Sestdiena, 29. augusts Aiga, Armīns, Vismants
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Katrs nākamais manevrs var būt pēdējais”: pasažiere satraukta par braucienu uz Liepāju

“Kādā brīdī sapratu, ka vairs nespēju strādāt datorā. Es vienkārši gaidīju, kad beigsies kārtējais riskantais apdzīšanas manevrs,” savu pieredzi jūlijā, braucot no Rīgas uz Liepāju ar Liepājas autobusu parka (LAP) autobusu feisbukā izklāstīja Barbara.

“Katrs nākamais manevrs var būt pēdējais”: pasažiere satraukta par braucienu uz Liepāju
Foto: LAP publicitātes
05.08.2026 05:00

liepajniekiem.lv

Viņa stāsta, ka visi pasažieri redzēja, ka uz šoseju vairākās vietās remontē, kas nozīmē lēnāku satiksmi un kavēšanos, bet neviens par to īpaši nesatraucās.

“Taču šoferis acīmredzami ļoti centās atgūt nokavēto laiku. Viena riskanta apdzīšana. Tad nākamā. Un vēl viena…

Brīžiem pretimbraucošās automašīnas jau bija tik tuvu, ka pasažieri tik novaidējās. Vairākas reizes pietrūka patiesi pavisam nedaudz,” raksta Barbara, un atzīmē, ka autobusā bija arī bērni.

Vēl nebija pieveikta pat trešdaļa ceļa, bet salonā valdījusi spriedze. Vairāki pasažieri devās aprunāties ar šoferi. Pēc dažām minūtēm autobusu apturēja policija. Vai nejauši, vai arī nē, Barbara negribot zināt, viņa tai brīdī bijusi ļoti pateicīga, ka tā notika.

“Šoferi pārbaudīja, kaut ko piereģistrēja un mūs atlaida,”

viņa norāda.

Pēc tam brauciens kļuvis nedaudz mierīgāks, tomēr vadītājs joprojām braucis pārāk tuvu priekšā esošajiem transportlīdzekļiem.

Liepājā autobuss ienācis tikai aptuveni divdesmit minūtes vēlāk, turklāt daļa nokavētā laika tika ietaupīta arī uz Saldū paredzētās pauzes rēķina.

“Vai divdesmit minūtes ir vērtas tam, lai pilns autobuss ar cilvēkiem vairākas stundas brauktu ar sajūtu, ka katrs nākamais riskantais apdzīšanas manevrs var būt pēdējais?” jautā Barbara.

LAP noraida iedzīvotāju izteiktos minējumus, ka no šoferiem tiek prasīts nekavēt grafiku, neskatoties ne uz ko, un viņiem nākas finansiāli ciest, ja neierodas laikā.

“Satiksmes drošība vienmēr ir prioritāte.

Autobusu vadītājiem netiek prasīts ievērot kustības grafiku uz drošības rēķina. Ja satiksmes apstākļu, ceļa remontdarbu vai citu objektīvu iemeslu dēļ rodas kavējumi, tie ir pieļaujami, un vadītājiem ir jāizvēlas drošiem apstākļiem atbilstošs braukšanas stils,” norāda LAP pārstāve Ginta Ozoliņa.

Atbildot uz jautājumu, vai tā ir normāla situācija, ka pasažieriem jāiet lūgt profesionālam vadītājam neapdraudēt viņu veselību un dzīvību, viņa skaidro, ka ikviena pasažiera sajūtas par braucienu ir svarīgas, tādēļ katru saņemto sūdzību LAP rūpīgi izvērtē.

“Ja pasažieriem brauciena laikā rodas bažas par drošību, aicinām par to nekavējoties informēt pārvadātāju,

lai situāciju varētu operatīvi izvērtēt,” aicina G. Ozoliņa.

Tomēr uz portālam uzticētiem pasažieru ziņojumiem par šoferu pārkāpumiem vienmēr saņemam atbildes, ka tiek veiktas pārrunas ar šoferiem.

Vai tiek arī kontrolēts, kas notiek tālāk un vai pārkāpumi neatkārtojas? “Katrs gadījums tiek izvērtēts individuāli,” norāda G. Ozoliņa.

“Analizējam videoreģistratoru ierakstus, GPS datus un citu pieejamo informāciju. Ja izvērtēšanā tiek konstatēta nepieciešamība,

ar vadītāju tiek veiktas pārrunas un veikti papildu preventīvi pasākumi.

Uzņēmums regulāri seko līdzi satiksmes drošības jautājumiem un izvērtē saņemto informāciju, lai nepieļautu līdzīgu situāciju atkārtošanos,” viņa uzsver.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz