Ceturtdiena, 16. maijs Edijs, Edvīns
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Arī Liepājā saslimstība ar gripu sasniegusi epidēmijas līmeni

Arī Liepājā saslimstība ar gripu sasniegusi epidēmijas līmeni
29.01.2013 10:26

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa dati liecina, ka aizvadītās nedēļas laikā saslimstība ar gripu sasniegusi epidēmijas līmeni visās monitoringa pilsētās, izņemot Jūrmalu, ziņo aģentūra BNS.

Pagājušajā nedēļā reģistrēts 231 gripas saslimšanas gadījums, sasniedzot 229 saslimšanas gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju. Gripas izplatību valstī var vērtēt kā plašu, skaidro SPKC epidemiologi.

Visaugstākā saslimstība tika novērota Jēkabpilī (665,3 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedz.), Daugavpilī (476,9 uz 100 000 iedz.), Jelgavā (305,6 uz 100 000 iedz.), Gulbenes novadā (287,4 uz 100 000 iedz.), Liepājā (258,2 uz 100 000 iedz.) un Rīgā (211,9 uz 100 000 iedz.). Gripas gadījumi reģistrēti visās vecuma grupās. Visaugstākā saslimstība bijusi bērniem vecuma grupā no 5 līdz 14 gadiem.

Monitoringā iesaistītās slimnīcas sniedza informāciju par 100 pacientiem, kuri uzņemti slimnīcā ar diagnozi gripa un par 20 pacientiem ar diagnozi gripas iztaisīta pneimonija. Ar gripu hospitalizēti pacienti visās vecuma grupās: 0 – 4 gadi (27 pacienti), 5 – 14 gadi (10 pacienti), 15 – 64 gadi (54 pacienti) un 65 un vecāki (9 pacienti).Gripas izraisītās pneimonijas gadījumā stacionēti desmit pacienti vecuma grupā no15 līdz 64 gadiem un desmit pacienti vecumā virs 65 gadiem.

No gripas izraisītām komplikācijām miruši divi cilvēki, informē aģentūra LETA. SPKC epidemiologi saņēmuši informāciju par diviem pacientu nāves gadījumiem, kuriem laboratoriski apstiprināta saslimšana ar gripu. Abi pacienti bijuši vecumā virs 70 gadiem, viņiem bijušas hroniskas saslimšanas, un viņi miruši no gripas izraisītas pneimonijas.

Jau ziņots, ka 21.janvārī Latvijā tika izsludināta gripas epidēmija, jo vienā no gripas monitoringa pilsētām – Jelgavā – tika pārsniegts vīrusa epidēmiskais slieksnis – 100 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Lai mazinātu iespēju saslimt, SPKC epidemiologi iesaka gripas epidēmijas laikā pēc iespējas mazāk apmeklēt vietas, kur uzturas daudz cilvēku – kino, teātri, lielveikalu. Jāatceras, ka gripa viegli un ātri izplatās arī sabiedriskajā transportā. Tādēļ, aicinām pēc iespējas biežāk mazgāt rokas. Vecāka gadagājuma cilvēkiem iesakām sabiedrisko transportu izmantot laikā, kad tajā ir mazāk cilvēku un atvēlēt laiku pastaigām svaigā gaisā.

Ja tomēr parādās gripas simptomi (paaugstināta ķermeņa temperatūra, drebuļi, galvassāpes, sauss klepus, sāpes aiz krūšu kaula, “kaulu laušanas” sajūta), ieteikts palikt mājās – neapmeklējiet darbu, skolu vai publiskus pasākumus un konsultējieties ar ārstu.

Gripas gadījumā slimniekam jāievēro miers, jādzer daudz šķidruma, jāatturas no alkohola lietošanas un smēķēšanas, kā arī jālieto medikamenti gripas simptomu mazināšanai, ko nozīmējis ārsts.

Mediķi brīdina, ka biežākā gripas vīrusu izraisītā komplikācija ir pneimonija. Tomēr, ja saslimšanai ar gripu pievienojusies bakteriāla infekcija, var attīstīties arī citu orgānu bojājumi, piemērām, bronhīts, vidusauss iekaisums, miokardīts, nieru iekaisums.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz