Ceturtdiena, 9. maijs Klāvs, Einārs, Ervīns
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Atceras 1949. gada 25. martu

Atceras 1949. gada 25. martu
25.03.2007 18:46

0

Atslēgvārdi

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena Liepājā sākās ar piemiņas dievkalpojumu Lutera baznīcā. Mācītājs Raitis Šēners savā svētrunā klausītājus mudināja meklēt atbildi uz jautājumu, kāpēc latviešu tautai tik daudz asaru un piemiņas dienu, kāpēc tai bijis jāiziet tik mokošus sāpju ceļus, kāpēc vajadzēja notikt tā, ka cilvēkus piespiedu kārtā aizveda no mājām, sašķēla ģimenes, tautu. Un meklēt atbildi arī jautājumam, kāpēc vēl šodien cilvēki, ģimenes ir sašķeltas, kāpēc sašķelta cilvēku domāšana, attiecības. Mācītājs šodienas Latviju salīdzināja ar “Titāniku”, kurš 1912.gadā lepns izgāja jūrā un uz kura klāja bija lepni cilvēki.

Bet brīdī, kad pienāca nelaime, glābšanas laivu visiem nepietika, tad nelīdzēja ne zelts, ne dārgakmeņi. Viņš mudināja atrast, ielaist sevī un saredzēt to vienīgo, kas spēj cilvēkus nestundā glābt – Jēzu Kristu, kurš sevi atdeva cilvēku glābšanas vārdā.

Pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, uzrunādams piemiņas dievkalpojuma dalībniekus, atzina, ka izturēt Sibīrijas izsūtījumu Latvijas cilvēkiem palīdzēja cerība uz Dieva taisnību. Bet Liepājas Politiski represēto kluba priekšsēdētājs Arnolds Treide norādīja, ka viņi, izsūtītie, padomju varas pāridarījumu nav uzskatījuši par Dieva sodu, bet lūguši Dieva palīdzību.

Dievkalpojuma noskaņu papildināja ansambļa “Gaismiņa” izjustais dziedājums.

Domu, ka cilvēki, kas pazaudējuši Dievu, kļūst līdzīgi  visnežēlīgākajam zvēram, mācītājs Raitis Šēners turpināja, uzrunādams klātesošos arī piemiņas brīdī Tores stacijā, un atgādināja, ka tikai lūgšanu spēks deva cilvēkiem iespēju izturēt un atgriezties mājās. Bet Arnolds Treide aicināja savus ļaudis dalīties atmiņās, nest uz muzeja nodaļu “Liepāja okupāciju režīmos” dokumentus, piemiņas lietas no izsūtījuma laikiem, lai to visu varētu apkopot un saglabāt nākotnei.

Kā parasti, pie piemiņas akmens 1949.gada deportāciju upuriem gula ziedi. Tos nolika Pilsētas domes priekšsēdētāja pirmā vietniece Silva Golde, Liepājas Rajona padomes priekšsēdētāja vietnieks Uldis Strazds, Grobiņas pagasta priekšsēdētājs Aivars Priedols un citi. Piemiņas brīdi gaišu darīja Durbes Kultūras nama cilvēku dzejas lasījumi un muzicēšana.

Deg sveces upuru piemiņai.

Mācītāja Raita Šēnera uzruna raisīja pārdomas.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz