Piektdiena, 4. decembris Baiba, Barba, Barbara
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Būs daudzveidīgi atbalsta pasākumi reemigrācijas sekmēšanai

Būs daudzveidīgi atbalsta pasākumi reemigrācijas sekmēšanai
Foto: publicitātes
23.10.2019 09:39

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Lai īstenotu daudzveidīgus atbalsta pasākumus reemigrācijas sekmēšanai un aktualizētu reemigrācijas jautājumu risināšanu, Liepājā tiks īstenots projekts “Reemigrācijas sekmēšanas pakalpojumi pašvaldībās”, informē Liepājas pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Čabikina.

Projekta ietvaros tiks organizētas vairākas aktivitātes. Viena no tām − konference “Darba un karjeras attīstība – tendences un iespējas reemigrantiem”. Konferences mērķis ir veicināt izpratni par reemigrācijas nozīmi, tendencēm un ieguvumiem, iepazīstināt reemigrantus ar karjeras un izaugsmes iespējām Liepājā. Konference paredzēta darba devējiem, pakalpojumu sniedzējiem, pašvaldību darbiniekiem, sabiedrisko attiecību speciālistiem, reemigrantiem un potenciālajiem reemigrantiem.

Vēl viena no aktivitātēm būs tikšanās ”Ar pasaules pieredzi Liepājā” reemigrantiem un potenciālajiem reemigrantiem un viņu ģimenes locekļiem neformālā gaisotnē, lai veicinātu reemigrantu iniciatīvas reemigrācijas procesu stiprināšanu un stiprinātu reemigrantu kopienu un piederību Liepājas videi. Paredzēts organizēt arī saliedēšanās pasākumu reemigrantu ģimenēm ”Ģimeņu sporta pēcpusdiena” ar mērķi stiprināt reemigrantu iekļaušanos Liepājas vidē un informēt reemigrantus un potenciālos reemigrantus par aktualitātēm un iespējām pilsētā.

Projekta norises laikā Lielbritānijā, Nīderlandē, Zviedrijā, Dānijā un Īrijā notiks seši informatīvi semināri ”Karjeras iespējas un dzīves kvalitāte Liepājā”. Semināru laikā diasporai un reemigrantiem stāstīs par reemigrācijas iespējām Latvijā un iespējām Liepājā.

Tāpat projekta ietvaros notiks arī pašvaldību speciālistu apmācības par reemigrācijas jautājumiem, Liepājas pilsētas pašvaldības speciālistu pieredzes apmaiņa ar Valmieras pilsētas pašvaldības speciālistiem.

Paralēli iepriekš minētajām aktivitātēm turpināsies ikdienas darbs, sniedzot informāciju reemigrantiem un potenciālajiem reemigrantiem par iespējamajiem risinājumiem darba un izglītības jautājumos, veselības pieejamību, dzīvesvietas iespējām u.c. jautājumiem, kas skar ikdienas dzīvi Liepājā.

Projekts tiks īstenots no 2019. gada oktobra līdz 2020. gada maijam. Galvenais projekta realizētājs ir Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija, sadarbības partneri − Kurzemes plānošanas reģions, Liepājas speciālā ekonomiskā zona (LSEZ) un LIAA Liepājas Biznesa inkubators u.c.

Projekta kopējās izmaksas ir 9900 eiro, tās tiek segtas no VARAM finansējuma.

Uzziņai

Lai palielinātu pašvaldību lomu reemigrācijas sekmēšanā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sadarbībā ar Kurzemes, Latgales, Rīgas, Vidzemes un Zemgales plānošanas reģioniem rīkoja konkursu ”Reemigrācijas sekmēšanas pakalpojumi pašvaldībās”.

Konkursa mērķis ir katrā plānošanas reģionā noteikt ne mazāk kā četras pašvaldības, kuras īsteno un plāno īstenot daudzveidīgus atbalsta pasākumus reemigrācijas sekmēšanai un sniegt finansiālu atbalstu pašvaldību pieteikumos norādītajām aktivitātēm, kas vērstas uz reemigrācijas sekmēšanu.

27 komentāri

2019-10-23 12:15

HH: Kāda reemigrācija,ja šeit dzīvojošā jaunatne ar augstāko izglītību nevar atrast darbu?Beidziet izšķērdēt nodokļu maksātāju naudu.

2019-10-23 12:25

Kārtējā naudas šķērdēšana: "Reemigrants" ļoooti labi redz,seko līdzi situācijai Latvijā...
Tad,kad viņam būs motivācija reemigrēt - to viņš izdarīs bez stulbiem reemigrācijas projektiem !
Tieši tā - izglītotai jaunatnei nav darba,bet reemigrantus ar atplestām rokām gaidam un vēl "dibenus noslaucīt" piedāvājam...
Sviesc.

2019-10-23 13:21

ojā: nopērkat man labāk biļeti uz Norge, lai varu aizbraukt

2019-10-23 13:23

MĶ7: Kad būs pasākumi tiem, kas kaut kāda entuziasma vadīti te vēl turas ar saviem labi ja 500 eiro mēnesī, bet ir uz aizbraukšanas robežas?!!

2019-10-23 13:34

Tupiķis: ojā - nu tu tak vari kā Jamshuds ar Rafshanu, koferī ceļot, lētāk sanāks! Gastarbaiteri tak cieņā!!!

2019-10-23 13:39

.ksjfbv: Ak, dievs.......K,ādi murgi. LV ir jādoma par investoru piesaisti, kuri radīs darbavietas, nevis par reemigracijas pasākumiem...Tikpat labi var rīkot pasakumus par Saules tuvināšanu Zemei

2019-10-23 13:43

bla bla: un kad tad notiks šis pasākums, kāpēc nav datums ?

2019-10-23 14:41

Mk8: Tādiem kas nevar nopelnīt vairāk par 500 € mēnesī jau ir bijis pasākums, saucas pamatskola. Ja esi par tupu, nekādi citi pasākumi vairs nelīdzēs

2019-10-23 17:41

MĶ7: Man ir augstākā izglītība un dažādi darbi, un es redzu, kas apkārt notiek - gandrīz nekur nemaksā virs 500 un tas ir nožēlojami!

2019-10-23 17:58

Mk8: Nožēlojams ir tavs paziņu loks.

2019-10-23 19:45

ej: kamēr būs tādi,kā Mk8,un uzņēmēji,kuriem neinteresē,lai arī parastais strādnieks vai pensionārs varētu dzīvot cilvēka cienīgu dzīvi,Latvijā nekas nemainīsies,bet pamēģiniet iztikt bez parastajiem darba darītājiem,ātri vien apaugsiet ar sūdiem

2019-10-23 21:04

piekrītu: ,kamēr bus tādi kā Mk8 un deputāti,kuri saredz sev naudu iegrūst kabatās uz kārtējo megaprojektu rēķina un batonu spraušanu lētticīgiem ausīs....,tikmēr būs ārstu un skolotāju streiki,kur vēl runāt par apkalpojošajā sfērā strādājošajiem,tiem tāpat tādi paši rēkini jāmaksā....,bērnus arī gribas izaudzināt,izskolot...Jaunatne aizbrauc,kāda reemigrācja?!

2019-10-23 23:34

No Londonas: Jā,jā...skrienu jau kravāt koferi,lai dotos uz mājām...Gribētu atgriezties, bet manas profesijas darbinieki Latvijā saņem maz. Bet šeit strādājot, nopelnu gan sev, gan mazbērnam, gan iekrāt izdodas.

2019-10-24 00:31

Mk8: Lupatas un čīkstuļi jūs tur esat.

2019-10-24 07:27

propper: Mk8! Tā vien liekas ka esi sadzēries VALTERU ,jo samaksāji par internetu!

2019-10-24 08:35

Mk8: Ko tu resnais pajoli te sprēgā? Man tavā vietā būtu kauns pat balsi pacelt.

2019-10-24 08:52

to Mk8: Vari pateikt konkrēti kur ir tie uzņēmumi un amati ar "normālām" algām. Cik viņos maksā? Savādāk turkšs pļurinātājs vien esi.

2019-10-24 09:07

arī to Mk8: Jā, godātais Mk8, kurš neesi par tupu un kuram ir izcilu paziņu (ap)loks, pastāsti, lūdzu, tautai, kura nav tik ļoti svētīta, kurā iestādē raujies vaiga sviedros, cik pelni, kuri ietekmīgi paziņas tevi lobējuši, ar kuriem vareniem ļaudīm Liepājas pusē jāsatusē, lai ''tupums'' kļūtu par veiksmes stāstu? Iespējams, ka tava atklātība darbosies izcilāk par jebkuru atpakaļemigrēšanas lielplānu...

2019-10-24 09:23

Mk8: Kas ir jādara lai pelnītu? Jābeidz vainot visi citi, nekādi paziņas, nekādas mītiskas iestādes vai lobiji neko nedarīs tavā vietā. Mācies, dari un strādā un viss būs. Jebkurā vietā. Cik es pelnu? Cik gribu tik arī pelnu. Brīva valsts, brīva ekonomika;)

2019-10-24 10:43

Fakts: Kārtējais furšets bez konkrētiem mērķiem !!! Bet varbūt, kaut kur var izlasīt Liepājas piedāvājumu re-imigrantiem un argumentētu , uz faktiem balstītu Liepājas īpašo atšķirību no pārējās Latvijas. Un vai šīs plāns nav kārtējā darbības imitācija vietējā pašvaldībā?

2019-10-24 11:12

to mk8: Tukšs muldoņa. Ne nu pelni ne ko. Sēdi komentāros un fantazē. Ja jau godīgi pelnītu, tad nebūtu bail ne darba vietu ne amatu norādīt.

2019-10-24 11:42

Mk8: Domā ka laime ir svešas naudas skaitīšanā?

2019-10-24 12:15

Rembo: Spriežot pēc jaunā enerģētikas plāna 2021__ 2030 gadam , ko mūsu debilā valdība grib uzspiest var gatavoties masveida dzīvi palikušo iedzīvotāju emigrācijai , te paliks tikai deputāti ar savu 3 klašu izglītību !!!!

2019-10-24 12:25

Alias: Šie visi "plāni" ir tikai un vienīgi plānā galdiņa urbšanas pasākumi bez mazākās jēgas. Tam taču nav nekādas nozīmes - kāpēc vispār gaisu tricināt!? Lai attaisnotu kaut kādu valsts kantorku ierēdnīšu darbavietu nenovērtējamo pastāvēšanu? Mēsls šis te viss ir! Un par jauno enerģētikas "plānu" pilnīga taisnība,būs spiesti aizbraukt tie,kuri šobrīd vēl ir uz palikšanas/aizbraukšanas robežas! Neliešu saujiņai tautiešu aprīšana noris par lēnu!

2019-10-25 07:01

propper: Mk8 Nu re kā sanāk es ir resns,bet tu tukšs muldoņa! Undroši vien ik pēc piec minūt ver vaļā liepājniekus un priecājas par uzrakstīto!

2019-10-26 14:57

Mk9: Mk8 jau ar komentāru rakstīšanu pelna naudu.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz