Sestdiena, 5. decembris Sabīne, Sarma, Klaudijs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Bez maskas veikalā iet nedrīkst, taču ar kontrolēšanu pagaidām nevedas

Personas bez sejas maskām nedrīkst ielaist publiskās iekštelpās, savukārt pakalpojuma sniedzējs nevar apkalpot cilvēkus bez sejas maskas. To paredz valdībā šonedēļ atbalstītie grozījumi, kas jau stājušies spēkā. Taču laikraksts vakar pārliecinājās, ka atsevišķos pilsētas tirdzniecības centros ar šo prasību kontrolēšanu pagaidām īsti nevedas.

Bez maskas veikalā iet nedrīkst, taču ar kontrolēšanu pagaidām nevedas
Vēl vakar vienā otrā Liepājas veikalā pircējiem bez maskām izdevās iepirkties, taču pārdevēji šādus klientus apkalpot vairs nedrīkst. (Foto: aculiecinieka)
20.11.2020 06:00

Ilze Ozoliņa, Miks Kuncītis

"Kurzemes Vārds"

“Kāpēc nāci iekšā bez maskas?”

Vakar neilgi pirms pusdienas laika tirdzniecības centrā “Rietumu centrs” ienāk trīs jaunieši. Vienam uz sejas maska, otrs to lieto nepareizi, proti, tā ir zem deguna, trešajam aizsarglīdzekļa vispār nav. Jaunieši netraucēti dodas uz “Rimi” tirdzniecības zāli un drīz visi trīs ar picas kārbām sastājas rindā pie kases. Tajā brīdī pie jaunieša, kuram nav sejas maskas, pienāk apsargs. “Kāpēc bez maskas?” viņš pircējam pajautā.

Jaunietis steidz seju aizsegt ar savu jaku un neskaidri atrunājas, ar roku norādot uz maskām, kas pie kases izliktas pārdošanā. Noprotams, ka viņš sola masku tūlīt iegādāties. “Kāpēc nāci iekšā bez maskas?” noprasa apsargs un dodas prom. Jaunietis masku tā arī nenopērk, picu gan.

Veikalā “Depo” vakar priekšpusdienā pircēju nav daudz – maskas teju visi uzvelk jau ārpusē pie tirgotavas durvīm, novēroja laikraksts. Apmeklētāju plūsmu tur uzrauga apsargs. Laikrakstam viņš pastāsta, ka joprojām visai bieži pircējiem nākas aizrādīt par masku pareizu lietošanu, proti, ka ar tām jāaizsedz gan mute, gan deguns. Vakar daži pircēji mēģinājuši veikalā iešmaukt bez maskām, taču tas viņiem nav izdevies.

“Pircējus bez maskām šeit neapkalpo,” atzīmē apsargs.

Viens otrs savu neapmierinātību par to izrādot, iesaistoties vārdu apmaiņā ar apsargiem, taču fiziski konflikti neesot bijuši. “Cilvēks pabļaustās, un tad acīmredzot viņam kļūst labāk,” spriež apsargs.

Piesaista papildu apsargus

Arī tirdzniecības centrā “Ostmala” ir vairākas ieejas, un nevienā no tām vakar netika kontrolēts, vai apmeklētāji lieto sejas maskas. Taču cilvēki kopumā bija atbildīgi, bez mutes un deguna aizsega pusstundas laikā pamanījām tikai divus cilvēkus, taču, tiklīdz viņi iegāja veikalā “Rimi”, maskas tika raiti uzvilktas.

“Tagad ir mierīgāk. No rīta cilvēkiem par mutes un deguna aizsegu lietošanu bija jāaizrāda biežāk. Turklāt daudzi pircēji tos nelieto pareizi, arī uz to norādām.

Cilvēki ir dažādi – kāds ieklausās un uzreiz masku uzvelk, bet ir arī tādi, kam vienalga. Piemēram, kāda sieviete, pirms ņēma vērā aicinājumu lietot masku, vēl parunāja pretī. Teicu viņai – jūs gribat iepirkties, bet es vēlos saglabāt savu darbu,” sacīja “Rimi” darbiniece Lilija.

Turpat “Ostmalā” apģērbu un mājsaimniecības preču veikalā “Pepco” pircējiem bija jāgaida rindā, ja veikalā atradās vairāk par 33 cilvēkiem. Pie durvīm stāvēja veikala darbiniece, un pārliecinājāmies, ka nekādas atlaides netiek dotas – iešmaukt veikalā, kamēr neatbrīvojās vieta, nevarēja.

Tirdzniecības centrā “Kurzeme” apmeklētāju dienas vidū maz. Pamatā cilvēkiem viens ceļš – uz pārtikas preču veikalu “Maxima”. Novērojām, ka šajā tirdzniecības vietā ar masku lietošanu problēmu nav, ja nu vienīgi viena no pārdevējām to nelietoja pareizi, proti, maska vairāk bija kā lakatiņš uz kakla.

Tirdzniecības centra “Narvesen” kioskā uzmanību pievērsa kāds pensijas vecuma vīrietis, kurš bez sejas maskas iegādājās avīzi, tomēr tūlīt pat arī viņš masku uzvilka. Sākot ar šodienu, par šādu rīcību policistiem būs tiesības uzsākt administratīvo lietvedību un, iespējams, pārkāpējam būs jāmaksā sods līdz 50 eiro. Apsekojot tirdzniecības centrus, secinām, ka tajos daudzkārt cilvēki rīkojas gluži kā sabiedriskajā transportā, proti, masku uzvelk tikai tad, kad ir veikalā, bet tas būtu jāizdara jau pie ieejas.

“Tirdzniecības centram “Kurzeme” apsardzes pakalpojumu sniedz uzņēmums, kura pienākumos ir nodrošināt fizisko apsardzi objektā un, sākot no 19. novembra, papildus veikt kontroles un uzraudzības funkciju par mutes un deguna aizsegu lietošanu, atrodoties tirdzniecības centra koplietošanas telpās. Ir piesaistīts papildu apsardzes darbinieku sastāvs, kuri pastiprinās kontroles un uzraudzības funkciju centrā. Tirdzniecības centrs ir noteicis kā obligātu prasību nomniekiem – veikaliem – par noteikumos noteikto prasību ievērošanu un pildīšanu attiecībā uz sejas masku lietošanu un klientu apkalpošanu veikala telpās,” skaidro “Kurzemes” mārketinga vadītāja Alīna Skangale.

Pētertirgus skārņos vakar apmeklētāji bija šķietami apzinīgāki nekā iepriekšējās reizes, kad apsekojām šo vietu.

Viena tendence gan palikusi nemainīga – bieži sejas maskas nelietoja tieši pārdevējas, visizteiktāk tas bija redzams zivju paviljonā. Tur atsevišķām pārdevējām tās nebija, tāpat kā stikla vairogs, kas vēl varētu mazināt inficēšanās risku.

“Pie durvīm ir izvietoti informatīvie materiāli, administrācijas darbinieks staigā pa skārni un aizrāda cilvēkiem, kuri nelieto maskas. Mēģinām nodalīti cilvēku plūsmu skārnī – norādot, kur ir ieeja un kur izeja. Protams, dzīvē tas nestrādā tik labi, kā to gribētos, taču vismaz darām. Labā ziņa, ko pati esmu novērojusi, ka pircēji ir kļuvuši apzinīgāki, taču ar nomniekiem ir grūtāk. Viņi uzskata: ja ir stikla vairogs priekšā, tad masku nevajag. Ja situācija tirgū šajā ziņā nekļūs labāka, tad nekas cits neatliks kā piemērot naudas sodu. Šādu varbūtību esmu nopietni apsvērusi,” sacīja Pētertirgus vadītāja Vineta Priedniece, uzsverot, ka tirgotāji zinot par to, ka 20. novembrī policisti varēs sodīt par masku nelietošanu.

Videoieraksts kā Dāmokla zobens

Izmaiņas noteikumos paredz, ka pasākuma organizatoram, saimnieciskā pakalpojuma sniedzējam vai ēkas īpašniekam būs jānodrošina, ka iekštelpās netiek ielaistas personas, kuras nelieto mutes un deguna aizsegus vai tos lieto neatbilstošā veidā – neaizsedzot muti un degunu. Pakalpojuma sniedzējiem būs arī jānodrošina, ka šādām personām netiek sniegti pakalpojumi.

Par pasākuma organizatoram, saimnieciskā pakalpojuma sniedzējam un ēku īpašniekam noteikto pienākumu nepildīšanu tiks paredzēta administratīvā atbildība.

Tirdzniecības centru “Rietumu centrs” un “Ostmala” ēkas ir uzņēmēja Argota Lūsiņa ģimenes valdījumā. A. Lūsiņš “Kurzemes Vārdam” pastāsta, ka saistībā ar jaunajām prasībām konsultējies gan ar Ministru kabineta pārstāvjiem, gan Tieslietu ministrijas speciālistiem, skaidrojot, kādas ir tirdzniecības centru apsargu juridiskās tiesības attiecībā pret pārkāpējiem: “Mums ir ierobežotas iespējas veikt kaut kādas darbības attiecībā uz līdzcilvēkiem. Es nevaru, piemēram, cilvēkus ķert pie rokas un teikt: jūs nepareizi lietojat masku! Varam tikai aizrādīt ļoti pieklājīgā formātā, un, ja mums atbild: ejiet bekot! – tad vēršamies policijā.

To saprotot, nolēmām pie tirdzniecības centru durvīm un daudzās citās redzamās vietās izvietot šādus paziņojumus: “Ēkā tiek veikta videonovērošana! Videoieraksti ir pieejami policijai. Policija izvērtēs administratīvā soda piemērošanu saistībā ar sejas maksu nelietošanu vai nepareizu lietošanu”. To esam saskaņojuši ar Liepājas Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieku Kasparu Vārpiņu, kā arī uzrunāsim Valsts policiju.”

Uzņēmējs atzīmē, ka kameru ieraksti tiks nodoti policijai un pārkāpējiem var nākties saskarties ar nepatīkamu pārsteigumu.

Jautāts, kā, viņaprāt, pārkāpējus pēc videoieraksta varēs identificēt, A. Lūsiņš spriež, ka kāds ārvalstnieks vai citas Latvijas pilsētas iedzīvotājs “var aizšmaukt garām, bet vairums liepājnieku iet uz savu pārtikas veikalu un viņi ir identificējami”.

“Arī mūsu apsardzes darbinieki veiks darbības, kuras viņi tiesiski var darīt, proti, aizrādīs, bet, ja cilvēks nepakļausies, tad  viņi zvanīs Valsts policijai vai Pašvaldības policijai. Dāmokla zobens pār pārkāpējiem karāsies ieraksta formātā,” saka uzņēmējs, paužot cerību, ka tas uz pārkāpējiem iedarbosies kā fotoradari uz autoceļiem. “Pat niknākie ātruma pārkāpēji, zinot to, kur ir radars, samazina ātrumu, lai nepārkāptu noteikumus,” viņš spriež.

70 komentāri

2020-11-20 07:43

tp: Nav nekādās loģikas, ja veselam cilvēkam ir jānēsā tā maska. Tā būtu jānēsā tikai ar vīrusu saslimušajiem, lai neapuņķotu citus cilvēkus.

2020-11-20 07:50

Ferdinads lieliskaia: Nu šodien ies vaļā - var tak sodīt. Gan jau, ka arī lepnajiem masku nevilcējiem domas mainīsies. Vienreiz dabūs un būs pie vietas.

2020-11-20 08:11

arro: TO TP
Redz, cilvēks jau var arī nemaz nezināt, ka viņš ir slims. Citiem jau neesot nekādas pazīmes, un galu galā ir taču rudens, kad ne mazums visādi vīrusiņi un saaukstēšanās. Un vai tad esam tik milzu apzinīgi, ka nekur neejam tā nedaudz apaukstējušies?
Un vai tiešām ir tik grūti ievērot šos noteikumus? Tad jau var arī ielu šķērsot, kur ienāk prātā, un pie sarkanas gaismas, un mašīnā nepiesprādzēties utt.

2020-11-20 08:16

arro: Un vēl ir lieta, ka tagad cilvēki domā, ja man ir maska, tad es varu līst virsū citiem. Un arī to būtu jāskatās pārdevējam. Lielos logos bieži vien redzu, ka rinda stāv plecu pie pleca. Savukārt Kurzemes Maximā redzēju skatu, ka pie pašapkalpošanās kases kādai pircējai vajadzēja pārdevēja palīdzību, un viņai uzklupa 3 - TRĪS- darbinieces. Gan ar maskām, bet visas burtiski aplipa apkārt.

2020-11-20 08:21

pietiek auklēties: Cerams ka ar šodienu policija liks sodus un pārstās auklēties ar šiem pārgudrajiem kovidnoliedzējiem !!!! Ja nē - tad jāsoda pati policija par valdības lēmumu neievērošanu !!!!
Citās valstīs pat pad.rst nevar visur kur vēlies,bet Latvijā tev vēl pak.ļu noslaucīs,ja palūgsi...
Policijai jābūt stingrai un nelokāmai - jāsoda visus pēc kārtas !!!

2020-11-20 08:27

Skolotāja: Skolorāja: Kārtības nav Elvi veikalā E. Tisē ielā. Burtiski pakļauj pircējus briesmām. Veikals šaurs un mazs. Ratiņi novākti. Darbiniece izvieto preci plauktā bez maskas. Kasiere bez maskas. Vesels bars jauniešu bez maskām garām kasei dodas pie alkohola plauktiem,grūstot tos,kas stāv pie kases. Neviens neaizrāda. Te pat apzinīgi cilvēki ir apdraudēti. Tas tā ir regulāri.

2020-11-20 08:29

to pietiek auklēties: Tak policija teica, ka speciāli to nekontrolēs. Un zinot mūsu mentus, savējos pabrīdinās, sodīs tos kam nav galu policijā - nu tas kā parasti.

2020-11-20 08:43

manipulatoriem svētki: esam stukaču valsts ,un šeit cilvēkiem var visu iestāstīt, žēl, ka nav kur izvest tos kuri domā savādāk, ja kas ar covid 90 procenti izslimo bez pazīmēm, un maskas tur nepalīdzēs, jo covid paliks uz mūžu, bet valdībai nauda jau nesmird

2020-11-20 08:53

...: Mums valdība tiešām ir debīla pat cilvēkam, kurš slimo ar astmu jānēsā maska!
Cilvēks ,jau tā mokas ar elpas trūkumu un jāapgrūtina to vēl ar masku...kautkāds murgs, cik debīlam jābūt, lai pieņemtu šādus likumus?

2020-11-20 09:02

Joks: Tas maskas mus nepasargas,jo tak nelietojam vinas pareizi un katru reiz neperkam jaunas. Tiesam stulbi tie cilvecini kas doma maskas pasarga no virusa ,kamer nebija obligatas cipars ar slimiem bija mazaks,ar tam maskam mes tik ievazajam visadas zarazas sev.Ari es lietoju masku jo uz sodu negribu uzgrabties bet uzskatu ka tas maskas galigi garam. Vienkarsi viegli tagad nopelnit naudinu liekot sodus un pardodot maskas tas ari viss.

2020-11-20 09:05

...: Tas nekādi neietekmējot sirds slimnieku un asmātiķu veselību...
Nu ,ko gribētu novēlēt mūsu jaukajiem deputātiem, kaut jūs visi saslimtu ar astmu un izbaudītu cik jauka sajūta ir maskā cilvēkam ,kurš jau tā nevar pilnvērtīgi paelpot!

2020-11-20 09:10

...: Un jā pat epidemiologi saprot , ka maskas nodara vairāk ļauna nekā laba...
Uzliksim to uz sejas ar netīrām rokām un nu būsim veseli...
Ja ir maska ,priekš kam jāievēro 2m distanci vai jādezinfiscē rokas?
Tā uzskata vairums cilvēku...

2020-11-20 09:11

...: Nez, kāpēc saslimstības tikai pieaug???

2020-11-20 09:21

fakts: LIECIET TAČU VIENREIZ SODU,ŠĪ ZIŅA LIDOS ĀTRĀK KĀ VĪRUSS! 50 €BEZ KĀDIEM BRĪDINĀJUMIEM UN BŪS KĀRTĪBA!

2020-11-20 09:28

Austra: Cilvēki, jums darīt nav ko? Stāvēt pie Pepco rindā, gaidot, kad varēs tikt iekšā. Tātad, veikals pamatīgi pārpildīts, bet tas tik un tā nemazina vēlmi izdot naudu par tur tirgotajiem mēsliem

2020-11-20 09:33

Latvijā: Ja veikalā kādu satikšu bez maskas - iesperšu pa pēcpusi!

2020-11-20 09:49

pietiek auklēties: Astmas slimniekiem u.c. elpceļu slimniekiem tak vajadzētu domāt ar galvu, neviss lasīt valdības lēmumus !!!
Nu nelien uz tiem veikaliem...paprasi kādam radam,kaimiņam,lai Jums sagādā visu nepieciešamo !!! Nu tak paši ziniet, ka ir Jums problēmas ar veselību...

2020-11-20 09:55

Guntiņa: Pētertirgus direktorei jau peļņas plāns gatavs.Visus patīk komandēt un sodīt,bet varbūt vajag sākt ar sevi un rādīt priekšzīmi.Pati nemaz nav bez vainas,bet citus labpatīk apvainot un draudēt.Riebīga vecene un ar biznesu uz Jūs,naudas tīkotāja un rupekle.

2020-11-20 10:05

...: Cilvēki, tak beidzat jokot. Pasākumus vēl stingrākus vajag. Domāju ka jāsoda katrs, kas uz ielas ir bez bioloģiskā aizsargkostīma ar slēgtā cikla elpošanas aparātu.

2020-11-20 10:35

vēronis: Maskava pat nosaukta masku vārdā kvemļi gan jau tāpēc maskas nēsā lepni tikai grib lai latvāņi nenēsā un ātrāk izmirst

2020-11-20 10:37

Elpo brīvi: Pie katras bodes ieejas nolikt ''borodaču'' ar plinti.Ja tuvojas kāds bez maskas - lai bliež virsū .
Pats masku nelietoju un to arī nedarīšu.Ja ko vajag no veikala,palūdzu kādam nopirkt. Taču paša veselība ir svarīgāka un netaisos ar uzpurni to bendēt.

2020-11-20 10:57

debiliķi!: Kā var nopirkt masku, ka veikalā, aptiekā bez maskas ienākt nevar?:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

2020-11-20 11:19

labs: Lasu un brīnos,cik daudz stukaču izlīduši.

2020-11-20 11:21

eh: stukači patiešām netrūkst !!!! tāpēc ar neko panākt nevaram

2020-11-20 12:04

794512: Lūgums visiem, kuriem ticība neļauj lietot masku neizgāzt savu stulbumu uz pārdevējām un apsargiem. Cilvēki dara savu darbu un viņus nedrīkst par to lamāt. Šodien redzēju vienu tādu, kurš savu krāneli mēģināja stiept garāku sunījot pārdevēju, kura viņu atteicās apkalpot, jo viņam nebija maskas.

2020-11-20 12:49

tusene: vakar kaimiņiem bija tusiņš,srazu zvanīju Policijai... kpc tiek pārkāpts likums... bija klāt nepilnās 5 min :D

2020-11-20 12:57

1: 100 reiz lietota maska, nepalīdzēs tāpat.

2020-11-20 12:59

Joks: A kapec tam pardevejam nav masku,piemeram maxima kempes iela. Ja jau vinas prasa mums tas lupatas tad lai pasas ari liek. Nevis pavel mums. Visiem likumi vienadi.

2020-11-20 13:08

piort: Man maska jau mēnesi iet un mainīt netaisos Laikam gan būs jāizmazgā Baigi smird Pa veikaliem nevazājos tā ka man viņa tik 1 X 2 dienās vajadzīga

2020-11-20 13:45

Kašels: Uztaisīju masku no murda. Labi gaiss iet cauri un ar piekasīties nav legāla pamata - maska ta ir. Tā kā likums nenosaka kādai jābūt, lai tik nosedzot degunu un muti.

2020-11-20 14:07

Maskām nē!: Ar masku uz balto akmeni ,lai jums jauka diena uzpurņu piekritēji !

2020-11-20 14:08

lulū: Smieklīgi... Liela daļa, cilvēki to ievēro.. bet, pastaigā un paskaties ko dara paši veikalu pārdevējs. Cik "Pareizi" viņas lieto maksas, cik iets uz veikaliem, praktiski visos redzami, ka kāda pārdevēja būs izbazusi degunu ārā , to arī vajag kontrolēt!

2020-11-20 14:22

Padomā: Nezinu, par ko algu saņem tā saucamie apsargi mazajos veikalos. Gan Topos, gan Maximas viņi skaitās un pat šad tad kā ēnas ir parãdījušies veikalu zālēs. Pēc noslogotiem viņi neizskatās, lai ņem un kontrolē pārkāpējus. Citādi nabaga kasierēm jāstrādā pa diviem, gan jākontrolē pārkāpējus, gan jāapkalpo pircējus!

2020-11-20 14:24

Ansītis: Pilnīgi nespējīgs mērs, nekāds valsts atbalsts.

2020-11-20 15:20

Kaņepe: Pētertirgus un sevišķi zivju paviljons rullē pa pilnu klapi bez maskām. Ja reiz šī vieta ir Liepājā kā pūstošs augonis, varbūt var tur norīkot pāris poliču, lai regulāri pakontrolētu un kādu sodiņu uzliktu arī tirgus vadītājai.

2020-11-20 15:35

Tante: Priekš jampampiņiem. Ķīnā daudzi cilvēki paši par sevi velk maskas, jo ne tikai lai citus neapspļauda, bet lai arī paši būtu aizsargāti. Bet ko tad nu gudram latvietim pateiksi? Visi vienādi profesori (ārsti, celtnieki, pavāri, u.t.t.) tikai viens jautājums kāpēc Ķīna tikusi daudz tālāk ar visu.

2020-11-20 15:39

Viņa: Tik daudzi baidās uzlikt masku.....it kā viņiem būtu nāvessods piespriests. Nu gan vārguļi.....mazs auduma gabals viņus nobiedējis....nu gan trakums.....

2020-11-20 16:05

>,...: Eiropa ari pilns ar ziliem un lezbam,varbut mums ari viniem japievienojas,labi ka pie mums ir daudzi ar savu galvu domajosi cilveki,nevis kalpu atvases ko kungs pasaka to dara......

2020-11-20 16:10

Latvietis: Demokrātiskā valstī veselam cilvēkam ir tiesības ieiet veikalā un iegādāties preces bez jebkādas diskriminācijas un Cilvēktiesību ierobežošanas (tiesības nevilk uzpurni). Satversme un Cilvēktiesības stāv augstāk par Kariņa rīkojumiem. Latvija ir neatkarīga demokrātiska republika (Satversmes 1.pants). Latvija nav policejiska vai totalitāra valsts, kura var pakļaut cilvēkus obligātu uzpurņu valkāšanai. Nevar aizliegt sniegt pakalpojumus cilvēkiem tikai tāpēc, ka viņi nenēsā uzpurņus. Cilvēka tiesības tiek īstenotas bez jebkādas diskriminācijas (Satversmes 91.pants).

2020-11-20 16:18

Latvietis: Izskatās, ka tiešām mums ir ļoti daudz stukaču, nu gluži kā padomju laikos. Ka tikai nostučīt un sodus uzlikt pareizi domājošiem cilvēkiem. Šie stukači tiešām būtu gatavi arī uz Sibīriju izsūtīt visus, kuri nevalkā uzpurņus. Savukārt tie, kas nenēsā uzpurņus, nav tik agresīvi salīdzinājumā ar uzpurņu nēsātājiem. Tas nozīmē, ka uzpurņu nēsāšana jau paliek bīstama, jo cilvēkiem sāk "jumts" braukt ciet un paliek agresīvi. Kauns par tādu Latviju.

2020-11-20 16:51

Padomā: Pirmais esi tu latvieti, no kura jāturas pa gabalu, vēlies kaut ko pierādīt, kaut kā nesanāk, pats esi pilns ar žulti un naidu pret apkārtējiem!

2020-11-20 17:18

Elpo brīvi: to Tante: Kā Ķīnā tā arī Japānā maskas nēsā jau sen.Un ne jau no vīrusiem sargājas,bet gan piesārņotā gaisa dēļ. Viņiem pat uz ielām ir gaisa automāti - iemet naudiņu,paelpo tīru gaisu un ej tālāk

2020-11-20 17:20

Nu bet: Xl maximā apsargi fīrējas ar kasierēm un neko nevienam bezmaskainim neaizrāda .Pirms te Satversmes pantus vicināt ir jāieslēdz smadzenes ,ja tādas ir ,lai rastos saprašana. Šobrīd ,ja nav medicīnisku iemeslu (garīgā saslimšana ,kustību traucējumi ,astma utt.) -bez maskas vazāties ir sodāma rīcība . Nu tad maksājiet sodus laimīgi !

2020-11-20 17:20

Elpo brīvi 2: Jā , stukaču ir pat vairāk nekā padomju laikā.

2020-11-20 17:26

nu mīļie cilvēki: jūs tiešām esat dzīves apbižoti vai kā.Ko piesējāties pārdevējiem un apsargiem.Jums kā pircējiem tā maska jāuzliek kamēr iepērkaties tas ir ne vairāk kā uz 20 min, jo ilgāks laiks nav vajadzīgs lai iepirktos,bet pārdevēji un apsargi ar masku staigā 8,10,12 un 14 stundas .Jūs pircēji esat vārguļi.

2020-11-20 18:09

Padomā: Johaidī runa ir par to, ka apsargi mazajos veikalos vispār nav, varbūt viņi valkā brīnumapğērbu un ir neredzami kā pasakā! Un rindās bieži notiek pārpratumi, kuri jārisina pašiem pircējiem.

2020-11-20 18:30

Jrx: Veikali,ta veikali..bet Greenhousā arī sporta nodarbības notiek joprojām regulāri, tur neviens nedodas kontrolēt.

2020-11-20 18:48

Guntiņai: bet man Vineta patīk

2020-11-20 18:50

Dāvids B.: Neeksistē nedz likumi, nedz noteikumi, kā arī pavēļu, kas pilnvarotu policiju kontrolēt epidemioloģiskās drošības likuma un saistīto noteikumu izpildi! Likumā noteikts, ka kontroli veic veselības inspekcija. Policija līdz ar to nelikumīgi pārkāpj savas pilnvaras. Ir tūkstošiem MK noteikumu katram ir noteikta kontrolējošā institūcija. Administratīvo procesu arī drīkst ierosināt tikai šīs institūcijas amatpersonas - bet ne policija.
Cilvēki, lasiet lūdzu likumus un apzinieties savas tiesības. Tāpat likumi būtu jāapzinās policijas darbiniekiem.
Veikala apsargam vispār nav nekāda sakara ar to, kā "apmeklētāji pilda MK noteikumus" - viņš var atsaukties tikai uz sava darba devēja izdotajiem rīkojumiem. Par pamanītiem epidemioloģiskās drošības likuma un ar to saistīto MK noteikumu pārkāpumiem viņš var ziņot darba devējam, un izsaukt veselības inspekcijas inspektoru. Tikai veselības inspekcijas inspektors var izvērtēt šo pārkāpumu, un lemt par administratīvās lietas ierosināšanu

2020-11-20 19:20

tam dāvidam: veikali ir privāti -rimi,maxima,elvi u.c.Un ja īpašnieks ir noteicis,ka ienākot viņa veikalā jābūt maskai tad jābūt.Tu savā ja tev ir sava māja,dzīvoklis arī taču ienācējiem nosaki savus noteikumus.

2020-11-20 19:54

PIMPIS: DĀVID TU DEBILS ESI? PISIES DIRST

2020-11-20 20:01

Irina: Norīkojiet kādu policistu dežūrai Autoostas/Stacijas telpā. Nav glābiņa no smirdīgiem bomžiem, kuri katru dienu tusē no agra rīta līdz vēlam vakaram bez maskām. Dēļ viņiem, pasažieriem un darbiniekiem jāpacieš neērtības. Vai mērijai neliekas, ka pilsētas sejas sākas no stacijas?

2020-11-20 20:07

wooo: Visus KOVIDIDIOTUS kam patīk nēsāt maskas vajag izsūtīt uz Sibīriju un lai tur pa Sibīrijas mežiem staigā savās maskās!

2020-11-20 20:14

Xxx: Ļoti nepatīkami lasīt bezkaunīgus komentārus ,mums visiem šis ir grūts laiks ,bet nebūsim slimi ar galvu ,tā jau nespēsim atrisināt šo laiku problēmu.

2020-11-20 20:21

Dāvids B.: Atbilde P****M: Tavs vārds vien pastāsta par tavu "lielo" personību. Tik droši izsakās, bet slēpjās aiz anonīma segvārda, gluži kā tāds tarakāns, kas baidās no gaismas.

2020-11-20 20:27

Dāvids B.: Atbilde "tam" - tad veikala īpašniekam ir attiecīgi jārīkojas, nevis jādod šie darba uzdevumi kasierēm jeb apsargiem. Stipri šaubos, vai darbiniekiem šādi uzdevumi ir atrunāti darba līgumā.

2020-11-20 20:34

oh: Slimi ar galvu paliek no masku nēsāšanas

2020-11-20 20:43

...: Tad es drīkstu prasīt, lai man preci uzdāvina ja pārdevēja ir bez maskas? Mego, Maxima, Rimi, Mēnesaptieka, Baata zemnieku stends - širmis ir (kur nu ir), masku nav

2020-11-20 21:00

Vals: Šobrīd pārsvarā masku neliek vārguļi, kuri piedevām baidās no potēm.

2020-11-20 23:35

A huļi nē: Par kasierēm- viņai nav jāvelk maska, jo ir aiz širmīša (par to, ko tas širmīc dod, gan neko nesaku). Tā kā kasiere ņipričom..

2020-11-20 23:39

BMW homoseksuāļu biedrība: Baidās no potēm??? Nejau no potes es baidos, bet no tās ķimikālijas kas sagrauj cilvēka organismu, redzēsi ka pēc pāris gadiņiem saslimsi ar ko neārstējamu, man piemēram tas kovids pie dirsas, ir viņš vai nav pilnīgi po, un to masku es jau Veļķu mēnesī un esmu speciāli atstājis vienu slāni lai nomali varu elpot, jo man ir pofig, kam bail lai sēž mājās un arī nelien, sabijušies no kaut kāda vīrusiņa, sapļaki.

2020-11-21 00:01

A huļi nē: Bmw: bet neaizmirsti, ka esam no bērna kājas potēti.. Un ko tagad? ;)

2020-11-21 01:10

...: Bet, ne jau ar tādu indi, pat ražotājs neatbild par sekām, kas ar laiku radīsies ,tiem ,kuri vakcinēsies ar šo nepietiekami pārbaudīto vakcīnu...

2020-11-21 08:59

Vals: Nu gan džeki kuri triec litriem šnabja, pīpē paciņām cigarešu, osta piesārņoto gaisu nobijušies no 50ml potes. Jebkurš vīruss saslimšanas gadījumā jūsos ievadīs daudz lielāku indes daudzumu.

2020-11-21 13:30

...: Bet var jau arī nesaslimt...

2020-11-21 13:33

...: Un no coronas , ja godīgi nav bail...
No vakcīnas gan, ej tu sazin ,ko viņi tur uzmaisījuši....

2020-11-21 15:42

Andris Polozs: Sākat jau stāvēt rindā pēc vakcīnas un tādi būs 100 reiz vairāk nekā lielveikala atvēršanā! Lai nesāpīga vakcinēšanās!

2020-11-21 20:54

yes: kāda vieda intervija padomju laiku garā-ir sliktie un ir labie

2020-11-22 20:30

Neticīgais: Maska no vīrusa nepasargā, bet no SODA gan!!!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz