Otrdiena, 7. jūlijs Maruta, Alda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Arī bērnudārzā palīdz e-klase

Arī bērnudārzā palīdz e-klase
Foto: Egons Zīverts
06.03.2017 07:44

liepajniekiem.lv

“Sauleszaķis” ir vienīgā pirmsskolas izglītības iestāde Liepājā, kur ikdienā izmanto e-klasi. Skolvadība sistēmu iestādē lieto jau trīs gadus. “Esam gandarīti par paveikto un gatavi turpināt iesākto,” norāda bērnudārza metodiķe Anda Lanka, lai gan sākotnēji no darbinieku puses pret jauninājumu izrādīta arī pretestība.

“Tas bija solītis pretī vecākiem,” portālam liepajniekiem.lv norāda pirmsskolas izglītības iestādes metodiķe A.Lanka, apstiprinot, ka pedagogiem tas ir radījis papildu pienākumu ikdienas darbiem, taču nu ir vēl viena iespēja, kā nodrošināt komunikācijas un informācijas apmaiņu starp grupu pedagogiem un vecākiem steidzīgajā ikdienā.

“Sauleszaķī” ir sešas pirmsskolas vecuma bērnu grupas: divas grupas ir no pusotra līdz trīs gadu vecumam un četras grupas ir no trīs līdz septiņiem gadiem. E-klase tiek izmantota vecākajās grupiņās, norāda A.Lanka.

“Katrā no četrām grupiņās ir savs dators, un audzinātājas no rīta ievada dažāda veida informāciju, piemēram, kuri bērni ir saslimuši vai paņēmuši brīvdienas, kas būs konkrētās dienas tēma utt.”

Tāpat e-klasē tiek izvietota informācija par gaidāmajiem pasākumiem, par nepieciešamo bērna radošai darbībai, par mācību satura apguvi konkrētajā nedēļā, lai bērna slimības gadījumā neapstātos mācību darbs. “Mājas darbi kā tādi netiek uzdoti, ievietotā informācija ir vairāk vecāku ievērībai, ja nu viņi vēlas mājās ar bērnu pastrādāt papildus, tas tur var paskatīties,” pastāsta metodiķe.

Pirms trim gadiem e-klase sākta izmantot tikai vienā no vecākajām bērnu grupiņām, pārējās trīs pievienojušās tikai šajā mācību gadā. “Sākotnēji tas bija kā pilotprojekts, kā izmēģinājums,” skaidro A.Lanka, un, ņemot vērā, ka tas novērtēts kā veiksmīgs, e-klasi sākušas lietot arī atlikušās trīs vecāko bērnu grupiņas.

Metodiķe bilst, ka par viņu ikdienu ar e-klasi interesējas arī citas Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes. “Pagaidām lielākā problēma ir tā, ka bērnudārzi nevar nodrošināt visās grupiņās datorus, lai varētu ievadīt visu informāciju.

Arī mums tā bija problēma un iemesls, kādēļ sākotnēji tikai vienā grupiņā ieviesām e-klasi.” Tā kā “Sauleszaķis” bija nolēmis, ka vēlas ikdienā strādāt ar e-klasi, uz to mērķtiecīgi iets, paredzot līdzekļus datortehnikas iegādei. “Mums arī iestādes meitenes ir nodibinājušas biedrību, līdz ar to varam piedalīties projektos. Arī tā esam tikuši pie datora,” A.Lanka norāda, ka mēģinot iesaistīties visur, kur vien iespējams.

“Sauleszaķa” metodiķe neslēpj, ka sākotnēji, uzzinot par iecerētajiem plāniem, no pedagogiem jutusi gan atsaucību, gan arī pretestību, jo tas nozīmē papildus pienākumus ikdienas darbam. “Sākums, protams, bija grūts. Jo tas meitenēm bija kaut kas jauns. Turklāt e-klase nebija īsti piemērota pirmsskolai. No šīs sistēmas esam paņēmuši to, kas mums der un kuras lietas ir vajadzīgas. Nav tā, ka izmantojam pilnīgi visu, tas mums nav nepieciešams.” Par iespējamiem uzlabojumiem ir informēts arī e-klases projektu vadītājs Persijs Ģederts, kurš bija ieradies Liepājā uz semināru, kurā “Sauleszaķis” iepazīstināja ar padarīto darbu. Seminārā piedalījās “Sauleszaķa” četru grupu pedagogi, kas ikdienā lieto e-klasi, interesenti no citām Liepājas pirmsskolas izglītības iestādēm, kā arī pārstāvji no Izglītības pārvaldes.

A.Lanka atminas, – par to, ka būtu jāievieš e-klase, daļu no “Sauleszaķa” darbiniekiem nācies pārliecināt.

“”Sauleszaķi” mēģinām izveidot par iestādi, kurā izmanto inovatīvas metodes. Šī bija iespēja, kā mēs varējām kāpt solīti uz augšu,” uzskata A.Lanka, un šobrīd pretestību no pedagogiem vairs nav jūtama. “Mēs arī domājam, kā būtu labāk, lai līdz ar jauno pienākumu netiktu izdarīts dubults darbs. Bet vēl esam procesā un skatāmies, kur ko ņemt nost, lai meiteņu darbu atvieglotu.”

“Bitītes” ir tā grupa, kur e-klase strādā jau trešo gadu, to lieto 75 procenti no visiem grupas vecākiem. “Atsauksmes ir ļoti labas,” zina teikt A.Lanka, “jo tie ir bērni, kuri nākamgad ies uz skolu, sāks mācības 1.klasē. E-klase pirmsskolā ir sākums e-klasei skolā. Un būtībā ģimenei ir skaidrs, kā e-klase darbojas, tas vairs nav jaunums, bet gan kas tāds, kas jau ieviests dzīvē.” Turklāt bērnudārza mērķis ir sadarbībā ar vecākiem kvalitatīvi sagatavot bērnu pamatizglītības apguvei.

“Sauleszaķis” ir jaunākā pirmsskolas izglītības iestāde Liepājā – ar pilsētas domes atbalstu to 2007.gadā renovēja un atjaunoja. Pirmie bērni iestādi sāka apmeklēt 2007.gada 8.oktobrī. Pavisam iestāde var uzņemt 120 bērnus.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz