Sestdiena, 27. februāris Līva, Līvija, Andra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

“Bīstami ir, bet ko darīt?” Nodegusi māja Ķēžu ielā jau vairākus gadus apdraud iedzīvotājus

“Bīstami ir, bet ko darīt?” Nodegusi māja Ķēžu ielā jau vairākus gadus apdraud iedzīvotājus
Foto: Konstantīns Fjodorovs
21.02.2020 07:00

Konstantīns Fjodorovs

liepajniekiem.lv

Pirms vairāk nekā četriem gadiem Ķēžu ielā 6 izcēlās ugunsgrēks. Kopš tā laika mājā neviens nedzīvo, bet avārijas stāvoklī esošā ēka apdraud citus cilvēkus.

“Sienas ir izgāzušās, var kādam uzkrist. Šai mājai garām iet cilvēki uz šķūnīšiem, uz konteineriem. Kāpēc neviens neko nedara, lai novērstu nelaimi,” šādu vēstījumu “Kurzemes Vārds” saņēma no kāda lasītāja.

Portāls liepajniekiem.lv pārliecinājās, ka ēka tiešām izskatās bīstama. No Ķēžu ielas puses tā ir norobežota ar žogu, taču pagalmā, kur ir visbīstamākā mājas daļa, žoga nav. Tieši šeit cilvēkiem jādodas uz saviem šķūnīšiem.

Ugunsgrēks Ķēžu ielā 6 izcēlās 2015.gada 31.oktobrī. Ēkai nodedzis gan jumts, gan otrais stāvs. Pagājuši jau vairāk nekā četri gadi, taču problēma joprojām nav atrisināta. “Bīstami ir, bet ko darīt?” saka Brīvības ielas 80.mājas iedzīvotāja Indra Zvirgzdiņa. “Agrāk apsaimniekotājs mēģināja kaut ko darīt, bet rezultātu nav, daži dzīvokļi piederējuši ārzemniekiem.”

Kad nodega blakus esošā māja, I.Zvirgzdiņa atradās mājās un atmiņas nav tās patīkamākās. “Cik gadi jau pagājuši, bet nekas tā arī nav mainījies,” viņa norāda.

Informāciju par problēmām komunikācijā ar dzīvokļu īpašniekiem apstiprināja arī Liepājas būvvaldes vadītājas vietnieks Arvīds Vitāls. “Sākotnēji kontakts bija, tad pazuda. Situāciju sarežģī tas, ka dzīvokļu īpašnieki dzīvo ārzemēs – gan Eiropas savienības teritorijā, gan ārpus tas. Mēģinājām sazināties ar baltkrieviem, taču, acīmredzot, šāda saziņa nav efektīva” skaidro A.Vitāls.

Viņš norāda, ka pagaidām pašvaldība aktīvi nav iesaistījusies ēkas nojaukšanā, jo esot bijuši vairāki mēģinājumi piedzīt līdzekļus no dzīvokļu īpašniekiem. “2017. gadā pieņēmām lēmumu attiecībā uz īpašniekiem, lai viņi novērš bīstamību – iekonservē vai nojauc ēku. Tas netika izdarīts, līdz ar ko mēģinājām piespiedu veidā piedzīt no viņiem līdzekļus šim nolūkam. Tur jau ir trīsciparu skaitļi,” stāsta būvvaldes vadītājas vietnieks.

Pēdējo reizi būvinspektors šo ēku apsekojis šī gada 20.janvārī. A.Vitāls pieļauj iespēju, ka tuvākajā laikā bīstamības novēršanā pašvaldība varētu iesaistīties aktīvāk .

“Vēl aizsūtīsim īpašniekiem pēdējo brīdinājumu. Ja nekas nemainīsies, tad meklēsim citus veidus. Iespējams, pilsētas domes deputāti lems par ēkas bīstamās daļas nojaukšanu par pašvaldības līdzekļiem un turpmāko līdzekļu piedzīšanu no īpašniekiem,” atklāja A.Vitāls, uzsverot, ka runa nav par pilnu ēkas nojaukšanu, bet tikai par atsevišķo daļu demontāžu.

24 komentāri

2020-02-21 07:19

ase: Ganību un Ezera ielas stūrī ari tāda pati situācija. Acīmredzot ar apsejošanu vien nav līdzēts, vajag reālus sodus saimniekiem uzlikt

2020-02-21 07:26

Trīne: Iedodiet izsalkušajiem Pilat vai Amber par 60000€ būs SS.lv pārdošanā. Pilns ar šķūņiem ar graujošiem cipariem. Biznesmeņi 😂😂😂

2020-02-21 08:02

Uhh: Kritiski skatoties, jānojauc trešdaļa šo veco koka būceņu. Tur taču pilnīgi skaidrs, ka nekādi baltkrievi un melnkrievi neko tur netaisās labot. Bet nē, atkal svētais, neaizskaramais privātīpašums, kas kādu nositīs.

2020-02-21 08:35

JK.: Domei - ar īpašumu nojaukšanu prātīgi! Vienreiz man bija gadījums Jelgavā, kur kaimiņi nojauca šķuni un pēc tam īpašnieki piedzina lielas kompensācijas. Pilnīgi piekrītu būvvaldei, ka risinājums nebūs ātrs.

2020-02-21 08:38

Mākleris: Da normāls perspektīvs namelis, vel viesnīciņu var izveidot, drusku tik jāpiešpahtelē, tapetes jāpārlīmē!

2020-02-21 08:53

No tirgus: Nedomāju viss, ka pašvaldībai vajadzētu par nodokļu maksātāju naudu šādas ēkas nojaukt. Lai labāk izlīmē plakātus uz grausta ar īpašnieku portretiem!

2020-02-21 08:56

Mākleris2: Kad beidzot apsaimniekotājus sodīs par neizdarībām?. Tā nevar būt, ka šādai dzīvokļu ēkai nav bijis apsaimniekotājs. Kur tad palikusi uzkrātā nauda?

2020-02-21 09:55

īpašums: Turpinām tikai īpašumus izpārdodot baltkrieviem, lietuviešiem un citiem. Cik mājās jau tagad ir problēmas ar māju sakārtošanu un dažādu jautājumu risināšanu, tikai tāpēc , ka īpašumi pārdoti sveštautiešiem , kuri šeit neparādās gadiem!

2020-02-21 10:00

varbūt: Vai tad grūti izstrādāt un pieņemt likumu Liepājas pašvaldībā par šādu graustu atsavināšanu ???
Kur problēma ?
Un kā jau te tika minēts - mākleriem pārdot !
Izskatās,ka pašvaldībai patīk,kad tai spļauj virsū "no piektā stāva" ?!
Un ja vēl kāds cietušais būs ? Bērns? Ko tad pašvaldība teiks ?
Tikko tak plānošanas sēde bija,sakarā par drošību pilsētā...vai tad grūti pieņemt pašvaldībā noteikumus par šādām situācijām ? Uzliek uz papīra...uzspiež štempeli un lieta darīta !!! Šo graustu īpašnieki atskries kaut no Āfrikas, lai tikai nezaudētu to zemes pleķi ar visiem tiem mēsliem !!!!

2020-02-21 10:33

Norvēģijas migrants: Godīgi sakot, kad pirmoreiz vasarā pēc daudziem gadiem redzēju Liepāju, šoks bija tāds, ka mute vaļā. Es tik daudz graustu un nolaistu būceņu vienuviet redzējis nebiju. Nedaudz atgādina Polijas sādžu. Ar laiku pierod, arī pie netīrības, vēja nestiem plastikas maisiņiem, pudelēm. Liepāja varētu būt skaista...

2020-02-21 11:17

Lepnajai: Privātīpašuma neaizskaramība - kapitālisma galvenais pamatprincips, un, jūs to gribat izjaukt? He, he

2020-02-21 11:20

Ak vai: Kad sāks domāt par likumu sakārtošanu ? Kad iedomāsies , ka arī jāstrādā , nevis tikai alga jāsaņem ? Varbūt kādi viedie var semināru uzrīkot un uzmundrinošus vārdus pateikt ? Vai padziedāt Mēs Liepājai?

2020-02-21 11:21

No No: Jāpiespiež īpašniekus nojaukt! Domei nav jāizlieto visu nodokļu naudu dažu ārzemnieku neizdarībām. Būvvaldei turpināt piedziņas procesu kaut vai ar četrciparu skaitli.

2020-02-21 13:42

moris: Smiekli nāk. Saku priekšā : aizsūtiet IERAKSTĪTAS VESTULES īpašniekiem, ka ir termiņš līdz piemēram 15 martam, kad Domei jāsaņem sakopšanas plans un garantijas. Atbildes termiņš - 15 dienas. Ja nekā nav - tad buldozeru virsū. Izmaksas uz tiesu un pēc tam tiesu izpildītājam. Finito

2020-02-21 16:14

wtf: Tev žetons ! Tā arī būtu jābūt ! Auklējās kā ar maziem bērniem....

2020-02-21 17:32

mo: Ārzemnieki šādus īpašumus pērk, lai viņiem būtu vienkāršāka pārvietošanās ES, šeit es domāju austrumu kaimiņus. Viņiem vienalga, sagrūs tā būda vai nē, zemesgrāmatā ir ieraksts un ar to pilnīgi pietiek. Un loģiski ir tikai tas, ka viņi neko nemaksās par nojaukšanu, remontu utt. Un saziņa ar viņiem ir tikai tukšu salmu kulšana un gaisa jaukšana.

2020-02-21 17:39

No No: Ja darbs, ko dome dara ir tukšu salmu kulšana, tad pamāci domei kā tikt no tādiem graustiem vaļā. Tik atceries civillikumu - īpašums ir svēta lieta LV!

2020-02-21 22:48

Jaunliepāja: Mūžīgais jautājums: ko darīt ,un kas vainīgs! Ko par to domā birokrātu kungi un dāmas? Es jau zinu! Domāsim ,lemsim ,veidosim darba komisiju, risināsim jautājumu globāli,valsts mērogā, piesaistīsim ārvalstu speciālistus[lai tie risina mūsu problēmas], brauksim pieredzes apmaiņa utt. Nu forši! Kas teica ka mēs neko nedarām! PS. kādai organizācijai nevajag ārštata ,,lējēju''? Es varu padarboties!

2020-02-22 01:13

Kantainais: Vienkārši--ja tas grausts apdraud pilsētniekus ,tad ,ja īpašnieks neliekas zinis,tad sastādot pareizo aktu ,pašvaldībai to graustu nojaukt ,būvgružus izvests un uzdot iekasēt paŗ šo darbu no tā saucamā īpašnieka soda naudu pareizinot ar 5.
un uzspļaut kādiem tur likuma pantiem ,ka to nevar darīt..visu var ..vajag tikai gribēt..ja nelīdz soda nauda vai to nemaksā ,tad konfiscēt šo īpašuma zemi un pārdot izsolē.

2020-02-22 01:46

Ak,: cik ļoti šīs bildes atgādina Latviju kopumā - pusbrukusi, neapdzīvota, noplukusi, cilvēki aizmukuši - īsta nabagmāja.

2020-02-22 08:40

Ir: Interesants raksts,lai izdarītu kādus secinājumus. Visu laiku domāju, kāpēc Latvijā cilvēki tādi neatsaucīgi. Šeit arī redzams. Pirms valstij nesamaksās, nekas netiks darīts. Tai vienalga,lai apdraud cilvēkus. Tiks kādi ievainoti,vai nogalināti,tai nerūp, kā tik naudiņa ieripoja maciņā.

2020-02-22 13:06

Drew: Ipasums APDRAUD cilvekus! Dzives briesmas! Tas ir pilnigi pietiekams iemesls lai jebkadas ipasumu tiesibas butu sekundaras! Ja, ne momentali, bet pec bridinajuma ir elementari nojaukt. Galvenais lai ir papirs preti!!! Lemums ir? Ir! Uzredzesanos, buldozers un pec vienas dienass darba viss atrisinats. Pilseta skaistaka, graustu mazak. Ja smaucas tie t.s.ipasnieki, tad vel parocigak to darit pilsetai. Pasuta ekspertizi kurai jadod jau ieprieks norunato sledzienu: grausts kas bistams sabiedribai, pievieno dazus foto ar siena attelu kas tulit nogazisies un pec nedelas tehnika klat. Neviens vajpratigais nekad netiesasies, bet ja tomer, jebkura tiesa attaisnos pilsetu. Problemas jau apriori NAV! Problema ir ar graustiem kam vnk aizsisti logi,bet kas stabili stav. Tomer ari si nav problema. Tadam ekam nakts aizsega jasalej pa 200-300 l benzina/dizela un janosvilina. Protams, atbrauks ugunsdzeseji, padzesis. Tomer jau no rita bus skaidrs ka iestajas variants A ar eku kura kluvusi bistama. Un tad atkal elementari caur sledzienu jaucam nost. Viss. Pilseta graustu pec gada nebus, vismaz koka graustu

2020-02-22 15:48

sise: šķiet ,gaidīsim vētru,varbūt risinājus neizpaliks.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz