Trešdiena, 22. janvāris Austris

Bērnu aprūpes iestāžu darbiniekus apmācīs par veselīgu uzturu

Bērnu aprūpes iestāžu darbiniekus apmācīs par veselīgu uzturu
Foto: Publicitātes
06.06.2019 15:01

liepajniekiem.lv

Piektdien, 7.jūnijā, pulksten 10 Liepājas pilsētas Domes Sociālā dienesta bērnunamā norisināsies Veselības ministrijas rīkotās apmācības bērnu aprūpes iestāžu, kas sniedz ģimeniskai videi pietuvinātus pakalpojumus, darbiniekiem un klientiem par veselīgu uzturu, informē projektu vadītāja Amanda Brizga.

Lai bērni un pusaudži sociālajās iestādēs un sociālās aprūpes un rehabilitācijas institūcijās saņemtu pilnvērtīgu, dažādu, pietiekamu, un garšīgu uzturu, būtiski ir izglītot speciālistus, kas ikdienā plāno un uzrauga ar ēdināšanu saistītus procesus, sastāda ēdienkartes un gatavo ēdienu.

Vienas apmācības ilgums būs astoņas akadēmiskās stundas, kuru laikā dalībniekiem sniegs informāciju par veselīga uztura jautājumiem, uzsverot ne tikai veselīga un pilnvērtīga uztura pamata un pagatavošanas pamatprincipus, bet arī skaidrojot, kā aprēķināt ēdienu uzturvērtību un izmaksas, kā pagatavot izmaksu ziņā ekonomisku uzturu, kas ir pilnvērtīgs un veselīgs.

Dalībnieki tiks informēti arī par neveselīga uztura ietekmi uz veselību un neinfekciju slimību riska faktoriem, kas ir novēršami ar uztura palīdzību (piem., sāls, cukura un piesātināto taukskābju samazināšana uzturā), kā arī par minerālvielu un vitamīnu nozīmi un to avotiem.

Apmācību nobeigumā dalībniekiem būs iespēja pašiem pagatavot jaunus, interesantus ēdienus. Pēc apmācībām katrs dalībnieks saņems īpaši izveidotu informatīvo materiālu, kurš palīdzēs ikdienā veidot sabalansētas un veselīgas ēdienreizes gan atrodoties sociālās aprūpes iestādēs, kad atstājot tās un uzsākot pieaugušo dzīves.

Pieteikties apmācībām var, sazinoties ar apmācību īstenotāja SIA “Prakse.lv” pārstāvi Amandu Brizgu, e-pasts: [email protected], tel.: 28390935.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)