Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Arī vājredzīgi un neredzīgi cilvēki ir starp mums

Arī vājredzīgi un neredzīgi cilvēki ir starp mums
Foto: Egons Zīverts
14.11.2016 13:35

liepajniekiem.lv

Šodien, 14.novembrī, atgādinot sabiedrībai par vājredzīgu un neredzīgu cilvēku līdzās pastāvēšanu, notika gājiens, uz kuru bija pulcējušies vairāki desmiti cilvēku.

Liepājas neredzīgo biedrības vadītājs Māris Ceirulis portālam pastāstīja, ka 13.novembris visā pasaulē tiek svinēts kā Starptautiskā neredzīgo diena. Šajā datumā, 1745. gadā, Francijā ir dzimis Valentīns Gajuis – slavens pedagogs, kurš Parīzē un Sanktpēterburgā ir dibinājis vairākas neredzīgo skolas un uzņēmumus. Tieši viņa dzimšanas dienai par godu 13.novembris ir izvēlēts kā Starptautiskā neredzīgo diena.

Liepājas Neredzīgo biedrība, vēloties atgādināt sabiedrībai par vājredzīgu un neredzīgu cilvēku līdzās pastāvēšanu un integrācijas iespējām 21.gadsimtā, nolēma Starptautisko neredzīgo dienu atzīmēt ar svētku gājienu. Iepriekš kas tāds Liepājā nav organizēts, uzsvēra M.Ceirulis. Gājiens tika rīkots arī tādēļ, lai cilvēkus ar redzes traucējumiem iedrošinātu iznākt no mājām.

“Esmu pilnīgi pārliecināts, ka Liepājā ir ļoti daudz vājredzīgu vai neredzīgu cilvēku, kuri tīri psiholoģiski nav uzdrošinājušies doties sabiedrībā, ņemt rokās balto spieķi, un paziņot – jā, es slikti redzu vai esmu neredzīgs.

Iekšēji ir jātiek pāri kauna sajūtai, nespēkam, nevarībai. Ir jāpieņem patiesība, un jāpāriet citā dzīves kvalitātē, ja zini, ka vairs nekas nav maināms. Bet tas, protams, nav tik vienkārši. Tāpēc ir vajadzīgs atbalsts, draudzīga roka,” M.Ceirulis norādīja uz vēl vienu būtisku rīkotā gājiena nozīmi.

Vai Liepājā gājiens varētu kļūt par tradīciju? “Ja Dievs vēlēs, tad pilnīgi iespējams,” atbildēja M.Ceirulis, sakot, ka ideju aizguvuši no citām pasaules valstīm, kur šādi gājieni notiek regulāri.

Uz gājienu Liepājā bija pulcējušies vairāki desmiti cilvēku, novēroja portāls. “Izziņojām sociālajos tīklos, par to tika informēti arī Liepājas Universitātes studenti, Liepājas Neredzīgo biedrības biedri,” pastāstīja M.Ceirulis. “Piedalās arī pilnīgi veseli un “redzīgi” cilvēki. Iedosim apsējus un, kurš gribēs, varēs iejusties neredzīga cilvēka lomā, pamēģināt balto spieķi un saprast, vai mūsu pilsētvide ir pieejama.”

M.Ceirulis izteica cerību: varbūt nākotnē, kad kaut kur ieraudzīs cilvēku ar balto spieķi, pēc šāda eksperimenta cilvēki daudz labāk izpratīs situāciju, nebaidīsies doties klāt un pajautāt, vai nav vajadzīga palīdzība.

Svētku gājiens sākās pie Latviešu biedrības nama un pa Zivju ielu virzījās uz J.Čakstes laukumu, kur sanākušos uzrunāja Liepājas pašvaldības pārstāvji. Pēc tam dalībnieki devās uz Neredzīgo biedrības telpām, Ganību ielā 197/205, kur vēroja Latvijas Sarkanā krusta ansambļa ”Dzirkstele” sagatavotu koncertu.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz