Basketbolistiem divas dažādas uzvaras zemākajās divīzijās

Ar uzvarām savus līdzjutējus iepriecināja divas mūspuses basketbola vienības. Nacionālajā basketbola līgā sarežģītā cīņā panākumu izcīnīja BK “Liepāja/LSSS”, bet Reģionālajā basketbola līgā graujošu uzvaru guva “Nīca/BLi”.

Nīcas basketbola komanda ar Arni Ati sastāvā lieliski startēja Reģionālajā basketbola līgā, tad svētdien pilsētas čempionātā sacentās ar gaviezniekiem, bet šodien dosies izbraukumā uz Kandavu. (Foto: no komandas Facebook konta)
18.10.2023 06:08

“Ramirent” Nacionālajā basketbola līgā pirmo uzvaru šosezon izcīnīja BK “Liepāja/LSSS”.

Arvja Stecka trenētā vienība savā laukumā ar 78:76 (20:19, 15:33, 18:10, 18:9, 7:5) pagarinājumā uzvarēja “Sparu/Ventspils Augstskolu”.

Mājiniekiem 27 punktus guva Kristaps Soldatenoks, bet Fransuā Nkojs-Īls atzīmējās ar double-double (13+10).

Lai gan mājinieki pirmajā ceturtdaļā ne reizes neatdeva vadības grožus, mača otrajā nogrieznī ventspilnieki lieliski aizvadīja pēdējās četras minūtes, kuru laikā veica 24:4 izrāvienu un iekrāja jūtamāku pārsvaru.

Otrajā puslaikā viesi sāka krāt lērums kļūdu (kopā 26), un tas mūsējiem ļāva metodiski tuvoties punktu izteiksmē.

Trešās ceturtdaļas izskaņā un ceturtās desmitminūtes ievadā mājinieki veica 11:0 izrāvienu un pietuvojās septiņu punktu attālumā. Savukārt neizšķirtu mūsējie panāca minūti pirms pamatlaika beigām, kad Fransuā Nkojs-Īls iemeta vienu soda metienu.

Komandas vēl apmainījās ar precīziem metieniem, un uzvarētāja liktenis tika izšķirts pagarinājumā. Arī papildu piecminūtē mājinieki pārsvarā atradās iedzinējos, bet galotnē ar Nkoja-Īla un Soldatenoka pūlēm laukuma saimnieki izrāva uzvaru.

Nākamo Rietumu zonas spēli “Liepāja/LSSS” aizvadīs 18. oktobrī viesos ar “DSN/Turība”.

Citāda spēles gaita risinājās Reģionālajā basketbola līgā, kur “Nīca/BLi” viesos ar 99:66 (24:3, 26:21, 23:22, 26:20) sagrāva “LBTU”.

Nīcenieki savus oponentus nokautēja jau pirmajā ceturtdaļā, ļaujot mājiniekiem no spēles gūt tikai vienu grozu. Atsevišķi vērtējot, pārējās ceturtdaļas bija līdzvērtīgākas, tomēr mūsējie iniciatīvu neatdeva ne uz mirkli un kontrolēja cīņas gaitu.

Iespaidīgu statistiku protokolā ierakstīja Matīss Caune, kurš guva 30 punktus, izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, atdeva sešas rezultatīvas piespēles un pārtvēra četras pretinieku piespēles.

18. oktobrī “Nīca/BLi” izbraukumā spēkosies ar “Kandavas BJSS”.