Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Arvils Ašeradens: “Kādus debesu brīnumus uzņēmēji sagaida?”

Finanšu ministrs Arvils Ašeradens (“Jaunā vienotība”) 10. novembrī reģionālā vizītē apmeklēja Liepāju. Šeit viņš piedalījās Kurzemes plānošanas reģiona attīstības padomes sēdē, tikās ar Liepājas domes vadību un uzņēmējiem.

Arvils Ašeradens: “Kādus debesu brīnumus uzņēmēji sagaida?”
Foto: Egons Zīverts
Foto: Egons Zīverts
21.11.2023 00:15

liepajniekiem.lv

Vizītes noslēgumā ministrs paviesojās portāla liepajniekiem.lv redakcijā, pastāstot par dažādām aktualitātēm, tostarp par iecerēto 2024. gada budžetu.

Ko vērtīgu Liepājā uzzinājāt?

– Ar reģiona cilvēkiem izrunājām Kurzemes attīstības jautājumus. Lielais stāsts par nākotni ir tas, ka tomēr urbānie procesi valsts iekšienē attīstās daudz ātrāk, un pašvaldību finanšu izlīdzināšanas mehānisms šobrīd, izskatās, ka vairs netur brūķi.

Ir pašvaldības, kas attīstās daudz ātrāk, iedzīvotāju skaits tajās pieaug, bet citās samazinās.

Ir pašvaldības, kur ieņēmumi pieaug par gandrīz 18%, un ir pašvaldības, kur tas notiek knapi par vienu procentu, piemēram, Krāslavas novads.

Izskatās, ka īpaši sarežģīta situācija veidojas austrumu pierobežā. Līdz ar to jādomā jauni mehānismi, un šobrīd mēs skatāmies, kāda ir pasaules prakse.

Ar pašvaldību vadītājiem pārrunājām ekonomiskās izaugsmes procesus. Un tad, protams, ir Liepāja, kas vienmēr ir interesanta. Kad uz šejieni atbrauc, allaž ir kādi jauni projekti, kas jārisina vai attīstās.

Biju ļoti priecīgs redzēt topošo ūdens eksporta termināli.

Cik sevi atceros politikā, vienmēr ir runāts par to, ka ūdeni var pārdot, bet šeit no runāšanas pāriets pie darbiem, un, cik saprotu, nākamgad jau varētu sākt kustēties pirmās kravas.

Nākamais lielais jautājums, kur būs nepieciešams valsts atbalsts, ir prāmju piestātnes rekonstrukcija. Tam jau ir daļa no finansējuma, kas piesaistīts no Eiropas Savienības. Skatīsimies, kā pārējo daļu varētu atrast.

Ir cerības, ka šis projekts saņems atbalstu no valsts?

– Šis nav jautājums par cerībām, bet praktisku risinājumus – ir jāizdomā, kā to darīt. Priecājos arī, ka pēc kuģu kanāla padziļināšanas ostā var ienākt lielie graudu kuģi.

Tad vēl ir pieteikumi jaunajiem projektiem, piemēram, vēju parku atbalsta infrastruktūras izbūve.

Saistībā ar zaļo enerģiju šobrīd notiek ļoti daudzi procesi, gan diskusijas par vēja parku izbūvi, gan arī par to, ko ar šo saražoto zaļo enerģiju, kas kādā brīdī nav vajadzīga, darīt. Ir idejas, ka varētu radīt ūdeņraža izstrādes utt. Tie visi ir patīkami izaugsmes projekti.

Liepājai ieceru ir ļoti daudz, un pilsēta, manuprāt, attīstās ļoti labi.

Latvija ar darba samaksas izaugsmi lēnām slīd prom no lēta darbaspēka zemes. Un tas, kam investori šobrīd sāk pievērt uzmanību, ir nevis darbinieki, kuri būtu gatavi strādāt par mazāku algu, bet cilvēki, kas kaut ko prot darīt.

Šajā ziņā svarīgi arī ir, kā attīstīt Liepājas Universitāti. Tas, ka augstskola atradusi veidu, kā sadarboties ar Rīgas Tehnisko universitāti, kas šobrīd runā par nopietnām tehnoloģiju programmām, ko attīstīs Liepājā, manuprāt, ir vēl viens ļoti svarīgs signāls.

Ja izdodas, ka inovācijas sistēmai, ko šobrīd plāno Liepājas pašvaldība, pieslēdzas klāt Liepājas Universitāte ar profesionāliem mācībspēkiem, tad tas var dot pilsētai nākamo pakāpi attīstībai.

Pašlaik es šeit redzu ļoti labas attīstības perspektīvas.

Ko labu mums sola iecerētais valsts budžets 2024. gadam?

– Budžets vienmēr jāskatās kontekstā. Redzam, ka trakais inflācijas laiks iet uz beigām. Ja pagājušogad vidējā inflācija bija 17%, tad šogad vairāk par 10% nebūs. Gada beigās tā turpina strauji kristies un tuvojas 2%.

Tas ir ļoti svarīgi, īpaši cilvēkiem, kam ir uzkrājumi, jo

nauda, kas glabājas zeķē vai kontā, vairs nezaudēs savu vērtību.

Mēs redzam, ka vēlākais nākamā gada otrajā pusē ekonomikā atgriezīsies izaugsme, un tas rada zināmu mieru sabiedrībā.

Nākamā gada budžetā būtiski vairāk naudas paredzēts pedagogu atalgojumam, tāpat mediķiem noteikti būs labāk, kaut gan es gribētu, lai arī pacientiem būtu labāk.

Manuprāt, arī pensionāriem ļoti svarīgi, ka tiek atjaunota pensijas piemaksa par darba stāžu līdz 1996. gadam.

Un ģimenēm ar bērniem?

– Arī par to izstāstīšu, bet vispirms tas, kas svarīgs mums visiem, ir drošība.

Savos pienākumos man dažkārt jādodas uz valsts austrumu robežu, un es teiktu, ka tur iet galīgi karsti – ja iepriekš robežai nāca pāri 20–30 cilvēki dienā, tad tagad 40 ir mazākais. Reizēm ir simtiem un pat vairāk mēģinājumu nelikumīgi šķērsot valsts robežu.

Pilnīgi skaidrs, ka to organizē otra naidīgā valsts un tā ir noteikta veida hibrīdkara operācija.

Starptautiskā situācija vieglāka nekļūst, un Latvija tiešām iegulda ļoti lielu naudu aizsardzībā. Pildām visas NATO saistības, lai šeit būtu sabiedroto spēku karavīri un arī lai mēs uz robežas nodrošinātu kārtību, kas nebūt nav vienkārši – tur strādā gan robežsargi, gan policija un zemessargi un aiz muguras ir armija.

Kas attiecas uz ģimenēm, tad mēs redzam, ka darba algas pieaug, un arī nākamgad, augot ekonomikai, atalgojumam vajadzētu palielināties vidēji par 10%. Tas, protams, atkarīgs, kā kurā vietā.

Palielinoties ekonomiskajai izaugsmei, bezdarbs Latvijā nokrities ļoti zemā līmenī – strādājošo trūkst un cilvēki darbu var atrast. Ģimenēm ar bērniem tas nozīmē gan drošību, gan stabilitāti.

Vēl ir dažādas mazas lietas – atcelti nodokļu ierobežojumi, ja uzņēmējs iegulda strādājošo izglītībā, palielinātas apdrošināšanas polises summas, proti, ja līdz šim darba devējs darbiniekiem varēja nopirkt veselības aprūpes polisi par salīdzinoši nelielu summu, tad nu šī summa ir palielināta.

Ir vēl dažādi krikumi, bet katrā ziņā tie padara dzīvi patīkamāku.

Manuprāt, budžets ir ļoti labi sabalansēts, palikušas gan divas neatrisinātas lietas – PVN Latvijai raksturīgiem augļiem, dārzeņiem un ogām, kur vienojāmies par 12% PVN likmes piemērošanu, otra problēma ir tā, ka, strauji ieguldot armijā, tur ļoti ātri pieaug darba samaksa, savukārt robežsargiem, policistiem, ugunsdzēsējiem atalgojums tik ātri netiek līdzi.

Tam ķersimies klāt, mēģinot saprast, kā to līdzsvarot, lai nav tā, ka robežsargi no rīta pieceļas un pasaka, ka iet strādāt uz armiju.

Iepriekš daudz piesauktā ekonomiskā transformācija, šķiet, sagatavotajā budžetā gan neatspoguļojas.

– Kādus tad debesu brīnumus uzņēmēji sagaida? Paraudzīsimies uz to, ko valdība dara attiecībā pret uzņēmējiem. Tā saucamo peļņas nodokli uzņēmēji Latvijā maksā tikai tad, kad izņem dividendes. Tās ir milzīgas naudas summas, ko valsts atstāj uzņēmumu rīcībā.

Foto: Egons Zīverts

2021. gadā visu Latvijas uzņēmumu kopējā peļņa bija seši miljardi eiro. Mēs neesam izņēmuši šo nodokli ārā, šobrīd nodoklis piemērots tikai bankām, kurām bija ekstra peļņa, jo Eiropas Centrālā banka cēla procentu likmes.

Manuprāt, nav īsti godīgi teikt, ka valdība neko nedara.

Nupat mainīja elektroenerģijas piegādes tarifu shēmu. Pamatā tas tika darīts, lai uzņēmēji saņemtu lētāku elektrības pakalpojumu.

Kopumā valsts investīciju portfelis ir pusotrs miljards eiro. Tur ir dažādas Eiropas Savienības fondu programmas, ko uzņēmēji var izmantot, – darbinieku apmācība, dažādu veidu riska kapitāli utt.

Tomēr uzņēmēji saka: mēs atpaliekam konkurētspējā, darbaspēka nodokļu slogs ir pārāk liels.

– Labi, ko valdība var darīt, lai mainītu uzņēmēju konkurētspēju? Valdība jau nevada uzņēmumus. Resursi, lai mainītu situāciju, ir pieejami.

Darbaspēka nodokli valdība taču var mazināt.

– Uzmanīgi ar šo! Jā, mēs to vērtējam. Skaidrs, ka mums jārīkojas sociāli atbildīgi, un, visticamāk, mēs kustēsimies neapliekamā minimuma palielināšanas virzienā, respektīvi, iedzīvotājiem ar vismazāko darba samaksu.

Pārējā daļā, domāju, ir liels jautājums, kādas prasmes ir cilvēkiem, kas strādā, un kādas prasmes ir arī uzņēmējiem pašiem. Tajā es valdības vainu neatrodu.

Uzņēmējiem tiešām jāskatās, vai viņi var eksportēt, vai viņi spēj eksportēt ar pievienoto vērtību, kā viņi efektivizē savu uzņēmējdarbību.

Cik uzņēmumu lieto mākslīgā intelekta rīkus? Ko valdība tur lai dara? Pašiem ir jāmācās un jālieto!

Šogad aktualizējās jautājums par kredītņēmēju atbalstu un aizsardzību. Bankas jau brīdinājušas, ja Latvijā iegrožos kredītu procentu maksājumus, sekos tiesu darbi. Kā vērtējat šo situāciju, un vai tiešām bankas ir tik neaizskaramas?

– Bankām šogad tiešām veidojas ļoti liela peļņa, šķiet, kopumā tie varētu būt 700 miljoni eiro, bet gads vēl nav beidzies.

Valdības reakcija ir tāda, ka bankām no peļņas būs jāmaksā 20% nodoklis, kas ir vismaz 140 miljoni eiro, un

daļa šīs naudas paredzēta, lai atbalstītus tos, kas nonākuši ķezā.

Šajā mehānismā, kas jau iekļauts budžeta projektā, ir noteikti kritēriji.

Pašlaik Saeima nolēma, ka tā vēlas samazināt aizņēmumu procentu likmes. Notiek sarunas, par cik tad šo likmi varētu samazināt. Raudzīsimies, kā bankas reaģēs un kāds būs Saeimas gala lēmums.

Tā ka attiecībā par bankām likumdevējs var pieņemt diezgan skarbus lēmumus.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
  1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
  4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

  1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
  2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
  3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
  4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
    1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
    2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz