Ceturtdiena, 25. februāris Alma, Annemarija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Biedrību “Liepājas ezeri” vadīs Juris Muskats

Par biedrības “Liepājas ezeri” valdes priekšsēdētāju kļuvis Juris Muskats, kurš šajā amatā nomainījis atlūgumu uzrakstījušo Arti Nelsonu. J. Muskats ir arī Komunālās pārvaldes Teritoriju uzturēšanas un labiekārtošanas daļas vadītājs.

Biedrību “Liepājas ezeri” vadīs Juris Muskats
Biedrības "Liepājas ezeri" jaunais valdes priekšsēdētājs Juris Muskats par vienu no prioritātēm izvirzījis cīņu ar ezera aizaugšanu. (Foto: Egons Zīverts)
27.01.2021 06:00

Miks Kuncītis 

"Kurzemes Vārds"

“Jau līdz šim, veicot tiešos darba pienākumus, Liepājas ezera apkārtne bijusi neatņemama darba vieta Komunālajai pārvaldei, jo veicam apsaimniekošanu dažādās vietās. Bieži sastrādājāmies arī ar biedrību “Liepājas ezeri”. Tādēļ šis darbs man ir pazīstams un zināms. Valde no pārstāvju puses mani virzīja uz šo amatu, un es piekritu. Droši vien arī valdes locekļi redzēja, ka mans ikdienas darbs lielā mērā pārklājas ar biedrības “Liepājas ezeri” darbu,” pastāsta J. Muskats.

Jaunais valdes priekšsēdētājs par vienu no galvenajām prioritātēm apsaimniekošanā nosauc cīņu ar Liepājas ezera aizaugšanu.

“Šajā ziņā ieceres ir nopietnas, bet, kamēr nav sākusies reāla virzība, vēl negribu tās atklāt.

Ezera aizaugšanas problēmas risināšanai būs vajadzīgs laiks, tas būs ilgstošs process.

Rezultāts varbūt nebūs tik labi saskatāms no krasta, bet kuģotāji ar laivām, makšķernieki to pamanīs. Par licencēto makšķerēšanu runājot, tas vairāk ir biedrības izpilddirektora Ēvalda Urtāna lauciņš, taču, cik zinu, tad Liepājas ezers šajā ziņā ir viens no sakārtotākajiem Latvijā,” pauda jaunais vadītājs.

“J. Muskata kļūšana par biedrības priekšsēdētāju ir solis pareizajā virzienā, galvenokārt jau tāpēc, ka viņa ikdienas darbs cieši saistīts ar ezera piekrasti un ir pieredze apsaimniekošanas jomā. Esmu pārliecināts, ka viņš spēs pieņemt pārdomātus lēmumus un arī atjaunos lielākas komunikācijas iespējas ar laivu kooperatīvu vadītājiem, kas arī ir biedrības biedri,” sacīja Ē. Urtāns.

Artis Nelsons, kurš par biedrības priekšsēdētāju kļuva 2017.gadā, bet jau aizpērn pavasarī izteica vēlmi atstāt šo amatu, “Kurzemes Vārdam” skaidroja: “Lēmumu pieņēmu privātu iemeslu dēļ, nespēju veltīt tam tik daudz laika, cik būtu gribējies. Taču arī par valdi kopumā runājot, tā bija mazaktīva.

Uz sanāksmēm atnāca Liepājas pārstāvji, retāk no Nīcas, bet no Grobiņas pārstāvi vispār neredzēju.

Skaidrs, ja šādi tiek kārtotas lietas, valde neko daudz nedod, tā vienkārši eksistē. Protams, jāsaprot arī valdes ierobežotās iespējas, jo valsts un dabas aizsardzības intereses ir pāri visam.”

“Pēc ilgiem pūliņiem izdevās panākt zušu murdu liegumu Liepājas ezerā. Gribējām, lai murdu licencēm tiek rīkotas izsoles. Tas liekas korekti, ka tikai izsoles ceļā var noteikt tiesības uz licencēto murdu likšanu ezerā. Tas attiecināms uz komerczveju, ne pašpatēriņa. Iespējams, par šiem līdzekļiem varētu algot kādu pastāvīgu inspektoru ezeram, jo, lai arī biedrība maksāja trīs inspektoriem, tas nebija viņu pamatdarbs. Līdz ar to situācija ir tāda, kā ir. Bija ideja rosināt izveidot ūdens policiju, piemēram, kā tas ir Rīgā un Jūrmalā, bet nekas nesanāca, jo Liepājas ezers atrodas trīs pašvaldību teritorijās. Nebija neviens, kas uzņemtos virsvadību, un tā arī tas palika,” turpina biedrības bijušais valdes priekšsēdētājs.

A. Nelsons uzskata, ka biedrības “Liepājas ezeri” vadītājam jābūt algotai amatpersonai, nevis, kā tas ir pašreiz, – pienākumus pilda brīvprātīgi un bez samaksas. “Pamēģināju, taču divu gadu laikā sapratu, ka nespēšu no iekšpuses sakārtot biedrību. Valdi atstāju, taču biedrībā esmu palicis. Varbūt manam pēctecim izdosies labāk. Novēlu viņam veiksmi,” teica A. Nelsons.

20 komentāri

2021-01-27 09:31

Osits no Rucavas: Kafejnicas ,Arajins, viesmilis ?garsiga kapija bija...lai veicas !

2021-01-27 09:39

vo2: Cik saprotams , tad Urtāns beidzot ievilcis savu cilvēku un varēs slaktēt jau ar pilnu klapi . Pastūma tomēr malā kas traucēja.

2021-01-27 10:11

Smielki: Uzvārds liecina, kā viņš ir vīna pazinējs.

2021-01-27 11:05

Opis VA: Varat pļaut uz velna paraušanu, bet tas dīķis aizaug. Tur kur es pirms 60 gadiem makšķerēju rudušus , pie vecā slaktūža, tur tagad ir zaļa pļava. Un sakiet ko gribat, bet krievu laikā zivis ezerā bija vairāk.

2021-01-27 12:47

Kišels: Pa priekšu vajag kko darīt,tad prasīt algu! Skaidra lieta,ka izsmelt dūņas nav tik vienkārši,bet izpļaut niedres,sakopt krastus būtu normāli! Uztaisīt projektu,kā noturēt ūdens līmeni ezerā,lai nav jādzen laivas pa dubļiem! Vajag darboties,tad jau arī kāds rubulis atleks! Kā tur īsti bija ar to niedru pļāvēju? Kur viņš tagad ir?

2021-01-27 12:50

Haris: Aizaugšanas problēma būs ilgstošs process.Tātad biedrs"no centra"laikus brīdina un paredz sev garantētu" piķi" daudzu gadu garumā! Klausies manos vārdos....!

2021-01-27 12:58

Smielki: Nu super, universāls cilvēks. Vienlaicīgi var pildīt 2 un vairāk amatus. Un vienlaicīgi saņemot algu par abiem amatiem. Es skatos rožu ielas kastā, ne kas nemainās. Ir taču Liepājā arī citi spējīgi cilvēki, kas šobrīd ir bez darba krīzes iespaidā.

2021-01-27 13:14

Pff....: Un kur tad bija konkurss? Atkal visusu labus darbus dabū tikai radi un draugi! 90-e atpakaļ.

2021-01-27 13:16

Pret muļķību: Kāmēr Urtāns lobēs Lielos murdus - stāvvadus ezerā zivis nebūs.
Kāds mums labums no tiem stāvvadiem. Viņi maksā kapeikas Liepājas ezera budzetā, bet izsmeļ tonnas migrējošo un nārstojošo zivju. Nodokļus arī diez vai maksā? Neviens jau nepārbauda Viņu nozvejotos zivju daudzumus un sugas pēc fakta. Licenzes drīz makšķernieki nepirks, ja tos stāvvadus atstās. Lai liek parastos murduus un zvejo, visiem būs labi!

2021-01-27 14:04

Harim: Viss tas ir acu aizmālēšana :) Kamēr nebūs pilnībā jauna valde, kurai ienākumu avots nav zivju slaktēšana un kopsaucējs starp visām pašvaldībām nekas nemainīsies :)

2021-01-27 14:28

to everybody: ir taču jāsaprot, ka par darbu biedrībā neviens neko viņam nemaksās, tas ir brīvprātīgi

2021-01-27 15:25

fertyy: ieliktenis

2021-01-27 15:58

Raitis: '' 1.Kāds mums labums no tiem stāvvadiem.
2.Viņi maksā kapeikas Liepājas ezera budžetā, bet izsmeļ tonnas migrējošo un nārstojošo zivju. 3.Nodokļus arī diez vai maksā?''
Žurnālisti varētu pacelt šo jautājumu un uzrakstīt atbildes.

2021-01-27 17:42

starp citu: Juris Muskats bija tas, kas savulaik izveidoja Attekas salu, uz kuras tagad tik daudziem patik atpusties. Pirms tam tur bija tuksums, ar niedrem aizaudzis purvs. Juris ar saviem viriem visu iztirija un sarunaja ar toreizejo Liepajas Metalurga direktoru Terentjevu savest granita skembas, pa virsu melnzemi, nolidzinaja, kokus un krumus sastadija, apzalumoja. Tagad ir smuka sala. Paldies Jurim!

2021-01-27 18:05

Smielki: To starp citu: Jautājums. Vai Juris Atteku salu izveidoja par saviem līdzekļiem? Atbilde: Protams, nē par iedzīvotāju līdzekļiem. Nu lūk. Ejam tālāk. Juris tajā laikā strādāja Komunālajā pārvaldē un arī tagad strādā un rožu ielas sekta vai kasta piešķīra tam finansējumu, lai būtu sakārtota Atteku sala. Nu lūk. Juris bija algots darbinieks, kas pildīja savus amata pienākumus, kas koordinēja šo pasākumu. Un nevajag d..........st, ka viņš uz savu iniciatīvu un uttt, ir darījis. Tad vēl varēji pateikt, ja nebūtu Sesks , Liepājas nebūtu.

2021-01-27 18:15

Marčello: Jūs vispār abi divi saprotat par ko jūs runājat ? Par kādu Attekas salu ????!! Tur no laika gala bija burātāji,airētāji, DOSAF poligons utt. Kādas šķembas,kāds Juris,jampampi ??!

2021-01-27 20:27

DW: Ko Jūs tur muldat par šķembām ko Juris ar Terentjevu sabēra?! Izsmiekls. Juris tajā laikā kad dambi būvēja vēl uz poda sēdēja. Varbūt vēl dzimis pat nebija. To dambi uzbēra no metalurga gružiem, vecā direktora Golodova vadībā. Tāpēc to tautā sauc par Golodova dambi.

2021-01-28 02:30

-> starp citu: :
Pirmkārt, sāksim ar to, ka dambi uzbēra Golodovs.
Otrkārt, tolaik "Liepājas metalurgs" saucās "Sarkanais metalurgs".
Treškārt, Atteku salu sāka būvēt Neibahs Māris, bet Juris Muskats tikai ielika salas malās armatūru un uzbēra akmens šķembas ar melnzemi. Apzaļumošanu pēc tam veica kanoe airētāji, kuri pirmie ieradās salā. Pēc tam jau vindsērfingisti un ūdensmotosportisti sabūvēja savus šķūņus uz Jura veidoto salas reljefu.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz