Otrdiena, 26. janvāris Agneta, Agnis, Ansis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Būvnieks “Ekovalis Latvija” solījumus nepilda

Būvnieks “Ekovalis Latvija” solījumus nepilda
Foto: lna.lv
15.06.2020 06:00

Miks Kuncītis

"Kurzemes Vārds"

Liepājā turpinās nedienas ar vairāku ēku renovāciju, ko veic SIA “Ekovalis Latvija”. Iepriekš darbu veicējs solīja renovāciju atsākt pagājušajā nedēļā, taču tas nav noticis. To apstiprina arī attiecīgo māju apsaimniekotājs SIA “Liepājas namu apsaimniekotājs” (LNA), nosaucot šajā laikā paveikto par būvdarbu imitāciju. Arī iedzīvotāju neapmierinātība vēršas plašumā, un viņi ir soļa attālumā no līguma laušanas ar būvnieku.

“Esam konsultējušies ar Attīstības un finanšu institūciju “Altum” par tālāko darbību, ja līgumi tiek lauzti. Procedūra nav viegla. Ir iespējami dažādi riski. Tomēr Latvijā šādi precedenti ir bijuši un noritējuši bez finanšu korekcijām (tas nozīmē, nezaudējot Eiropas līdzfinansējumu). Šobrīd līguma laušana ir pat reāli iespējama, jo pēdējie renovācijas darbu iepirkumi rāda cenu samazinājumu būvniecībā,” laikrakstam pastāsta LNA pārstāvis Toms Cīrulis. Viņš uzsver, ka pagājušās nedēļas tikšanās ar konkrēto būvnieku gan nekādu skaidrību nav devusi. Tiesa, “Ekovalis Latvija” no savām saistībām nevēlas atkāpties un sola darbus turpināt.

Vienīgā ēka, kurā uzņēmums “Ekovalis Latvija” renovāciju nav pārtraucis un nav arī beidzies tās termiņš (2020. gada 2. septembris), ir Dzintara iela 97/99. Tur joprojām redzams, ka fasāde tiek siltināta. Tiesa, ir notikusi iedzīvotāju anketēšana, un šobrīd tā norāda uz lēmumu par līguma laušanu, taču tas vēl nav pieņemts.

Lai arī Dārza ielas 3. nama iedzīvotāji 26. maijā notikušajā kopīgajā tikšanās reizē ar būvnieku bija vismierīgāk noskaņoti un vēlējās sadarbību turpināt, darbs pie mājas renovācijas nav atsācies. Tāpēc 16. jūnijā plānota sapulce ar mājas kontaktpersonām par tālāko rīcību. “Faktiski varam uzskatīt, ka no šī brīža nepieciešams iedzīvotāju akcepts līguma laušanas procedūras turpināšanai,” saka T. Cīrulis, piebilstot, ka līguma termiņš šīs ēkas pabeigšanai beidzās jau 5. aprīlī.

Ventas ielā 6 (līguma termiņš 04.06.2020.) esot tieši tāda pati situācija – 16. jūnijā plānota tikšanās ar mājas pārstāvjiem par līguma laušanu. Vienlaikus abās sapulcēs LNA speciālisti informēšot kontaktpersonas par saistībām un iespējamiem riskiem, konkretizējot katras mājas gadījumu un rīcību pa soļiem.

Sastatņu uzlikšana Viršu ielas 1. namam (līguma termiņš 23.03.2020.) noteiktajā datumā, kuru paredzēja savstarpējā mutiskā vienošanās par pēdējo termiņu renovācijas darbu atsākšanai (2. jūnijs), gan pēc iedzīvotāju, gan apsaimniekotāja teiktā, sāk izskatīties pēc darbu imitācijas – parādās jaunas atrunas un solījumi. “Mājas kontaktpersonu viedoklis ir pārtraukt sadarbību ar esošo būvnieku un turpināt līguma laušanas procedūru,” saka T. Cīrulis.

Jau 2018. gada 30. oktobrī bija jāpabeidz renovācija Aldaru ielā 8, taču darbs nav kvalitatīvs, ne arī pabeigts. 8. jūnijā noslēdzās anketēšana par sadarbības turpināšanu vai pārtraukšanu ar esošo būvnieku. “Dati vēl nav apstiprināti, bet sarunās ar iedzīvotājiem aktuālākais jautājums ir, kā iespējami kvalitatīvi un ātri mājas renovāciju pabeigt. Arhitekts apkopo veicamo darbu uzdevumu, tālāk būs cenu aptauja un sarunas ar iespējamo darbu veicēju (nav izslēgts ka, ka tas var būt arī esošais būvnieks – M.K.),” teic T. Cīrulis.

Līgumā noteiktajā termiņā (24.02.2019.) “Ekovalis Latvija” nav iekļāvies, arī renovējot māju Atmodas bulvārī 10a. Kaut gan būvnieks jau vairāk nekā pirms nedēļas apstiprināja, ka par kodu atslēgām un čipiem ir veikts norēķins un tuvāko dienu laikā tie tiks piegādāti, lai uzstādītu, pagaidām tas nav izdarīts.

SIA “Ekovalis Latvija” valdes priekšsēdētājs Guntis Šalts laikrakstam apstiprina, ka darbi ir aizkavējušies, taču apgalvo, ka uzņēmums joprojām ir gatavs tos pabeigt. “Ja kāds saka, ka Viršu ielā 1 notiek būvdarbu imitācija, viņam to nevar aizliegt teikt, bet tās ir muļķības – darbs tur notiek, un tas ir acīmredzami. Ventas ielā 6 un Dārza ielā 3 sastatņu konstruēšana notiks nākamās nedēļas laikā,” stāsta G. Šalts. Viņš arī neslēpj, ka pārkāpta mutiskā vienošanās par būvdarbu atsākšanu minētājās ēkās noteiktajā laikā. “Es pilnībā saprotu māju iedzīvotājus un to, ka situācija ir nokaitēta, taču darīsim visu, lai darbus pabeigtu. Par kavētiem termiņiem uzņēmumam tiek aprēķināti soda procenti, un tie nekur nepazudīs (Lielajā ielā 1 tie bija 53 tūkstoši eiro – M.K.).”

5. jūnijā G. Šalts laikrakstam sacīja: “Atmodas bulvārī 10a objekts būtībā ir pabeigts, atlicis vien sakārtot dokumentāciju, kā arī uzņēmumam vēl jāuzstāda čipu kodu atslēgas, kas ir vienas dienas jautājums.” Piektdien, kad notika saruna ar G. Šaltu, tas vēl nebija izdarīts. “Koda atslēgas vēl nav uzstādītas, taču darbs pie mājas renovācijas ir pabeigts, vēl jāsakārto dokumentācija. Čipu koda atslēgas tiks uzstādītas.”

Jautājumu par ar līgumu laušanu ar iedzīvotājiem G. Šalts laikrakstam komentēt nevēlējās.

26 komentāri

2020-06-15 07:04

Mans UzVārds: Ko var auklēties? Patriekt tos mēra sabiedrotos!

2020-06-15 07:45

Aldis: Bāāc, Gunti, tev pašam kauns nav? :D Kā vispār tādā mazā pilsētā, kur visi viens otru zin, ar šādu reputāciju var dzīvot? Met mieru

2020-06-15 08:15

123: Ventas 6 grib sapulci pie mājas vakara. Vai LNA var to izdarit.

2020-06-15 08:21

Reinis: Domāju, ka tas Guntitis ir visu jau izdomājis kāds būs nobeigums šim cirkam. Ne aizmirsim to , ka viņš tomēr ir izbijis ments., kas māk ļoti labi manipulēt ar cilvēkiem. Patreiz tas ir ļoti labi sanācis. Līdz šim brīdim. Viņam ir plāns B esmu pārliecināts. Lai taptu plāns B, ir jāpavelk bišķi laiks. Iespējams tās varētu būt maksatnespējas process. Jo taču ir vēl citi parādiņi. Nu ka Guntīti scenāriju pareizo uzrakstīju????????????????????????? Protams , ka pareizo.

2020-06-15 08:24

Džums: Vai tikai nav dīvaini, ka Ekovalis Lna mājas renovē....?

2020-06-15 08:32

Reinis: Dīvaini ir tas , ka neviens no mājas biedrībām nav vērsies policija ar iesniegumu par šo Gunta šovu. Lūk tas ir dīvaini.

2020-06-15 08:39

ej: LNA vispār laiks izformēt,riktīgs kreisais kantoris,domājams,ka ar domes atbalstu,ja tik ilgi pastāv,nauda jau nesmird

2020-06-15 08:58

Celtnieks: Káds valis? Pilnígs ekonílzirgs!

2020-06-15 09:19

Lna: Neviens nams pie LNA nav piesiets.

2020-06-15 09:22

!!!: 16 .06. plkst. 18.00 būs kont. personu sapulce LNA telpās par Ventas 6 renovāciju , domāju interesenti to varētu apmeklēt , lai varētu lauzt šo aplamo līgumu .

2020-06-15 09:27

Es: Tieši tā,Šalta kungs,beidziet melot,Viršu iela 1,ir salaista tādā pakaļā,viss kas izdarīts ir vienkārša haltūra.Un arī tagad redzējām kā strādā,atnāk 3 darbinieki,divi sēž mašīnā 1 uz stalažām un vēro apkārtni,tikko ierauga braucam tā sauktās priekšnieku krutās mašinas,ta atskan bļāviens.salec nu tākā zvirbuļi uz stalažam un imitē ka viņi velk sietu.Šalta kungs neuztiem iedzīvotājiem sai adresē uzķērāties Viršu iela 1 iedzīvotāji driz pa stundām vares pateikt ko dara jūsu strādnieciņi.Tiešam jums pašam no liepājniekiem nav kauns?

2020-06-15 09:50

Jurîtis: Guntis labs aitu cirpējs. Liepājas aitiņas pašas guļās viņu klēpī.

2020-06-15 10:03

Liepājniece: Ventas 6pieprasa sasaukt mājas iedzīvotāju sapulci! Vai mums jāiet piketēt? Dīvānā sēdēt un rakstīt komentārus mēs esam gudri, bet jāsāk rīkoties!
Par atdalīšanos no LNA. Bija mēģinājums, bet neizdevās. Mājas iedzīvotāji sadalījās divās grupās.

2020-06-15 10:37

Vietnieks: LNA nu tiešām kaut kāds atmazgātāju kantoris. Ne mājas iedzīvotājiem ļaus normāli uzlabot māju, ne paši ko labos, regulēs utt., ja kaut sūdzības būs.
Jo tālāk jo labāk no tādiem.

2020-06-15 10:48

xsd: EKOVALIS ? Noēdies sīks parazītgrundulis.

2020-06-15 10:57

to Reinis 08:32: Nejēdzības Liepājā tiek piesegtas, tādēļ nav vērts vērsties policijā, jo notiek atrakstīšanās.

2020-06-15 11:11

hh: Vārdus,uzvārdus!

2020-06-15 11:15

Reinis: Vērsties noteikti vajag policijā, ja pat tad kad par viņiem nāk smīns. Uzrakstīt iesniegumu 'Ģenerālprokuratūra. Nolaist rokas nevajag. Ir taču mehanisms, kā šo cirku apturēt.

2020-06-15 11:26

Reinis: Kad Liepāja strādāja policijā 'ļoti sen atpakaļ augumā 1m 20 cm maziņš vīriņš ar sarkanām svītrām bikšu sānos, kas staigāja ar aukstpapēžu kurpēm un viņa druška bišu saimes mātīte. Tad jā piekrītu kad bija atrakstīšanas. Tagad ceru ka viss ir mainijies.

2020-06-15 11:42

ex darbinieks: Es no paša sākuma teicu, ka nekas labs nav gaidāms. Man neticēja. Tagad saku - trieciet to sūda "uzņēmējeli" ratā! Izspiediet maximāli visu ko no viņa var - lai samaksā par iedzīvotāju nerrošanu pēc pilnas programmas. Gan jau līgumā soda sankcijas ir atrunātas! Lai pārdod savas glaunās automašīnas un Jūrnieka ligzdu, kur ieperinājušies. Bet lai samaksā! Un uz Jūrnieka ligzdu noteikti vajag iepriekš neinformējot nosūtīt VID un PVD! Var atklāties daudz kas interesants.

2020-06-15 13:31

AFS: Cik var pieļaut šīs mahinācijas, melus un izlocīšanos?tak to vali nekam tuvumā nevar laist, un nevienu citu arī, kas ar to kantori saistīts un sadarbojas!

2020-06-15 13:41

to Reinis 11:15 un 11;26: Reini, Liepājā process ir šāds: vērsties Valsts policijā vajag, bet saņemsiet atrunu, ka kriminālprocess netiek ierosinās, bet ir iespēja šo lēmumu pārsūdzēt. Iesniegsiet dokumentus prokuratūrā un, iespējams, saņemsiet atbildi, ka ir saskatīti pārkāpumi un ka kriminālprocess ir jāierosina. Atkārtoti iesniegsiet dokumentus Valsts policijā, un saņemsiet atbildi, ka kriminļprocess tomēr netiek ierosināts. Variet šo lēmumu noteiktā laikā pārsūdzēt. Ko tas nozīmē? Ja prasīsiet policijā paskaidrot pieņemto lēmumu, Jums noteikti piezvanīs un būs telefona saruna. Ar saidrojumu varbūt būsiet apmierināts, bet - varbūt arī nebūsiet, taču dokumentu par skaidrojumu nesaņemsiet.

2020-06-15 21:54

Lip77: Laikam tas Ekovalis un Guntis ir tāds pats afērists un naudas izspiedējs kā savulaik Remaks kantoris, kas piesavinājās no vairākām mājām apkures un remonta naudas, un atstāja iedzīvotājus bez kom. pakalpojumiem.

2020-06-15 23:05

Visszinis Pārgudrītis: To vaļa ligzdu ar vajag papētīt un pakontrolēt! Šitāds mahinators jau nu mahinēs pa visām frontēm!

2020-06-17 00:05

Ventas 6.: Sākoties visām šīm nekārtībām ar mājas renovāciju mēs redzam kas ir kas un kā pilda savus pienākumus. Piemēram es nesaprotu kā mājas pārvaldnieks N... var klusēt un neinformēt mājas iedzīvotājus par patreizējo situāciju, dzīvojam neziņā ,kaut reizi būtu sasaucis mājas iedzīvotājus uz mazu sapulci, pastāstījis kā būs tālāk.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz