Trešdiena, 3. marts Tālavs, Tālis, Marts
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Bērni skolās trenējas nēsāt maskas

No šīs nedēļas līdz pat Ziemassvētku brīvdienām mācības skolā apmeklēt atļauts tikai jaunāko klašu skolēniem, pārējiem jāmācās attālināti.  Aizsargmaskas pagaidām vēl bērniem nav jālieto, taču ir ģimenes, kuras brīvprātīgi izvēlējušās savām atvasēm sejas masku likt nēsāt. “Tādu gan nav daudz,” laikrakstam pastāsta Liedaga vidusskolas pedagoģe Viktorija Kozinska.

Bērni skolās trenējas nēsāt maskas
Vizuālās mākslas skolotāja Ilze Poņemecka vada nodarbību 2.b klases skolēniem. Pedagoģe vispirms strādā ar vienu grupu, tad iet uz otru telpu pie citiem audzēkņiem. "Viegli, protams, nav, bet ir bijuši grūtāki laiki. Es skatos uz šo situāciju pozitīvi. Galvenais, ka mēs ar bērniem strādājam klātienē, viņiem tas ir svarīgi. Esmu novērojusi, ka bērni kļuvuši patstāvīgāki, palīdz viens otram, kamēr es strādāju otrā telpā. Mums kopā tapuši fantastiski darbi," jaunos apstākļus komentē skolotāja. (Foto: no Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskolas arhīva)
09.12.2020 06:00

Agnese Kuplēna

"Kurzemes Vārds"

Maskās grūti nolasīt emocijas

Skolotāja stāsta, ka viņas audzināmajā 1. klasē kāda skolniece visu pagājušo nedēļu jau likusi aizsargmasku, jo vecāki tā lēmuši. “Meitene man teica, ka viņa nejūtot nekādas grūtības, bet šodien tomēr skolā bija bez maskas.” V. Kozinska pagaidām neprognozē, kā visi bērni reaģēs uz masku obligātu nēsāšanu pēc ziemas brīvlaika, taču uzskata, ka ar laiku var pierast pie visa. “Varu pateikt no savas pieredzes – tas nav viegli visu dienu strādāt maskā. Kontakts ar bērniem nav tik īsts, jo viņi neredz mīmiku, emocijas,” pedagoģe dalās pieredzē. Viņa izmēģinājusi vairākas maskas, kamēr atradusi visērtāko: “Tagad dažreiz pat aizmirstas, ka man ir maska.”

Arī Liedaga vidusskolas direktore Inga Zeide novērojusi, ka ir bērni, kuri masku grib nēsāt, lai izmēģinātu, kā tas ir. “Man pašai meita mācās sākumskolā. Nezinu, kā būs, kad liks nēsāt, jo bērniem jau parasti nepatīk nekas, kas ir obligāts, bet pagaidām viņa labprāt lieto sejas masku. Kad tika noteiktas vecuma robežas masku nēsāšanai, meita teica: “Kāpēc mums nevajag?”.”

Lielākoties gan skolās bērni sejas aizsargmaskas nelieto. Atsevišķi gadījumi vēl esot O. Kalpaka 15. vidusskolā un Ezerkrasta sākumskolā. “Tā pagaidām ir brīva izvēle,” laikrakstam stāsta O. Kalpaka 15. vidusskolas direktors Gints Ročāns. Viņš pats atbalsta lēmumu par masku lietošanu. “Drošība pašlaik ir pirmajā vietā. Ja tas mūs var glābt, tad jānēsā.”

Draudzīgā aicinājuma 5. vidusskolas direktorei Intai Korņejevai gan ir pretējs viedoklis par masku lietošanu skolēniem. “Domāju, ka tas būs apgrūtinoši. Es neesmu epidemioloģe, tāpēc ticu, ka šis lēmums ir pamatots, bet kā skolotāja varu prognozēt, ka tas nebūs viegli.”

Bērnu izvietošanā bijuši radoši

Ar skolēnu izvietošana atbilstošā platībā – trīs kvadrātmetri uz bērnu – skolas tikušas galā labi, īpaši tāpēc, ka tagad arī 5. un 6. klašu skolēni mācās attālināti. “Esam izvietojuši bērnus pa abām skolas filiālēm, jo lielajā ēkā neviens vairāk klātienē nemācās,” stāsta J. Čakstes 10. vidusskolas direktore Inta Freiberga. Citās skolās bērni sadalīti divās maiņās vai katra klase divās grupās. “Tas ir atkarīgs no bērnu skaita. Mūsu skolā tikai vienā klasē ir tāds bērnu skaits, ka audzēkņi var mācīties visi kopā,” skaidro I. Zeide.

  Oriģinālu risinājumu telpu pārveidošanā radusi 7. vidusskola. “Kad paziņoja, ka uz katru bērnu vajadzīgi trīs kvadrātmetri, nedēļas nogalē pārveidojām skolas pagrabu par telpām, kurās var mācīties,” stāsta skolas direktors Pāvels Jurs. Savukārt J. Čakstes 10. vidusskolā mācībām ir pielāgota aktu zāle.

  Draudzīgā aicinājuma 5. vidusskolas direktore smejot saka, ka skolotājām tagad laba fizkultūra, jo viņas katru mācību stundu pārvietojas starp divām auditorijām. “Mums klases ir sadalītas divās grupās. Kamēr viena klases daļa mācās ar skolotāju klātienē, otra daļa vēro nodarbību no citas auditorijas internetā. Viņiem palīdz pedagoga palīgs. Kad skolotājs klātienē visu ir izstāstījis vienai grupai, viņš skrien pie otras grupas, kas visu vērojusi ekrānā.” Tieši šī iemesla dēļ pedagogi nevar lietot vizierus, kas būtu ērtāki, arī bērniem tad būtu labāk pārredzama skolotāja mīmika. “Mēs jau izmēģinājām, bet tas nedarbojas, jo skaņa, atsitoties pret viziera sieniņu, kropļojas. Nekas cits neatliek, kā lietot sejas masku.”

31 komentāri

2020-12-09 07:42

...: Nu dūdas, vizieris jau vairs neskaitās atļauts viens pats. Vienmēr jābūt kopā ar masku. Ko, starp citu, ne visi ievēro. Interesanti, ka Degpunktā pat redzams, ka Rīgas satiksmes darbinieki lieto tikai vizieri.

2020-12-09 09:18

-: .

2020-12-09 09:24

Vājprāts: Es neļaušu savam bērnam likt masku.tas ir mans bērns un es nepieļaušu bojāt savu bērnu veselību!!! Šim debīlismam nepiekritīšu!!! Un ko tad? mans bērns nedrīkstēs mācīties???

2020-12-09 09:25

Oskars: njā, covidioitu netrūkst. Bērniem brīvprātīgi maskas, prātiņ nāc mājās.... Nu tūlīt būs klāt gaidītās vakcīnas, varēsiet špricēt nost sevi un savus bērnus uz nebēdu

2020-12-09 09:27

Joske: Tavam bērnam jau viss ir sabojāts. Ar tādiem tumsoņiem vecākiem, tur tāpat nekas nebūs

2020-12-09 09:45

piekrītu Joskem: tāpēc jau Tu esi vājprātīgs,jo nedomā par savu bērnu.Vai Tev vajag aizvest prežus lai vairs nevairojas tādi kā Tu.

2020-12-09 10:47

Bārtas čomi: Ārprāts! Kas notiek? Mūs pazemo, ierobežo, kur mūsu tiesības!?
Šņabi brīvdienās netirgo, ne cīgas ne logu šķidrumu!
Tik Gobzems mūs glābs!

2020-12-09 10:49

Insane: No kura datuma būs pakaļā korķis pret zinātniski pierādīto vīrusa izplatību gāzveidā?! Kā nav kauna apdraudēt sabiedrību!

2020-12-09 10:56

Astmātiķis: Maskas nebojā veselību! Lašaras.

2020-12-09 10:59

Ietaupīsies uz šmiņķi: Dāmas smērē mutes aizsegus ar lūpu krāsām. Lūpas var nekrāsot tāpat neviens neredz

2020-12-09 10:59

Šamais: Tas ir labi, tas ir labi. Lai tik apgūst jaunās prasmes. Dzīvē noderēs. Pratīs sevi pasargāt no nelaimes, kā arī pārējos sabiedrības locekļus. Apsveicami.

2020-12-09 11:01

Pans: Esam soļa attāluma no tā , ka skolās drīz zēnus sāks ģērbt meiteņu drēbītes .
Vīriešu , sieviešu dzimtei izdomas jaunu apzīmējumu !
Bērns varēs pats izvēlēties , kas viņš vēlas būt meitene vai zēns
Vecākus būs jāsauc ,par vecāku Nr1, Nr2
Marksistiski Liberastu slimās fantāzijas lēnam sāk realizēties!
“Overtona Logs”

2020-12-09 12:11

Haris: Agnesei Kuplēnai.Treniņos mācās izpildīt kūleņus,lēcienus pietupienus.Iemaņas masku valkāšanā var apgūt.

2020-12-09 12:38

Mamma: Es ar visam cetram esmu pret lai mans berns lieto masku skola. Lieli cilveki sis maskas lieto nepareizi,kur nu vel berni. Tak pameginiet pasi pusi dienas nosedet maskas. Tas tak nav normali. Nu nepasargas sis lupatinas no covda. Nu tak tas ir vajprats kas te tagad notiek. Un domaju ne pat zinu ka neesmu vieniga mamma kas ir pret sis lupatinas obligatas valkasanas skola. Nu tak milie attopieties.

2020-12-09 12:51

mammina: labāk tad jau lai mācās attālināti

2020-12-09 14:34

Smukais: runājot par bērniem---ir jāskaidro kāpēc maskas vajadzīgas.Un ne jau ar stulbu atrunu--lai neinficētos vai nesaslimtu.Ir jāpaskaidro bērniem saprotamā valodā ,pat ar papildlīdzekļu palīdzību jānodemonstrē kādā veidā pa gaisu tiek nodotas vīrusa daļinas.Ne video ,bet tieši praktiski parādīt.
Melnās maskas --jā ,smuki izskatās ,taču lētās melnās maskas tiek krāsotas ar pievienotu komponentu ,kurš izraisa dermatoloģiskas slimības .
Tiem ,kas bļauj un ņaud ,ka maskās nevar paelpot--tie pēc visa spriežot ir miesās izplūduši un apvēlušies subjekti ,kuri ar sportu sen nav nodarbojušies.:):)DDD Ha ..resnie tušņi!! !!

2020-12-09 15:27

Popsis: Kā notiek treniņi, vai tie nav bīstami, ar pārāk lielu fizisko slodzi vai jādod uz skolu maiņas drēbes, ja nu treniņu laikā sasvīst?

2020-12-09 16:50

pio: SMUKAIS interesanti cik tu tur esi smuks Gan jau KG 20 virs normas Vai basi kārnais ģindenis Bet sev smuks Nomierinies ar savu sportu un mūsu kilogramiem

2020-12-09 16:50

44: sexīga učene

2020-12-09 17:36

Gundars: Pēc sporta ir lielāka varbūtība noķert covid19, jo organisms ir noguris, vajag ļaut atpūsties 2 h, tad doties sabiedrībā. Pieaugušie nepareizi maskas lieto, ieskaitot mani, kur vēl bērni lietos pareizi.

2020-12-09 18:44

KKK: >>44 ----sexīga??Tagad vispār sievietes maskās šķiet skaistākas--pat sākumā nevajag pa pāris simts gramiem konjaka ieraut !!:):)DD

Un ........ uz šo učeni paliek pilnīgi skaidrs ,ka domas pavisam noteikti materializējas erekcijā.

2020-12-09 19:29

Covida draugs un cienitajs: Lai labāk skolotāji iemācās mācīt bērnus obligāto mācību vielas nevis sapņo par svaigo gaisu, un bezjēdzīgam lietām. Maskas atbalstītājus visus vajadzētu pie vienas sienas un nošaut, jo ja reiz tik dikti gribas savu veselību sačakarēt un pēc tam sirgt atlikušo dzīvi ar blaknēm. Bet, par cik debilo ir vairāk nekā gurdro, tad būs švaki. Parazīti ir tie bērnu vecāki, kas atbalsta, ka savām bērnam ir jānēsā maska. Ucuki tā jau negrib mācīt bērnus tagad būs vēlielaka iespēja to nedarīt, jo būs daudz aizbildinājums kāpēc viņi nav spējīgi strādāt, un bērni koncentrēties.

2020-12-09 20:17

Ieteikums: Neko darīt, būs jaraksta iesniegums skolā, ka bērns neieradīsies skolā, līdz netiks atcelts masku murgs! Un tas arī viss! Lai valdība domā!

2020-12-09 20:19

Joske: -> cienītāj

Pastāsti man kādas ir tās slimības un blaknes? Mana mamma ir pensionēts medicīnas darbinieks ar 44 gadu stāžu un māsa strādā jau vairāk kā 20 gadus slimnīcā, bet itkā visi veseli. Tu izklausies pēc ļoti izglītota personāža, noteikti zini ar ko mums jārēķinās tuvākā vai tālākā nākotnē

2020-12-09 22:05

Covida draugs un cienitajs: Joske---Medicīnas darbinieki ir nākamie kam ticēt nevar, jo viņi ir spiesti runāt muļķības un atbalstīt šo murgu, ja nerunās viena valoda, tad paliks bez darba. Hipokrāta zvērestu nevar pārkāpt, bet kad sāk normāli cilvēki runāt, tā uzreiz viņus arestē un novāc no ceļa, un sāk muldēt par cilvēku dizinformaciju, smiekli nāk. Man arī paziņu lokā ir ārsti kas strādā Liepājas slimnīcā, nez kāpēc viņi vēl joprojām gaida tos slimniekus un mirejus, paši ārsti tam vairs netic šim visam viltojuma tāpat kā Vācijā. Domājiet ko gribat, man po turpiniet ticēt, velciet maskas un ejiet dirsa vakcīnu potēt cerams ka izvilksiet līdz nākamā gada beigām.

2020-12-09 23:50

Sporta skolotājs: Ir sajūta, ka obligātu sejas masku ieviešanu skolas ikdienā nenovērsīs ne daudzie tūkstoši vecāku parakstu, ne ilgstošās debates sociālajos tīklos. Es domāju, ka tas jau ir izlemts, un mēs arvien vairāk pārliecināmies par nerēķināšanos ar sabiedrības viedokli. Droši vien būsiet pamanījuši, ka mūsu valstī visus aktuālos jautājumus izlemj premjers Kariņš, veselības ministre Viņķele un epidemilogs Perevoščikovs. Viņi mums ir visplašākā profila speciālisti"jebkurā jomā! Es gribot negribot saskatu līdzību ar padomju režīma "slaveno troiku". Kā sporta speciālists masku ilgstošā nēsāšanā redzu nepārprotamu kaitējumu bērnu veselībai: skābekļa trūkumu, izelpoto sārņu, kaitīgo auduma putekļu ieelpošanu...Manuprāt, bērnu vecākiem ir primārās tiesības un arī atbildība izlemt šo jautājumu neatkarīgi no ieviestajiem noteikumiem. Ceru, ka tik tālu neaizies, ka vecāku lēmuma dēļ bērnam tiek liegta iespēja mācīties skolā

2020-12-10 00:23

...: Ja jums liekas,ka masku nēsāšana neietekmē smadzeņu darbību, paklausieties prezidenta pēdējo uzrunu....

2020-12-10 08:40

Joske: ->cienītāj

tavus bērnus neglābs ne visas pasaules svaigais gaiss, ne pat memory ūdens. Ar tik iznestu prātu kā tev, tur ir viena vienīga bēdu ieleja

2020-12-10 14:43

Loshara.: Nu palasot komentārus, liekas ka vecāki ir jāglābj un viens stulbs sporta skolotājs. Nevajag stresost, jūs tak izglābs pamuļķu varas fronte un memory watera vakcīna!!!

2020-12-10 18:06

Sporta skolotājs: To "Loshara"! Labā un ļaunā cīņa Latvijā, līdzīgi kā citur pasaulē, uzņem apgriezienus. Pasaules vēsture liecina: labais vienmēr uzvar.! Agri vai vēlu... Novēlu piedzīvot patiesus Ziemassvētkus!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz