Sestdiena, 22. februāris Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija

Atdos veiktās iemaksas

Atdos veiktās iemaksas
Foto: Ilustratīvs
09.07.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Līdz šī gada beigām visiem iedzīvotājiem, kas veikuši brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas, tās tiks atmaksātas, informējis Nacionālais veselības dienests (NVD). Jūnijā veiktās izmaiņas Veselības aprūpēšanas finansēšanas likumā nosaka, ka tā sauktā divu veselības pakalpojumu grozu sistēma tiek atlikta vismaz līdz 2021. gadam.

Tiem iedzīvotājiem, kas veikuši brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas ar bankas pārskaitījumu, atmaksa tiks veikta automātiski – uz bankas kontu, no kura veikts maksājums. Savukārt tiem iedzīvotājiem, kuri brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas veikuši klātienē, piemēram, kādā no Latvijas Pasta nodaļām vai NVD Klientu apkalpošanas centriem, jāvēršas dienestā ar iesniegumu, norādot konta numuru, uz kuru veicama apmaksa.

To iespējams izdarīt, aizpildot veidlapu, kuras paraugs atrodams tīmekļa vietnē www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Valsts veselības apdrošināšana”, vai arī iesniedzot iesniegumu, kas rakstīts brīvā formā. Iesniegumu NVD iespējams nogādāt gan ierodoties kādā no klientu apkalpošanas centriem, gan sūtot pa pastu, gan arī elektroniski, taču, izvēloties pēdējo iespēju, iesniegumam jābūt parakstītam ar drošu elektronisko parakstu. Tāpat arī iesniegumu iespējams aizpildīt portālā www.latvija.lv.

NVD prognozē, ka veiktās iemaksas pakāpeniski tiks atmaksātas līdz šī gada 31. decembrim. Izmaiņas Veselības aprūpes finansēšanas likumā, kas stājās spējā 21. jūnijā, paredz saglabāt tiesības visiem iedzīvotājiem saņemt veselības aprūpes pakalpojumus līdzšinējā kārtībā neatkarīgi no veiktajām veselības apdrošināšanas iemaksām līdz 2021. gadam.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli