Otrdiena, 19. janvāris Alnis, Andulis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Būvnieks iesāktos ēku renovācijas darbus sola pabeigt

Būvnieks iesāktos ēku renovācijas darbus sola pabeigt
Foto: Egons Zīverts
28.05.2020 06:00

Miks Kuncītis

"Kurzemes Vārds"

Liepājā vairākos daudzdzīvokļu namos apstājusies renovācija un daļai no ēkām novāktas arī sastatnes, kas liek domāt, ka būvdarbi tik drīz neatsāksies. Tomēr, kā noskaidroja “Kurzemes Vārds”, uzņēmums SIA “Ekovalis Latvija” māju iedzīvotājiem un apsaimniekotājam sola iesāktos darbus pabeigt. Tiesa, būvniekam izteikts ultimāts, proti, ja darbi tuvākajā laikā neatsāksies, tiks lauzti līgumi.

SIA “Liepājas namu apsaimniekotājs” (LNA) projektu vadītājs Toms Cīrulis laikrakstam pastāstīja, ka otrdien notikusi sapulce, kurā piedalījušies uzņēmuma “Ekovalis Latvija” pārstāvji un kontaktpersonas no mājām Ventas ielā 6, Dārza ielā 3, Dzintara ielā 97/99 un Viršu ielā 1. “Tika pārrunāta katras mājas renovācijas gaita, apspriesta darbu kvalitāte. Māju pārstāvji piesauca arī kopīgās problēmas un pauda viedokļus par neskaidro situāciju ar kavētajiem termiņiem, nepietiekamo komunikāciju ar būvnieku, izteica bažas par jau paveikto darbu drošību un garantiju. Bija jautājumi par iespējamo rīcību, ja būvniecības līgums tiek lauzts,” sacīja T. Cīrulis.

Šobrīd esot spēkā mutiska vienošanās starp būvnieku un katras no mājas kontaktpersonām par to, ka līdz jūnija sākumam tiek atlikta līguma laušanas procedūra. Ja uzņēmums vienošanos pārkāps, tad būvniecības līgums tiks pārtraukts un sāksies darbs pie jauna iepirkuma izsludināšanas, dokumentu sagatavošanas. “”Ekovalis Latvija” solīja šīs nedēļas laikā iesniegt saskaņošanai plānoto darbu grafiku, skaidrojumus par darbu veicējiem un citu iedzīvotājiem aktuālu informāciju. Ar Viršu ielas 1 pārstāvjiem ir vienošanās par renovācijas atsākšanu 2. jūnijā, kas būs pēdējais termiņš, pārējām mājām darbi jāatsāk līdz 10. jūnijam,” pastāstīja T. Cīrulis.

Šo piektdien esot plānots apsekot māju Aldara ielā 8, pieaicinot arhitektu un būvuzraugu, “kopīgi jāvienojas par būvniecības darbiem un iespējamiem termiņiem.”

LNA ziņo, ka tuvākajā laikā paredzēts nodot ekspluatācijā māju Atmodas bulvārī 10a. Ēkai gan esot viens nepabeigts darbs – nav uzstādīta ieejas durvju kodu sistēma, tomēr jau tiekot gatavota dokumentācija iesniegšanai būvvaldē.

Sarunā ar laikrakstu SIA “Ekovalis Latvija” valdes priekšsēdētājs Guntis Šalts sacīja: “Sapulcē vienojāmies par darbu tālāko virzību un termiņiem. Uzņēmums nekur nav pazudis. Darīsim visu, lai šos objektus pabeigtu un nodotu ekspluatācijā. Sastatnes atsevišķām mājām noņemtas, jo Lietuvas uzņēmums, no kura tās nomājām, ievērojami palielināja maksu par pakalpojumu. Pieņēmām lēmumu sadarbību neturpināt. Būs cita Lietuvas firma, kas sastatnes uzliks atpakaļ, un turpināsim darbu.”

Uz jautājumu, vai uzņēmumam “Ekovalis Latvija” radušās finansiālas grūtības un tādēļ darbi aizkavējušies, G. Šalts neatbildēja, taču uzsvēra, ka ne no viena objekta atteikties negrasās.

24 komentāri

2020-05-28 06:38

eris: Bomzhi

2020-05-28 07:33

Aldis: Iet pa burbuli. Visi reāli jau saprot ka nevarēs Šalts visus darbus pabeigt laicīgi un kvalitatīvi. Jau cik gadus viņs visiem tikai sola un melo acīs skatīdamies. Par finansēm neatbild jo negrib lai zina ka VID viņa kontus bloķē biežāk nekā Ekovalis dabū jaunus objektus, un ka viņa ziepju uzņēmums arī neko labi nejūtās. Jūrnieka ligzda - vieta ko šalts ar sievu “vada”, tas projekts pastāvēs tik ilgi kamēr Guntim būs nauda, jo pats bizness nepelna un ir nerentabls. Darbinieki strādā tikai brīvdienās, viesnīcā neviena nav, milzīgā mājā jāuztur. Skumji no malas vērot kā Guntis ķepurojas. Labāk lai pārdo ligzdu, pabeidz šos objektus, likvidē uzņēmumu un met mieru, citādi atkal ar sirdi būs problēmas

2020-05-28 08:09

Eko valis: Gribetu zināt kas tad ir ventas 6 kontaktpersona. Kartejo reizi lobe eko vali jo naudiņa tak iemaksata drošvien. Cik ta firmai stradnieku lai 4 mājas vienlaicigi renovetu. Pienāks rudens un tā 2021 gads, bet dabri stāves uz vietas.

2020-05-28 08:20

!?: 90ajos tādus uzņēmējus pie Bernātu priedes būtu piesējuši !!!

2020-05-28 08:39

123: Lna varētu sapulci pie katras mājas novadit. Lai māju iedzivotaji ar ir lietas kursa.

2020-05-28 08:48

Grenpeace: Gunti, kad ar SIA Vektoru, norēķināties?

2020-05-28 08:55

Ventas 6: Interesanti gan ,daļa kontaktpersonas par šo slepeno sapulci dzird pirmo reizi , ziepēs tādus ekosūda vaļus !!!

2020-05-28 09:07

Arturs: Kas ir ar Viršu 1. Izskatās nepabeigta, stallažas noņemtas

2020-05-28 09:49

Iedzīvotājs: Viršu iela 1 ir galīgā pakaļā,māja ir salaista grīztē,daļai nav pat logu nomainīti,apdare ir zem katras kritikas,mājas iedzīvotājiem neviens neko nesaka.Dzirdami ir tikai solījumi un Šalta kungam nevajag melot ,ka lietuvas firma paaugstināja cenas,vajadzējasamaksāt parādu par stalažu izmantošanu un tā kā viņi pateica,ja to neizdarīs,tad būs tiesu darbi.Nesaprotami ir tikai viens ,kur palikušas iestādes ,kas pārbauda šo visu,jo te jau muļķis pat saprot ka naudiņa tiek izniekota.Un segs to visu atkal iedzīvotāji.

2020-05-28 11:18

piepirstais mersedess: Tas nozīmē, ka Šalta firmelei ir beigas. Ar tādu "uzņēmēju" sadarboties ir neprāts! Iepriekš jau bija dzirdēts, ka ekovalim finansiālas problēmas. Tāpat vien cilvēki nerunā tādas lietas! Nu, pārliecinājāties? Un, domāju, ka Jūrnieka ligzda arī ilgi vairs nepastāvēs. Diez tur darbiniekiem algu nemaksā aploksnēs??:) VIDam derētu paskatīties, kas tur notiek.

2020-05-28 12:12

Lip77: Likvidēs Eko Vali, likvidēs Jūrnieka Ligzdu, bet tas "uzņēmējs" uztaisīs jaunas firmas un turpinās blēdīšanos. Kā panākt, ka šis un līdzīgi darboņi vairs nekad mūžā nevada nevienu uzņēmumu vai iestādi, kā arī nav darba devēji citiem?

2020-05-28 12:18

anulis: Zinot kādi kadri un kadrenes tajā valī strādā, viss top skaidrs!

2020-05-28 12:29

Grenpeace: Gunti, kad samaksāsi rēķinu SIA Vektra. Nu jau kāds pusgads būs pagājis.

2020-05-28 13:26

Andzelika: Ja visi Grib Tikai Lielas naudas.par Neremontetiem dzivokliem Nu penis uz nabag tekin Sitas dzivoklu Cenas Ko Domajat Uz pircejiem iedzivotie Dzivokli 50 60 tukstos Varet valdib uzlikt kadu nodokli but valsti naudu Par tadu.summu Pardot dzivoklus Pienemt Ta kad iet pardosan par par 20 t Tiem Uzlikt nodevu valsti.Tad tik Dargi nepardot Te vini peln Palasot pardod dzivokli Mati celas stavs Pat Riga Leti Liepajniek Vienmer Grib Uzdzivot Kau Valdib pienemt likum Par 20 T lielo nodokli valsti

2020-05-28 13:49

hmm: :D:D:D:D:D:D krējums nosmelts, nu laiks pazust.

2020-05-28 15:17

TrueWisdom: Viršu 1 jau nesākoties bija skaidrs, ka uzmetiens. Gadu siltina, un nekas nenotiek. Tāpēc, nedod Dievs, iesaistīties ar šiem izpalīdzīgajiem siltinātājiem-fondu apguvējiem. Vai nu nepabeigs, vai pabeigs ar vissūdīgākajiem materiāliem, vissūdīgākajā kvalitātē izmantojot vislētāko darbaspēku. Tāme un kredīta pieprasījums bankai gan būs kā ēkai Stokholmas centrā.

2020-05-28 16:40

Ēriks S: Nevienā Ekovalis objektā nav redzēti sakarīga paskata strādnieki, kas kko līdzīgu būtu darījuši līdz šim vai saprastu kas jādara, bomži un dzērāji pa vārtrūmēm salasīti, sabaroti ar solījumiem, kas tic ka kādien pienāks algas diena.
Viss interesantākie ir tie, kas objektos nolikti pa brigāžu vadītājiem, jo pēc tā kā norit darbi liekas ka retajam varētu būt pabeigtas 9 klases...

2020-05-28 19:55

Azb: Visdzrizāk velk laiku, lai satītu makšķeres. Būs brīnums ja kļūdos.

2020-05-28 20:09

Azb: Tas LNA arī bremzes kautkādas. Viņu klientu portāls ir 90 gadu retro stilā, vēl tikai 3 strīpas trūkst. Tādu parašu 1 klases skolnieks tik var uztaisīt. Kāpēc viņi tik lēni strādā?! Ja normālos uzņēmumos atbild stundu vai dienas laikā, tad šajā, nedēļām jagaida un nevar saprast vai lietas virzās...

2020-05-28 21:23

ess: Vai ir kāds, kam Šalts nav parādā??? Varbūt atsaucās!

2020-05-28 23:21

💨: Dzimtā Valmiera gaida. Bye!

2020-05-29 19:50

LielaisJanjons: Runājot, ka kadra daļā dāmām bail no svētā ūdens. Varbūt der pamēģināt?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz