Trešdiena, 15. jūlijs Henriks, Henrihs, Egija, Egmonts, Egons
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Augļu un dārzeņu tirgotājus pieķer pārkāpumos

Augļu un dārzeņu tirgotājus pieķer pārkāpumos
Foto: Egons Zīverts
31.07.2019 07:15

"Kurzemes Vārds"

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) jūlijā veica pastiprinātas pārbaudes par augļu un dārzeņu tirdzniecību gan Liepājas Pētertirgū, gan citās pilsētas vietās. Pret vairākām personām par dažādiem pārkāpumiem uzsāktas administratīvās lietvedības.

PVD Dienvidkurzemes pārvaldes vadītāja Gita Riekstiņa jau pēc iepriekšējām “Kurzemes Vārda” publikācijām jūlija sākumā par iespējamo tirgotāju krāpniecību Liepājas Pētertirgū atzina, ka pievērsīsies stingrākai un biežākai kontrolei.

“Pētertirgū jūlijā veiktas arī trīs ārpuskārtas pārbaudes, kurās apsekoti lielākā daļa tirgotāju. Kontrolē piedalījās un situāciju tirgū novērtēja arī PVD darbinieki no Rīgas – Iekšējās kontroles daļas, kā arī pārtikas uzraudzības eksperti. Inspektori šoreiz nedokumentēja tirgotājus, kuriem iepriekš nebija pārkāpumi, bet vairāk pievērsa uzmanību tiem, kuri jau pirms tam bija nonākuši PVD redzeslokā. Kopumā apsekotas aptuveni 50 tirdzniecības vietas, tāpat pārbaudīti 16 primārie ražotāji, proti, veicām fotouzņēmumus tirgū un pēc tam devāmies uz saimniecībām, lai pārliecinātos, vai šādi augļi un dārzeņi tur tiešām tiek audzēti,” pastāsta G.Riekstiņa, piebilstot, ka saimniecībās pārkāpumi konstatēti neesot. Tiesa, viņa neslēpa, ka tas esot ilglaicīgs darbs, lai pilnībā šādā veidā pārliecinātos, vai tirgotājs ir godīgs. “Par piemēru varu minēt vienu no saimniecībām, kur pārbaudījām ķiršu izcelsmi – aizbraucām uz noteikto vietu, kur bija vismaz pieci ķiršu koki. Šeit ir jautājums par to, cik daudz šīs ogas tirgū tiek pārdotas. Ja apjoms gada laikā nepārsniedz 500 kilogramus, tad reģistrācija PVD nav obligāta. Daļa zemnieki labprātāk tirgū atrodas kā mazais ražotājs. Tādā gadījumā tirgotājam jāizdara tik vien, kā jāieraksta burtnīcā, cik daudz produkcijas ir atvesta,” sacīja G.Riekstiņa.

Pēc pastiprinātās kontroles PVD gan novērojis pozitīvu tendenci, proti, īsā laikā Pētertirgū reģistrētas 17 jaunas tirdzniecības vietas, kā arī reģistrējušies 20 jauni primārie ražotāji.

“Pēc reģistrēšanās mēs viņus iekļaujam pārbaužu plānā un varam precīzāk sekot līdzi, kas zemnieku saimniecībās tiek audzēts un cik lielā apmērā. Ir vieglāk pārbaudīt to, ko mēs redzam tirgū un ko redzam attiecīgajā zemnieku saimniecībā,” pauda G.Riekstiņa.

PVD gan uzsver, ka būtiskākie pārkāpumi konstatēti citās augļu un dārzeņu tirdzniecības vietās Liepājā. “Kādas citas valsts uzņēmējs, kurš, domājams, Liepājā ar augļu un dārzeņu biznesu sācis nodarboties tikai šogad, nebija reģistrējis stacionāro tirdzniecības vietu, kur tika pārdota Lietuvas un Polijas produkcija. Pret viņu uzsākta administratīvā lietvedība, un sods par nereģistrētu darbību var būt no 350 līdz 700 eiro. Tāpat konstatēti pārkāpumi saistībā ar augļu un dārzeņu izsekojamību, proti, tirgotājs nespēja uzrādīt pavaddokumentus. Piemēram, vienā no gadījumiem šī dokumentācija veikta uz uzņēmuma vārda, kas nemaz nav reģistrēts – neeksistē,” stāsta G.Riekstiņa. Vēl esot bijis gadījums, kad tirgotājs Rīgā Nakts tirgū iegādājies lauku labumus, un pēc tam tos pārdevis Liepājā. Arī par šo pārkāpumu esot uzskata administratīvā lietvedība. Savukārt vēl trijās tirdzniecības vietās pārdevēji neesot spējuši uzrādīt preču reģistrācijas žurnālu.

“Tika konstatēti vēl virkne pārkāpumu, kas nav PVD kompetencē, tādēļ arī informējām Valsts ieņēmumu dienestu un Valsts darba inspekciju. Piemēram, tirgotājs nespēja apliecināt savu identitāti, strādāja bez darba līguma. Atsevišķas tirdzniecības vietas apsekojām pat četras reizes, jo noteiktā kārtībā netika reģistrētas pavadzīmes. Ja tiek pārdota ievestā produkcija, ir jāmaksā nodokļi.” teica G.Riekstiņa.

Tāpat PVD pārstāve atzina, ka Pētertirgū vēl esot jāveic liels darbs ar vietējiem zemniekiem. “Mēs nereti saņemam pārmetumus, kāpēc mēs aktīvāk nepārbaudām ievestas produkcijas tirgotājus, bet reālā situācija ir tāda, ka arī mūsu pašu zemnieki neievēro likumā noteiktās prasības, piemēram, precīzi nenorāda no kurienes augļi vai dārzeņi nākuši, kā arī kastes netiek marķētas. Ir daļa cilvēku, kas joprojām domā, ka savā laukā izaudzēto tā vienkārši var atvest uz tirgu un ar to viņu atbildība beidzas, bet tā nav,” saka G.Riekstiņa.

33 komentāri

2019-07-31 07:56

Rūdis: Cilvēkiem neļauj mierīgi dzīvot un tirgot. Visu vajag nožņaugt un iznīcināt. Lai tikai paliek ārzemnieku lielveikali ar Izraēlas sīpoliem pa 1.euro kg..

2019-07-31 08:31

Tikai vieta kur satikties !!: Bet vai tad tajā tirgū netiek tirgota ārzemju prece?? Tikai naivais domā ka tirgū tiek titgoti tikai latvijas zemnieku izaudzēti produkti !! Pvērojiet kas no rītiem piegādā preci! Pat puķu stādi ir ievesti no Polijas!!!

2019-07-31 08:59

Alberts: Mīļie draugi, vai mēs gadījumā neesam Eiropas savienībā, kur visa pamatā ir brīvā tirdzniecība? Dodiet cilvēkiem šajā nabagu pilsētā mazliet nopelnīt.

2019-07-31 09:00

tas: Ar meliem nekada pelnisana nevar but

2019-07-31 09:01

Leons: Pāetikas drošība un izsekojamība ir ļoti svarīga. Tikai pilnīgi neprašas domā, ka tas tiek dadīts, lai kādam kaitētu.

2019-07-31 09:21

brrr: man pilnīgi vienalga, kas kur ražots, pirkšu to kas ir lētāks un viss!

2019-07-31 09:51

Solka: Man pazīstams onka,kas piehaltūrē tirgū teica,ka poļu precei nitrātu mērījumi ir daudzreiz mazāki.Un tā ir..Kad mana māte braukāja uz lielsaimniecību Nīcas,Jūrmalciema pusē,tur gāza tādas ķīmijas,ka viņa dēļ alerģijas pārstāja braukt..Bet tagad vietējais čalis,kad nesen satika teicis,ka tagad tā saimniecība jau krietnā mērā esot izkārtne .Zem viņas vārda gruzī iekšā no citām valstīm produkciju.

2019-07-31 10:10

nekrietneļi: Un atkal nav mācība tirgotājiem krāpniekiem! Neticu, ka tirgus vadība par krāpšanos un pircēju mānīšanu neko nezin! Nu nedrīkst ievestās ogas un dārzeņus tirgot kā vietējos! Nedrīkst! Vietējiem tirgotājiem, kuri ir godīgi, vajag sadot pa acīm tiem negodīgajiem pārdevējiem! Pat ja pārdevējs nav preci iepircis, pārdevējs zina, ko tirjo, zina, ka krāpjas. Tas met ēno uz godīgiem vietējiem tirgotājiem. Un jāpublisko to cūktu-krāpnieku uzvārdi! Liepāja ir maza! Atpazīsim un iznīcināsim krāpniekus!

2019-07-31 10:12

ejT: pie mums ķīmiju gāž lielos daudzumos,sevišķi uz ražu,kas aiziet tirgošanai,bet priekš sevis audzē atsevišķi citā laukā bez ķīmijas

2019-07-31 11:48

BorisPavlovičs: Problēma ne tajā, ka tirgo poļu preci, bet tajā ka melo par tās izcelsmi. Tak tirgojiet kaut meksikāņu jāņogas, bet nu nevajag melot, ka tās tepat no Kurzemes.

2019-07-31 12:18

Izdzīvotājs: Kad biju ieradies ar sievu uz tirgu pakaļ kartupeļiem par 10 centiem/kg. un redzot cik maz man ir jāmaksā, gribējās iedot dzeramnaudu, bet tajā pašā laikā sapratu, kāpēc biju ieradies tirgū....

2019-07-31 12:42

Zekss to Alberts: Dargais draugs :) ja tiek tirgota ievesta produkcija ir jāmaksā nodokļi, nevis jāuzdod par vietejo produkciju, lai varetu nemaksāt nodokļus. Tracina krāpnieki, godīgiem jācieš. Lai PVD turpina revidēt, tikai atbalstu.

2019-07-31 13:18

hhfh - nekrieneli , dārzeni: Tu i duraks . Kurā vietā kāds baigi iedziļinās kur tā zemene augusi . Tik duraki Mūsējās dārgas un negaršīgas Polim produkcijai ne vainas. Ta pat loģiski domājošais saprot ka lētāk labāk un garšīgāk ir cits produkts

2019-07-31 13:32

popsis: TIRGUS savā saknē senjau sačakarēts. Kādēļ lai iepirktos tirgū kur tirgo tieši to pašu produkciju un tiešii no tām pašām vairumbāzēm ko var nopirkt lielveikalos, pie tam salīdzinot ar lielveikaliem par stipri augstāku cenu. Sen jau neatbalstu tirgu un tur neipērkos. No pašu zemniekiem tur labi ja 20 % palicis.

2019-07-31 13:33

cincinati: Pareizajiem audzētājiem ir savs klientu loks-tur klāt valsts institūciju pārstāvji netiek, arī produkti-uz ūsiņu !

2019-07-31 14:35

Dom: Uzskatu, ka vajag kontrolēt! Tas nāks par labu vietējiem zemniekiem, jo citādi poļu avenes saber citos traucinōs, un tirgo kā vietējās!

2019-07-31 16:10

cer.ība: Nu neticu, ka pilnīgi visi tur tirgū būtu krāpnieki! Ceru, ka ir arī kāds godīgs pašu zemnieks. Bet kā uzzināt - kurš? Pirktu tikai pie viņa!!!

2019-07-31 17:11

Dzidriņa: Kāpēc neviens nekontrolē, ka tirgojas ar tārpainām plūmēm, ķiršiem, beciņām? Cilvēks samaksā ne mazu naudu un pusi no pirkuma izmet ārā!

2019-07-31 18:22

Maigons: katram brīva izvēle , rīj ko gribi , vai poļu , vai helgolandes , tas pats vien būs , tikai mūsējam cena gaisā , negribi nepērc , te nav ko netā bezdēt . Nepatīk , audzē pats . Šitos atrast jau nav vajadzīgs PVD , kur vienāds tovars vienādi nokrauts , skaidra izcelsme... bet Eiropā ir konkurence , par ko tavs tovars labāks kā polim?

2019-07-31 19:45

xxx: Atrisinājums gauži vienkāršs- tirgus sadalīts 2 daļās, kur vienā Latvijas zemnieku izaudzētā un vietējos mežos salasītā produkcija, bet otrā -ievestā kaut no Ķīnas. Pircēji staigā un izvēlas ko pirkt. Nevis kā tagad vietējās ogas samočķā kopā ar ievesto.Vai ievesto produktu grēdām pāri neredzi vietējo.. ļ

2019-07-31 20:33

Rūdis: Pēdējas latviskais ,kas palicis Liepājā ir tirgus un to pašu grib iznicināt lai lielveikaliem nebūtu konkurence ,kur 90% tirgo ārzemju augļus. Principā cilvēkiem ir vienalga no kurienas galvenais lai būtu smuki un lētāk. Tikai prātu izkūkojušām vecenēm nav vienalga vietējie tārpi garšīgāki.

2019-07-31 21:13

PVD pa maz: Tur drīzāk VID vajad aizsūtīt. Ne reizi nav redzēts, ka kādam čeks vai kvīts būtu izrakstīta.

2019-07-31 21:42

Kur problēma: Veikt pirkumus un kas nedod čeku vai savādāk šmaucaas padzīt.

2019-07-31 22:10

Bet....: to Dzidriņai,Rūdim, u.c.Nezinīšiem..Tārpiņš NAV MUĻĶIS. -saķīmiķotā auglī ,ogā un darzenī -nedzīvos. Viņa klātbūtne tikai liecina,ka ābols ir vietējais un dabīgi audzis un gatavojies- bez ķimikālijām.Vienkārši ņemiet nazīti,un izgriežat melnumiņu.

2019-07-31 22:16

Saimnieksa: Manā dārziņā katru gadu puse ražas pilna ar kustīgu gaļīti.

2019-07-31 23:01

pensionare: esmu par to ,lai tirgo divas dalas tirgu viena lai ir ivevesta no poliem ,niderlandes vai francijas un otra no latvijas ! cenu dazadiba milziga garsai ne vainas ta bija apriebusies ziema pilnigi bloketie getlinu tomati cieti bez garsas visos veikalos vienadi ! poliem un niderlandei garsigi darzeni un ogas bet noteikti jau ir savi tirgus likumi kurus mes neinam ./ taisni brinums ka tas pvd bija uz parbaudi. biju mazaja rimi uz kungu un ganibu krustojumu tur vinogas un kirsos lidoja daudz mazu musu, un vecie kartupeli ar zaliem digliem ,kuri maksaja 0,40 santimi.tie ir veselibai kaitigi. kur tad tas pvd bija ,gaidija ,ka kads izsauks.jabut otradi viniem ir jagada lai prece butu attiecigas kvalitates limeni ! un kapec tad nevar ppolos nopirkt un tirgot ,uzraksot ,katie ir polu. bagatie lai perk tos produktus par dargam naudam vietejos....

2019-07-31 23:17

pensionare: kad tas musas bija maza rim i tas bija maija menesi ,vairak uz turieni neesmu gajusi....

2019-07-31 23:37

es: Manprāt Polu, Spāņu, ķīnas u.tt valstī ražotos augļus dārzeņus tirgo un ērti var iegādāties lielveikalos. Kādēļ tiem būtu vēl jabūt pētertirgū, kurš izsenis ir vietējo zemnieku audzēto produktu tirdzneicības vieta.?

2019-08-01 01:05

Kantainais: ;latvieši --kalpu dvēseles, paši sev liek kāju priekšā ..aksioma --jo vairāk preču ,jo zemākas cenas..Un te ,kad jaucas kaut ka'di __patiesības un skaudības pārmāktie birokrāti""notiks vnk tikai cenu kāpums..un pēc tam tie paši kretīni brīnīsies;;kur mums rtik augstas
cenas..
taču ,ja tirgotāji kooperējas ,tad var mierīgi šo ""birokrātiski traucējošo_-iestādi sūdzēt tiesā --par brīvā ,ekonomiksā tirgus darbības mākslīgu traucēšanu .

2019-08-01 07:45

fui: Uz stūra tā sarkanmate tirgo apzelējušus kartupeļus un stāsta cik tie ĻOTI garšīgi,bāleliņi pērk un stāv rindā ,jo vot šitie ir veselīgi,visus izmeyu misenē.

2019-08-01 09:48

Klucis: Nu ko jēlie cirteji , pērciet ki gribiet rijat Ķīnas ķiplokus kaut vai . Bet tiesības tirgot ievestās ogas zem vietējās saimniecības vārda nav un nebūs ! Nogremdēs paši savus tas ir fakts ! Naudas kaare diemžēl ir katram un meli nav nekāds šķērslis !

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz