Piektdiena, 3. jūlijs Verita, Everita, Benita, Sulamīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Atjaunot vai nojaukt vēsturiskās ēkas?

Atjaunot vai nojaukt vēsturiskās ēkas?
Foto: Egons Zīverts
22.10.2016 07:09

TV Kurzeme

Uzņēmums ”Madvilla” šonedēļ nojauca blakus Jūrmalas parkam esošu vēsturisko namu Peldu ielā 64. Tas darīts likumīgi, saskaņojot lēmumu ar pilsētas būvvaldi, un iemesls bijis sliktais stāvoklis un padomju laikā veiktās vairākkārtējās pārbūves. Šobrīd Liepājas vecpilsētas teritorijā ir ap 360 vēsturisku ēku; daudzas no tām ir sliktā tehniskā stāvoklī. Lai arī ir iespēja pieteikties uz pašvaldības līdzfinansējumu to renovācijai, daži īpašnieki izvēlas to nedarīt un mājas nojaukt.

25 komentāri

2016-10-22 07:37

Tas darīts likumīgi: Pa 25.gadiem novest līdz tādam stāvoklim un pēc tam nograut .Daudz prāta nevajag.

2016-10-22 08:33

Vadims Kislovs: godu tādas mājas pilsētai nedara turklāt ja tai akcents vasarā uz tūristiem + drošība kuras tur nav tākā ja īpašnieki 25 gadus tur neko nedara tad buldozers un tīra mala pilsētai paturot tiesības uz zemes pleķi - savādāk nevar vnk

2016-10-22 08:38

kā kaķus: Vēl viens prihvatizācijas upuris. Tādus mājas saimniekus vajadzētu sterilizēt,lai nevairojas.

2016-10-22 08:46

hlrc: liepajnieki tachu sapuvushu graustu fetišisti. Mantojums tas esot, zinies.

2016-10-22 10:08

anonims: Ir ļoti skaistas atjaunotas mājas, bet kuras nav -tas ir jādara steidzami.

2016-10-22 16:28

xt: Un vai maz tur kāds ko uzbūvēs. Gan jau būs kārtējā autostāvvieta. Vieta kur mašīnas likt jau laba

2016-10-22 16:48

ita: Protams atjaunot!!!

2016-10-22 17:09

celtnieks: Par ko tad atjaunos ja naudas nav? Es esmu atjaunojis daudzas ekas un zinu cik tas maksa. Simtiem tukstosiem. Daudzi teiks ka var par desmitiem tukstosu ari, bet kam tad ir tie desmiti? Seskam un vecajam cietumniekam Kesenfeldam vienigajiem. Varbut vel kadam kam radinieki strada arzemes un suta naudu. Esmu stradajis vaiga sviedros bet nevaru pat savu dzivokli nopirkt pec 17 smagi nostradatiem gadiem. Liepaja ir nabagmaja kas sabruk, tikai dazus labakos zemesplekjus panjems lai paris bleezhi atmazgatu noshemoto naudu.

2016-10-22 17:13

celtnieks: Ar to gribeju tikai pateikt ka godigi nopelnit majai nevar, tas nav reali pie Liepajas nozheelojamajam algaam. Tapec ari puse Liepajas cilveeku jau ir aizmukushi uz arzemem un aizbrauc katru dienu. Pilseta izmirst, paskatieties vakaros uz ielam- ka meera laikos.

2016-10-22 18:54

zzz1: atjaunot. ja kāds pērk tādu ēku, tad viņam ir jāsaprot, ka tas ir saistīts ar lieliem izdevumiem- vēsture tomēr ir vēsture

2016-10-22 20:08

muu: Diežēl vai par laimi , bet tas nav naudas jautājums.
Pārsvarā Liepājā liekas,ka labāk būtu lai cilvēks nekā neremontētu.
Ap gulbīšu dīķi ir redzami daži šedevri .Viss, tur vairs nav ne nekādu kultūrvesturiski vērtību.

2016-10-22 22:30

specialist: Ja nav galīgi sapuvusi . Ja galva strādā un ja rokas aug no pareizās vietas tad naudu nemaz tik daudz ieguldīt nevajag. Jānomaina sapuvušās detaļas un dēļi. pēc tam jānokrāso . Bet pirmām kārtām protams jumts jāsaved kārtībā un pēc tam lēnām visu pārējo.

2016-10-23 00:23

Divdujins: Ar buldozeri pāri un miers. Vesturnieki atradušies... bomži.

2016-10-23 01:41

Nagliņa: Atjaunot vai nograut ir atkarīgs no mūsu izglītības līmeņa un kultūras izpratnes. Viss Liepājas centrs ir pilns ar pamestam mājām. Tad ko? Ar buldozeru pāri un četrkantīgas kastes vietā. Tikai atgādiniet - Liepāja nepretendēja uz kūrorta pilsētas statusu? Kāds kūrorts? Kūrmāja ir mirusi. Kā varēja pie Gulbju dīķa uzcelt ko tādu?! Nevienu tūristu uz parku nevedīšu, tur vairs nav ko redzēt. Kauns par mūsu pilsētas attiecīgajiem dienestiem.

2016-10-23 01:56

Nagliņa: Un vēl. Induli Kaln, Jums būtu jāpieprasa atjaunot vismaz mājas fasādi tās vēsturiskajā izskatā. Tam būtu jābūt pašsaprotami. Ja nav naudas tādam darbam, tad arī nedrīkst pārdot šādus īpašumus. Man pat sāka interesēt kāda Jums izglītība un kā Jūs ieguvāt šo amatu pilsētas domē?

2016-10-23 07:25

Kaste: Starp citu, ja pavērojāt tad pēc formas tā koka būda jau bija kaste :) tā kā pirms rakstīt gudrus komentārus vispirms vajadzēja iedziļināties :)

2016-10-23 12:59

melka plavaješ: Neiet runa netikai par šo kasti,bet visu kopējo apbūvi Liepājā. Domā plašāk.

2016-10-23 14:14

Kastei: Tad man jautājums Kastei, kura ir ārkārtīgi iedziļinājusies - vai cienītais vai cienīta atceras šīs ēkas sākotnējo izskatu, vai tikai to kas no tās bija palicis pāri?

2016-10-23 19:58

Kaste: Zinu gan sākotnējo izskatu uzceļot. Zinu arī kā ēka ir sačakarēta padomju laikos, pateicoties kam no tā saucamās arhitektūras maz kas palicis. Un zinu cik ēka nolaista bez apkures un ar cauru jumtu Latvijas neatkarības laikos.

2016-10-23 23:53

Kastei: Tas nenozīmē, ka māju nevar atjaunot tās agrākajā izskatā. Tā ir, jeb bija, Valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa – Liepājas pilsētas vēsturiskā centra – daļa. Ja jaunajam īpašniekam ir līdzekļi iegādāties šādu īpašumu šādā vietā, tad nesmīdiniet ar faktu, ka atjaunošana vēsturiskajā izskatā izmaksā pārāk dārgi. Jautājums ar ko ir uzpirkts galvenais arhitekts?

2016-10-24 06:31

Kaste: Bet tad ir jautājums: ja viss ir tik vienkārši un tā māja ir tik īpaša, arhitektoniski skaista un unikāla, kāpēc ; 1. Viņa netika atjaunota un restaurēta jau padomju laikos? 2. Kāpēc neviens privātais vai arī valsts vai pašvaldība ja viss ir tik vienkārši nav restaurējis un atjaunojis viņu kopš 91 gada? Vai arī neviens ārzemju investors to nav izdarījis?

2016-10-24 12:26

Kastei: Pirmkārt, šī ēka veidoja kopēju ansambli ar pārējam ēkām parka teritorijā, mājas kokgriezumi bija savdabīgi un skaisti. Ar ko tās mājas, kuras šobrīd atjauno ar visam cakām pie Gulbju dīķa, ir skaistākas par šo? Pie kam arhitekts ir Berči. Vai jums patīk jaunā ēka pie Gulbju dīķa, vai piemēram Rīgā laukums pie Melngalvju nama? Ļoti reti jaunās idejas harmoniski iekļaujas pilsētas ainavā. Diemžēl. Otrkārt, tāda sajūta ja Jūs esiet dzimis 90tajos gados - padomju laikos nekas netika atjaunots. Pēc 91. gada bija mājas kurām paveicās un tās tika atjaunotas. Ir īpašnieki kuri ļoti labprāt atjaunotu savus īpašumus, bet nav līdzekļu. Šis nav tas gadījums. Kāpēc ēkas fasāde nevar tikt atjaunota? Teikšu pat tā - šāda ēka daudz vairāk liecinātu par īpašnieka statusu, nekā marmora un kolonu briesmonis pēc lietuviešu arhitektu parauga. Naudas ir, gaumes trūkst.

2016-10-24 13:03

Kaste: Tu tagad atradi attaisnojumus visam kāpēc tas nav darīts ( atjaunota) gan padomju gan neatkarības laikos. Malacis. Un tos pašus argumentus varētu pieminēt vēl 20 gadus. Un staigātu garām uz graustu skatītos un justos apmierināts. Pats arī minēji argumentus kāpēc nav izdarīts un arī neviens to nedarīs. Šajā situācijā vismaz ir virzība uz priekšu. Jo ja kādam domas saskanētu ar tavām būtu jau to izdarījis, tikai tu esi viniegais ar tādām domām bet bez darbiem :). Tu arī varēji nopirkt un atjaunot, kāpēc neizdarīji :) arī tam būs attaisnojums :) ko? :) .Par Berči runājot, no berči pēc padomju laiku komunaļņiku pārbūves tur maz kas palicis bija pāri. Par Jaunceltni pie dīķīša piekrītu, var diskutēt vai tā ēka ir ok vai nav.

2016-10-27 21:53

dace.: kādēļ nevar nosaukt jauno īpašnieku?
Induli Kalns-Jāni Gaili Jūsu "kantoris drāza ārā visos instances caurumos". Vai šai ēkai Peldu ielā 64, Liepājā ir izstrādāta ""Ēkas arhitektoniski mākslinieciskā inventarizācija".?
Domāju, ka nav.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz