Trešdiena, 29. janvāris Valērijs, Aivars

Ceļā uz PET depozīta sistēmas ieviešanu

Ceļā uz PET depozīta sistēmas ieviešanu
13.10.2010 13:36

Laura Drēziņa

Atslēgvārdi

Pagājušajā nedēļā sākta vides organizācijas pārstāvju, Latvijas tirgotāju, un vides ministra Raimonda Vējoņa iniciatīva par cīņu pret piesārņojumu Latvijas mežos un PET depozīta sistēmas ieviešanu.

Joprojām nav rasta vienprātība sistēmas ieviešanas jautājumos, kas paredz par samaksu nodot izlietotās plastmasas pudeles.

Liepājniece Solveiga atzīst, ja ieviestu PET pieņemšanas punktus veikalos, negribētos stiept līdzi plastmasas pudeles. Ja nu vienīgi apmaiņā pret naudu.

Pensionārs Laimonis labprāt nodotu veikalā pudeles: “Nav jau grūti ejot uz veikalu paņemt līdzi pudeles. Naudas dēļ es to nedarītu, man tas nav aktuāli, bet vides dēļ – gan!”.

Pusaudze Anete stāsta, ka nodotu pudeles tam paredzētajās vietās, un ja vēl par to var saņemt kādu naudiņu, tad darītu to labprāt.

Dzērienu ražotāji presē pauduši viedokli, ka lietderīgāk būtu attīstīt un novērst trūkumus jau esošo atkritumu savākšanas un šķirošanas – konteineru sistēmā, kurā valsts jau ir ieguldījusi daudz līdzekļu un norāda, ka ieviešot PET depozītu sistēmu, nāktos celt viņu producijas cenas.

Antropologa Roberta Ķīļa un sociologa Ginta Klāsona veiktais pētījums “Plastmasas pudeļu savākšana – Latvijas iedzīvotāju attieksme un rīcība” liecina, ka lielākā daļa aptaujāto iedzīvotāju nevēlas paši nodot PET(49% aptaujāto), jo uzskatot, ka samaksājuši augstāku cenu par dzērienu, jau būtu norēķinājušies par tukšās taras savākšanu.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli