Sestdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

Baltijas valstu aizsardzības ministri Liepājā pārrunās reģionālās drošības aktualitātes

Baltijas valstu aizsardzības ministri Liepājā pārrunās reģionālās drošības aktualitātes
Foto: Egons Zīverts
05.12.2017 13:35

liepajniekiem.lv

7.un 8.decembrī Liepājā notiks Baltijas valstu aizsardzības ministru tikšanās, kurā pārrunās reģionālās drošības aktualitātes, portāls uzzināja AM Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļā.

Tikšanās laikā aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Lietuvas aizsardzības ministrs Raimundas Karoblis (Raimundas Karoblis) un Igaunijas aizsardzības ministrs Jiri Luiks (Jüri Luik) apspriedīs Baltijas valstu militārās sadarbības stiprināšanu, gatavošanos 2018.gada 11.–12.jūlija NATO samitam Briselē, ar NATO paplašināto klātbūtni Baltijas valstīs saistītus jautājumus un Baltijas valstu trīspusējo sadarbību ar ASV, kā arī Eiropas Savienības dalībvalstu sadarbību aizsardzības jomā, īpaši pastāvīgās strukturētās sadarbības (Permanent Structured Cooperation, PESCO) projektus.

Tāpat Baltijas valstu aizsardzības ministri piedalīsies lielformāta Latvijas karoga pacelšanas svinīgajā pasākumā, kas notiks 8.decembrī pulksten 12.30 J.Čakstes laukumā.

Svinīgais pasākums, kura laikā 50 kvadrātmetrus lielo karogu pacels 35 metrus augstajā mastā, iesāksies ar Nacionālo bruņoto spēku orķestra Jūras spēku grupas maršu.

Monumentālā karoga mērķis ir godināt nacionālo Latvijas simbolu ne tikai svētkos, bet arī ikdienā, vairojot patriotismu un lepnumu par Latviju. “Latvijas karogs” ir unikāls ilgtermiņa projekts, kas paredz līdz Latvijas simtgades sagaidīšanai 2018.gadā valstij simboliskās, labi pārredzamās un nozīmīgās vietās Rīgā un Latvijas novadu centros, izvietot lielformāta Latvijas karogus.

1991.gadā Baltijas padome pieņēma rezolūciju par kopīgas Baltijas valstu drošības koncepcijas izstrādi un 1992.gada 2.jūnijā Pērnavā, Igaunijā, Baltijas valstu aizsardzības ministri parakstīja vienošanās protokolu par Baltijas valstu Aizsardzības ministriju sadarbību kopējās drošības jomā. Sadarbība ļauj attīstīt valstu nacionālās aizsardzības struktūras, veicina efektīvāku spēju attīstību un izmantošanu, savietojamību ar sabiedrotajiem, kā arī nodrošina sekmīgāku sadarbību miera uzturēšanas un krīžu vadības operācijās.

Viens no Baltijas valstu sadarbības aizsardzības jomā formātiem ir Ministru komiteja, kuras sastāvā ir triju valstu aizsardzības ministri. Ik gadu viena no Baltijas valstīm ir Ministru komitejas prezidējošā valsts, un šogad tā ir Latvija.

Baltijas valstu aizsardzības ministru tikšanās tiek rīkotas divas reizes gadā. Šī gada pirmā tikšanās notika jūnijā, Daugavpilī, un otrā norisināsies Liepājā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli