Otrdiena, 31. marts Gvido, Atvars

Ārstu piesaistei nepieciešams papildu finansējums

Ārstu piesaistei nepieciešams papildu finansējums
Foto: liepajniekiem.lv
09.05.2019 14:23

liepajniekiem.lv

Liepājas pilsētas domes deputāti šodien, 9.maijā, notikušajā domes Finanšu komitejā konceptuāli atbalstīja ieceri izdarīt grozījumus pilsētas domes ”Par projektu ”Cilvēkresursu piesaistes programma veselības aprūpei Liepājā, 3. Kārta””, piešķirot šim mērķim papildu finansējumu.

Liepājas pilsētas domes Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāja

Elīna Tolmačova skaidro, ka deputātu lēmums ir nepieciešams, lai piešķirtu papildu finansējumu 2015.gada 5.novembrī apstiprinātajai Cilvēkresursu piesaistes programmai veselības aprūpei Liepājā 2016.-2020.gadam.

”Programmā ir iekļautas vairākas jaunas aktivitātes,” viņa klāsta: ”Rīgas Stradiņa universitātes studiju programmas ”Ārsts” 6.kursa studentu klīnikā balstītas apmācības nodrošināšana SIA  ”Liepājas reģionālā slimnīca”; Rīgas Stradiņa universitātes Zobārstniecības studiju 4.kursa studentu prakses nodrošināšana Liepājas zobārstniecības poliklīnikā; trūkstošo ambulatoro ārstu piesaiste SIA ”Jaunliepājas primārās veselības aprūpes centrs” un PSIA ”Vecliepājas primārās veselības aprūpes centrs”  valsts apmaksātu pakalpojumu sniegšanai.”

Un uzsver, ka projekts atbilst Liepājas pilsētas attīstības programmas 2015.-2020.gadam Rīcības plānā definētajai rīcībai ”Piesaistīt veselības aprūpes speciālistus, nodrošinot augstu veselības aprūpes kvalitāti atbilstoši nacionālas nozīmes pakalpojumu centram”, kā arī Liepājas pilsētas politisko vadlīniju 2017.-2020.gadam punktam turpināt jauno mediķu piesaisti, nodrošinot veselības aprūpes pieejamību un kvalitāti.

2019.gadā programmas īstenošanai Liepājas pilsētas pašvaldības budžetā jau ir piešķirti 42 000 eiro, bet nepieciešami vēl papildu 10 000 eiro, lai nodrošinātu klīnikā balstītu apmācību Rīgas Stradiņa universitātes studiju programmas ”Ārsts” 6.kursa studentiem Liepājas reģionālā slimnīcā 2019./2020.mācību gadā un mācību praksi Rīgas Stradiņa universitātes Zobārstniecības studiju 4.kursa studentu praksi Liepājas zobārstniecības poliklīnikā.

2020.gadā programmas īstenošanai Liepājas pilsētas pašvaldības budžetā ir piešķirti 40 000 eiro, bet būs nepieciešami papildu 12 000 eiro, lai nodrošinātu klīnikā balstītu apmācību Rīgas Stradiņa universitātes studiju programmas ”Ārsts” 6.kursa studentiem Liepājas reģionālā slimnīcā 2019./2020.mācību gadā un mācību praksi Rīgas Stradiņa universitātes Zobārstniecības studiju 4.kursa studentu praksi, kā arī lai piesaistītu trūkstošos ambulatoros speciālistus abos pašvaldības primārās veselības aprūpes centros valsts apmaksātu pakalpojumu nodrošināšanai

Gala lēmums deputātiem šajā jautājumā gan vēl būs jāpieņem pilsētas domes sēdē. Ja tas būs pozitīvs, pašvaldības kapitālsabiedrības – SIA ”Liepājas reģionālā slimnīca”, SIA ”Jaunliepājas primārās veselības aprūpes centrs” un PSIA ”Vecliepājas primārās veselības aprūpes centrs” – veiks nepieciešamās darbības programmas jauno aktivitāšu ieviešanai – aktualizēs vai izstrādās nolikumu par  naktsmītnes un ceļa izdevumu kompensēšanu, nodrošinās apmācību un praksi.

UZZIŅAI:

2019.gada 5.martā noslēgts sadarbības līgums starp Rīgas Stradiņa universitāti, Liepājas Universitāti, Liepājas pilsētas pašvaldību un SIA ”Liepājas Reģionālā slimnīca”.

Programmas 1.kārta uzsākta 2008.gadā.

11 programmas īstenošanas gados Liepājas reģionālajā slimnīcā piesaistīti 43 ārsti. Slimību profilakses un kontroles centra dati rāda, ka ārstu skaits uz 1000 iedzīvotājiem krītas (2014. – 2016.gadā 3 ārsti uz 1000 iedzīvotājiem, 2017.gadā – 2,8).

Tas galvenokārt saistīts ar ārstu novecošanos, kas noris daudz straujāk nekā faktiskā paaudžu nomaiņa. 

Ārstu trūkums akūti jūtams arī ambulatorajā sektorā.

Latvijā 28% ārstu ir pirmspensijas un pensijas vecumā, turpretī ārsti līdz 40 gadu vecumam ir tikai 17%, līdz ar to nav iespējama vienmērīga un kvalitatīva paaudžu nomaiņa veselības aprūpē.

Bez aktīvas jaunu speciālistu piesaistīšanas programmas tuvākajā laikā iespējama situācijas tālāka pasliktināšanās.

10 komentāri

2019-05-09 16:01

Trauksmes zvans: Gribētos zināt cik no piesaistītajiem 43 ārstiem ir palikuši strādāt līdz šim t.s. Liepājas novadā ??? Un vai Strika kungs ir padomājis par vismaz kāda speciālista piesaistīšanu kuņģa un zarnu trakta izmeklējumiem gastroskopijai un it sevišķi kolonoskopijai? Jāgaida rindā līdz 5 mēnešiem ,bet pašlaik ,sakarā ar daktera Veļicka slimošanu, vispār nav neviena daktera !! Un tas jau turpinās vairākus gadus !!! Nav arī paredzēti šiem izmeklējumiem akūtie izmeklējumi, kad vienkārši lielo sāpju dēļ nevar gaidīt tik ilgi .

2019-05-09 16:12

Naudanauda: Kāds vēl papildu finansējums?! Cik var bērt naudu caurā maisā. Neviens ārsts sen vairs nepelna zem 1000 uz rokas un tā Liepājā ir ĻOTI laba alga, tātad visa "problēma" ir vēlme te strādāt.

2019-05-09 16:23

acis: kāpēc Liepājā nevar veikt acs kataras operācijas ,bet Ventspilī var

2019-05-09 17:12

to trauksme: Liepājā ir ļoti vāja slimnīca. Ir daži labi ārsti, bet pārsvarā viduvējības. Ja ir jums svarīga sava un savu tuvinieku veselība, brauciet uz Rīgu. Kolonoskopija, gastroskopija -ir laba ārste Kuldīgā. Ja ir akūtas sāpes, jābūt ārsta aizvietotājam.Ja nav, jāprasa atbildība no Strika un Vilnīša.

2019-05-09 18:16

Buuu: Kamēr vecie turēsies, kamer valdīs dinastijas, nekas tak nemainīsies... Jaunos nevajag, jo traucē vecajiem pensijai pelnīt.
Liepājas slimnīca tak ir bieds sabiedrībai

2019-05-09 18:36

NAUDA: Ja ir nauda, izārstēsim!

2019-05-09 19:57

Triekt prom: Cik nožēlojami! Tak tā ir patiesība, ka Liepājas slimnīca ir viena no sliktākajām valstī. Mēs nedzīvojam mucā, redzam, kāda ir ārstu darba kvalitāte un kā viss notiek citu pilsētu slimnīcās! Liepājas slimnīcas vadība ar steigu ir jātriec prom!

2019-05-09 20:16

Nauda: Klusuma festivāla rīkotājs, fonds "Šeit un tagad", vēlas arī pašvaldības finansiālu atbalstu – 75 000 eiro mākslinieku honorāriem un tehniskajam nodrošinājumam!!!!!!

Staigātājiem gar jūru pašvaldība dāsni atvēl 10000.eur!!!!

Cik naudas tika izlietots "Liepājas vēstnešu" cirkam, kur tūristiem tiek no mūsu makiem uzsaukti ēdieni, naktsmītnes, ieejas biļetes?

Cik naudas izlietots pašvaldības darbinieces kaimiņu ceļojumam uz Franciju?

Lūk, kur aizpeld nauda ārstu piesaistei. Es šo pašvaldības vadības saimniekošanu par adekvātu neuzskatu. Izskatās, ka Vilnītim pirmām kārtām ir ārišķības,-jauna auto iegāde, gleznu pieskaņošana, nabadzīgās pilsētas pompozitāte, bet liepājnieku veselība, arī zobārstniecība pēdējā vietā.

Un nav saprotams kā pašvaldības telpās pieļaujams, ka deputāte ,sagādniece, staigā ar Kolorado lenti pie pupa? Kā tas iespējams? Vēl tik psrs karogs pietrūktu tā saucamai "deputātei" iesprausts kaut kur! Klaja uzspļaušana liepājniekiem, latviešiem, kuri pārdzīvojuši okupantu šausmas.

2019-05-09 21:36

Triekt prom: Citēju: "Šodien, 9. maijā, SIA "Preiļu slimnīca" kapitāldaļu turētāju kopsapulcē sliktas pārvaldības dēļ atlaista slimnīcas valde, informēja Preiļu novada domes priekšsēdētāja".

2019-05-10 09:54

sekas: Sekas valdes locekļa Edvīna Strika personālvadībai ārstniecības darbā, ko kungs uzņēmies no 2008 gada diemžēl ir traģiskas- aizmukuši darbinieki, ārstniecības kvalitātes kritums, manipulācijas un apmāns personālvadībā, sabiedrības un kapitāldaļu turētāju dezinformācija.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli