Ceturtdiena, 28. janvāris Spodris, Kārlis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Biedrība “Liepājnieki” ar “Jauno Vienotību” nesadarbosies

Liepājas mēra Jāņa Vilnīša vadītā biedrība “Liepājnieki” un partija “Jaunā Vienotība” (JV) vairs neturpina sarunas par iespējamo sadarbību nākamgad gaidāmajās Liepājas domes vēlēšanās. Katra nolēmusi iet savu ceļu pēc tam, kad sarunās pēkšņi uzpeldējis jautājums par Stambulas konvencijas ratificēšanu un partnerattiecību likumu, par ko politisko spēku nostāja atšķiras.

Biedrība “Liepājnieki” ar “Jauno Vienotību” nesadarbosies
Foto: Andris Gertsons
27.11.2020 06:00

"Kurzemes Vārds"

Jau rakstījām, ka biedrība “Liepājnieki” J. Vilnītim iepriekš deva mandātu sarunām ar “Jauno Vienotību” par iespējamu sadarbību nākamgad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās. Liepājas mērs stāsta, ka pirmā interesi par sadarbību jau pavasara nogalē izrādījusi tieši “Jaunā Vienotība”. “Mums simpatizēja Krišjāņa Kariņa prasme vadīt valdību krīzes laikā, spēja pieņemt izsvērtus lēmumus. Tāpēc arī piekritām sarunām par iespējamo sadarbību. Vēlos gan uzsvērt, ka mums nav nepieciešamības ar kādu veidot kopēju sarakstu. Taču, ņemot vērā, ka tas bija aicinājums no premjera partijas, nolēmām to izvērtēt,” teic J. Vilnītis.

Sākotnēji abu politisko spēku sarunas bijušas ļoti pozitīvas.

Taču oktobra sākumā “Jaunās Vienotības” valdes loceklis Arvils Ašeradens biedrībai izvirzījis divus nosacījumus – atbalstu Stambulas konvencijai un partnerattiecību regulējuma ieviešanai.

J. Vilnītis pauž, ka viņam tas bijis pārsteidzoši un mulsinoši, jo pašvaldības līmenī šādus jautājumus nerisina. “Tas bija mulsinoši arī tāpēc, ka mana attieksme pret vērtībām ir sen zināma. Droši vien tika gaidīts, ka uzreiz pateikšu nē,” saka mērs.

Biedrības nostāju J. Vilnītis izklāstījis vēstulē, ko nosūtījis A. Ašeradenam un premjeram, sīki izskaidrojot, kāpēc “Liepājnieki” nevar atbalstīt Stambulas konvenciju un partnerattiecību regulējuma ieviešanu. Atbilde no JV nav saņemta.

“Liepājnieki” tagad jaunus sadarbības partnerus vairs negrasoties meklēt – vēlēšanās biedrība startēšot Latvijas Reģionu apvienības sarakstā, ar kuru tai joprojām ir spēkā sadarbības līgums. Arī “Jaunā Vienotība” uz Liepājas domes vēlēšanām plāno veidot savu sarakstu, “Kurzemes Vārdam” saka A. Ašeradens. “Līdz vēlēšanām vēl ir gabaliņš ejams, taču strādājam pie savas komandas izveides un mums labi iet uz priekšu,” viņš klāsta.

Viņš gan noraida J. Vilnīša teikto, ka biedrībai “Liepājnieki” izvirzīti nosacījumi par atbalstu Stambulas konvencijai un partnerattiecību regulējuma ieviešanai. “Vienkārši lūdzām ļoti cilvēcīgi apsvērt, ka mums ir atšķirīgi redzējumi par šīm lietām. Tas nav noteikums. Nebūtu pareizi teikt, ka mēs esam partnerattiecību likuma virzītāji. Mēs tikai piekrītam kolēģiem – ja viņi to virza, mēs esam gatavi to atbalstīt. Taču attiecībā uz Stambulas konvenciju – jā, mēs ļoti stingri uzskatām, ka Latvijai jāpievienojas tām valstīm, kas to ir ratificējušas. Taču tas noteikti nav izšķirīgais jautājums, lai mēs ar kādu nesadarbotos. Mēs vienmēr esam spējuši atrast kompromisu. Mūsu doma ir, ka mēs Liepājā startēsim atsevišķi. Mums jāveido savs saraksts. Manuprāt, tas vienmēr ir drošāk un stabilāk. Taktiski pareizi ir nevis paļauties uz citu padarīto, bet pašiem veidot savu organizāciju un attīstīt to,” skaidro A. Ašeradens, norādot, ka arī valdības piecu partiju koalīcijā ir ļoti atšķirīgi viedokļi, piemēram, Nacionālajai apvienībai un Jaunajai konservatīvajai partijai.

“Patiesībā šī koalīcija ir ļoti sarežģīta, kurā ir gan populisti, gan konservatīvi politiķi, gan ļoti liberāli politiķi, bet esam mācējuši strādāt ar visiem kopā.”

J. Vilnītis teic, ka uz “Jauno Vienotību” nav apvainojies, ir tikai neizpratne. Viņš pieļauj, ka šī Stambulas konvencijas un partnerattiecību likuma kārts no JV puses izspēlēta kā atkāpšanās ceļš. 

Tikmēr A. Ašeradens uz jautājumu, vai tas netika izmantots, lai atšūtu “Liepājniekus”, atbild: “Nē, nē, tā nē! Šoreiz mēs vairāk redzam, ka mums jāveido sava organizācija.”

37 komentāri

2020-11-27 06:47

Audi homoseksuāļu biedrība: Homofobu biedrība “liepājnieki”! Tādi viļņveidīgie ir drauds cilvēcei. Drauds cilvēcei ir vienigi pats cilvēks sev. Homofobija ietekmē nejau citas orientācijas cilvēkus, bet indivīdu, kurš ir tik kategorisks, tik nobijies no citādā. Ir tik daudz homoseksuāļu, ka pat pati beigās nezināt, kuri viņi ir. Bet tomēr, ja cilvēks ir ļoti PRET šādu orientāciju, tad nevajag skatīties filmas, kur režisors ir gejs. Nevajag pirkt rotas, kuru dizainu radīja lezbiete. Nevajag lasīt to grāmatu, jo autora dzīvesbiedrs ir vīrietis. Nevajag klausīties radio, jo daudzi dziedātāji ir homoseksuāļi. Dzīvojiet mucā, tur fobijas nenāks virsū 🙂

2020-11-27 07:01

Pans: Homoseksuālisms ir jāārstē nevis ar to jālepojas !!!

2020-11-27 07:06

Suns2: Ceru, ka šis tirliņš ar savu biedrību iznīks un vairs nekad gaisu nejauks Liepājā

2020-11-27 07:37

Sivns: J.Vilnītis: Mēs izgāzīsimies vienatnē!

2020-11-27 07:48

KKK: ir diezgan no Domes puses izgudrot savsstrpēja kašķa cēloni Stambulas konvenciju--kad visā pasaulē starptautiskie likumi vairs vnk nedarbojas.
Zeme nav apaļa ,Zeme ir četrkantīga---mošķ šis ar noder par mietpilsoņu kašķa cēloni??)))
Kretīni)))

2020-11-27 07:49

Dieva gans: Dieva gans ir vēl piedevām melis? Vai Jānim Vilnītim nav laiks aiziet pie galvas ārsta? Jau kuro reizi publiski pieķerts melos. Tumsoņa.

2020-11-27 07:58

ralala: Manās acīs Jānis ir atguvis cieņu ar šo gājienu.

2020-11-27 08:27

Garāmgājējs: Te jau tāpat ir skaidrs kopā vai atsevišķi- skuju taka.

2020-11-27 08:28

tramps: nost ar balsosšanas tiesībām sievietēm un nēģeriem!

2020-11-27 08:43

Edijs: Man jau sajuka, ar ko viņi sadarbosies un ar ko nē. Visu laiku maina domas.

2020-11-27 08:54

Petjka: Ļoti labi. Lai zilo atbalstītāji iet skuju taku. Visu cieņu, Vilnīša kungam un liepājnieku biedrībai.

2020-11-27 09:32

Liepājnieks: Kas ir Vilnītis, vai tad Liepājā mērs nav Sesks vai Ansiņš?

2020-11-27 09:49

Kaspars: Domāju, ka politiķi nākamajām vēlēšanām var negatavoties, pēc visam šim viņu izdarībām pret sabiedrību, nebus kas iet uz velēšanām!

2020-11-27 10:00

Roko: Man tiešām vienalga, kas ar ko apvienojas, bet dzirdot, ka domstarpību iemesls ir Stambulas konvencija un partnerattiecību likums, gribas .... Valdība paaugstina nodokļus laikā, kad puse valsts ir neskaidrībā par nākotni, valdība ceļ sev algas laikā, kad pārējiem jāsavelk jostas - tas, kā rādās, nevienu neuztrauc. Galvenais, lai "lezbiete nevarētu saņemt tēva atvaļinājumu", kā te internetā jau kādu brīdi kladzina viena eksaltēta dāmīte. Tad tiešām būtu dzīvei gals. Jedejoti, kā teiktu mana ome.

2020-11-27 11:08

Petjka: Es par to pašu. Vienotība un paristi laikā, kad vienai daļai draud bada nāve, ceļ sev atalgojumu un stumj par katru cenu cauri zilo tiesības. Nu kaut kas nav šajā valdībā riktīgi

2020-11-27 11:10

hh: Visu cieņu Vilnītim!

2020-11-27 11:28

Ja tā: Vilnītim nav jāsauc sava partija tādā vārdā "Liepājnieki", jo šajā pilsētā ne visi ir konservatīvi kristieši.

2020-11-27 12:06

garāmgājējs: Nu patiešām piekrītu rakstītājam "Ja tā"!

2020-11-27 12:58

Damn: Prieks ka pilseta ir mers, kas aizstav tradicionala1as vertibas, kas ir pastavejushas gadu tukstoshiem, bet valdiba ir ieveleti lgbt atbalstitaji un jau redzam kads posts notiek un izskatas tas ir tikai sakums un ja shadus ievelesim sava pilseta, tad nebrinisimies par vinju darbibas "augliem".

2020-11-27 13:11

Ilze: Atbalsts Vilnītim 100%

2020-11-27 13:19

Smieklīgi: A.Ašerdans un viņu banda ir galīgi bez mugurkaula un ir tautas nodevēji. Kjipa neatbalsta LGBT un tamlīdzīgus likumus, bet ja kāds ierosina, tad atbalstīs. Nu protams, kad atbalstīs, jo Eiropas Savienībā LGBT ir ļoti lielas naudas, ja atbalsta tādus likumus.

2020-11-27 13:52

KKK: ..>>smieklīgi-- --lai radītu jo vairāk padevīgu jēru baru ,ar varu uzspiež izvirtušas sabiedrības pamatus..tādus kā pidarasu un citu kropļu legalizēšanu..
Jo vairāk saskalda ,jo vieglāk valdīt un dzīvot uz citu rēķina'//Tas būtu jāsaprot.
Vēl 1986 gadā žultainais Krievu nīdējs jeņķu politiķis Bžezinskis (deg ellē) paziņoja ::
""PSRS visvairāk amerikāņus biedē ar savu bruņojumu un spēcīgo izglītības sistēmu.""

2020-11-27 14:58

Manteifelis: Būtu loģiski, ja partijas apvienotos pēc ideoloģijas:

Liberāļi un LGBT atbalstītāji (A/PAR, Progresīvie, Vienotība)
Nacionāli un konservatīvi (NA, Vilnītis)
Pensionāru atbalstītāji (ZZS, Liepājas partija)

2020-11-27 15:02

Tukša runa!: Ieslēdzies baznīcā ,un dibina visādas sektas.

2020-11-27 15:34

Leons: Diezgan dīvaini, ka baznīcēni no Stambulas konvencijas un sakārtotām partnerattiecībām bēg kā velns no krusta.

2020-11-27 15:55

Arnis: Liepājā PAR-isti un citu zilo atlastītāji uz uzvaru vēlēšanās var necerēt. Šajā pilsētā dzīvo tradicionāli domājošie.

2020-11-27 17:25

Preamburbuļātors: Domāju, ka nepaies ilgs laiks, un daudzi cilvēki slēps un noliegs, ka jel kad un jeb kādā veidā sadarbojušies ar vienotību un paristiem. Tā, ka šis lēmums Vilnīsa kungs ir reti pareizs.
Un ne jau Stambulas konvencija pie vainas.

2020-11-27 17:55

Smielki: Nu dirš.......a. kārtējā. Man vienmēr ir jāutājums baznīcēnam. Vai politika ar baznīca, ticība iet kopā. Jo politika ir vieni mēli un cilvēku čakarēšana. Baznīcēni?

2020-11-27 18:06

Fobija!: Drausmīga tumsonība šim laikmetam, bet nu kāda publika, tādas augšas. Skumji.

2020-11-27 19:37

Jeshka: Jus neviens laikam nezinat kas ir Stambulas konvencija. Stulbie homofobi, ja jus nezinajat tad shi konvencija iestajas pret vardarbibu pret sievietem, vardarbibu pret noteiktu dzimumu un tikai beigas aizliedz diskriminet seksuali orientaciju. Diemzel so konvencija neieklauj jus azju jajejus.

2020-11-27 22:08

../: Tikai krāpnieki sēž tajā valdībā, ko viņi tur muld, ķipa pārstāv pilsētas intereses? Da viņi par jebkuru naudu pardos savus politiskos uzskatus un vispār sevi ka personību, mums pilna valdība ar tā saucamajām politiskām prostitūtēm.
Jau cik gadus pēc kārtas uzvar viena partija, pēc tam 3-2 lūzeri apvienojās un beigās uzvar pavisam cita partija.

2020-11-27 23:45

man: Lai tas Vilnitis iet bekot!

2020-11-27 23:53

pensionare: nu ja,ne jau tur ta sals.vilnitim vienalga jamekle ar ko biedroties,bet ne jau aseradens-izbijusais,tagad politikis- runatajs.un sis velesanas nebus citadakas, ka katru reizi.tie pasi vien bus ar veciem merkiem,ka gut naudu un varu.domaju,ka personalijas un portfeli jau sadaliti ,(protams rezerves varianti ari ir loti svarigi-visadi var gadities).nekas jau te nemainisies,var but,ka pasvaldiba bus jaunie,bet pildis veco norades.faktiski ta tam jabut,jo par veciem vairs nebalsos.bet ja bus vel kovida ierobezojumi,tad var ari 51% nesavakt.viss ir parak nenoteikts un likumi nedarbojas,ko tad pienem,ka nevar nodrosinat to izpildi,tas par valdibu.nu un te jau ka majas, pasvaldibai nauda kabata-pasi eda ,pasi dzera....

2020-11-28 14:36

Jānis: Neesmu baigais Vilnīša fans, bet esmu pret to, ka kaut kādu perdeļu čupiņa mums, liepājniekiem uzstāda kaut kādus savus stambulas likumus. Šoreiz, malacis Vilnītis!

2020-11-28 22:43

vIKTORS SŪRIŅŠ: AR VISU CIEŅU vILNĪŠA KG.-ESMU JŪSOS VĪLIES ,JO PAR VIETNIEKU PIEŅEMT SESKA KUNGU BIJUŠO PILSĒTAS GALVU PAR VIETNIEKU UN PIRMĀS PAAUDZES lIEPĀJNIEKU IR VISLIELĀKĀ KĻUDA

2020-11-29 12:25

Haris: Pederastija nav slimība!Tā ir savu iegribu attīstīta netiklu izvirtību izpausme tāpat kā žūpība un ar to nav skaļi jālielās,pārējiem uzspiežot savu savādību.Nevienu neinteresē katrai radošai personai piemītoši dēmoni.Svētos Rakstos izvirtība ir novērtēta kā nāves grēks!Tālab nevajag skriet pa ielu un bļaustīties ko darīji savā gultā!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz