Trešdiena, 28. oktobris Ninona, Ņina, Antoņina, Oksana
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Būvnieku patvaļa liedz normāli pārvietoties

Būvnieku patvaļa liedz normāli pārvietoties
11.06.2007 19:00

0

Atslēgvārdi

Pirmdienas rīts par nervu bendi kļuva ievērojamam skaitam autovadītāju, kuri no Rīgas šosejas un Jaunliepājas vēlējās iebraukt pilsētas centrā. Uz izbraukšanu no Brīvības ielas uz Jauno ostmalu rinda bija jau pie “Liepājas metalurga” administratīvās ēkas, ber Rīgas iela bija mašīnu pilna visā tās garumā. Nekārtībās vainojami esot būvnieki, kuri patvaļīgi slēguši daļu Brīvības ielas. Šoferi ir sašutuši par to, ka vienlaikus remontdarbu dēļ ir apgrūtināta satiksme divās tranzītielās, pa kurām iespējams iebraukt Liepājā no Rīgas puses – Brīvības un Raiņa ielā.

Juris Goldstems, kurš pirmdien darba darīšanās Liepājā bija iebraucis no Tadaiķiem, atzina: “Labāk nebraukt uz Liepāju! Lai iebrauktu līdz centram, man pagāja stunda. Tas nav normāli, trakāk nekā Rīgā! Rajona ļaudīm tad ir izdevīgāk aizbraukt uz Aizputi vai Skrundu – laika un degvielas ziņā neiznāks dārgāk.” Viņš uzskata, ka atbildīgās amatpersonas vismaz Rīgas ielu varētu izveidot par divvirziena ielu, kamēr Brīvības un Raiņa ielā remontdarbu dēļ satiksme apgrūtināta.

Vēl vairāk bija sašutis Konstantīns Elbe, kurš ikdienā ar auto brauc pa Liepājas ielām: “Situācija patlaban ir briesmīga, zīmes un luksofori salikti aplam! Raiņa ielas posmu normāli apbraukt nevar, jo no Kaiju ielas izbraukt aizliegts. Arī Jūras ielā un K.Zāles laukumā, izbraucot uz Lielo ielu, veidojas sastrēgumi, jo pie luksofora zaļā signāla var izbraukt labi ja pusotra mašīna. Bet, ja rindā pirmais gadās mācību auto, tad netiek neviens. Atlaist vajadzētu visus tos, kuri atbild par satiksmes organizēšanu šajā pilsētā!”

Arī CSDD Liepājas rajona nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste, kurš uzskata, ka remontdarbi ielās ir nepieciešami, jo ir mūsu pašu ērtībām nākotnē, nupat atzīst, ka labi vairs nav. Darbi, viņaprāt, ir jādara, bet tie jāveic pārdomāti: “Iespējams, jārisina šī problēma kā Rīgā, organizējot maiņu darbu. Sastrēgumi ne tikai kavē braucējus, bet ietekmē arī ekonomisko situāciju, jo tiek kavēts kravas transports.” Viņš uzskata, ka patlaban satiksmes organizācija nav izplānota: “Tas nav normāli, ja vieni un tie paši remontstrādnieki apgūst neskaitāmus objektus – izrok bedres, saliek ierobežojumu zīmes, bet tad vairākas dienas neko nedara. Loģiski būtu pabeigt darbus vienā vietā un tad ķerties klāt nākamajai.”

Turklāt steigšanās pārpildītajās ielās maksā dārgi. Piemēram, Raiņa ielā pirmdien rīta stundās vien notika divas sadursmes. Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas priekšnieks Madars Kleinbergs atzina, ka negadījumi Raiņa ielā bijuši saistīti ar sastrēgumiem. Arī viņš uzskata, ka situācija satiksmes jomā nav normāla: “Sazinājos ar Komunālo pārvaldi. Pirmkārt, ir jānoņem ķieģelis Kaiju ielas galā pie Tramvajtilta. Patlaban sēž kā suns uz siena kaudzes – iela tukša, bet braukt neļauj. Otrkārt, ieteicu Rīgas ielu izveidot par divvirziena ielu, jo tas kaut nedaudz risinātu problēmu.”

Komunālās pārvaldes Ceļu nozares vadītājs Ēriks Niedols paskaidroja, ka nelāgā situācija izveidojusies “Ceļu, tiltu būvnieka”, kas veic remontdarbus Brīvības ielā, pašdarbības dēļ: “Celtnieki Brīvības ielā nav izdarījuši tā, kā iepriekš bija plānots – viņi divu joslu vietā satiksmei atstājuši tikai vienu. Komunālā pārvalde Ceļu policijas ieteiktos risinājuma variantus neatzīst par gana labiem. Taču esot vēl kāds variants – sakārtot Brīvības ielu tā, lai atjaunotu braukšanu divās joslās. Tas esot pārrunāts ar būvniekiem un tuvākajā laikā tikšot izdarīts.

Ē.Niedols liepājnieku un pilsētas viesu mierinājumam sarežģītajā situācijā nevarēja pateikt neko jaunu: “Jāpaciešas.” Taujāts, cik ilgi, viņš godīgi atzina: “Līdz rudenim.” Amatpersona neslēpj, ka sarežģījumi rodas būvnieku dēļ. Viņi grib nopelnīt un, piedāvājot zemāko cenu, uzvar konkursos, tādējādi iegūstot tiesības strādāt vairākos objektos vienlaikus. Piemēram, patlaban “Ceļu, tiltu būvnieks” vienlaikus strādā divos lielos objektos – Brīvības ielā un Raiņa ielā pie dzelzceļa pārbrauktuves, kā arī vairākos mazos objektiņos – Tirgus ielā, Raiņa un 1905.gada ielas krustojumā u.c. Lielo darba apjomu dēļ tiek kavēti termiņi un cieš cilvēki. Ē.Niedols gan pauda, ka turpmākajā sadarbībā ar šo uzņēmumu viņu pašdarbība tikšot ņemta vērā. 

Ita Cērmane,
“Kurzemes Vārds”

Lai nokļūtu pilsētas centrā, bija nepieciešama teju vai stunda.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz