Trešdiena, 25. novembris Kadrija, Kate, Katrīna, Trīne, Katrīne
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Brīvības ielas posmā veidos dekoratīvu krūmu stādījumus

Šoruden Komunālā pārvalde ir plānojusi veikt apstādījumu atjaunošanu Brīvības ielas vienā posmā, portālu liepajniekiem.lv informē sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls. 

Brīvības ielas posmā veidos dekoratīvu krūmu stādījumus
Foto: publicitātes
26.10.2020 11:29

liepajniekiem.lv

Saistībā ar to, ka pēc Brīvības ielas rekonstrukcijas daļa koku tomēr nav ieauguši, vienā ielas posmā agrāk veidotos kļavu stādījumus nomainīs ar dekoratīviem krūmiem, bet augt spējīgās kļavas iestādīs citā vietā, tālāk no autosatiksmes plūsmas.

Šonedēļ tiks izņemtas un citur pārstādītas 20 kļavas, kas atzītas par augt spējīgām – koku jaunā ”mājvieta” būs blakus esošajā zemesgabalā Brīvības ielā 113A.

Tur augiem būs piemērotāki apstākļi un koki varēs attīstīties sugai raksturīgos parametros un netraucēs satiksmei. Bez tam tiks nozāģēti arī 16 par dzīvotnespējīgiem novērtētie koki.

Darbi notiks ielas labajā pusē, ja brauc virzienā uz centru, posmā no krustojuma ar Meldru ielu līdz SIA “Hidrolats” iebrauktuvei.

Plānotie darbi ir turpinājums iepriekšējos gados uzsāktajai Brīvības ielas apstādījumu atjaunošanai – atbilstoši dendrologa Andreja Svilāna un SIA “LABIE KOKI eksperti” ieteikumiem.

Šajā pavasarī jau ir veikta kārtējā Brīvības ielā augošo koku vainagu kopšana, nomainīti koku stiprinājumi un noņemta liekā augsne ap stumbru saknēm, kā arī izņemti tie nokaltušie koki, kurus nebija iespējams saglābt – kopskaitā 12 kļavas, kuras auga minētajā posmā. 

Izņemto koku vietā – zaļajā joslā starp brauktuvi un velosipēdistu/gājēju ceļu – tiks iestādīti dekoratīvie krūmi – kopskaitā 330, lai turpmāk starp autotransporta plūsmu un mazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem veidotos zaļā barjera. 

Šeit zaļā josla starp brauktuvi un apvienoto velo/gājēju ceļu ir tikai 2 – 2,5 m plata, līdz ar to šī zona nav piemērota kokiem, kuri veido plašu vainagu. To lapotnes ar laiku aizsegtu gan ceļu satiksmes zīmes, gan apgaismojuma laternas, kas arī izvietotas šajā joslā.

Pēc dendrologa A. Svilāna un “LABIE KOKI eksperti” secinājumiem, koku augšanu Brīvības ielā ietekmē transporta plūsma, augsnes sastāvs un mitrums, reljefs, nepareizs koku stādīšanas dziļums, ielu kaisīšana ar pretslīdes materiālu un tīrīšana no sniega ziemā, vandaļu nodarījumi, sliktas kvalitātes stādu izvēle un vēl citi faktori.

Tāpēc daļa no gandrīz 900 kokiem, kas kopumā aug Brīvības ielas malās un ir iestādīti ielas pārbūves laikā 2011. gadā, diemžēl ir nokaltuši vai daļēji nokaltuši, ar zemu dzīvotspēju un tos nav iespējams saglābt. 

Toreiz, kad veidoja jaunos Brīvības ielas apstādījumus, netika apsvērta iespēja ielas malā ieaudzēt arī krūmu grupas. Šī alternatīva profesionāļu vidū atzinību ir guvusi tikai pēdējos gados. 

Speciālisti ir ieteikuši daļu no kokiem, kas iestādīti šaurajā joslā starp brauktuvi un gājēju ceļu/veloceļu, pārstādīt plašākā vietā, kur tiem ir labāki augšanas apstākļi un kur tie netraucēs satiksmei un nebūs regulāri jāapzāģē.

Otrkārt, ir dots padoms koku stādījumus atsevišķos posmos papildināt vai aizstāt ar krūmu grupām, kas ir izturīgāki pret nelabvēlīgiem apstākļiem lielceļa malā un kuru kopšana prasa mazāku finansējumu.

Kopš 2017. gada, Brīvības ielā koku stādījumi ir regulāri atjaunoti, iestādot arī jaunus kokus – 30 Zviedrijas pīlādžus, 14 kļavas un 20 melnalkšņus.

Izņemto kļavu vietā šoruden tiks stādītas izturīgas un tajā pašā laikā dekoratīvas šādas krūmu sugas: 

– baltais grimonis (Cornus alba), šķirne ‘Kesselringii’ 

– fizokarps (Physocarpus opulifolius), purpurlapu šķirne ‘Red Baron’

– atvasainais grimonis (Physocarpus opulifolius ), šķirne ‘Flaviramea’ 

– forsītija (Forsythia x intermedia), šķirne  ‘Flojor’ syn. ‘Minigold’ 

– alpu vērene (Ribes alpinum)

– spožā klintene (Cotoneaster lucidus)

– bērzlapu spireja (Spiraea betulifolia), škirne ‘Tor Gold’ 

– Forčuna segliņš, šķirne ‘Emerald Gold’.

UZZIŅAI

 • Brīvības ielas koku apstādījumi ir izveidoti 2011. gadā, rekonstruējot ielu 3,8 kilometru garumā ar ES līdzfinansējumu.
 • 2017. gada rudenī pēc Komunālās pārvaldes lūguma Brīvības ielas apstādījumus apsekoja un savus ieteikumus, kā rīkoties turpmāk, sniedza dendrologs Andrejs Svilāns. Viņa padoms bija turpināt pacietīgi kopt esošos stādījumus, palīdzot tiem izdzīvošanā un tikai gadījumos, kad tiešām nav iespējams koku saglābt, lemt par tā izņemšanu un jauna koka vai krūmu grupu iestādīšanu vietā.
 • 2019. gada oktobrī pēc Komunālās pārvaldes pasūtījuma SIA “LABIE KOKI eksperti” veica Brīvības ielas koku atkārtotu apsekošanu un novērtēšanu posmā no Zemnieku ielas līdz dzelzceļa pārbrauktuvei pie krustojuma ar Pulvera ielu. Tika inventarizēti 879 koki, vērtējot to kvalitāti un dzīvotspēju.

4 komentāri

2020-10-26 14:36

xt: Tad jau tramvaja līnijas šeit nebūs nekad! Jo koki tak ir svēti!

2020-10-26 15:17

Kārlis 2: Pats svarīgākais, lai šie krūmi ir uzņēmīgi pret intensīvām izplūdes gāzēm. Lai nenonīkst jau pirmajos mēnešos. Un tas arī ir viens no daudzu esošo koku iznīkšanas iemesliem, bet tas kaut kā netika uzskaitīts.

2020-10-26 18:43

Rucavas bomārs: Brauciet pie mums, dekoratīvie krūmu stādījumi, atdošu par velti, varēs stādīt 180 grādu leņķī. Augsne ideāla, krūmi - jaundzimuma.

2020-10-26 23:55

Koši visiem: Palmas vajag iestādīt būs kā Ķīnā ,bet varbūt pinumus tur labāk vajadzētu kā pludmalē .

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
 3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

 1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz