Ceturtdiena, 28. janvāris Spodris, Kārlis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

“Ar būvgružiem uz izgāztuvi otru reizi nebraucām”

“Ar būvgružiem uz izgāztuvi otru reizi nebraucām”
Foto: ilustratīvs
08.01.2020 07:00

Daiga Lutere, Linda Kilevica

"Kurzemes Vārds"

Ziņas par atkritumiem, kas tiek izgāzti dažādās vietās pat tepat piepilsētā, presē un sociālajos tīklos parādās regulāri, pēc vienas no tādām ar mums sazinājās arī kāds kungs, kurš pastāstīja savu pieredzi ar būvgružiem, uzskatot, ka neadekvāti augstā samaksa par to pieņemšanu ir tas, kas pamudina meklēt citus ceļus, kur no gružiem atbrīvoties.

Lasītājs savu īsto vārdu negribēja atklāt, bet dalījās ar savu pieredzi. Kad ģimene 2018. gadā nopirkusi jaunu mājokli, tajā bijis jātaisa nopietns remonts: no grīdām jānoņem gadus piecdesmit vecs linolejs, jāmaina vecie grīdas dēļi, jāizgāž divas starpsienas u.c. Lai viss, kā vajag, būvvaldē iesniegts gan starpsienu demontāžas projekts, gan arī nopirkti stipri maisi, kuros likt būvgružus. Gribējuši no tiem atbrīvoties legāli, aizvedot uz atkritumu izgāztuvi “Liepājas RAS” Grobiņas novadā. Noīrējuši busiņu, sakrāvuši tajā maisus ar būvgružiem un braukuši uz izgāztuvi. Iebraucot tajā, transporta līdzekli ar visiem gružiem nosvēra, tad vīrietis maisus pats izmeta uzņēmuma darbinieka norādītajā vietā. Pirms došanās prom no teritorijas tukšais transporta līdzeklis atkal uzbrauca uz svariem, un tad bija jāiet turpat pie dežuranta maksāt.

“Rēķinājos, ka par atvestajiem būvgružiem būs jāmaksā, bet, godīgi sakot, biju šokā, kad par atvesto kravu man paprasīja 82 eiro! Ar čeku, viss solīdi, bet sapratu, ka otru kravu turp vairs nevedīšu. Dzīvokļa remonts jau tā izmaksāja pietiekami dārgi. Ko darījām ar otru būvgružu kravu? Sievas vecākiem ir īpašums laukos, pie meža. Sarunājām, ka kopīgiem spēkiem nomaļā vietā pie mežiņa izraksim seklu bedri. Tajā tad arī apglabājām ķieģeļu lauskas, betona apmetuma gabalus, pāri palikušos vecā linoleja gabalus u.c. Visu pārējo, kas bija dedzināms, turpat laukos ugunskurā sadedzinājām. Labi, ka bija šāda iespēja. Ko dara citi pilsētnieki, kas mājās vai dzīvokļos taisa kapitālo remontu, nezinu. Ļoti šaubos, ka visi būvgruži nonāk izgāztuvē. Ja cilvēks pats ar savu transportu savus remonta laikā radušos atkritumus aizved uz izgāztuvi, manuprāt, tie jāpieņem bez maksas. Tikai tad var cerēt uz kārtību un nepiemēslotiem piepilsētas mežiem,” vīrietis uzskata.

Lūdzām arī “Liepājas RAS” valdes locekļa Normunda Niedola komentāru par izklāstīto situāciju. “Rupji rēķinot, simt eiro tonnā maksā nešķirotu būvgružu nodošana, ja kopā ir sagāzts stikls, koks, plastmasa un citi materiāli. Ja tos sašķiro pa frakcijām, par to nav jāmaksā. Tas ir mīts un vienkārši aizbildināšanās par dārgām izmaksām, ja cilvēki grib visu sasviest vienā kaudzē, lai pēc tam kāds cits to visu izšķiro. Tad tas maksā naudu, tāpēc cena tāda arī ir. Diezgan daudzi tagad paši atved sašķirotus celtniecības atkritumus, šādu cilvēku kļūst arvien vairāk,” viņš pastāstīja.

Bet par to, kādas ir izmaksas lielo gružu izvešanai, varat uzzināt, izpētot pievienoto uzziņas materiālu.

UZZIŅAI

Cik maksā lielo gružu izvešana?

 • SIA “Eko Kurzeme” piedāvājums nešķirotu būvgružu izvešanai Liepājas pilsētā un Grobiņā (bez PVN): 7 m3 konteiners – 42 eiro, 10 m3 konteiners – 45 eiro, 22 m3 un 35 m3 konteiners – 75 eiro.
 • Ārpus Liepājas un Grobiņas: 0,75 eiro/km par 7 m3 un 10 m3 konteineru, 1,20 eiro/km par 22 m3 un 35 m3 konteineru.
 • Privātpersonām priekšapmaksa 120 eiro.
 • Lielgabarīta atkritumu izvešanai transporta pakalpojums Liepājā un Grobiņas pilsētā: 7 m3  konteineram 42 eiro, 10 m3 konteineram 45 eiro un 22 m3 un 35 m3 konteineriem 75 eiro.
 • Ārpus Liepājas un Grobiņas: 7 m3 un 10 m3 konteineriem 0,75 eiro/km, 22 m3 un 35 m3 konteineriem – 1,20 eiro/km.
 • (cenas bez PVN)
 • Vides pakalpojumu grupa: lielgabarīta konteiners Liepājas pilsētas robežās – 60,50 eiro, transportēšana ārpus Liepājas robežām – 1,21 eiro/km (ar PVN). Būvgružus VPG šobrīd neizved, jo esot pārāk daudz pakalpojumu sniedzēju, kas konkurē ar mazākām cenām.
 • Pieņemšanas cenas poligonā “Ķīvītes” (ieskaitot dabas resursu nodokli un PVN).
 • Liela izmēra atkritumi (virs 0,5 m x 0,5 m x 0,5 m), būvniecības atkritumi – nešķiroti, ar citu atkritumu piejaukumu, kā arī īpašumu sakopšanas atkritumi, kas neatbilst citiem cenrādī norādītiem atkritumu veidiem (celmi, bēniņu, šķūņu, pagrabu, garāžu utt. sakopšanas atkritumi) – 99,04 eiro/t.
 • Otrreizēji izmantojami materiāli – atsevišķi sašķiroti, birstoši, bez citu atkritumu piejaukuma (ielu tīrīšanas saslaukas, kokmateriālu skaidas, ķieģeļu lauskas, flīzes, apmetums, drupināts betons, asfalts) – 30,25 eiro/t.
 • Koka mēbeles, kokmateriālu atgriezumus, dārzu un parku atkritumus, nolietotas elektropreces un četras nolietotas vieglā autotransporta riepas gadā bez maksas pieņem atkritumu šķirošanas laukumā Liepājā, Ezermalas ielā 11, un atkritumu poligonā “Ķīvītes” Grobiņas novadā, šķirotos gružus var vest arī uz laukumu Kapsēdes ielā 3F.

16 komentāri

2020-01-08 10:26

Seska Desa: Fufelis, kad vedu vecos dēļus, man arī lūdza braukt uz svariem, lai varētu iekasēt maksu! KĀDĀ SAKARĀ? tur uz zīmēm skaidri un gaiši norādīts, ka koku atkritumus pieņem par velti.

2020-01-08 10:38

fufelis: da nu es par veco šiferi pussvieglā auto piekabīti nolobīju 70 evrikus

2020-01-08 10:40

bla bla bla: Par koku un stiklu piekrītu, taču tie nav smagi salīdzinājumā ar lietām, kuras pat šķirotas nepieņem bez maksas -par linoleju un betona gabaliem! Loceklim Niedolam ir kas jāsaka, bet nav jau ko teikt, tāpēc notiek atkal ūdens liešana- atrunāšanās.
Es arī piekrītu, ka visi būvgruži jāpieņem bez maksas, savādāk, piesārņoti meži būs arī turpmāk, un tas, diemžēl, ir tikai normāli pie šādas situācijas.

2020-01-08 10:47

krokodails: Kas tā par cenu 42Eur ?
Tonnas cena, vai konteinera noma, transports... vai kas tas ir ? Pilnīgi nekas nav saprotams.

SIA “Eko Kurzeme” piedāvājums nešķirotu būvgružu izvešanai Liepājas pilsētā un Grobiņā (bez PVN): 7 m3 konteiners – 42 eiro

2020-01-08 11:03

krokodails: Vecos dēļus, kokus, koku zarus un citu kokmateriālu vajag vest iepretim vecajai rūpnīcai Baltija. Laikam Ādu iela. Tur ir milzīgs laukums, kur bez maksas var visu vest. Pēc tam tas viss tiek sašķeldots. Es arī nezināju, bet Eko Kurzeme dežurants pateica. Baigi ērti, legāli un par velti

2020-01-08 11:27

mans viedoklis: Vedat uz Papi. Leiši pat ar lielāko prieku meklē būvgružus uzpildīt zemākas vietas. Ved no lietuvas bet te tikai Liepāja rokas stiepiena attālumā.

2020-01-08 12:12

Sensejs: Vecim zaibis attieksme - kāpēc jāmaksā par gružiem? Viņš remontējot to savu pritonu, veikalā arī prasīja kāpēc jāmaksā par būvmateriāliem? Tāda padomju laika atrauga.

2020-01-08 12:58

Jēriks: Šitas ir tik dziļā *irsā ka dziļāk vairs nevar. Liek maksāt par mēsliem, tāpēc mēslo kur pagadās. Super attieksme un par to vēl ziņas raksta.

2020-01-08 13:25

Braucejsss: Īpašumu bija nauda par ko nopirkt? Tie nebija 50 eiro bet gan vairāki tūkstoši droši vien. Remontu taisīt arī ir nauda un to ari par 50 eiro neuztaisīt.
Bet lūk gružiem 82 eiro ir šausmīga nauda!? Pret tiem tūkstošiem kas ir iztērēti iegādei un remontam.
Neizklausās smieklīgi? Kāpēc vienai daļai šķiet ka par gružiem nebūs jāmaksā?
Negribi maksāt tad negružo, netaisi to remontu kas to lielo dārdzību radīja.

2020-01-08 13:42

ONTŪNS: Kurš DURAKS ved koku uz izgāztuvi ? Kurināt var vai tā pat sadedzināt ID++ OTI Man kaimiņš ar 3 durvis izmeta pie grušenes Būtu zinājis ka viņam nevajag Pašam ar krāsns Nē šis priecājas bimzis savāca Bļ... ģ

2020-01-08 14:51

Es...: Vienreiz aizvedu saskirotus gruzus, kadus 10 maisu. Aizvedot, un izgazot tos, protams nebija jamaksaa.(pirms tam uzzvaniju un noskaidroju par ko jamaksaa un ko nee. Bet smiekligakais bija tas , ka izliekot gruzus noraditaa vietaa, blakus savus buvgruzus izlika cits transports, un tad piebrauca traktors savaa frontalaa kausaa iegraba gan manus izskrotos gruzus un tos buvgruzus , un aizveda. Isak sakot visu ko es skiroju no buvgruziem visu sabera vienaa kaudzee. Taa saucas skirosana !

2020-01-08 23:34

Asaka: Braucējsss tāds ar pirkstu pa... braucējs! Kas tā par loģiku, ja bija nauda mājoklim tad jau var mest naudu pa visām malām! Tas nav nekāds rādītājs! Lielākā daļa pērk kredītos un pat nezin ko ēdīs turpmākos gadus! Ir tā gružu pieņemšana dārga, 100eur/t būvgružu tonna ir maza čupiņa!

2020-01-09 04:18

ciklops: krokodails: Kas tā par cenu 42Eur ?
Tonnas cena, vai konteinera noma, transports... vai kas tas ir ? Pilnīgi nekas nav saprotams.

SIA “Eko Kurzeme” piedāvājums nešķirotu būvgružu izvešanai Liepājas pilsētā un Grobiņā (bez PVN): 7 m3 konteiners – 42 eiro

to krokodails
Tas ir tikai par transportu.Tev vēl papildus būs jāmaksā par katru nodoto būvgružu tonnu atkritumu poligonam.Laikam sākas ar 79 Eiro par tonnu.7m3 konteinerī var samest būvgružus, kas var svērt 8 vai 9 tonnas, vai pat vairāk.Ja piemēram nodosi 7m3 konteineru pilnu ar ūdeni , tad jāmaksā būs tieši 539Eiro, bet ja būvgružus, kas ir smagāki par ūdeni, par tiem būs jāmaksā vairāk.Sanāk ka ja gribēsi ietaupīt un iekļauties 539 Eiro, tad Tev jāmet 7m3 konteinerī būvgružus, kas ir vieglāki par ūdeni, koroče negrimst ūdenī, jo viens m3 ūdens sver 1 tonnu, ūdeni izmanto kā masas etalonu.Ja 7m3 konteineri piebērsi ar betonu, tad tas var svērt pat 14 tonnas un samaksāsi par tādu 1106 Eiro + transporta izmaksas 42 Eiro.Raksta autores visu sarežģīja un centās uzrakstīt saviem vārdiem, jo tieša citu mājaslapu teksta pārpublicēšana ir aizliegta.Un Tu vienmēr vari personīgi pazvanīt uz Eko Kurzemi un paprasīt cik kas maksā.Nekautrējies, tur laipnas meitenes atbild.

2020-01-09 08:17

Braucejsss: Asaka daudz kas cits arī ir dārgs tāpēc nav jārok zemē vai jā izgāž mežā.
Būvmateriāli arī maksā dārgi bet tos Tu perc droši vien? Bet varētu taču nepirkt! Var taču nozagt ne? Tad būs par velti tāpat kā ar gruźiem. Cik nelikumīgi viens tikpat otrs!

2020-01-10 14:48

janeks: Ko daudz te piebilst,bet teikšu vienu,ja sverat savus atvestos gružus,tad vajag iet un pārbaudit cik tie sver,ja to nedara,tad tevi nekaunigi apšmauc.Ar mani tā bija.Vienkārši uzraksta lielāku svaru nekā tu esi atvedis un viss.

2020-01-22 10:30

Elmaars: Janek, Tu uzbraucot uz svariem displejaa atvesto svaru nespeeji ieraudziit? Nesaskatiiji? Sen nav tie laiki, kad kaut ko taaapat vien var uzrakstiit lai gauduljus apsmauktu. Savu pretenziju vajag izteikt vietaa, kur taa rodas, nevis anoniimi varoniigi muldeet. Es arii tur vedu - svars ir redzams, visi doki - oki.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz