Ceturtdiena, 13. augusts Velga, Elvīra, Rēzija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ar pašvaldības atbalstu labiekārtoto teritoriju turpina aprūpēt nama iedzīvotāja

Ar pašvaldības atbalstu labiekārtoto teritoriju turpina aprūpēt nama iedzīvotāja
"Piemājas dobē kooperējamies ar kaimiņiem, maināmies ar augiem. Sēžu tur pie dobes, dzeru rīta kafiju vai vakara tēju. Visu laiku skatos uz to kā uz savu saimniecību. Nemāku tā, ka nekas nenotiek, netiek sakopts," stāsta Inga Veiķeniece. (Foto: Ģirts Gertsons)
30.07.2020 06:00

Nora Driķe

"Kurzemes Vārds"

Ar pašvaldības atbalstu labiekārtojot teritoriju, daudzdzīvokļu māju pagalms ieguva jaunus apstādījumus. Projekts beidzās, bet kas tos aprūpēs? “Tā kā es te dzīvoju, man palika žēl. Nav jau jēgas sastādīt, ja pēc tam nekopj, diezgan liela naudiņa tomēr ieguldīta,” saka Dzintara ielas 82. nama iedzīvotāja Inga Veiķeniece, kura šopavasar apņēmusies gādāt par četru namu kopīgiem apstādījumiem.

I. Veiķeniece pati pieteikusies un pēc savas ierosmes kļuvusi par Siguldas ielas 11., 13. un 15. nama un Dzintara ielas 82. nama kopīgā pagalma apstādījumu dārznieci. Tas nozīmē, ka iedzīvotāji atvēl līdzekļus gan apstādījumu uzturēšanai, gan jaunu augu, augsnes, mulčas iegādei, pašlaik arī mēģina atrisināt laistīšanas jautājumu, pastāsta Siguldas 11. un 15. mājas apsaimniekotāja E. Zemele.

“Esam ļoti priecīgi, ka to kāds uzņēmies, jo strādātāju, cilvēku, kas kaut ko grib darīt, ļoti trūkst,” viņa piebilst. Ciktāl “Kurzemes Vārdam” izdevās noskaidrot, tad šis ir pirmais gadījums Liepājā, kad četru māju iedzīvotāji (divu ēku apsaimniekotājs ir “Namu serviss APSE”, divas mājas apsaimnieko Evija Zemele) vienojušies par kopīgu apstādījumu aprūpēšanu. Parasti tas ir sētnieku pienākums, teica pilsētā lielākā namu apsaimniekotāja “LNA” pārstāve Ieva Puka.

Šīm četrām mājām kopīgam pagalma labiekārtošanas projektam pašvaldība piešķīra līdzfinansējumu 2016. gada konkursā. Pēc tam izveidotos apstādījumus divus gadus kopa SIA “Piejūras ainava”, dārzkope Valda Čaure. Tomēr viņa no šī darba atteikusies.

“Sāpēja sirds skatoties, ka krūmi nokaltuši, neviens tos nelaista. Sapratu, ka daudzdzīvokļu mājās iedzīvotāji nav ieinteresēti. It kā grib, lai ir skaisti, bet nav gatavi ieguldīt. Visam vajag sirdi klāt. Privātmāju saimniekiem tā ir – ja vajag, tad paši arī stādījumus aplaista. Te nebija īsti skaidrs, kurš laistīs?” viņa atceras. Mēģinot uzturēt apstādījumus, arī viņai nācies diezgan daudz ko no labiekārtošanas laikā iestādītā nomainīt un atjaunot.

V. Čaures stāstītais atbalsojas I. Veiķenieces teiktajā. Viņai, šejienes iedzīvotājai, nav bijis vienalga, kas notiek ar kopīgajiem augiem un pagalma izskatu, un kopš šā gada maija tās ir viņas rūpes. “Es arī stādu klāt. Kā jau pilsētā, kaut kas ir izrakts, izrauts – sešas tūjas, forsītijas… Tās būs jāpiestāda klāt. Iestādīju divas hortenzijas, veigelu. Jāgaida vēsāks laiks, kad varēs stādīšanu turpināt. Ap kokiem apdobes uztaisīju.

No “Depo” stiepju zemi maisos.” Apkopjot vakaros pagalma apstādījumus, paiet divas trīs stundas. Katru dienu viņa apstaigājot aprūpējamo teritoriju “pa perimetru”. Uz Jāņiem pagalmā izveidojusi puķu “ugunskuru” un dekorācijām palūgusi kādu savu bijušo kaimiņu izgatavot zārdus, kuros iekarināt ziedošus puķu podus. Tie pēcāk iestādīti gružkastēs, jo tās citādi kalpojušas tikai par apkārtnes netīrības avotu. Ja ir sastādītas puķes, tad atkritumus cilvēki gružkastēs nemet un putniem nav ko izvazāt pa visu apkārtni.

“Es jau zinu, ko vēl papildināšu,” stāsta I. Veiķeniece, pilna entuziasma. Pati viņa līdz šim iekopusi puķudobi pie mājas, tāpat kā to darījuši vairāki citi kaimiņi pie saviem logiem. Ikdienā viņa ir Kristīgā bērnudārza vadītāja, bērnībā bija lauku meitene, ar zemes darbiem uz “tu”, Durbes vidusskolā mācījās dārzkopības novirziena klasē. “Bet vai tad jaunībā tādas lietas interesē?” Tagad pašai sava dārza nav, bet zeme velk.

Droši vien tāpēc I. Veiķeniece tā iedegusies stādīt, ravēt un kopt kopīgo pagalmu. Turklāt viņa jūt arī kaimiņu atbalstu. Kamēr runājamies, garām iet pensionāre, šejienes iedzīvotāja, kura neskopojas ar labiem vārdiem: “Jūs tik skaisti te visu esat sakārtojusi! Ravē un strādā kā bitīte! Labi, ka nav noplēsuši puķes. Es jau baidījos, ka tik kaut ko neizdara! Bet tagad ir ļoti labi!” Savu vārdu gan viņa minēt nevēlas.

“Cilvēki ir atsaucīgi. Kad kaut ko dara, vienmēr pasaka paldies. Pirmā stāva kaimiņi arī palīdz. Kādu dienu pagalmā bija jauna ģimenīte, divas meitenītes, trīs un četri gadi, rauj nezālīti, liek spainī, atņem man kapli. Vecāki rāj, bet es saku, lai tik palīdz,” stāsta I. Veiķeniece. Tagad viņu sveicinot arī tādi cilvēki, kurus pati nepazīst. Viņai jau galva pilna idejām un iecerēm, kā apstādījumus papildināt ar lavandām, kazbāržiem, vilkābelēm un budlejām. Kaut ko kārtīgi iestādīt gan te nav nemaz vienkārši, jo tuvu zem augsnes virskārtas ir būvgružu slānis.

8 komentāri

2020-07-30 08:33

durbeniece: Durbes vidusskolā mācījās dārzkopības novirziena klasē ......
tas ir joks? Viņi bija tikai viena klase un tur nekādu novirzienu nebija.

2020-07-30 11:20

tāda ir tā depresīvā sabiedrība: Te nu ir...maz,kuriem interesē viss kas nav mans :(
Padomdevēju jūra,bet pašiem ko padarīt - rokas nevelk...
Visi prot gudri .irst,bet piepalīdzēt, pateikties par padarīto - neprot vai negrib...

2020-07-30 12:24

rasaspods: Labāk autostāvvietu laukumu vajadzēja paplašināt, lai visiem iedzīvotājiem ir kur novietot savus auto! Nav jau vairs padomju laiki, kad auto bija kādām 3 ģimenēm, no visas sērkokkastes mazajiem mitekļiem. Tik milzīga plantācija ar bezjēdzīgu pļavu, kurai nav funkciju, ir nevajadzīga. Zaļumus vajag tikai mazliet. Vidū viena dobīte ar puķēm būtu pilnīgi pietiekoši. Pārējos zaļumus ar acīm var baudīt turpat, gar veloceliņu.

2020-07-30 14:05

to ;durbeniecei no Durbenieces: 70-80 gados, kad direktore Durbes vidusskolā bija I.Ernstsone vidusskolas klasēs zēniem bija traktormācība un meitenēm dārzkopība.

2020-07-30 15:12

durbeniece: Durbeniecei , jā, bija gan, bet tas nav viens un tas pats - dārzkopības novirziena klase un dārzkopības stundas.

2020-07-30 22:08

Vitauts ļūdēns: Es jau sen tev teicu, ka kopš šī gada 1.janvāra un tad es esmu pārliecināts ka ir ļoti daudz devusi un atsevišķi sauktas puses bija vienisprātis par to ka ir ļoti daudz un dažādu veidu kā jau minēju iepriekš

2020-07-30 22:14

Mudzis: Raspod - vari pateikt, no kurienes tās mašīnas rodas? Tāda sajūta, ka piedzimstot, zīdainim jau tiek nopirkts džips... Cilvēku ta Liepājā paliekot mazāk...

2020-07-30 22:28

rasaspods> mudžai: Paprasi mammai, kurā gadsimtā dzīvojam, un viss tev taps skaidrs.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz