Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Sestdiena, 21. septembris

Vārdadiena: Mariss, Matīss, Modris

Ar kuģu taurēm atvadās no Ivara Virgas

Atslēgvārdi ivars virga | atvadīšanās

Liepājas Latviešu biedrības namā sestdien atvadījās no Goda liepājnieka, ilggadējā Liepājas Jūrniecības koledžas direktora Ivara Virgas, kura sirds pārstāja pukstēt 22. februārī 83 gadu vecumā. "Viskrietnākais vīrs, kādu jebkas esmu pazinis," tā vietnē "Facebook" par tēva došanos mūžībā pavēstīja mūziķis Ainars Virga.

Biedrības nama lielajā zālē noliekt galvu godājamā liepājnieka šķirsta priekšā un izteikt līdzjūtību tuviniekiem bija ieradušies daudzi cilvēki – bijušie kolēģi, audzēkņi, arī sabiedrībā pazīstamas personības, to skaitā Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis un viņa vietnieks Atis Deksnis, pilsētas izglītības iestāžu pārstāvji, uzņēmēji, mūziķi, mākslinieki un citi.

Pie aizgājēja šķirsta goda sardzē stāvēja Liepājas Jūrniecības koledžas audzēkņi un Jūras spēku pārstāvji.

"Tam sirds no zelta un dzintara mazliet. Un krūtīs saule, kas nekad nenoriet," pie sava tēva zārka emocionāli dziedāja A. Virga. Šo dziesmu "Kā kuģis" pirms dažiem gadiem viņš veltīja I. Virgam 80 gadu jubilejā.

Atvadu ceremoniju vadīja Liepājas Lutera draudzes mācītājs Raitis Šēners, kurš ar I. Virgu savulaik iepazinies, mācoties toreizējā Liepājas jūrskolā. "Atceros viņu kā cilvēku, kurš izcēlās ar savu sirsnību," pauda mācītājs.

I. Virga ļoti lepojies ar savu kuplo mazbērnu un mazmazbērnu pulku. Neilgi pirms došanās mūžībā viņš paguvis apciemot visus sev svarīgos cilvēkus, sacīja mācītājs.

I. Virgas pēdējā atdusas vieta ir Liepājas Centrālkapi. Brīdī, kad viņu guldīja zemes klēpī, ostā, godinot aizgājēju, sāka skanēt kuģu taures.

Jūrskola bijusi I. Virgas vienīgā darbavieta. Tajā jaunais fizikas un matemātikas skolotājs sācis strādāt 1959. gadā, savukārt, Latvijai atgūstot neatkarību, Ivars Virga kļuva par mācību iestādes direktoru. Jūrniecības koledžu viņš vadīja līdz 2013. gadam.

  • 0

Sabiedrība

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!