Otrdiena, 14. jūlijs Ritvars, Oskars, Anvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

BTA par Liepājas 10.vidusskolai nodarītajiem zibens postījumiem izmaksā 71 200 eiro atlīdzību

BTA par Liepājas 10.vidusskolai nodarītajiem zibens postījumiem izmaksā 71 200 eiro atlīdzību
Foto: Egons Zīverts
05.08.2016 13:37

LETA

Apdrošināšanas AS “BTA Baltic Insurance Company” (BTA) par zibens spēriena rezultātā nodarītajiem bojājumiem Liepājas 10.vidusskolas ēkai izmaksājusi 71 200 eiro atlīdzību.

Šī ir lielākā BTA šogad izmaksātā atlīdzība par zibens rezultātā nodarītajiem bojājumiem ēkām, paziņojumā medijiem informē BTA.

Zibens J.Čakstes Liepājas pilsētas 10.vidusskolas ēkas skurstenī iespēra 25.jūnija vakarā, bet degšana sākās tikai nākamajā rītā, kad tika izsaukti ugunsdzēsēji, kuri liesmas nodzēsa. Tomēr 27.jūnija rītā atkal tika pamanīta gruzdēšana skolas ēkas jumta konstrukcijās un atkārtoti izsaukti ugunsdzēsēji. Ugunsgrēka un tā dzēšanas darbu rezultātā ēkai nodarīti būtiski bojājumi.

Izvērtējot saņemto apdrošināšanas atlīdzības pieteikumu, kā arī saņemot būveksperta atzinumu par ēkai nodarītajiem bojājumiem, BTA pieņēma lēmumu izmaksāt maksimālo apdrošināšanas atlīdzības summu par vienu apdrošināšanas gadījumu – 71 200 eiro, kas noteikta ar Liepājas pilsētas pašvaldību noslēgtajā apdrošināšanas līgumā.

BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktore Iveta Rijniece skaidro, ka, izvērtējot veicamos darbus bojājumu novēršanai, tika aprēķināta iespējamā atlīdzības summa un konstatēts, ka bojājumu novēršanai nepieciešamā naudas summa pārsniedz maksimālo apdrošināšanas līgumā noteikto apdrošinājuma summu par vienu apdrošināšanas gadījumu. Lai operatīvi būtu iespējams veikt zibens spēriena nodarīto bojājumu novēršanas darbus, BTA pieņēma lēmumu izmaksāt maksimālo iespējamo atlīdzību saskaņā ar noslēgto apdrošināšanas līgumu – 71 200 eiro, nesagaidot seku likvidēšanas darbu pabeigšanu un apliecinošos dokumentus par būvniecības firmas pieskaitāmajiem izdevumiem.

Liepājas pilsētas pašvaldība paziņojumā informē, ka pašlaik galvenie veicamie darbi ir ēkas bojāto nesošo konstrukciju demontāža un atjaunošana. Jānomaina dzēšanas laikā salietā siltumizolācija, jāatjauno piekārtie griesti un griestu apšuvums, jāatjauno sabojātais skurstenis, jānomaina elektroinstalācija un jāveic salieto telpu kosmētiskais remonts. Liepājas pilsētas pašvaldība aprēķinājusi, ka ugunsgrēka seku likvidēšana izmaksās dārgāk nekā savstarpēji noslēgtajā līgumā paredzētā maksimālā apdrošinājuma summa par vienu apdrošināšanas gadījumu. Starpība starp BTA izmaksāto atlīdzību un summu, kas nepieciešama visu zibens spēriena radīto bojājumu novēršanai, tiks segta no Liepājas pilsētas pašvaldības budžeta neparedzētiem gadījumiem.

Liepājas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone iepriekš aģentūru LETA informēja, kaLiepājas 10.vidusskolas remonts pēc zibens spēriena izraisītā ugunsgrēka un tā dzēšanas laikā radītajiem postījumiem varētu izmaksāt ap 130 000 eiro, taču šī summa vēl tiks precizēta remontdarbu projektēšanas gaitā.

BTA šī gada jūnijā un jūlijā saņēmusi 21 apdrošināšanas atlīdzību pieteikumu par zibens nodarītajiem bojājumiem ēkām, kas ir trīs reizes vairāk nekā pērn vasaras periodā saņemtie atlīdzību pieteikumi. Zibens spērienu rezultātā visbiežāk cietuši televizori, rūteri un datori. Tāpat ir gadījumi, kad bojātas signalizācijas sistēmas un sadzīves tehnika.

9 komentāri

2016-08-05 14:20

suslis: Nu un kas ir!?? Sesks par skolu zibens novadītājiem ātrāk nespēja parūpēties??Visu naudu iegrūž kur citur??? Un ja tas zibens izraisītais ugunsgrēks būtu ,nedod dievs ,beidzies ar kādu dzīvību zaudēšanu?? Vai Sesks spētu atbildēt likuma priekšā tiesā.??
Jo viņš atbild par visu ,kas pilsētā notiek.!!!!!!!!!!!!!!!!!

2016-08-05 14:59

14:20: Zini, vinjam pofig, ka tik rallijs....

2016-08-05 17:22

kampiens: ak šausmas relaks paskat kāds kampiens 72k ar tik daudz taukšķiem var mājotni uzbrūvēt iedotu man kādus 7k man būtu sava būdele uzslieta!

2016-08-05 18:15

stulbums: Šitās skolas dēļ pii sprīdītim atņema finansējumu.Kauns jau pašvaldībai nav

2016-08-05 18:17

jā,tas nav labi: šitās skolas dēl pii sprīdītim atņema finasēju,Pašvaldībaikauna nav.

2016-08-05 18:53

Antonovka: Atbildīgajiem protams nebūs ne mantas konfiskācija, ne pat rājiens. Vel prēmiju iedos... Parazītiskā zaglēnu pilsētele.

2016-08-05 22:52

:(: Sākumskolai arī dēļ tā atņēma līdzekļus:(

2016-08-05 23:36

optimiste: viss kas notiek notiek notiek uz labu. paskatieties tak beidzot ari no pozitīvās puses.

2016-08-06 21:30

Mācītājs: Jums "pozitīvajiem"ar gaišu galvu domājošiem idiotiem - komentētājiem būtu jāiet kārtīgi nolūgties!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz