Pirmdiena, 1. marts Ilgvars, Ivars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Bilde fantāzijas iedarbināšanai. Top projekts Lielās ielas pārbūvei

Šī ir tikai vizualizācija – fantāzijas forma, lai arī tuvu realitātei. Tā par Lielās ielas zīmējumu, kas lasītāju priekšā šodien uz “Kurzemes Vārda” vāka, saka Liepājas pašvaldības Attīstības pārvaldes vadošais projektu vadītājs Uldis Klaks-Kleins.

Bilde fantāzijas iedarbināšanai. Top projekts Lielās ielas pārbūvei
Foto: Vizualizācija – "BM-Projekts"
28.01.2021 06:00

Nora Driķe

"Kurzemes Vārds"

Būvprojekts Lielās ielas pārbūvei no Liepājas Universitātes līdz Peldu ielai vēl top, tas varētu būt gatavs aprīlī, viņš saka.

Būvprojektu izstrādā SIA “BM-Projekts”, kas radījis arī vizualizācijas. Bet tajās ir redzams gan kaut kas no ielas nākotnes risinājumiem, par ko jau apmēram ir vienojušies pasūtītāja pārstāvji ar projektētāju, gan arī parādās lietas, kuras risināt projektētājam nav pienākums un kas nemaz neietilpst Lielās ielas pārbūves uzdevumā, skaidro pilsētas arhitekts Uģis Kaugurs.

Tādēļ nezinātājs, šos attēlus aplūkojot, var gluži apmulst. “Vizualizācijas ir diezgan spekulatīvas.”

Jau vēstīts, ka Lielās ielas pārbūves galvenais uzdevums ir tramvaja sliežu ceļa atjaunošana. Bet reizē ar pārbūvi nedaudz mainīsies šī ielas posma satiksme kopumā par labu cilvēkam, stāsta U. Klaks-Kleins.

Saglabāsies pa vienai autosatiksmes joslai katrā virzienā, taču sašaurināsies satiksmei paredzētā ielas daļa, tas autotransporta plūsmu sabremzēs un mazliet apgrūtinās. Būs arī pamainīta luksoforu darbība – mašīnām būs ilgāk jāstāv.

Šīs pārmaiņas mudinās autovadītājus bez vajadzības centrā neiebraukt, bet izvēlēties drīzāk apvedceļus, to netrūkst, uzskata U. Klaks-Kleins.

Iespējams, autojoslas klās betona bruģis – par to vēl tiekot domāts. Tramvaja sliedes tecēs pa zaļu zāli. Gar vienu ielas malu pāra numuru pusē būs ierīkots divvirzienu veloceļš līdz pat Peldu ielai.

Attēlā redzams, ka sabiedriskā transporta pieturvieta atradīsies pretī Liepājas Universitātei. Tā būs apvienotā pieturvieta gan tramvajam, gan autobusam; tas būs ērtāk sabiedriskā transporta lietotājam.

Tagadējā tramvaja pieturvietā pie Kurzemes skvēra nav iespējams izveidot apstāšanos arī autobusiem. Samazināsies autobusu pieturvietu skaits: likvidēsies pieturvieta pie “Drogām”, Graudu ielā pie universitātes, Lielajā ielā vairs nebūs pieturas “Kurzeme”, kur pašlaik apstājas mazie autobusi.

Lai izveidotu jauno, apvienoto pieturvietu universitātes priekšā, uz brauktuves izveidos kabatu, kur autobusiem piestāt, stāsta U. Kaugurs.

Taču nevajag domāt, ka jaunajā pieturvietā būs zīmējumā redzamās nojumes, kā augstas sēnītes, kas neaiztur ne lietu, ne vēju. Noteikti ne tādas!

Būvvalde ir plānojusi  izsludināt metu konkursu par to, kādam nākotnē jāizskatās skvēram Liepājas Universitātes priekšā. Metu konkursa laiks sakarā ar ierobežojumiem tiks paziņots divu mēnešu laikā.

Jau rakstīts, ka viens no uzdevumiem būs paredzēt šajā vietā arī strūklaku. Bet metu izstrādātājiem būs jāpiedāvā arī ideja, kādai šeit vajadzētu izskatīties tramvaja un autobusu pieturvietai, tai būs jāsaskan ar skvēru kopumā.

“Nebūs arī parastās nojumes. Būs kaut kas unikāls un skulpturālāks,” saka U. Kaugurs. Nojumēm būšot jāapvieno tomēr funkcionalitāte ar mākslinieciskumu.

Tātad – lai arī vizualizācija rāda kaut ko līdzīgu garām metāla gailenēm, mums nevajag tām ticēt. Nevajagot arī baidīties, ka pieturvietas nojumes aizsegs augstskolas ēku, jo nams ir gana augsts, uzskata arhitekts.

Vēl skvēra metu autoriem būs jāņem vērā, ka cauri tam virzīsies arī Lielās ielas veloceļš.

“Starp metu un tehnisko projektu var vēl daudz kas mainīties,” atzīst pilsētas arhitekts, uzsverot, ka vizualizācijas ir darba zīmējumi.

Piemēram, citās vizualizācijās redzamas arī idejas, kā pēc rekonstrukcijas varētu izskatīties Lielās un Kungu ielas stūris. Pašlaik šī krustojuma vidū ir saliņa, uz kuras var apstāties gājēji un padomāt, kurp tālāk doties. Dažās internetā izplatītajās vizualizācijās šī saliņa aizvien ir redzama, bet tagad jau esot skaidrs, ka tādas saliņas nākotnē nebūs.

Dažās vizualizācijās uz trotuāra novietoti kociņi dekoratīvos toveros. Vai būs tā, vai arī kociņus stādīs zemē, vai arī to nebūs vispār – arī tas vēl nav zināms.

Lielās ielas pārbūvei pašvaldība plāno izmantot Eiropas struktūrfondu līdzekļus, būvniecībai paredzēts 2021.–2022. gads, šovasar būvdarbus vajadzētu sākt, teic U. Klaks-Kleins.

95 komentāri

2021-01-28 06:45

viedoklis: Ļoti ceru, ka tik pat skaistas vizualizācijas būs pārbūvējot Muitas ielu,centra rajonā !!!!!
Jaunais asfalts ar bruģa akcentu,gājēju pārejas ar ātruma slāpētājiem mašīnām....jaunās,smukās gājēju ietves un jauno ceļa zimju
vizualizācijas būs pieejamas
publiskai apspriedei....

2021-01-28 06:53

...: Dīvainas tās nojumes - kā lieli lietussargi, kuri pasargās tikai tos, kas spiedīsies pie staba - nav aizsardzība no vēja un lietus gandrīz nemaz. Esošās nojumes ar to ir labas, ka vismaz viena puse ir ar stikla sienu, kas ļauj paslēpties no vēja un lietus, bet šitādas sēnes... nu nezinu gan. Bet labi, ka pilsētu sakops. Un jācer, ka sakops smuki un kvalitatīvi

2021-01-28 07:20

Vārds Uzvārds: Kauguru izmest no tās domes. Tukšpļāpis un Facabook čatotājs. Darītājs nekāds.

2021-01-28 07:27

To ...:: Ja būtu izlasījis tekstu, tad saprastu, ka šī ir tikai vizualizācija un tas nav gala risinājums.

U. Kaugurs: Taču nevajag domāt, ka jaunajā pieturvietā būs zīmējumā redzamās nojumes, kā augstas sēnītes, kas neaiztur ne lietu, ne vēju. Noteikti ne tādas!

2021-01-28 07:31

acim redzot: jautajums ,ko darija uz lielas ielas paris gadu atpakal un ka bus ar ezermalas ielam ,risim puteklus ,lauzisim bedrainos celos transporta lidzeklus. mans ieteikums vienu gadu nemaksat zemes nodokli ,ja visi to izdaris ta varbut viniem atversies acis ka ezermala ari ir liepaja.

2021-01-28 08:03

TrueWisdom: Otrā bilde (piemēram). Kārtējais Latvijas/Liepājas stulbums, kauns "BM-Projekts".
Nekad neliek gājēju ietvi starp ielu un veloceliņu. Iela, velojosla(celiņš), gājēji.
Kopumā - dienas prieks!

2021-01-28 08:23

common: Graudu ielā bus parmaiņas vai ne??!Kas brauc jutos ka amerikāņu kalniņu pasaulē.....

2021-01-28 08:23

MAIJA: Laikam jau par daudz tas naudas pilsetas budz'eta, ja var atl,auties remontet to pas'u it pec 2-3 gadiem. Bet gajeju tiltu pie stacijas ta ari pameta puscel,a.

2021-01-28 08:29

Ilze: "Sliedes tecēs pa zaļu zāli". Tiešām cilvēki tā runā?

2021-01-28 08:42

/.,: Kokus priekšā universitātei gan nestādiet, jo ēka būs aizsegta tāpat kā Liepājas teātris šobrīd.

2021-01-28 08:43

ak Dievs: tie zābaki grib sašaurināt jau tā ne pārāk plato braucamo daļu. 3.14zdec kaut kāds!

2021-01-28 08:51

Pietura: Pieturu kāpēc pārcelt uz Lielo ieluviņa tagad ir 50 metri tālāk uz Graudu ielas un nevienam nereaucē!? Šajā vietā, tieši pirms luksofora/pagrieziena, autobuss veidos sastrēgumus un regulāri nonesīs kādu auto, lienot no kabatas, kamēr deg sarkanais.

2021-01-28 08:52

Pietura: Un arī kāpt ārā no autobusa uz sliedēm nav pārāk veselīgi!

2021-01-28 08:54

AijaA: Ļoti smuki, man patīk

2021-01-28 08:55

Fēcis: Rēcīgi, ka vizualizācijā ir Tesla cybertrack - drošvien Viļņu Jānis pie stūres.

2021-01-28 09:06

Helena: Dzīvojamās mājas jāceļ!Lai aunāmģimenēm ir kur dzīvot!Leiši visus dzīvokļusizpērk, īres cenas nenormālas!

2021-01-28 09:12

liepaja: izskatās ka Liepājā viena daļa iedzīvotāji ir stulbi un mūžam neapmierināti

2021-01-28 09:14

liepaja: to Helena: ja uzcels dzīvojamās mājas vai tu pirksi to māju vai dzīvokli, šaubos tik māki čīkstēt

2021-01-28 09:31

jāzeps: Domāju,ka vajadzētu vairāk pievērsties,grantētām ielām ,kas vēl joprojām atrodas Latvijas valsts trešajā lielākajā pilsētā.

2021-01-28 09:38

Dr Who: Pilsētā ir nenormāli daudz vietu, kur vispār nav normālo ceļu, kur kliedz pēc krustojumu pārbūvēm, kur nav trotuāru, bet politiķiem jau tas neinteresē. Ņemas ap vienu centra kvartālu no visām pusēm- strūklaciņu, puķītes, vēl vienu veloceliņu, vēl vienu pāreju.... palūkojieties taču vienreiz ārpus Rožu laukuma un ostmalas!

2021-01-28 09:45

Ienācējs: Pietura aizsedz universitātes skatu

2021-01-28 10:09

Risinājums: Autobusa pietura tur tikai traucēs. Mašīnas bloķēs tramvaja sliedes pie drogām.

2021-01-28 10:16

Es: Izdzīvos kas pārvērtīsies,beidziet urkšķēt ,būs smuki!

2021-01-28 10:18

feinšmekers: man patīk,ja vēl izdosies pa smuko izbūvēt Zāles laukumu būs forši.Tikai nevajag neko žēlot, lai būtu zaļojoši koki un plašums !

2021-01-28 10:19

Tieši tā!: Tikko jau pārbūvēja tramvaja pieturu platformas, mainīja ielas segumu Lielajā ielā, mainīja tramvaja sliedes, vēl dažādi rekonstrukcijas darbi tika veikti centrā un pieguļošajā teritorijā...Nauda tika izlietota, un nu atkal ņemsies šajā pašā vietā, lai gan daudzkur citur nav pat ietvju un ielu apgaismojuma. Sāka kaut ko darīt Rojas ielā un Dunikas ielā, palika pusratā, turpat centrā Graudu iela kāda - vienas bedres ar šaubīgām kanalizācijas akām, nemaz nerunājot par Karostu un Tosmari. Vai tad loģiski nebūtu sakārtot infrastruktūru tur, kur vispār tās gandrīz nav, nevis nemitīgi pārtaisīt jau tikko rekonstruētus posmus vienās un tajās pašās centra ielās??

2021-01-28 10:21

Elvīrs: Liepāja ir gareniska, pa vidu iet tramvajs, caur centru tikai ar tramvaju!, autobusi var pievest cilvēkus līdz tramvaju pieturām, tad varbūt būtu kāda ekojēga, brīvāka telpa.

2021-01-28 10:23

Liepājnieks: To liepāja, ja jaunajām gimenēm nav nekustāmais īpašums un nav dzīvojamās platības VALSTIJ JANODROŠINA AR DZĪVOKLI , tāds likums pastāv , to ka mūsu dome nepiešķir dzīvokļus jaunajiem tas ir cits jautājums , korumpētie sagrābušies dzīvokļus un grib piespiest lai jaunie īrē viņu (legālos) dzīvokļus , nekā personīga legālais biznes ar zinošiem cilvēkiem .

2021-01-28 10:24

Latvijā: Kad tiks pabeigts trotuārs Ventspils ielā pretī parkam? Spodrina tik centru......Dzīvojamās mājas tik tiešām ir vajadzīgas!

2021-01-28 10:26

Kāds murgs: Cik nodokļu maksātājiem izmaksā šī bezjēdzīgā bildīšu zīmēšana, publicēšana, analizēšana? Lūdzu tāmes skaitļus €/h!

2021-01-28 10:27

44!: par Graudu ielu taisnība , novāciet beidzot to briesmīgo bruģi , ja nav tad nav , nemāk ieklāt , kāda jēga saglabāt, normālu asfalta segumu un viss.

2021-01-28 10:29

Špuhts: Bet kad sakārtos Kārļa Zāles laukumu un kanālmalu?

2021-01-28 10:30

44!: p/s Rīgas ielu tāpat , nu šausmas , Alandam vajag likt vismaz par velti novākt tos mēslus , ko tur sakrāmēja pāris gadu atpakaļ

2021-01-28 10:39

To Tieši tā!: Iepriekš tika atjaunots Lielās ielas posms no Tramvaja tilta līdz Līvas viesnīcai. Šīs vizualizācijas ir posmam no Līvas viesnīcas līdz Peldu ielai. Projekta galvenais mērķis ir atjaunot tramvaja sliedes un kā papildus darbs, sliežu rekonstrukcijai, ir sliedēm pieguļošā ielas posma atjaunošana.

2021-01-28 10:50

xt: izskatās kad luksoforu vairāk nebūs

2021-01-28 10:56

Bzanicens: Kad bus remonts gajeju tiltam? Kad baznicens pieslegs WI fi autoostai? Kad baznicens taisis bomzhu rajona, rigas iela, kad baznicens taisis baseina ielu, kalpaka, krumu ielu,

2021-01-28 11:09

Viktorija: Viss jau būtu ok (varbūt).....tikai vai tas glābs tukšo Lielo un Graudu ielu ar postā ejošām mājām....arhitektūras pieminekļiem?????

2021-01-28 11:10

Iedzīvotāja: Bruģis? Nu nopietni? Priekš kam? Ne tur kas smuks, nedz patīkams braucot.

2021-01-28 11:23

Haris: "Vizualizācijas (murgi) ir diezgan spekulatīvas", toties naudas izšvindelēšana gan reāla. To mums paziņo nemirstīgais Kaugurs ar piebalsotāju Klaku-Kleinu. Nauda kopā ar sliedēm (aiz)tecēs pa zaļu zāli. Raksts, patiesībā, par kaut kādām aptuvenībām!

2021-01-28 11:45

xt: Tās tramvaja sliedes vajag novirzīt mazliet tuvāk Universitātes ēkai tad visam kam vietas pietiks

2021-01-28 11:49

Ansis: Man patīk! :)

2021-01-28 11:50

Tūvak realitātei: Kur ielas posmā vizualizācija ziemā ar pieturā sastumtu sniegu ar sāli. Nav gadījumā tas patsprojektētajs, kas Aldaru ielu projektēja, un beigās tā bija jāpārtaisa par vienvirziena ielu?

2021-01-28 11:50

vajag ticēt brīnumiem: nu, smieklīgi, vienīgā atšķirība no tagadējā ir tas, ka izkrāsots košās krāsās un bildēs sportiski jaunieši sazīmēti, nevis vecenītes, kāda patiesībā ir Liepājas ikdiena. Un tramvaja pietura pārcelta tālāk no Kurzemes, lai vecenītēm būtu tālāk, ko iet līdz Maximai. Studenti jau tāpatās tur masveidā no Metalurga rajona vai Ezerkrasta un skolu ar tramvaju nebrauc. Jā, vēl kādu palmu varēja piezīmēt

2021-01-28 11:55

hi hi: Iesaku vēlreiz pārdomāt par strūklakas lietderību pie universitātes, jo spriežot pēc vizualizācijas, skaisto skatu aizsegs pieturas. Tas nekam neder! Pie stacijas ir strūklaka, kas nedarbojas, salabojiet to.

2021-01-28 11:55

Liepājnieks: Cik var noprast ,tad dažiem Liepāja asociējas tikai ar centra pārbūvi.
Pametot likteņa varā pārējās pilsētas daļas.

2021-01-28 11:59

nez: Ja sliedes paliek esošajā pozīcijā, tad tur reāli knapi ir vietas nelielai tramvaja pieturai. Kāda vēl apvienota platforma autobusam un tramvajam, un kāda vēl papildus kabata autobusam? Kur? :D

2021-01-28 12:04

arvilsc: putins vainigs

2021-01-28 12:08

aha: tieši ta

2021-01-28 12:10

putnina: VilnīC uz iepriekšējām vēlēšanām gāja ar lozungu: "Izvēdināsim Liepāju (no seska smakas)". Tagad Liepāja jāizvēdina no viņa paša. Atcerieties, Liepājnieki, ka šogad jau drīz būs pašvaldības vēlēšanas. Vai tiešām gribat atkal šos pašus?

2021-01-28 12:32

Mzgd.: Cik var pārbūvēt naudu tik zog rūpnīcas kad sāks būvēt

2021-01-28 12:40

Opis VA: Smieklīgi. Vecliepājai jau ir tikai trīs ielas , kuras iet cauri, un ja sabremzē vienu, tad attiecīgi slodze uz pārējām. Ejam dullo rīdzenieku pēdās?

2021-01-28 13:13

Bubo: Lieliski! Vienkārši lieliski! Apzināti sačakarēs transporta plūsmu vienā no maģistrālajām ielām un vienā no divām ielām kas pieiet pie tiltiem, kas šķērso tirdzniecības kanālu. Varbūt tagad covid laikā esat aizmirsušu, bet ikdienā 16.30-18.00 Liepājā ir sastrēgumi pie tramvaja tilta un šis to tikai pastiprinās!!!!

2021-01-28 13:14

rakaris:): kāpēc tām pieturām nav nojumes , bet kaut kādi sēņveidīgi mēsli , kur cilvēki patversies no lietus un sniega , projekts pilnīgs mēsls , projektētājs tūtuņdreija no palīgskolas !!

2021-01-28 13:26

cafee: Liepājas klimatam tādi jumtiņi pieturām???? Ak, jā, projektētāji jau nebrauc ar pilsētas transportu....... Bet lietus laikā feinas kaskādītes sanāk- jumtiņš, jumtiņš, muguriņa! Un vējš vēl no sāniem, super.

2021-01-28 13:47

Zippo: Labaak kaa ir tagad, shis variants noteikti nav, driizaak otraadi. Bet peedeejaa laikaa jau neviens nedomaa, tik dara dariishanas peec.

2021-01-28 14:14

PROĶIS: А в нашем городе больше улиц нет, только эту каждый год переделывают. Больше денег некуда девать. Мне отдайте.

2021-01-28 14:35

māris: cybertrack no kurienes ? :)

2021-01-28 16:02

tyu: Priekš tam jau taisa lai būtu ko nofenderēt Tagad vilnom nav vairs daudz palicis Fiksi jāsafenderē Nebviens jau neiet domē sēdet par algu

2021-01-28 16:15

šoferis: Sataisiet ar steigu Uliha ielu kaklu un riteņus driz vares nolauzt skaitās maģistrālā iela

2021-01-28 16:36

liepaja: to Liepājnieks: kurā vietā rakstīts ka jaunām ģimenēm jādod dzīvoklis, tad es ar gribu nestrādāt bet algu saņemt. atdziesti ar saviem murgiem

2021-01-28 16:39

RR: Pat tagad pa Lielo ielu neviens ar auto neskrien, kur nu vēl šaurāk. Gājēju pārēja pie pārejas? Pietura tiešām ir nevietā, kur tad to kiosku liks kas pie atejas strādā?

2021-01-28 16:39

Kārlis 2: Žēl, ka no iepriekš plānotā tikai maza daļa tiks realizēta :(

2021-01-28 16:46

RR: Ok, pietura varbūt neaizsedz Universitāti, tad kā ar strūklakām kas tiek plānotas? Katastrofa, ne projekts.

2021-01-28 16:47

Zzz: To projektu vajag taisit vismaz pēc 10 gadiem jo ielu ne tik sen rekonstruēja kur tad bija tad tas proekts?

2021-01-28 17:14

Liepājniece: Tas ir ļoti forši!Es neesmu no tiem nūģiem,kam viss ir slikti,kuri labāk zina kā jādara,esmu optimiste tāpec arī neatļaujos lamāt kadus par zäbakiem un tml.Domāju,ka šeit neviens no tā saucamajiem"ekspertiem" nav ar projektētāja diplomu kabatā.Viss kas notiek notiek uz labu! Pa centru var braukt arī tad ja ir sašaurinata iela,lai nav jāskrien.

2021-01-28 18:01

Nununu: Tas tak tik vienkārši: pārcelt pieturu un gājēju pāreju, un sasēt zāli un veloceliņu ielikt( tam gan jābūt pie braucamās daļas), bet nauda tak jāizmanto. Tad kápēc citas ielas nesakārto?? Ir grants ielas( Laumas pusē), ir iekšpagalmi bez ietvēm( Klaipēdas ielas pie Top veikala)

2021-01-28 18:05

Nununu: Ir Ūliha iela( šausmas gan braucējiem, gan gājējiem), Rīgas iela, Graudu iela( piekrītu 44!)- tās jāsakārto!!

2021-01-28 18:19

Ugis: Kaut dzive vis tas izdotos! Lai vis notiekas! Liepaja jau ir skaistaka pilseta Latvija!

2021-01-28 18:23

4rtf34ro45: Kārtējo reizi būvnieki lobe ar domes tautas kalpiem un velas nopelnīt uz Eiropas fondiem, nelietderīgi tērējot naudu!!!!
Beidzot izbūvējat bērnudārzu, asfaltejiet grants ceļus, uzlabojiet gaisa kvalitāti pilsētā!!!!

2021-01-28 18:45

Zippo: Tas ir taapat, kaa ar saluutu. Nauda kaut kaa jaaizkjeernaa, nu aiziet, izshaujam gaisaa visu! Kaut kaadas prioritaates kaads vispaar izveertee? Shii ir taa vieta, kur sho naudu visdegoshaak vajadzeeja ieguldiit? Viss paareejais sakaartots, bet nu te veel palicis nesmukums?

2021-01-28 18:47

op: dartas iela atverto durvju diena ?

2021-01-28 18:51

Nords: Nepatīk, ka no Kungu ielas puses uz Lielo ielu ceļš sašaurināsies. Ka tramvaja pietura tiek pārcelta, jo tagadējā, ērtības ziņā ir ideālā vietā. Un vēl. Vai mums nav kāda kliedzošāka, nesakārtota vieta, kur varētu iegrūst naudu ? Un vai nevienam neliekas, ka mēs dzīvojam pārāk izšķērdīgi, ko? No kurienes mums tik daudz naudas?

2021-01-28 19:29

zakelis1: kaarteejais projekts lai apguutu naudu. te tachu tikko visu paarbuuveeja. uztaisiet tachu kko tur kur to vajag.... paskatieties cik daudz pilseetaa ieju ar grants segumu. tas ir normaali?

2021-01-28 19:47

trakums: Bļāviens!!Jūs labāk saremontējiet pārējo pilsētu!!!
Liepāja NAV TIKAI pilsētas centrs!
Cik var izmest to naudu nevajadzīgām lietām???Kamēr pārējā pilsēta ir viena liela bedre!!
Kādas ir ielas Karostā starp mājām???Tur noslīkt var!!!
Tāda sajūta,ka Karosta,Zaļā Birzs,Tosmāre ir citas pilsētas-jo par to ielām neviens nedomā!

2021-01-28 20:11

0.00: Cik maksāja paštruntīgas kvalitātes vizualizācijas, kurās attēlots tas, kas nemaz netiks realizēts (bezjēdzīgie sēņveidīgie “lietussargi”)? Kāpēc tādas vispār jārāda sabiedrībai?
Vai šajā projektā paredzēti kādi funkcionāli uzlabojumi, salīdzinot ar esošo
situāciju? Izskatās pilnīgi pretēji.

2021-01-28 21:20

Madeira: Sakārtojiet Tirgoņu (gājēja ielas posmu),pelēka, drūma, nepatīkami pat pārvietoties.

2021-01-28 21:31

Jaunliepāja: Jā, diez kas nav, projektu bīdītāji! Izskatās ka pilsētnieki nav apmierināti! Jums tas neliek aizdomāties? Projekts, projekta pēc vai dzīves un infrastruktūras uzlabošanai? Samazināsies kustības ātrums un caurlaides spēja. Mašīnu ta mazāk nekļūs. No tāda viedokļa vien var teikt ka tas ir galīgi garām. Projektētāji un pasūtītāji, laikam dzīvo savā pasaule, kas stipri atšķiras no realitātes!

2021-01-28 21:38

Otilija: Tās pieruru nojumes ir nožēlojamas,vajag taču sānus,lai nepūš no visām pusēm. Lielisks piemērs ir pie baata un xl salas,it kā nojume ir,bet ja lietus laikā stavi,esi slapjšs kā žurka. Laba pietura ir pretī Kurzemei,var gan no lietus patverties,un no vēja ari. Manuprāt tramvajam kā pietura tā ir piemērotāka,un ari ļoti ērtā koalīcijā.

2021-01-28 21:43

Otilija: Bet mani mulsina tā pietura pie Universitātes,tā taču kavēs satiksmi! Nav īsti saprātīgi! Pie Drogām ir laba pieturvieta,un tramvajam nostāk,tramvajs nevienu netraucē.

2021-01-28 21:53

trakums: Pa kurieni tad varēs iebraukt Kurzemes sētā???

2021-01-28 23:02

Liepajniece: Par nojumēm. Pie LOC manēžas ir nepārdomātas nojumes, kas neglabj ne no veja, ne no nokrišņiem. Skolēni stāvēja slapji un pārsaluši. Kāpēc centrā nevar tādas pašas nojumes uztaisīt?

2021-01-28 23:17

ir mans vārds: Vai vēl beztalantigāki vizualizācijas speciālisti arī ir vispār?
Katru reizi Liepājas domei vizualizācijas arvien tizlākas!
Bērnudārza mājasdarbs.......

2021-01-28 23:50

POFIG 19: Liepājā vajag gaisa tramvaju ar augstām pieturām.Lielā ielā izrakt kanālu lai peld ar laivām ,pie reizes Lielā ielā varēs makšķerēt pa ziemu bļitkot apmācīt jaunos ūdenslīdējus, jūras spēku kuģu mācības ,karoče tikai jārok🚡⛵🤿

2021-01-29 00:19

Vasja: Kārtējie Latvijas raudātāji, strādā maximā un kunkst, ka viss slikti.
Jūsu kakainajās karostās, zeļkās, tosmarēs protams neviens negribēs neko darīt.

2021-01-29 01:16

RR: Bet par ko priecāties? Cilvēku kļūst pilsētā mazāk. Naudas domei nav, lidostu uzturēt nav spēka. Projekti pa lielam ir brāķi. Pretī Kurzemei tak izbūvēja tikko skvēru, kuram pat zāli nepļauj vasarā...
Puse Lielās ielas asfalts, kas pēkšņi pāriet bruģī, velo celiņi arī pazūd pie Drogām, otrā pusē pie Trīsvienības katedrāles. nav vienota koncepta, bet kaut kāds rosols. Taisīt vajag par to nav runa, bet mums valstī laikam ir viena liela nelaime, sa*irst to kas ir labs. Ja jau rūpes ir par gājēju drošību, kur ir piepaceltās gājēju pārejas? Zirņu ielas ielas veloceliņš ir vienkārši skumja parodija, te ir te nav, pa kalniem un pa lejām. Un arī te it kā ir un it kā nav. Tā vietā lai brauktuvi paplašinātu, iedalītu joslas velo ceļam - stumjam to virsū gājējiem. Malači. Bravo.

2021-01-29 01:52

!!!!!!!!!!!: :
Varbūt pirms būvēt gaisa pilis, vajadzētu izdarīt elemantāras lietas, kas mūsu Liepāju gremdē reālu viduslaiku līmenī? Runa ir pa bedrainajām grants ielām Ezermalā. Nu nav taču normāli, ka 21 gadsimtā dubļi un putekļi, bedres un mūžigi netīri apavi, automašīnas, ēku logi! Neesot līdzekļu savest tās ieliņas kārtībā... Bet centra ielas pārbūvei nauda atradīsies, vai ne? Nomalē dzīvojošie var pagaidīt vēl 30 gadus, protams :(

2021-01-29 05:47

...: Ko dod tāda vizualizācija, ja beigās pasaka - ka vispār jau nebūs tā, būs savādāk? Tad lai rāda kā būs

2021-01-29 06:23

.: prieks kam parbuvet ja ir daudz citas vietas kas jasakarto

2021-01-29 07:58

trakums: TO Vasja
Tu jau piedzimi stulbs?

2021-01-29 10:03

Kaņepe: Lūdzu liepājnieki, nepieļaujam šo stulbumu! Centrs jau ir kaut cik sakārtots, kāpēc atkal tērēt naudu un atkal visu to sačakarēt, lai kāds uz to pelnītu. Ir tik daudz nesakārtotu vietu! Taisiet savu pārsēšanos laukumu Sientirgū, sakārtojiet Ļeņina pieminekļa laukumu, sakārtoriet Graudu ielu, sakārtojiet Stacijas apkārtni, centram piegulošās ielas! Kāpēc visu laiku pārtaisa centru???? Svētku rotājumus sagrūž tikai centrā? Cilvēki dzīvo visā pilsētā un Liepājā tas vienmēr ir bijis bonus, ka bez korķiem visus vari nokļūt ar auto. Nu nesačakarēsim to!

2021-01-29 11:05

Madeira: Nojumes pieturvietās....... tās ir parodijas, kuras ne no vēja, ne lietus nepasargā. Tā ir tikai tīrākā naudas atmazgāšanas iespēja.

2021-02-01 21:27

pensionare: nesaprotu,kadas skolas tie projektetaji ir macijusies!?mums centrs ir ar monumentalam celtnem.instituts,drogu maja,krievu laika celta liva,kurzeme,biedribas nams.laukums starp tam mazs.instituts ir centrala eka saja laukuma un nemot vera ta majestatiskumu tam prieksa ari prasas attiecigi brivs laukums,kur nu nekada zina nedrikst bazt prieksa jebkadu budu -pieturu,avizu kiosku un blakus, ka pie mums pienemts, vienigo tualeti! tas ir nepienemami.saprotu,ka projektu steidzina tramvaja sliedes,kuras japartaisa,bet ka saka 7 nomeri un tad dari.faktiski mes pieturai atdodam pasu galveno vietu centra,ka krievu laikos leninam.pietura nav ta verta.vinai vieta ir laba kur ir tagad.nevajag taisit tikai taisisanas del.ceru ,ka manu komentu neizdzesisiet ,ka to izdarijat ar krastmalas komentu.

2021-02-07 19:07

Ups: UPS : ja mašīnām vajadzēs gaidīt tas nozīmē, ka atgāzes izplūdīs vēl vairāk nekā izbraucot vienkārši caur centru . Nezinu vai domāju pareizi , bet gribas teikt rokas nost no pilsētas centra. Ir gana daudz nepieciešams darbs citās pilsētas vietās , braucot cauri Jaunliepājai uznāk raudiens un nesaprašana par ko adbildīgās personas īsti atbild , tik daudz māju kuras nepiciešams atjaunot vai nojaukt, kas apdraud iedzīvotāju drošibu . Lai izdodas atrast pareizo risinājumu un visi būtu apmierināti neizrādot savu amatu varenības augsti godātie kungi un dāmas

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz