Piektdiena, 23. oktobris Daina, Dainida, Dainis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Augstskola kļūst pieaugušāka

Augstskola kļūst pieaugušāka
15.08.2006 20:23

0

Baltijas Krievu institūta vairs nav. Tagad tas pārtapis par Starptautisko Baltijas akadēmiju. Mācību iestādei piešķirtā jaunā statusa sakarībā uz mūsu filiāli no Rīgas bija atbraucis akadēmijas senāta priekšsēdētājs Staņislavs Buka. Viņš sarīkoja preses konferenci. Tiesa, dalībnieku varēja būt vairāk, taču esam guvuši plašu informāciju.

Tātad – akadēmija. Jāsāk pierast pie jaunā nosaukuma. Būs jāmaina izkārtnes, zīmogi, veidlapas, studentu apliecības. Taču studentus visvairāk interesē diplomi, bet tie, kas jau ir saņēmuši šo dokumentu, labprāt apmainītu pret jaunu, jo akadēmiskā izglītība ir vērtīgāka. Taču ar atpakaļejošu datumu neko nedrīkst darīt. Ministru kabinets jauno statusu apstiprināja 8.augustā. Un tieši ar šo dienu datēta Uzņēmumu reģistra apliecība, jo pieteikums bija iesniegts jau agrāk. Toties nākamais ziemas izlaidums jau būs akadēmiskais.

Izmaiņas sakrita ar augstskolas 15 gadu jubileju. Taču pārmaiņas veicināja arī citi apstākļi. Lieta tāda, ka institūta attīstības stratēģija jāsasaista ar izglītības eksporta jēdzienu. Daudzas Eiropas valstis ar to nodarbojas jau sen un visnotaļ veiksmīgi, piemēram, Anglija, Francija, Vācija. Katrā no šīm valstīm mācās vairāk par 100 tūkstošiem ārzemnieku, bet vai tad mēs esam sliktāki? Starp citu, jau tagad puse ārzemju studentu Latvijā mācās tieši Baltijas akadēmijā. Bez tam tie ir ne tikai uz dažiem mēnešiem atbraukušie, bet arī tie, kas apgūst pilnu mācību kursu un saņem mūsu diplomus. Palielīties var vēl ar vienu faktu: akadēmijā mācās studenti no 16 valstīm! Kopskaitā apmēram 500. BKI autoritāte augusi arī tāpēc, ka ir iespēja mācīties latviešu valodā. Pašreiz latviešu plūsmā zināšanas apgūst 50 procentu studentu no kopskaita, bet skaitliskā izteiksmē –  9 tūkstoši cilvēku. Kārtējā uzņemšanā studentu skaitam atkal jābūt 2 tūkstošiem.

Akadēmijas statuss paredz arī to, ka augstskolā jāstrādā zinātņu doktoriem. Tādēļ sākusies savas doktorantūras izveide. Arī Liepājas filiālē tagad ir pirmais asociētais profesors – Jurijs Kočetkovs. Latvijā un ārpus tās robežām šodien mācās 31 augstskolas doktorants. Pēdējo piecu gadu laikā infrastruktūras izveidē vidēji tika ieguldīti miljons latu gadā. Starp citu, pašvaldībai iesniegts pieteikums filiāles ēkai blakus esošā zemes gabala nomai. Lai turpmāk būtu paplašināšanās iespējas. Šobrīd filiāles auditorijās jau kļūst par šauru.

Nākamais attīstības solis – universitāte. Taču tam būs nepieciešami droši vien vēl kādi trīs vai četri gadi. Augstskolas pasniedzēju pulkā jābūt ne mazāk kā pusei doktoru. Starp citu, attīstība saistīta ar ļoti daudziem faktoriem, arī demogrāfiskiem, arī ar tā saucamo Īrijas sindromu. Akadēmijai jāizvērš arī zinātniskais darbs. Tādēļ pagājušajā gadā izveidoja trīs zinātniski pētnieciskās laboratorijas, tiek izdots savs žurnāls, pasniedzēji un studenti ar saviem referātiem uzstājas starptautiskās konferencēs, ir nodrošināti televīzijas tilti ar filiālēm Liepājā, Daugavpilī un Jelgavā.

Materiālā bāze tiek konsekventi pilnveidota. Sakarā ar Eiropas programmas “Erazmus” ieviešanu radās iespēja doties komandējumos uz Eiropas Savienības valstu universitātēm, bet mūsu filiālei, pēc S.Bukas domām, visvienkāršāk būtu izmantot Darmštati – mūsu sadraudzības pilsētu. Un pasniedzēji varēs doties divu nedēļu, bet studenti – trīs mēnešu ilgos apmaksātos braucienos. Filiāles absolventiem ir vēl viena priekšrocība: ja viņi iestājas maģistrantūrā, ikgadējā mācību maksa tiek pazemināta par 100 latiem – sestdienās viņiem jābrauc uz Rīgu. Augstskolā lepojas arī ar to, ka mācību maksa uzņemtajiem studentiem paliek nemainīga jau četrus gadus pēc kārtas. Paaugstināties tā var tikai vienu reizi – sākot studijas, lai kaut kā turētos līdzi inflācijai.

4 komentāri

2006-08-16 07:09

sisi: Vai tas ir prātīgi un ko tas maina , ja nepārtraukti mūsu augstskolām tiek mainīti nosaukumi ! laikm ir kādas brīvas naudas , jo netiek jau mainīts tikai nosaukums , bet arī visa dokumentācija.

2006-08-16 08:21

Gans: Šīnī gadījumā nauda ir privātā, kaut vai statussa nomaiņa tik tiešām nav lēta.

2006-08-16 08:56

mth: tikai nesakiet ka tam jurijam kochetkovam ir kaada saistiiba ar RTU liepaajs filiaali. tur viens taads mazinsh viirelis groziijaas. ko vinjsh iisti dariija taa arii nesapratu.

2006-08-16 09:29

soda: Ir gan vinjam saistiiba - vinjam ir saistiiba ar visu Liepaaju, ineteresants viirelis, briiziem skaties un domaa - nav labi buut tik gudram...

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz