Trešdiena, 30. septembris Menarda, Elma, Elna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Aukstums tuvojas lieliem soļiem

Aukstums tuvojas lieliem soļiem
12.09.2007 19:28

0

Atslēgvārdi

Par SIA “Liepājas enerģija” plāniem vasaras starpsezonu laikā laikraksts jau bija rakstījis visai izsmeļoši. Tagad pienācis laiks pavaicāt, kā sokas galveno uzdevumu veikšana, vai nav pārtraukumu darbā vai arī negaidītu un nepārvaramu problēmu. Ielas un pagalmi tagad izrakņāti daudzās vietās, arī siltumtrašu remonta veikšanai. Taču, ejot garām šādām vietām, izdarīt kādus secinājumus visai grūti. Tādēļ par to lūdzām pastāstīt uzņēmuma “Liepājas enerģija” valdes priekšsēdētāju Anatoliju Suškovu.

Pašlaik uzņēmumā veicamo viņš it kā salika pa plauktiņiem. Sākumā runa bija par jaunajām katlumājām. Šo objektu šā gada plānā bija četri. Divas katlumājas jau darbina. Pirmo, Ziemupes ielā, nodeva ekspluatācijā jūnija beigās, bet otro, Elizabetes ielā, – augusta beigās. Abos gadījumos uzņēmums guva iespēju ievērojami samazināt zudumus tādēļ, ka izdevās atteikties no garajām un neracionālajām siltumtrasēm. To saglabāšanai remontam vajadzēja tērēt neattaisnoti lielus līdzekļus. Konkrētus salīdzinošos datus par šo efektu varēs minēt pēc tam, kad šīs katlumājas būs darbinātas vai nu kalendāra gadu, vai pilnu apkures sezonu. Katlumājas darbina automātiskā režīmā, un arī tas pozitīvi ietekmē efektivitātes rādītājus.

Trešo šādu objektu pašlaik būvē nelielam dzīvojamam masīvam Turaidas ielā Karostā. Pēdējos gados šie nami saņēma siltumu no katlumājas, kuru savā pārziņā pārņēma namu pārvalde “Karosta”, un par kurināmo šeit izmantoja parasto malku. Bez malkas sagatavošanas problēmu radīja arī kurinātāji,  jo mūsu dienās nav uzticamu kurinātāju. Namu iedzīvotāji pauda šaubas sakarā ar objekta nodošanu ekspluatācijā paredzētajā laikā. A.Suškovs apgalvo, ka nekāda pamata satraukumam nav, jo darbus šeit veic bez jebkādām kļūmēm. Apakšuzņēmējs ir firma “Vektra 21”. Tā apņēmusies nodot pēc principa zem atslēgas. Tam jānotiek septembrī, un, pat ja arī radīsies neparedzēti kavēkļi, tad līdz apkures sezonai tomēr vēl paliek laika rezerve. Gāzesvads jau ieguldīts, aprīkojums ir saņemts. Bet pievienoties jau esošajiem kvartālu tīkliem nesagādās lielas pūles, jo konteiners tiek ierīkots līdzās vecajai katlumājai.

Ceturtā būve – Grīzupes ielā 10. Lai būtu saprotamāk, precizēsim, ka tā atrodas bijušās dzelzsbetona konstrukciju rūpnīcas teritorijā. Šeit atšķirībā no jau minētajām katlumājām notiek rekonstrukcija, izmantojot iepriekšējo ēku. Saņemti jauni moderni automatizētie katli, pamati tiem jau gatavi. Starp citu, šeit atradās arī telpas, kuras jau izmanto remonta bāzes vajadzībām. Katlumāja jānodod ekspluatācijā līdz jaunajai apkures sezonai, taču veco siltuma avotu atvienos tikai tad, kad sāks funkcionēt jaunais. To pašu pērn veica lielajā, vecajā katlumājā Kapsēdes ielā. Risks nav pieļaujams.

Īpaša saruna par siltumtrasēm. Remonta darbu apjoms tur pašlaik ievērojami pārsniedz pērnā gada apjomu. Paredzēts nomainīt caurules piecos maģistrālo trašu posmos. Četri jau gatavi. Piektais jāpabeidz septembrī. Runa ir par pāreju pāri Kaiju ielai līdz tiltam, iepretim viesnīcai “Amrita”. Tam atvēlēta tikai nedēļa plus ielas seguma atjaunināšana. Taču darbs šeit ir ļoti atbildīgs, jo pa šīm caurulēm no TEC ar siltumu apgādā visu Vecliepāju. Bet to diametrs ir vislielākais – 600 mm.

Daudz kas paveikts arī atzarojumos. Turklāt atsevišķās vietās nomaiņa bija saistīta tikai ar ceļa seguma remontu pēc Komunālās pārvaldes plāna. Lai jauno asfaltu nevajadzētu uzlauzt nākamajos gados. Taču uzņēmumam “Liepājas enerģija” ir arī savi konkrēti objekti. Vakar, piemēram, uzsākti darbi Spīdolas ielā. Šeit siltumtrase ieguldīta vēl tad, kad šo rajonu apkurināja kuģu remonta rūpnīca “Tosmare”. Diemžēl caurules šeit vietām vispār nebija izolētas un atradās gruntsūdeņos. Jāsaīsina arī pati trase. Tas ļaus ievērojami samazināt zudumus visā mikrorajonā. Daudzās vietās notiek arī rudens pēcremonta hidrauliskās pārbaudes.

Kā apstiprinājumu teiktajam siltumenerģētiķi nodemonstrēja uzņēmumā notiekošo. Ziemeļu rajona priekšnieks Valērijs Tjagņirjadko parādīja jauno automātisko mazjaudas katlumāju bērnudārzam Riņķu ielā un darbus, kurus veic vēl divos objektos. Tā ir iekārta, ko veido divi jauni no Vācijas saņemti katli, kurus uzstādīs Grīzupes ielā 10 un Turaidas ielā, kur vienlaikus montē iekārtu, būvē pašu ēku un iegulda siltumtrases sākumposmu, lai to savienotu ar jau esošajiem tīkliem. Bet gāzesvads šeit jau gatavs – šim nolūkam vajadzēja pārvietot lielus grunts apjomus. Bet Grīzupes ielā var pārbaudīt automātiku darbībā: monitora ekrānā parādās jebkuri darba parametri ne tikai šeit uzstādītajai iekārtai, bet arī jebkurā citā katlumājā esošajai. Nepieciešamības gadījumā var dot arī koriģējošas komandas, pat atvērt ieejas durvis bez atslēgas vairāku kilometru attālumā.

Pašlaik mūsu siltumenerģētiķiem ir paredzams vēl viens svarīgs uzdevums – jāizstrādā nākamā gada plāns. To, protams, neredz pakalpojumu patērētāji. Taču šīs papīru būšanas nozīmi ir grūti pārvērtēt. Jo nepieciešams ne tikai laikus sagatavot un saskaņot projektus, bet arī pasūtīt materiālus, atrast apakšuzņēmējus, un pats galvenais – atrast visefektīvākos risinājumus. Taču, kā apgalvo A.Suškovs, arī šeit pagaidām viss norit labi. Jo vairāk tādēļ, ka arī Komunālās pārvaldes darbinieki laikus iesnieguši savus pieprasījumus.

Kā bija solīts gada sākumā, uzņēmums “Liepājas enerģija” turpina ierīkot arī siltuma skaitītājus namos, bet ekspluatācijas uzņēmumi ierīko siltummezglus. Un droši vien sagaidāms, ka tur, kur tie nākamās sezonas sākumā sāks funkcionēt pirmo reizi, iedzīvotājiem radīsies jautājumi, kuri jau simtām reižu pārcilāti pēdējo triju gadu laikā. Dažādas sīkas ar to saistītās problēmas jau precīzi fiksētas, taču diemžēl netiek risinātas. Piemēram, dzīvokļos ierīkoto karstā ūdens skaitītāju rādījumu neatbilstība mājas kopējam skaitītājam. Saka, vai nu zog ūdeni, vai arī nepareizi un nesavlaicīgi fiksē rādījumus. Tādēļ laiks pāriet uz jaunās paaudzes skaitītājiem, kurus jau izmanto Rīgā. Tos apmānīt nav iespējams, bet to rādījumus var fiksēt ārpus dzīvokļa. Vai mūsu pilsētas iedzīvotājiem sagatavots liktenis būt pašiem pēdējiem valstī?

Kirils Bobrovs,
“Kurzemes Vārds”

Iekārta bērnudārzā Riņķu ielā ir visai kompakta.

Montāžas darbi Grīzupes ielā 10.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz