Ceturtdiena, 2. aprīlis Imgarde, Irmgarde

Briest pilsētas robežzīmju izmaiņas

Briest pilsētas robežzīmju izmaiņas
Foto: Egons Zīverts
24.11.2018 07:12

liepajniekiem.lv

Liepājas pilsētas pašvaldība izsludinājusi konkursu par Liepājas pilsētas robežzīmju koncepcijas un labiekārtojuma izveidi.

”Esošais robežzīmju apkārtējais labiekārtojums ietver autostāvvietas, brauktuvi, velostatīvus, atbalstsienas, soliņus, informācijas stendus, ietves, zaļo zonu ar apstādījumiem, taču neveido vienotu, mūsdienīgu, dizainiski saderīgu ārtelpu,” norāda pilsētas galvenais arhitekts Indulis Kalns: ”Tāpat esošie elementi ir nolietojušies un tos nepieciešams atjaunot.”

”Liepājas robežas ir pilsētas vizītkarte –  tas ir pirmais skats, kā viesi ierauga Liepāju, tādēļ ir svarīgi jau no pirmajiem mirkļiem iebraukušajiem cilvēkiem un arī pašiem liepājniekiem radīt tīkamu skatu,” uzsver pilsētas galvenais arhitekts.

Un turpina: ”Esošās robežas sen nav atjaunotas un jau vairākus gadus ir nepieciešams to labiekārtojums – jāatjauno gan esošās zīmes, gan jāpārdomā kopējā robežu koncepcija un pieguļošās teritorijas labiekārtojums – lai iebraucot pilsētā no jebkuras puses ir vienotā koncepcijā veidots skats un reprezentētu Liepāju.”

Līdz ar to pašvaldības izsludinātā konkursa mērķis ir radīt pirmās pilsētas vizītkartes – robežzīmju – koncepciju, kas var paredzēt saglabāt esošo robežzīmju vēsturisko risinājumu, tehniski to uzlabojot, ar modernu un mūsdienīgu, bet saskanīgu labiekārtojumu, vai piedāvāt jaunu robežzīmju risinājumu un labiekārtojumu.

Konkursa nolikums paredz, ka robežzīmēm un to labiekārtojumam ir jābūt pilsētbūvnieciski, arhitektoniski un funkcionāli iederīgam ar ilgtspējīgu tehnisko un funkcionālo risinājumu. Grafiskais risinājums atbilstoši Liepājas pilsētas pašvaldības identitātei.

Konkursa priekšmets ir Liepājas pilsētas robežzīmju koncepcijas (idejiskā pamatojuma) izstrāde, robežzīmju tehniskā un funkcionālā risinājuma piedāvājums, kā arī robežzīmju labiekārtojuma būvniecības ieceres dokumentācijas izstrāde un autoruzraudzība.

Atklātajā metu konkursā var piedalīties jebkura fiziska vai juridiska persona, kā arī šādu personu apvienība, kas nolikumā noteiktajā termiņā iesniegs atbilstoši noformētu metu.

Vien dalībniekam jābūt saņēmušam arhitekta prakses sertifikātu arhitektūras jomā vai dalībnieks ir reģistrējies būvkomersantu reģistrā un viņa rīcībā ir speciālists, kurš ir saņēmis arhitekta prakses sertifikātu arhitektūras jomā.

Piedāvājums jāizstrādā divām pilsētas galvenajām robežzīmēm: Rīgas virziens, Brīvības ielā, un Lietuvas virziens, Klaipēdas ielā un Ganību ielā 211.

Konkursa ietvaros dalībniekam ir jāiesniedz viens no piedāvājumiem. Vai nu saglabāt esošo vēsturisko robežzīmju risinājumu, tehniski to uzlabojot ar modernu un mūsdienīgu, bet saskanīgu labiekārtojumu, vai arī ieviest jaunu robežzīmju risinājumu un labiekārtojumu.

Saskaņā ar konkursa nolikuma prasībām jāizstrādā un jāiesniedz koncepciju ar pamatojumu izvēlētajam piedāvājumam, savu vīziju par robežzīmju izskatu un funkcionalitāti, dizaina skices, tehniskā un funkcionālā risinājuma detalizēts apraksts un risinājumu izmaksas. Tāpat jāpievieno meta devīze un tās atšifrējums.

Konkurss notiks vienā kārtā. Un konkursam iesniegto priekšlikumu vērtēšanu veiks Žūrijas komisija, kuras priekšsēdētājs būs Liepājas pilsētas galvenais arhitekts Indulis Kalns. Komisijā strādās arī Liepājas pilsētas būvvaldes vadītājas vietnieks (galvenais teritorijas plānotājs) Arvīds Vitāls, Liepājas pilsētas pašvaldības izpilddirektors Ronalds Fricbergs, Liepājas pilsētas galvenā māksliniece Agita Ansule, SIA ”Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs” vadītāja Inta Šoriņa un Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Lēmumu par metu konkursa rezultātiem viena mēneša laikā, skaitot no metu iesniegšanas termiņa pēdējās dienas, pieņems žūrijas komisija.  

Un uzvarētājiem pienāksies balvas. Konkursa godalgu fonds ir 1500 eiro. Pirmās vietas ieguvējam paredzēti 700 eiro, otrās vietas ieguvējam – 500 eiro, bet trešās vietas ieguvējam – 300 eiro.

Neprēmētie autori savus darbus varēs saņemt atpakaļ pēc tam, kad lēmums par metu konkursa rezultātiem būs stājies spēkā. Savukārt uzvarētāja un pārējo godalgoto darbi pāries pasūtītāja, tātad – Liepājas pilsētas pašvaldības – īpašumā.  

Atliek piebilst, ka konkursa materiālu iesniegšanas termiņš ir līdz 2019.gada 31.janvārim.

28 komentāri

2018-11-24 07:18

Beidzot!: Sen jau bija laiks sakārtot. Ļoti skumīgs skats esošais. Sajūta, kā iebraucot šādžā, nevis mūsdienīgā pilsētā.

2018-11-24 07:34

pilsētas mārketingam: Noteikti, ka vajag sakārtot. Tikai Enkuru atstājiet un integrējiet dizainā. Tas ir viens no mūsu simboliem. Ja tur būs tikai plika Liepājas zīme identitātes izskatā, tā būs izgāšanās.

2018-11-24 07:51

Kapteinis Enriko: Laba ideja. Sen jau vajadzēja sakārtot, jo robežu gali tiešām ir žēlīgi. Lai izdodas atrast labu un piemērotu variantu.

2018-11-24 08:59

TJR: Vajag iet uz nākotni, un pilsētas robežzīmju/atpūtas vietās izvietot interneta kiosku (vēlams ar publiski pieejamu wifi). Un 220 rozetes dažas ;) It sevišķi - tajā robežzīmē, kas iebraucot no Klaipēdas puses.Tas tomēr tāds patīkams welcome. Saturu gan vajadzētu izveidot jaunu un pārskatāmu - kur paēst, kur izgulēties, ko apskatīties, un kādu neuzkrītošu reklāmu. Un interaktīvu pilsētas karti ar varētu.

2018-11-24 09:27

sakartot robezu tas ir labi: bet parbraucot parbrauktuvi brivibas iela nau nekadas pazimes ka prieksa tevi sagaida pilseta nami labaja puse lidz l o c nozelojama izskata vajag vismaz nokrasot ielas pusi tas jau butu pilsetai ar lielu plus zimi ka to vel neviens nau redzejis vai ari iedomajies

2018-11-24 09:33

Antūns: Sarkano lukturi tik vajag pielikt un būs ok ,oj rumpi pumpi !

2018-11-24 09:47

Peleda: Enkuru obligāti jāsaglabā; arī vārda Liepāja šrifts ir jau simbols, ko pat basketbola klubs izmanto un uz tramvaja reklāmas tieši tādi burti! Var sakārtot, bet nevajag nograut! Obligāti jābūt kartēm ar apskates objektiem un to bildēm.

2018-11-24 09:49

Peleda: Trūkst arī jebkādu infozīmju Ventspils (Grīzupes iela) un Šķēdes virzienā! Tur tāpat iebrauc ar mašīnām, ar velo! Klaipēdas un Rīgas virzienam viss jau ir, bet tur nav vispār nekā!! Kāpēc šis konkurss to neskar?! Un arī ar vilcienu un lidmašīnu te ierodas.

2018-11-24 10:12

Forši: Enkurs lai paliek. Pie Klaipedas ielas varbūt uzstādīt vēl tādu pašu, lai abas iebraukšsnas pilsětā vienādas

2018-11-24 10:12

Kartomāts: Piekrītu TJR idejai - interneta kiosks, kur tu vari par , piemēram, 20 vai 50 centiem dabūt Liepājas tūrisma karti, 24/7.

2018-11-24 10:55

Kantainais: ""Trūkst arī jebkādu infozīmju Ventspils (Grīzupes iela) un Šķēdes virzienā! ""''tur nekad nekādu ,izņemot standarta zīmi par pilsētu nebūs..tas neietilpst potenciālo ""tūristu"" redzes zonā...gluži kā novāca no Jūtrmalas parka ""tauriņu"'un nekaunīgi uzsprauda pilsētas centrā...tipa..redz ,kas mums par ievērības cienīgu vietu...

2018-11-24 11:58

mudzis: Kad jau, tad jau - īstenībā būtu jāsāk ar "Liepājas rajons"... TĀ ir robežzīme, kas alkst pēc interesanta, mūsdienīga risinājuma, un ir PIRMAIS liecinieks par to, ka ceļinieks tuvojas Liepājai... Citādi sanāk kā daiļavai ar nopūderētu degunu, bet netīrām ausīm...

2018-11-24 13:28

konkursa uzvarētājs: Pie robežām informācijas stendu vietās jānovieto lieli 5x3 metru displeji ar Liepājas karti. Displejiem jābūt skārienjūtīgiem, lai pieskaroties jebkurai vietai, tā parādītos Google StreetView 3D un visa informācija. Šīs vietas koordinātas automātiski tiktu nosūtītas uz jūsu viedtālruni, kurš savukārt tās noraidītu uz jūsu planšetdatoru un auto navigācijas iekārtu. Displeju sakrātā informācija par meklētajām vietām noderētu Liepājas Domes tūrisma birojam, lai analizētu tūristu apmeklētākās vietas!

2018-11-24 13:29

anonimais: par spīti daudziem negatīviem komentāriem gribēju uzrakstīt, cik man ļoti prieks cik Liepāja ir attīstījusies, salīdzinot ar to kā bija pirms 20, pat 10 gadiem! :) Žēl tik ka to cilvēku mums tik maz.

2018-11-24 13:35

Tūrisma: Tik lielā pilsētā kartēm principā būtu jābūt kastītē pa baltu velti. Info centrā viņas tāpat pa velti var paņemt.

2018-11-24 17:37

Zuze: Beidzot novāks tās PSRS atraugas! Nākamie novēlu lai būtu Pūt Vējiņiem!!!!

2018-11-24 20:01

zoo: Skatoties kā tiek postīta Vecliepāja - labāk lai neaiztiek .

2018-11-24 21:21

turists: pie enkura ludzu ari kadu tolets budu citadi tur visi krumi pietaisiti

2018-11-24 23:22

Mirtite: Nu tualetes gan vajadzētu ne tikai pie enkura,bet otrā galā ari! Visi krūmi piegānīti!

2018-11-25 08:59

e: tikai kokus nezāģējiet, mums jebkurš projekts sākas ar koku zā''gēšanu, vai tad nemākam esošos iemānīt ainavā

2018-11-25 09:49

zidainiss: tas neko nemainis ,graustu pilseta ,butu parkrasojusi vismaz savas majas.aizbrauciet uz lietuvas sekli nidu ,neviena grausta

2018-11-25 14:30

dundun: Lai tikai neiazmirst izcirst vēl atlikušos kokus.

2018-11-25 22:53

Jap: Par tualetēm gan vajag padomāt! Bet tā problēma ir visā pilsētā, īpaši pavēlāk vakaros, nav kur, vien dažas uzpildes stacijas!

2018-11-26 00:20

ha: un ,ja tagad jūs ieraudzītu ""projetētāj ""ciparus un visus citus --jūs no skaudības zili paliktu.savulaik Rīga smežparkā uzcēla 4 atejas par 80 000 LV.laipājas luksaforafēras naudas jums līdz šai dienai neviens nav ticis un ar neteiks--no kurienes dzīvnieks adbūjis to lielo naudu un viņa ģimenes loc .arī --miljonāri:) atgādina haholu bandītu porošku --valsts strauji iet uz bankrortu ,bet vin''s paleik arvien bagātāks..
un tagad jautājums ir tāds --Cik tas viss kopumā izmaksās ??
Tāmi studijā!!

2018-11-26 06:56

Domes zaglis: Paldies ka izstastijat savas fantastiskas idejas, bet naudas realizacijai nav. Primara ir deputatu alga.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli