstādīt VES ir liela muļķība un to var pierādīt.

2011-10-11 21:47

vejonis: vaijtad ir kada jega no iedzivotaju viedoklja?

2011-10-11 22:05

ass: Nu nepalieciet tašu par galīgiem ..........., rīkojot aptauju par VES paredzēto (nerealizējamo) būvniecību Liepājas pilsētas teritorijā ar cilvēkiem, kuriem nav nekāda saprašana, kas ir VES. Vajag painteresēties kā VES būvniecība notiek Eiropā http://epaw.org/ un ASV http://www.na-paw.org/. Ja Vīnē dzīvojošais Sprinoskis ar oranžajiem baigi grib būvēt VES, tad lai būvē Vīnes pilsētas teritorijā, nezinu gan vai Vīnes pašvaldības neuzskatītu tādas ieceres realizētāju par varbūt mazliet slimu.

2011-10-12 06:14

to Iedzīvotājs 37: Jā esmu ieinteresēts VES būvniecībā, tāpat kā esmu par akmeņogļu rūpnīcas būvi, esmu par Liepājas attīstību, par ostu, par metalurgu. Jo attīstoties rūpniecībai un enerģētikai attīstīsies mūsu ekonomika. Bet tev jau prātiņš par īsu, lai tādas lietas saprastu, tu domā ka veloceliņa būve neko nemaksā, ka nauda aug kokos. Atbrīvojies no boļševistiskās domāšanas un apskaties tālak par savu degungalu.

2011-10-12 08:15

kkkk: ko jūs te visi plēšaties, būtu labāk priecājušies ka kaut kas notiek, būs sakārtota vismaz kāda daļa no nesakoptās, papostītās Karostas teritorijas, kādam būs darbs, utt.. bet latviešiem jau neko nevajag labāk lai nekā nav, nekas nenotiek, dzīvot bezrūpīgu dzīvi, apsegties ar kartona gabaliem, utt.. :)))))

2011-10-12 09:08

MW: to Iedzīvotājs 37 12.10.2011 06:14

, 20 gadus jau "attīstās" , ap VES būs izmirusi teritorija tāpat kā ap Grobiņas VES

2011-10-12 09:36

kasis1: katrs Latvijas iedzīvotājs samaksā par šiem ģenerātoriem, jo šiem tak ir dubultais tarifs. Divus ģenerātorus atdod pilsētas īpašumā un tad lai būvē, vismaz ielu apgaismojumam nevajadzētu tērēt!

2011-10-12 10:38

99%: Ar to krasta stiprināšanu, būs kā ar publisko autostāvietu zem,, stikla kalna,, Jūras ielā.

2011-10-12 11:37

iedzivotajam 32: tu esi dalbajobs riktigs .... tu nesaproti ka mus pilseta vajag rupnicas tas mums dod darba vietas :) bet ja tev ir galvenais sedet interneta un rakstit komentus tad no tevim nau nekada jega tu jau drosvien nodoklus nemaz nemaksa un tev *** :)

2011-10-12 13:15

1/2": - выше писавшему...о каких рабочих местах ты там пишешь...а 32му-респект и уважуха...кстати он больше сделал в этом вопросе,чем Вы ув.оппонент...нет произволу денежных мешков...секель Я с тобой... а нахрена,мы с тобой на баррикадах стояли?Var būt iztulkot ?

2011-10-12 21:44

J: Šaubos ka tas ietekmēs elektroenerģijas cenu :) , mazāka jau tā nepaliks!

2011-10-13 13:01

No Toma ielas: Tik tiešām, ka eletrība paliks tikai dārgāka, jo mazie patērētāji samaksās visas celtniecības izmaksas. Caur caurēm koruptīvs darījums.

2011-10-14 18:59

Iedzīvotājs 37: To iedzivotjam 32 Jā, vēja ģeneratori reāli nodarbins cilvēkus, nodarbinātie cilvēki strādās maiņās un griezīs ģeneratora spārnus, pats esi riktīgs āzis un dalbajobs.:) Nodokļus maksāju pienācīgi, bet neesmu jefs, kurš uz dabas un tautas rēķina grib uzvārīties. Kas no tā parastajam Liepājas iedzīvotājam, kas viņam no tiem vēja ģeneratoriem, rēķins būs mazāks jāmaksā par elektrību, vai vēlviens miljonārs uzaugs kā sēne, šeku breku.

2011-10-14 19:08

Iedzīvotājs 37: Jā, es arī esmu par ražotni, kā Liepājas osta, Liepājas Metalurgs utt., bet ne jau vēja ģeneratori nesīs Liepājai kādu taustāmu rezultātu, kā jau minēju tas ir biznesa plāns priekš vienas vai attiecīgas personu grupas, nevis pilsētas iedzīvotājiem. Ja runājam par ekonomiku, tad ir šāda un tāda sapratne un te nav runa par boļšivisko domāšanu, bet par skandināvu modeli, bet Tev jau prātiņa par īsu.:D

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz