Otrdiena, 29. septembris Mihails, Miķelis, Mikus, Miks, Miģelis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Brīvprātīgie meklētāji – atbalsts operatīvajiem dienestiem

Brīvprātīgie meklētāji – atbalsts operatīvajiem dienestiem
Foto: liepajniekiem.lv
31.12.2017 07:06

liepajniekiem.lv

Apritējis jau gads, kopš Liepājā darbojas aktīvo brīvprātīgo meklētāju grupa ”LBG.lv”, kas ir ievērojams atbalsts operatīvajiem dienestiem gadījumos, kad jāveic pazuduša cilvēka meklēšana.

Kā liecina Valsts policijas apkopotā informācija, visbiežāk pazuduši cilvēki jāmeklē vasaras otrajā pusē un rudeņos, kad pilnā sparā rit ogošanas un sēņošanas sezona – dabas velšu vācēji pārrēķina savus spēkus un apmaldās.

Pēc policijas apkopotās informācijas 2017.gadā meklēt Liepājā un apkaimē nācās vairāk nekā desmit cilvēku. Diemžēl ne visi meklēšanas gadījumi beidzās ar sajūsmu – vairākos gadījumos pazudušie tika atrasti miruši.

Liepājas aktīvo brīvprātīgo meklētāju grupā ”LBG.lv” darbojas vairāki desmiti meklētāju, portālam pastāstīja viens no mūsu pilsētas aktīvākajiem brīvprātīgajiem meklētājiem Voldemārs Linde.

Mūsu pilsētas brīvprātīgie meklētāji šogad piedalījās teju desmit pazudušo cilvēku meklēšanā. Lielākā daļa gadījumu bija ar iepriecinošām beigām, piemēram, novembrī, kad neilgā laikā tika atrasta 26 gadus veca sieviete, kā arī decembrī, kad veiksmīgi atrada 14 gadus veco jaunieti.

Diemžēl ne visi meklēšanas gadījumi bija ar tik pozitīvu iznākumu. Kā zināms, piecgadīgo Ivanu jūlijā, tāpat 81 gadu veco sievieti septembrī un 80 gadus veco vīrieti oktobrī atrada mirušus.

”Lai cik skarbi tas neskanētu, neskatoties uz to, ka no pieciem dzīvi un veseli tika atrasti tikai divi, varu teikt, ka arī atrodot bezvēsts pazudušā mirstīgās atliekas, tas arī ir labs rezultāts – miers pazudušā ģimenei un tuviniekiem,” tā V.Linde.

Jāpiebilst, ka mūsu pilsētas brīvprātīgie meklētāji pēdējā pusgada laikā vairakkārt devušies arī ārpus Liepājas, lai piedalītos meklēšanas darbos, palīdzot citviet.

”Mūsu grupas pastāvēšanas laikā mums ir izveidojušās labas attiecības ar pieredzes bagāto un draudzīgo brīvprātīgo organizāciju Bezvests.lv. Piedalījāmies arī mācībās, kuras vadīja pieredzējuši un apmācīti instruktori no Bezvests.lv. Tāpat šīs organizācijas pārstāvji vienmēr iespēju robežās palīdz ar instruktāžu, koordinēšanu vai svarīgiem padomiem meklēšanas laikā,” stāsta V.Linde.

”Diemžēl, cilvēki zuda, zūd un zudīs…. Tādēļ arī mēs brīvprātīgi ejam palīdzēt nelaimē nokļuvušiem. Un arī šeit ir svarīgi ar savu labu vēlmi palīdzēt, neizdarīt vel sliktāk. Tādēļ mēs vienmēr savas darbības saskaņojam ar Valsts policiju.”

Portāls jau informēja, ka Valsts policijas gadskārtā, kad struktūra sumināja savus labākos darbiniekus, pateicību no likumargiem par ieguldīto laiku un darbu, par to neprasot pat paldies, nemaz nerunājot par atlīdzību, saņēma arī brīvprātīgie meklētāji.

V.Linde paldies teic arī medijiem, kuri ”svarīgu informāciju par pazudušajiem nekavējoties ievieto savos portālos”: ”Diemžēl medaļai ir divas puses. Bieži vien komentētāji nedomā līdzi tam, ko komentē…”

UZZIŅAI:

Brīvprātīgā meklēšanas organizācija Bezvests.lv tika izveidota 2009.gada 8.oktobrī.

Bezvests.lv, sākot no dibināšanas 2009.gadā, savas darbības astoņos gados, ir veikusi vairāk nekā 700 meklēšanas pasākumu, kuros tika atrasti gandrīz 90 bezvēsts pazudušie cilvēki – kā tepat Latvijā, tā arī ārvalstīs ( kā fiziskās meklēšanas rezultātā, tā arī meklēšanas no attāluma rezultātā).

Šobrīd Bezvests.lv pievienojušies jau 150 brīvprātīgo – kā Latvijā dzīvojoši, tā arī ārpus Latvijas robežām dzīvojošie. Tie ir visdažādāko profesiju, nacionalitāšu un reliģisko uzskatu pārstāvji, kurus apvieno viena lieta – atvērta, gaiša sirds un gatavība nesavtīgi palīdzēt cilvēkiem, kuri ir vērsušies pēc palīdzības.

Visi organizācijas meklēšanas pasākumi un kontaktēšanās ar pazudušā cilvēka radiniekiem, ģimeni, ir saskaņoti ar Valsts policiju – ar Kriminālpolicijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes kriminālmeklēšanas 1.nodaļas darbiniekiem.

Meklēšanas pasākumi tiek rūpīgi izstrādāti un plānoti. Organizācijai Bezvests.lv ir noslēgts līgums par sadarbību ar Valsts policiju, kurā ir noteiktas brīvprātīgo organizācijas tiesības un pienākumi Latvijas tiesību sistēmā.

Lai informācija par pazudušo meklēšanu būtu pieejamāka, visas atskaites par organizācijas paveikto darbu tiek publiskotas gan organizācijas Bezvests.lv mājaslapā, gan arī Facebook profilā.

”Tas ļauj piesaistīt jaunus brīvprātīgos un vēl veiksmīgāk meklēt pazudušos cilvēkus,” uzsver Bezvests.lv.

Liepājā darbojas aktīvo brīvprātīgo meklētāju grupa ”LBG.lv”.

Mūsu pilsētas aktīvo brīvprātīgo meklētāju grupā darbojas vairāki desmiti meklētāju.

15 komentāri

2017-12-31 08:27

Atkal reklāma?: Nu cik reklamēs to Lindes kungu? Kā var nodarboties ar pašreklāmu neoficiālam kaktu kantorim? Linde varetu vairāk pievērsties savam pamatdarbam LNA un beigt tērēt LNA degvielu vizinoties darba laikā pa privātām lietām. Kur tad ir Lindes vairāki desmiti palīgi? Kad kāds jāmeklē piesakās tik kādi 5 cilvēki. Fuj.

2017-12-31 09:01

anonims: Medaļas otra puse- sociālie tīkli un parastie cilvēki, kas brauc meklēt-pa lielam rada bardaku-tas viss ir neorganizēti un neprofesionāli. Laimīgu Jauno gadu!!!

2017-12-31 09:57

РекламоДАВАТЕЛЬ: Sēdi, sēdēji un sēdēsi! Puksti, pukstēji un pukstēsi! Bet tie brīvprātīgie varbūt arī tikai trīs, bet viņi gāja, iet un ies palīdzēt pazudušajiem! Laimīgu jauno gadu!

2017-12-31 11:06

dusmas: Kā man šis teātra kantoris ir noriebies ar savām reklāmām! Laikam ziedojumus savajadzējās? Kādu bardaku sataisīja pilsētā 'meklēdami' Ivanu! Būtu savākuši aiz sevis atstāto cūkustalli. Cilvēku meklēšanu jāuztic tikai profesionāļiem, nevis kaut kādiem pašdarbniekiem, kuri iedāmājas, ka spēlē betmenus! No neprofesionāļu iejaukšanās var vēl lielākas nepatikšanas sanākt! Bauru bars var policijai traucēt izmeklēšanai, vai nelaime ar pašiem var notikt! Un viens no meklētājiem pat apzagties uzspējis? Bardaks grāmatvedībā, ja tāda viņiem vispār pastāv! Dara ar naudu ko grib! Un kas šo pulciņu ir pilnvarojis izpaust pazudušo cilvēku vārdus, uzvārdus un citu personīgo informāciju? Tas ir policijas darbs!

2017-12-31 11:29

Nīdējiem: Ko jūs cepaties? Katrs dara to, ko dara. Kādi pazudušo vārdi ir izpausti? Nepamanīju-) Cilvēki darbojās sava brīvā laikā, mēdz atprasīties no darba, un darba devēji to atbalsta! Paldies ka Jūs esat LBG komanda! Laimīgu jauno gadu.

2017-12-31 11:38

Šokeris: Laimīgu un priecīgu jauno gadu! Visiem, kas nav vienaldzīgs par cita cilvēka nelaimi!

2017-12-31 15:34

@: Ja piedalisos kadreiz vel meklesana,tad palausos tikkai uz bezvests.lv koordinesanu,nevis kautkadiem lbg.lv,skriveru puikam un u.t.t.pashslavinatiem mekletahiem!Uztaisa haosu,stradat pieredze nav,suta tur nezin kur..Nevar ta,miljie,nevar!!!Laimigu Jauno gadu!

2017-12-31 18:10

Ptfuuu: Lbg arī ir zem bezvests. Tas tā zināšanai-)

2017-12-31 18:26

To Ptfuuu: Nez kapec Lursofta nevar atrast tādu lbg? Mazāk vajag ar meliem nodarboties!

2017-12-31 18:57

Hm: Sakat ko negribat bet Liepājā ir viena slima publika dari ko gribi nebūs labi Tāpatās rakstītāji raksta ko grib un kas ienāk pratā neviens pie atbildības netiek saukts

2017-12-31 19:28

Šokeris: Hm te es tev uz visiem 100%piekrītu! Kad neviens neko nedara slikti. Kad kāds kautko sāk darīt arī slikti! )))) Laimīgu, jautru, draudzīgu jauno Suņa 2018 gadu! Bet tiem neapmierinātie nīdējiem , lai šo gad vēl Gailis ieknābj!

2017-12-31 19:35

To Ptfuu: Pec Ivana pazusanas,vini ari saka ar bezvests sadarboties!Aicinaja,lai brauc apmacit un u.t.t.Nav vini zem bezvests,bet sadarbojas ar viniem!Kurs pirms berna pazusanas par viniem bija dzirdejis??!Te ari "izsitas saulite"!Lai jau strada,merkis cels!:)

2017-12-31 22:54

To 19:35: Sākumā noskaidro pirms gudri runā. LBG ir ZEM bezvests.lv

2017-12-31 22:56

To 19:35: Pirms gudri runāt, noskaidro. Lbg ir ZEM bezvests.lv

2017-12-31 22:57

To 19:35: Vēlos gan vēl piebilst, ja cilvēki nebija sevi reklamējuši, tas nenozīmē ka viņi neeksistēja. Bet gudri runāt jau mēs visi mākam uz dīvāna sēžot-(

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz