Piektdiena, 10. jūlijs Lija, Olīvija, Olivers
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Astoto reizi pasniedz Liepājas pilsētas Gada balvu zinātnē

Astoto reizi pasniedz Liepājas pilsētas Gada balvu zinātnē
Foto: Evita Enģele
18.12.2018 15:16

liepajniekiem.lv

Otrdien, 18. decembrī, Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis un priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Atis Deksnis pasniedza Liepājas pilsētas Gada balvu zinātnē.

Šoreiz balvu saņēma Liepājas Universitātes (LiepU) Izglītības zinātņu institūta pētnieku grupa, Dr.philol. Biruta Petre, Dr.paed. Jana Grava un Mg.sc.educ. Solveiga Kūlaine, informē Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Enģele.

Uzrunājot balvas laureātus un klātesošos, Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis uzsvēra, ka Liepājas attīstība nav iedomājama bez izglītotiem, domājošiem un zinošiem iedzīvotājiem. ”Man ir patiess prieks, ka mēs varam lepoties ar šādiem cilvēkiem. Viens no ievērojamākajiem zinātniekiem Alberts Einšteins teicis, ka zinātne nav un nekad nekļūs par pabeigtu grāmatu un katrs nozīmīgs sasniegums rada jaunus jautājumus. Un tā patiešām ir – jo vairāk uzzinām, jo vairāk saprotam, ka vēl tik daudz jauna un neatklāta mums ir priekšā. Novēlu ikvienam šeit klātesošajam nerimstošu vēlmi un enerģiju turpināt savus zinātniskos pētījumus, jo tas stiprina ne tikai mūsu pilsētas, bet visas Latvijas intelektuālo kapacitāti,” sacīja J. Vilnītis.

Šajā reizē Gada balvai zinātnē tika saņemti septiņi pieteikumi, kas pārstāvēja dažādas zinātņu nozares. Šis bijis līdz šim lielākais iesniegto pieteikumu skaits.

Ekspertu komisija, izvērtējot iesniegtos pieteikumus, nolēma piešķirt četras balvas.

LiepU Izglītības zinātņu institūta pētnieku grupa Gada balvai zinātnē tika izvirzīta nominācijā ”Gada balva starpnozaru pētniecībā”, rekomendējušas trīs institūcijas – Valsts sociālās aprūpes centrs ”Kurzeme”, Liepājas Universitātes Izglītības zinātņu institūts un Liepājas pilsētas domes Sociālais dienests – par kolektīvo monogrāfiju ”Profesionālā pilnveide sociālajā darbā”. Visu trīs institūciju pārstāvji atzīst, ka monogrāfijā apkopotie pētījumi ir nozīmīgi sociālā darba speciālistu profesionālās lietpratības veicināšanai pašizglītošanās procesā. Prēmija 1000 eiro.

Biruta Petre Gada balvai zinātnē tika izvirzīta nominācijā ”Balva par mūža ieguldījumu zinātnē”, rekomendējis Liepājas Universitātes Kurzemes Humanitārais institūts par grāmatu ”Olafa Gūtmaņa dzejas vārdi: lietvārdi”. Asociētā profesore I. Ozola aprakstā par filoloģi B. Petri izceļ pētnieces 20 gadus ilgo Olafa Gūtmaņa daiļrades valodas izpēti. Latviešu valodniecībā līdz šim nav izdota neviena latviešu rakstnieka vai dzejnieka leksikas vārdnīca, tāpēc autores grāmata ir pirmreizējs un novatorisks darbs Latvijā. Prēmija 750 eiro.

Jana Grava Gada balvai zinātnē tika izvirzīta nominācijā ”Jaunā zinātnieka balva”, rekomendējusi Liepājas Universitātes Pedagoģijas un sociālā darba fakultātes dome par promocijas darbu ”Bērncentrētas pedagoģiskās pieejas īstenošana bērnu pašrealizācijai pirmsskolā”. Profesore A. Samuseviča rekomendācijā norādījusi, ka J. Gravas pētījums ir novitāte pirmsskolas pedagoģijā Latvijā, jo promocijas darbā ir atklāta bērnu pašrealizācijas būtība, raksturota skolotāju bērncentrēti virzītā pedagoģiskā darbība, veikta jēdziena ”pašrealizācija” pedagoģiskā interpretācija, raksturotas pirmsskolas vecuma bērnu pašrealizācijas norises izpausmes. Prēmija 500 eiro.

Solveiga Kūlaine Gada balvai zinātnē tika izvirzīta nominācijā ”Gada maģistra pētījums”, rekomendējusi Liepājas Universitātes Pedagoģijas un sociālā darba fakultātes dome par maģistra darbu ”Lejaskurzemes folkloras mantojums bērnu un jauniešu folkloras kopu darbībā”. Profesore A. Samuseviča akcentē autores augstvērtīgo Lejaskurzemes folkloras materiālu analīzi un kvalitatīvu pētījumu, kas akcentē un izvērtē lokālās tradīcijas saglabāšanas, pārmantošanas un popularizēšanas iespējas mūsdienu pedagoģiskajā procesā. Prēmija 250 eiro.

Kopējais balvas fonds arī šogad bija 2500 eiro.

Balvas piešķiršanas mērķis ir atbalstīt starptautiski atzītu pētījumu izstrādi un publicitāti visās Liepājas Universitātes pētniecības jomās, sekmēt Liepājai un Latvijai aktuālu jautājumu inovatīvus risinājumus, veicināt jaunu zinātnieku piesaisti pētniecībai un viņu profesionālu izaugsmi, sekmēt inteliģences un zinātnieku piesaisti Liepājai. Gada balvu zinātnē Liepājā piešķir jau astoto gadu.

Foto galerija

14 komentāri

2018-12-18 15:53

Hm: Vilnitis nav izsludinajis vakanci stilists ,kas paradītu kā jaģerbjas .

2018-12-18 16:11

to Hm: nu piedod, viņš nav arī izsludinājis vakanci - anonīmais interneta padomdevējs. Tā kā nāksies tev vien turpināt spīdēt šeit ar saviem padomiem brīvprātīgā kārtā.

2018-12-18 18:48

Piekrītu Hm,: Vilnīša kungs izskatās,kā no pūtēju orķestra pamucis.

2018-12-18 19:59

runga: Kas tas par tizleni bildē labajā pusē??
Un par ko pasniedz?? Par to ,ka 29 gadus pētījuši un analizējuši varavīksnes fenomenu ,un nākuši pie atziņas::baigi smuki !!???:):)DDD

2018-12-18 21:28

Zeta: Labāk pastāstiet man,kas tas par jaunu valodniecības šedevru “bērncentrēts”! Izklausās izmežģīti.:)

2018-12-18 22:22

E.K.: Lepojos ar Tevi, Solveiga! Atceros, cik ļoti sevi šaustīji! Paskat, kas izdevies! Prieks būt vienā komandā ar Tevi! Lai doktorantūras studijās vēl lielāki lauri :)
Lai arī pārējiem pētniekiem izdodas viss iecerētais turpmāk!

2018-12-18 22:27

Lejnieks 78: Biruta Petre - lieliski ! Paldies par ieguldito milzīgo darbu !

2018-12-18 22:30

Pašvaldības nestils: >to to Hm Nē nu tu jau vari aizstāvēt , tikai te jau nav nekas noslēpjams ! Ja pilsētas mērs sevi tā pasniedz svinīgā brīdī, nu tad tiešām Liepājas domē ar steigu jāpieņem darbā stilistu !!! Cienījamās Domes sievietes, palīdziet Vilnītim izskatīties pēc pilsētas mēra !!!

2018-12-19 02:00

janisg: zinātnieki ibio...viens uzraksta pantiņu un otrs 20 gadus pēta, ko viņš tur uzrakstīja. pašiem smiekli nenāk?

2018-12-19 06:23

doktors: nožēlojami pētnieciskie darbi un zinātniskie atklājumi. skumji

2018-12-19 06:25

bute: noželojami zinātniskie izpētījumi. skumji

2018-12-19 09:02

uhs: Šveicars pie diplomu dalīšanas- jaunumi domē! Klauns. Skumji.

2018-12-19 14:11

mmm: Interesanti, kādu reālu labumu Liepājai, Latvijai, iedzīvotājiem dos Gūtmaņa pētīšana, bērnu pašrealizācija, folkloras analīze? Vai iedzīvotājiem tagad būs vairāk naudas, lētāka apkure vai sakārtotāka medicīnas sistēma?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz