Svētdiena, 29. marts Agija, Aldonis

Būvniecības uzraugi gaida uzlabojumus astoņām ēkām Liepājā

Būvniecības uzraugi gaida uzlabojumus astoņām ēkām Liepājā
Foto: maps.google.com
04.03.2017 07:09

liepajniekiem.lv

Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) mājas lapā publicētajā interaktīvajā kartē ar luksofora krāsām – sarkanu, dzeltenu un zaļu – apzīmētas biroja darbinieku pārbaudītās mājas visā Latvijā. Lai gan Liepājā šajā kartē vairāk dominē zaļais tonis, viena adrese – Pasta iela 4, tagadējais “Pasta nams”, kurā atrodas gan veikals, gan biroji, gan pakalpojumu sniedzēji – atzīmēta ar sarkanu.

Portāls jau informēja, ka Pasta namā bīstamības dēļ aizliegts ekspluatēt ēkas pirmā stāva desmito telpu, pagrabstāva sesto telpu, trešā stāva astoto telpu, virs tās – bēniņu stāva telpas, un aizliegts ekspluatēt balkonus, kuri atrodas pagalma pusē.

Aizliegums ir spēkā tikmēr, kamēr drošība šajās nama vietās tiks atjaunota. Birojs uzdevis mājas īpašniekam, kas ir “Latvijas pasts”, līdz šā gada maijam veikt bojājumu izpēti, bet līdz 2018.gada 3.decembrim jānovērš patvaļīgā būvniecība, kādu ēkā ir konstatējis birojs.

Savukārt astoņas adreses kartē iezīmētas ar dzeltenu, kas nozīmē: “Drošība jāuzlabo. Konstatēti trūkumi, kas ietekmē ēkas drošumu.” 

Minētās dzeltenās adreses ir sekojošas: tirdzniecības centrs ”Baata” Klaipēdas ielā 104c; māja Kungu ielā 2 (ēkā atrodas arī biroji, bet BVKB to traktē kā dzīvojamo māju); Liepājas BJC struktūrvienība ”Vaduguns” Kungu ielā 7; primārās veselības aprūpes centrs Vecliepāja Republikas ielā 5; Liepājas tiesas ēka Tiesu ielā 5; Metalurgu poliklīnikas slimnīca Brīvības ielā 95; administratīvā ēka Brīvības ielā 93; uzņēmuma ”Liepājas papīrs” ēka Pļavu ielā 17. 

Kā portālam pastāstīja Būvniecības valsts kontroles biroja Kontroles departamenta direktora vietnieks, Valsts galvenais būvinspektors, Inspekcijas nodaļas vadītājs Jānis Palamarčuks, BVKB par minētajiem Liepājas pilsētas objektiem ir sagatavojis administratīvos lēmumus par bīstamības novēršanu.

Administratīvajai ēkai Brīvības ielā 93 uzdots veikt ēkas starpstāva pārseguma paneļu bojājumu novēršanu un izstrādāt atbilstošu būvniecības dokumentāciju, lai novērstu patvaļīgās būvniecības radītās sekas. Minētie pasākumi jāveic līdz 2017.gada 30.decembrim.

Slimnīcas ēkai Brīvības ielā 95 un poliklīnikas ēkai Brīvības ielā 95 uzdots izstrādāt atbilstošu būvniecības dokumentāciju, lai novērstu patvaļīgās būvniecības radītās sekas. Minētie darbi bija jāveic līdz šā gada janvāra beigām. Pēc lietas materiālu izvērtēšanas tiks lemts par iespēju uzsākt lēmumu  piespiedu izpildes procesu.

Liepājas tiesas ēkai Tiesu ielā 5 uzdots  veikt konstatēto plaisu tehnisko izpēti, tajā skaitā plaisu monitoringu ar mērķi noteikt bojājumu apjomu un to ietekmi uz ēkas mehānisko stiprību, vienlaikus sniedzot norādījumus konstatēto atkāpju un bojājumu novēršanai. Darbi jāveic līdz šā gada 5.septembrim.

Poliklīnikas ēkai Republikas ielā 5 uzdots, pirmkārt, iesniegt ēkas tehniskās izpētes atzinumu, tajā skaitā plaisu monitoringa rezultātus, otrkārt, izstrādāt atbilstošu būvniecības dokumentāciju, lai novērstu patvaļīgās būvniecības radītās sekas. Darbi jāveic līdz 2017.gada augusta nogalei.

Ēkai Kungu ielā 2 līdz šā gada 1.jūnijam jāizstrādā atbilstošu būvniecības dokumentāciju, lai novērstu patvaļīgās būvniecības radītās sekas.

Liepājas BJC struktūrvienības “Vaduguns” ēkai Kungu ielā 7 uzdots, pirmkārt, novērst konstatēto bīstamību, veicot ēkas deju zāles grīdas pārseguma pastiprināšanu, pirms tam izstrādājot nepieciešamo būvniecības dokumentāciju; otrkārt, aizliegt ēkas deju zāles ekspluatāciju publisku pasākumu, kas rada dinamisku slodzi uz telpas Nr.31 grīdas pārsegumu, organizēšanai, tai skaitā deju nodarbību vadīšanai līdz konstatētās bīstamības novēršanai. Minētie darbi jāpaveic līdz šā mēneša beigām.

Veikala ēkai Klaipēdas ielā 104c (tirdzniecības centrs ”Baata”, kur nesen no stiprinājumiem izkrita vairāki stikli, pēc kā ēkas fasādes pusē ir aizliegta autotransporta un cilvēku pārvietošanās) uzdots veikt padziļinātu tehnisko izpēti visiem ēkas fasādes stikliem. Tas jāizdara līdz šā gada 15.aprīlim.

Būves apsekošanas dokumentācijā norādīts, ka ēkas Pļavu ielā 17 galvenais lietošanas veids ir rūpnieciskās ražošanas ēka un tā nav paredzēta publisku funkciju nodrošināšanai. Tomēr, veicot ēkas pārbaudi, ir konstatēts, ka visos ēkas stāvos ierīkotas biroju telpas, bet ēkas pirmajā stāvā ierīkota arī sporta zāle. Tāpat konstatēts, ka visos ēkas stāvos ir veikta telpu pārplānošana, izbūvētas jaunas starpsienas, ierīkoti darba kabineti un mainīts telpu lietošanas veids. Ēkā izvietotie evakuācijas plāni ievērojami atšķiras no telpu sākotnējā plānojuma. Bet par minētajiem būvdarbiem un telpu lietošanas veida maiņu Liepājas pilsētas Būvvaldē nav saskaņota būvdarbu dokumentācija. BVKB uzdevis uzņēmumam ”Liepājas papīrs” sakārtot dokumentāciju un veikt citus uzlabojumus ēkā Pļavu ielā 17 līdz 2018.gada 22.janvārim. 

9 komentāri

2017-03-04 08:00

Haha: Un vilnītis grib par mēru..pats savu graustu nevar sakārtot!kur nu vēl pilsētu.

2017-03-04 08:54

Pašsaprotami: Namīpašnieki uzspļauj tai būvinspekcijai.Kād un kā grib tā būvē.A ko ugunsdzēsēji?Kāpēc viņi atļauj tās bīstamās ēkas ekspluatēt?

2017-03-04 09:01

Inspektoriem: Būvinspektoriem vajag pārbaudīt kas tās ir par būvfirmām ,kas Vilnītim bez būvprojekta būvē un licenci jāatņem.
Pēc Maxima traģēdijas būvniecības likums ir stingrāks un par patvaļīgu būvniecību un likuma neievērošanu ir kriminālatbildība.

2017-03-04 09:42

Zorobeičiks: Viņš noteikti līdzīgi kā krēslus būvē no papīra ,tāpēc nevajag atļaujas!

2017-03-04 10:00

Buvnieks: Visiem būs bail no Vilnīša un deputāta atriebības,tāpēc ugunsdzēsēji nemaz pārbaudi netaisīs.Visatļautība.

2017-03-04 17:35

Iedzīvotājs: Kad beigs pārbūves veikt vecajās deviņstāvu dzīvojamās ēkās ?

2017-03-05 08:20

asd: a kad metalurga slimnicai uzbuve 6 staavu bez buvatljaujas, ja nemaldos tas bija zaharina laikos veel un kas bija meers kas pieveera acis?

2017-03-06 08:56

44: parādiet man vienu ēku kurai nav plaisas, tiesas ēka un poliklīnika stav jau vairāk kaa 100 gadu un pēs 100 gadiem plaisas kā bija tā paliks, vairāk uzmanības ja''apievērš tieši sai laikā būvētajām ēkām , nav noslēpums , ka uzņēmējs grib nopelnīt uz materiālu un darbu izpildes kvalitātes rēķina,

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli