Ceturtdiena, 1. oktobris Lāsma, Zanda, Zandis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Arī liepājnieki jūt līdzi savējiem Baltkrievijā

Arī liepājnieki jūt līdzi savējiem Baltkrievijā
Foto: Publicitātes
12.08.2020 06:00

Ilze Ozoliņa, Nora Driķe

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Liepājnieki, kuriem radi Baltkrievijā, seko līdzi notiekošajam pēc nedēļas nogalē notikušajām valsts prezidenta vēlēšanām, arī uztraucas, vai tuvinieki ir drošībā. Viedokļi par to, vai satraukumam ir pamats, un par to, kāds ir noskaņojums, atšķiras.

Liepājas baltkrievu kopienas “Mara” pārstāve Raisa Demeško stāsta, ka viņas radi dzīvo laukos, pensionāriem ir sava saimniecība, dzīve esot laba un nekādas pārmaiņas viņiem neesot vajadzīgas. “Manai māsai ir 65 gadi, viņas bērns ir invalīds, valsts palīdz, viss ir labi, neko mainīt negrib,” saka R. Demeško. To, kādas ir radinieku domas pēc vēlēšanām, vai ir satraukums par nemieriem, gan viņa nezina, jo pēdējoreiz ar māsu runājusi apmēram divas nedēļas pirms vēlēšanām, tomēr liepājniece uzskata, ka neesot par ko uztraukties, radi ne par ko arī nebaidoties.

Pretējās domās ir kāda cita liepājniece, kura piesardzības dēļ nevēlas minēt nedz savu vārdu, nedz arī radu vārdus. Pēc medijos redzētajiem videosižetiem par to, kā naktī pēc vēlēšanām baltkrievi izgājuši ielās un kā notikušas sadursmes starp iedzīvotājiem un policiju, viņa ļoti satraukusies. Pirmdien radus sazvanījusi, aprunājusies un sajutusies atvieglota uzzinot, ka neviens no tuviniekiem, kuri dzīvo dažādās Baltkrievijas pilsētās, protesta akcijās nav piedalījies.

Radi izmantojuši iespēju balsot iepriekš, lai brīvdienās varētu doties uz laukiem. Internetā sazināties nav bijis iespējams, radi pastāstījuši, ka tas kopš svētdienas pievakares nedarbojas. Vēlēšanās atklājās spēcīgs paaudžu konflikts, liepājniece atstāsta radinieku pausto. Dzimtas pensionāres, kuras dzīvo Gomeļā un kurām ir pāri 70 gadiem, balsojušas par ilggadējo prezidentu Aleksandru Lukašenko, jo uzskata, ka viņam pateicīgas par labu pensiju no 55 gadu vecuma, ir mierīga dzīve, un labi dzīvojušas arī iepriekš, visu mūžu strādājot rūpnīcā.

“Ir labi, un neko vairāk nevajag,” uzskatot seniores. Turpretī viņu atvases ar saviem vecākiem sastrīdējušās. Jaunāko paaudzi te pārstāv jau tie, kuriem pāri 40. “Mans brālēns, sociālais darbinieks no Brestas, saka, ka šī ir katastrofa un izskatoties, ka cilvēki vairs nenomierināsies, ir “noskaņoti iet līdz galam”. Bresta esot rietumnieciski noskaņota, turienieši vēloties pārmaiņas, cilvēki daudz braukājuši pa pasauli, redz, kā dzīvo citur, un grib labāk dzīvot arī Baltkrievijā. Arī brālēna meita, 24 gadus vecā studente no Minskas, kura vēlēšanās piedalījusies pirmo reizi, cerot, ka beidzot kaut kas Baltkrievijā mainīsies. “Viņai svarīgi, lai ir godīgas vēlēšanas, un tādas ir apsolījusi sarīkot opozīcijas kandidāte, par kuru viņa balsojusi,” saka liepājniece.

“Es vēlos, lai Baltkrievijā ir stabilitāte un nav asinsizliešanas. Baltkrievu tauta ir ļoti pacietīga, strādīga, tai vajag mieru. Nevajag karot savā starpā. Bet cilvēki ir ļoti nokaitināti, viņi vēlas godīgas vēlēšanas. Radi saka – valstī viss stagnē, taču viņi grib, lai arī Baltkrievija attīstās, grib dzīvot labāk, vēlas brīvi ceļot, vēlas pārmaiņas, saka, esot noguruši no Lukašenko politikas. Varbūt šis ir laiks, kad vecajam prezidentam vislabāk būtu aiziet pašam un nodot grožus jaunajiem,” spriež liepājniece.

Baltkrievijā varas opozīcijai gan nav vienotas kopīgas organizācijas, tomēr šī esot pirmā reize, kad opozīcija spējusi vienoties par vienu kopīgu prezidenta kandidātu. Liepājniece arī izskaidro, ka nevēlas ne sevi, ne radus nosaukt vārdos tāpēc, ka ir bažas par iespējamām represijām. “Ja es pateikšu, kā mani sauc, viņus ļoti ātri izskaitļos. Represijas var būt dažādas. Piemēram, cilvēki, kuri strādā valsts iestādēs, var zaudēt darbu, pret viņiem var vērst negodīgus paņēmienus, piemēram, aizturēt par kaut kādu izdomātu pārkāpumu.”

“Viss ir normāli!” jautāts, kas notiek Baltkrievijā, saka liepājnieks Viktors Jantsevičs, kuram Minskā un citās kaimiņvalsts pilsētās dzīvo brālis un citi radi. “Brālis kā gāja uz darbu, tā arī turpina iet, nekas nav mainījies. Naktī [uz pirmdienu] tiešraidē sekoju līdzi notiekošajam Baltkrievijā.

Visu laiku tika pārraidīts, ka Minskā notriekts protestētājs, kurš gājis bojā, taču pirmdienas rītā bija publicēts video, kurā redzams, ka šis cilvēks lēca virsū braucošai automašīnai un pakļuva zem tās riteņiem. Tagad ir ļoti daudz informācijas no dažādām pusēm,” klāsta V. Jantsevičs. Viņš teic, ka Baltkrievijā, tāpat kā citās valstīs, cilvēkiem klājas dažādi. Kas vēloties nodarboties ar biznesu, to arī dara, un paziņas jaunākai meitai, kura dzīvojot Minskā, neklājoties sliktāk kā vecākajai meitai Amerikā.

Liepājnieks ir pārliecināts, ka protesti Baltkrievijā nepāraugs lielākos nemieros, tāpēc par savu tuvinieku drošību neraizējas. “Ņemot vērā iedzīvotāju protestus, domāju, kaut kādas izmaiņas Baltkrievijā gaidāmas arī Lukašenko vadībā. Citādi nevar būt.”

V. Jantsevičs gan neņemas vērtēt, vai Baltkrievijas prezidenta vēlēšanas bijušas godīgas. “Vienīgi varu pateikt, ka Liepājas baltkrievu kopienā notika izbraukuma balsošana. Iepriekš vēlmi balsot Liepājā bija pauduši 29 Baltkrievijas pilsoņi, bet balsoja vien 18. Aprunājoties ar balsotājiem, secināju, ka vairums balsoja par Lukašenko un tikai divi pret viņu.”

39 komentāri

2020-08-12 06:59

KKK: Ar Baltkrieviju viss normāli--labāk uztraucieties par ASV ,kur par prezidentu Tramps -psihopāts un deģenerāts ar kodolbumbu .
Un nemieri Baltkrievijā --paskatieties ,kas šajos nemieros piedalās //Gados jauni cilvēki--skolnieki ,studenti -tie ,kuriem galīgi īsa dzīves pieredze un sajēga par to ,kas vispār ir kas..un izskatās ,ka arī Baltkrievijā jeņķi tāpat kā Ukrainā valsts nodevējiem gāž iekšā naudu ,lai uzrīkotu ""maidanu"".
Patiesībā ,ja jeņķi nenomierināsies un izskatā s,ka noteikti ne--karš ir neizbēgams--jo jeņķu dzīves stils ir dzīvot uz citu tautu valstu ,rēķina.
latvijā NAV GODĪGAS PREZIDENTA vēlēšanas --no visiem LV pilsoņiem par pr vēlē tikai kādi 100 korumpēti purni!

2020-08-12 08:31

jee: kkk pilnigi tev piekritu kaukadi sudi bus

2020-08-12 08:37

to KKK: LV prezidentam nav nekāda vara, tikai atlaist saeimu, kas viņu ievēl, un pašam ar to jāatkāpjas. "jeņķi" Latvijai ir devusi visu lai mēs būtu neatkarīga valsts. tas ka mums pašiem ir debīlisms saeimā, nav viņu vaina. lietuviešiem un igauņiem tad jau arī būtu pizdohens. tas ka ASV šobrīd nav labā situācijā, nav nekāds noslēpums. taču, ja ne šogad, tad pēc 4 gadiem, tramps vairs nebūs baltajā namā. tad varēsi čīkstēt par citu purnu. a vot lukašenko un putins būs savā siltajā silē un turpinās terorizēt apkārtējos sava vaļasprieka pēc.

2020-08-12 08:50

!!!: Vai neviens nav aizdomājies
, kā varbūt šie nemieri ir pūtina pirksts , lai pēc tam varētu sev pievākt Baltkrieviju tāpat kā ukrainu ?

2020-08-12 09:50

hmmmm: Ziniet ko, Baltkrievija nepadomā kas būtu, ja tie ,,protetētāji '' ar to babuli priekšgalā,pārņemtu varu ! Tas būtu haoss, nestabilitāte, nemieri nemieru galā ! Lukašenko gudrs vecis un saprot visu.Galu galā vai tiem protestētājiem uz darbu nav jāiet,ka var atļauties jau kuro dienu tikai demolēt un aurot?

2020-08-12 09:59

arī to KKK: Tu, KKK, acīmredzot nesaproti atšķirību starp prezidentālu un parlamentāru republiku, tātad izteikties par politiku tev nevajadzētu. Par jaunajiem demolētājiem piekrītu, arī pie mums 13.janvāra grautiņos bija salasījušies visi, kuriem jau sen bija sapnis demolēt un ārdīt visu, kas pa rokai, un izmantoja situāciju izārdīties un izlaupīt veikalus, pēc tam tēloja lepnos vai čurāja biksēs mammītes priekšā, kad policija sagrāba.

2020-08-12 10:30

Interesanti!: Kas notiek ja deģenerātu bariņam ļauj varu-paskatieties uz nemieriem ASV, Ukrainas maidans,pat uz Latvijas 2009.gada 13.janvāra protestu Rīgā, kurš pārtapa par nejēdzīgu grautiņu ar LB veikala izlaupīšanu. Lukašenko dara visu pareizi un neļauj saujiņai 🦧 pārņemt ar spēku varu.

2020-08-12 10:39

Zoss: Baltkrievija tiks galā un dzīve tur ir daudz labāka nekā te. Cilvēki novērtē, ka ir rūpnīcas, ceļ dzīvojamās mājas, pensijas vecums ir reāls, nevis kā te 2 dienas pirms miršanas! Arī pensijas apmērs normāls. Lai ceļotu vajag vīzas, bet tas nav noteicošais lai sāktu graut valsti.

2020-08-12 10:55

Esc_: Būtu jūs baltkrievijā vai krievijā,septiņreiz padomātu,ko komentētu..ka pēc piecām minūtēm pa logu nelec iekšā kāds omonietis,par nepareizu domāšana,sazvērestību utt utjp.. Ar to gribu teikt,ka atšķirība tajā,ka mēs varam paust jebkādu savu domu(bez naida kurināšanas),bet tur bez represijām nu nekādi vairs vara nenoturēsies. Demokrātija nav ideāla,bet nekas labāks nav izdomāts..neatceros,kas to teica.Te varam zākāt prezidentu,saeimu... no galvas līdz kājām un tev par to nekas nebūs.Tas ir jūsu vienrievu, postpadomju nostaļģiju mini bonuss demokrātijā.

2020-08-12 11:10

Gans: Ja pie varas nāks opozīcija Baltkrievija būs pa 30 gadiem atsviesta atpakaļ un viss būs jāsāk no nulles ,kā Latvijā 90.gados. Vai tas Baltkrievu tautai ir vajadzigs ?

2020-08-12 11:14

jau sis vien visu izsaka: Baltkievija pensija no 55 gadiem un mani mac saubas vai vini velas no 65 ka tas ir piemeram latvija

2020-08-12 11:16

Leons: Baltkrievija sen jau ir atsviesta par 30 gadiem atpakaļ. Viņi nekad no 90tajiem nav izrāvušies. Tieši tādēļ arī cilvēki tur protestē. Plus vēl policejiska valsts ar pustraku diktatoru pie varas - pamēģiniet tādos apstākļos biznesu taisīt vai normāli attīstīties dzīvē. Un tiem, kas te fano par baltkrievu rūpnīcām - jūs kādu viņu preci veikalā esat redzējuši? Vai arī kādu viņu traktoru uz lauka? Mūsu zemnieki sen jau izvēlās sakarīgākus ražotājus...

2020-08-12 11:31

labi būs: Nebāzīsim degunu Baltkrievijas iekšējās lietās ,tur jāsaglabā stabilitāte gan, un jāizbeidz ,,protesti'' un masu psihoze. Lukašenko zina ko dara,un ir pietiekoši demokrātisks šajā gadījumā un nekādu maidanu nepieļaus, jo tā tik vēl trūka !

2020-08-12 11:43

> Leons: Baltkrievi razo visnotal modernu tehniku - traktorus, autobusus, kravas auto utt... Tas, ka pastalas tiek spiesti pirkt europas dargo un latvijas apstakliem biezi vien nepiemeroto tehniku ir cits jautajums. Piemeram Belwest apavus varu visiem ieteikt. Personigi parbaudita kvalitate.
Ja, Batjku var kaut kada mera nosaukt par diktatoru, bet vai jusu cildinatais Ulmanis savulaik nebija tads pats diktators, ko? ;)

2020-08-12 12:02

Taisnības balss: to Leons: Lūdzu, nerunā par to, par ko Tev nav nekādas sajēgas! Vai


to Leons: Tu tur esi bijis?? Ne!!! Un kāpēc atļaujies šeit pļurkstēt!! Jau dažus gadus atpakaļ mani darbabiedri (visi veči amatos) bija aizbraukuši uz kaut kādu čempionātu Minskā! Atgriezās mājās izbrīnoti par kārtību netikai pilsētās, bet arī aiz tām - visi lauki apstrādāti, gotiņas lielos baros ganās, ceļi, ielas asfaltēti un, vispār, viss ok!! Teica, ka Latvija (sorry) nestāv klāt!! Sanāk, ka Baltkrievijas "kaimiņiem" tāda situācija nav pie dūšas!! Jā jau sēžam "demokrātijā" līdz ausīm, tad sēžam draudzīgi visi kopā!!! Hi-hi-hi.........

2020-08-12 12:07

nju: Baltkrievija ir gandrīz vai vienīgā valsts, kas pieder pašiem iedzīvotājiem. Tas starptautiskajam imperiālismam ir kā kauls rīklē

2020-08-12 12:13

helēna: Starp citu ,arī baltkrievi pērk dzīvokļus Liepājā...Ba;kka bez Krievijas nemaz nevar izdzīvot ,tāpēc arī nekas nemainīsies...

2020-08-12 12:14

Leons: " Jau dažus gadus atpakaļ mani darbabiedri (visi veči amatos) bija aizbraukuši uz kaut kādu čempionātu Minskā!"

Pats jau tu nekur neesi bijis tukšrunātāj. Tikai klausījies varoņteikas, par kādu sīvā dzeršanas pasākumu, kuram atmazka sievai bija - kaut kāds čempionāts. Tās savas pasakas saceri ticamas nākamreiz...

2020-08-12 12:23

Taisnības balss: Leon, Tu savā argumentācijā neesi pārliecinošs!!! Mūs neinteresē Tava bagātīgā pieredze nepieklājīgos piedzīvojumos! Hi-hi-hi....

2020-08-12 12:27

...: Ir pierādījumi, ka vēlēšanas rezultāti bija viltoti? Ir pierādījumi ka opozicionārei draudēts? Ir pierādījumi, ka opozicionāre vienkārši nemanipulē ar cilvēkiem? Zaudēja vēlēšanās un tad uztaisa žēlabainu video, kuru var saprast kā grib. Bet varbūt vienkārši spēlējas ar cilvēkiem, manipulē ar viņiem.

2020-08-12 12:29

Jusinens: Cik mums vēl daudz homo sovieticus, kas bez stingrās rokas un zābaka uz kakla nespēj dzīvot. Un tie spriedelējumi vispār - bērnudārza līmenis. Saskatās rentv un un te atvemj savus absurdās fantāzijas.

2020-08-12 12:31

Taisnības balsij: Interesanti, kas tie par večiem un kur bijuši. Gan jau ka kāds pie rokas pa tūristu takām vedis. Cilvēki parastie, kas brauc uz Baltkrieviju, saka, ka tur var atgriezties atmiņās par PSRS laikiem - sakārtots vai ne, bet mūsdienu pasauli tur neredzēja. Ja tūristu ieved tikai tūristam paredzētajos rajonos, tad jau protams, viss ir skaisti...

2020-08-12 12:49

Leons: Protams. Šitiem homo soveticus jau nepielec, ka tur neprotestē tūristi vai lētu šņabi dzeroši "kaut kādu čempionātu" apmeklētāji, bet vietējie. Un ja jau 2/3 baltkrievu Rīgā pat nobalsoja par opozīciju - viņi noteikti ir zinošāki par mūsu pašu tukšrunātājiem.

2020-08-12 12:55

nju: Es tik nesaprotu, kāpēc mūsu dekomkrātijas miera baloži vienmēr komentāros tik briesmīgi apsaukājas :D
Bet nu lāb, aizvestu tūristus, teiksim, pie Zaļās birzs topiņa, kur pasaku tēli apenēs visu dienu pie veikala līgojas, viņiem arī rakstos greizs priekšstats par mums. Tāpēc tūristus uz tādām vietām neved

2020-08-12 12:56

Tet: Ko te just Liepājā ,lai brauc pa taisno uz Monsku un tad lai jūt.

2020-08-12 13:12

Zoss: Ja tev ir vīza un sava automašīna ,vari braukt pa visu Baltkrieviju un redzi visu pats savām acīm.Cilvēki tur dzīvo labi,pensijā sievietes iet no 55 gadi. Tauta neizmirst kā te. Nevajag bāzties tur kur viss ir ok. Mums pašiem te ir nabagmāja ,bet lielie reguletāji pamodušies. Kad te nebūs neviena bomža tad regulējiet. Baltkrievijā NAV rindas pie zobārsta un citiem speciālistiem.

2020-08-12 13:18

Taisnības balss: "....... bet mūsdienu pasauli tur neredzēja. ......." Lūdzu atšifrē savu teikumu!!!!!! Aaaaaaaaa .... nu ja, nu ja!!!! Rietumos - "skaļš" bordaks: ielu, veikalu demolēšana, pārpildītas valsts ar bēgļiem un t.t. Bet austrumeiropā:: pustukšā teritorija ar pusdzīvo ekonomiku.... tālāk jūs paši zinat!!! Bet, re, Baltkrievijā tavi "cilvēki parastie" visu šito neredzēja.... Cik žēl!!! Visas ražotnes strādā, bezdarbnieku nav, pensijas no 55 gadiem, viss ir mierīgi un stabili - ne, nu tie baltkrievi visi ir ,,,,,,,,,, ! Nesaprot, kā pareizi un laimīgi jādzīvo!!! Nu tad mēs, tie gudrīši, viņus iemācīsim, kā "laimīgi" dzīvot!!!! Un tagad brašam Jusinenam: "......kas bez stingrās rokas un zābaka uz kakla nespēj dzīvot...." Vai tikai Tu pats negrāsies šo paņēmienu pielietot cilvēkiem, ar atšķirīgiem no tava, uzskatiem????? Īstā mūsdienīgā "demokrāta" seja!!!!!!

2020-08-12 13:47

Esc_: Ne gribās tos kolhozus atpakaļ,pseido kārtību,ne pa kreisi,nr pa labi,domāt tikai kā batķa domā,runāt tikai ko augša liek teikt...pieciest lai galvenais pensija būtu no 55😁. Es ar biju uz to kruto čempi,visa tā ir butaforija. Ar parastiem cilvēkiem runājot nemaz viss tik saulaini nav. Ar bailēm un pusčukstus..čekisti un stukači kā vecajos "labajos" laikos ura ura ura😄

2020-08-12 13:56

jocīgi: jocīgi spried "būs labi". lukašenko demokrātisks prezidents? Caur kādām partijām tiek realizēta demokrātija, tikai caur varas uzurpatora diktátu? Rīgā, ventspilī arī uzradās līdzīgi careļi, kuri gribēja valdīt nemainīgi, zogot un šmugulējot, komunistu laikus slavējot, tautai pametot dažas pakazuhas konfektes....

2020-08-12 15:16

Lukašeno: Jums tiešām liekas, ka tā saucamā amerika visiem palīdz aiz neko darīt. Domājat, ka viņi Latvijai un visiem citiem nav neko pretī paprasījuši. Iesaku painteresēties, kāpēc Latvijas republika reğistrēta uz bijušā Ņujorkas gubernatora Blumberga vārda kā uzņēmums
VID datu bāzē, Valsts kase tā pat. Paskatieties, kāpēc un kas ir valsts kases pārvaldnieks. Un ne jau Tremps stāv aiz tiem vīrukiem, kas ir īpašnieki daudzām naivām republikām. Tramps ir viņu opozicionārs, tāpēc viņa soc. kontus bloķē. Lukašenko negrib atdot varu un pareizi dara. Tramps grib atgūt varu ASV pilsoņiem. Mazāk lasiet oficiālos virsrakstus, vairāk lasiet, ko raksta aizliegtie mediji!!!

2020-08-12 16:51

Mārtiņš: Man vienīgajam simpatizē Tramps?

2020-08-12 20:34

to Lukašenko: Kāds te sakars amerikai? Ko tu murgo. Ja jau Lukašenko tik labs prezidents, kāpēc tad viņš tā baidās no brīvām vēlēšanām? Ja jau pat jāsāk uz savu tautu šaut un sūtīt omons virsū?

2020-08-12 20:37

KKK: Lukašenko malacis--deģenerātiem karātavas!!!
Tā zoss Tihonovska --Venecuēlas pašpasludinātā )))DD prezidenta
vārgs pirdiens,Nav ko bāzties ""latviešiem "" ar ""savu "gudrību Baltkrievijā...
tramps ir deģenerāts

2020-08-12 20:38

jopcik: Nu tā histērija prigožina papagaiļu fermā ir nopietna, jo Baltkrievija, tāpat kā Ukraina slīd ārā no kremļa asiņainajiem nagiem! Lai kā jūs te rietu uz visu pasauli, baltkrievi savā valstī ieviesīs kārtību un kremļa huntai nagi būs par īsiem! Tāpat kā krievi ir pamodušies un grib no kakla nokratīt kleptokrātisko kremļa KGB režīmu! Turies Habarovska!

2020-08-12 20:56

garāmgājējs: S O S !!! SOROSS! Pie visa vainīgs Soross! Un liberāļi!
Nu, bet, ja nopietni, tad "raškas" sabrukums jau ir sācies.

2020-08-12 23:43

he: Lukašenko ir kārtigs vadonis ir kārtiba nevis ka te var darit laupit zagt nekas nav dirst uz valdības vīriem .un gudriši aizbrauciet uz krieviju tur var labak pelnīt neka jūsu anglijas un citur te uzmetušies daudz kaklkungu kuriem javergo un skaties ka tev atmet kapeikas ja paliek pāri .

2020-08-12 23:46

nu ja: Skatoties kas tur proteste tie paši tirliņi kas nezin ko grib bļin kā vaidzētu armiju atpakaļ tad tur vismaz iemācija kārtību un iegrozija galvu savās vietās ,reti kurš tirliņs zin ko grib protestetaji istie .

2020-08-13 02:03

Jopcik: >nu ja
Spriežot pēc tava i9iotiskā komenta, nav kas tevi noceļ no podiņa un ieliek čučēt!

2020-08-13 13:21

lkkl: Baltkrievijā ir diktatūra, propoganda un nav nekādas vārda brīvības. Pa TV par Baltkrievviju stāsta TIKAI labu, bet visur citur pasaulē ir briesmīgi.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz