Ceturtdiena, 1. oktobris Lāsma, Zanda, Zandis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Cēsīs cietušie pamazām atveseļojas

Cēsīs cietušie pamazām atveseļojas
10.09.2007 19:34

0

Atslēgvārdi

Smagajā avārijā Cēsu rajonā, kur kravas automašīna uztriecās “Liepājas tūres” mikroautobusam, cietušie pamazām atveseļojas. Daži no stacionāra jau atlaisti mājās. Ārstējas arī mikroautobusa šoferis, kurš notikušo pielīdzina visļaunākajam murgam. Viņš atceras, ka kravas mašīna taisni nākusi virsū, taču nevar izskaidrot – kādēļ. Veselības stāvoklis vienam no cietušajiem ir kritisks, tomēr pārējiem 14 cietušajiem tas ir stabils, aģentūrai LETA atzinis Katastrofu medicīnas centra direktors Mārtiņš Šics.

Pieci cietušie svētdien no Cēsu slimnīcas pārvesti uz Rīgu. Smagā stāvoklī Cēsu slimnīcas Reanimācijas nodaļā atrodas viens no cietušajiem. Pirmdien divi no pārvestajiem uz Rīgu jau bija izrakstīti no slimnīcas. Uz mājām bija palaists pusaudzis, kurš tika nogādāts Bērnu klīniskajā slimnīcā, lai viņam sniegtu medicīnisko palīdzību bojāto acu dēļ, kā arī viena paciente no Gaiļezera slimnīcas. Tomēr vēl trīs cietušie atrodas Ķirurģijas centrā. Tuvākajā laikā tiks lemts arī par pārējo pacientu nogādāšanu uz Rīgu, lai cietušo tuviniekiem nebūtu jāmēro tāls ceļš uz Cēsīm.

SIA “Liepājas tūre” direktors Jānis Beļaks telefonsarunā no Cēsu rajona “Kurzemes Vārdam” atzina, ka pirmdien ar treileri uz Liepāju tiek transportēts avārijā cietušais mikroautobuss. “Lietojams tas vairs nebūs, zaudējumi uzņēmumam lieli,” atzina J.Beļaks, taču uzsvēra: “Tie ir tikai lūžņi, galvenais ir cilvēki. Kaut nu visi cietušie atveseļotos!” Izskanējis pieļāvums, ka avārijas iemesls, iespējams, bijusi bojāta stūres iekārta kravas automašīnai. J.Beļaks arī pieļauj, ka nevarot izslēgt, ka kravas mašīnas šoferis bijis pārguris un pie stūres aizmidzis. J.Beļaks, kurš uz negadījuma vietu devās tūlīt pēc notikušā, uzskata, ka ļoti paveicies mikroautobusa šoferim, kurš palika dzīvs. Viņa ilggadējais darbinieks no stacionāra ticis izlaists un patlaban ārstējoties ambulatori. 

Kad sazinājāmies ar mikroautobusa šoferi Anti Piesi, viņš “Kurzemes Vārdam” atzina: “Kaut ko tādu šoferis pat ļaunākajos murgos nevar nosapņot. Braucu ar ātrumu aptuveni 80 kilometru stundā – līdz galamērķim bija palikuši 80 līdz deviņdesmit kilometru, bet laika – stundas trīs. Kravas mašīna nāca pretī pilnīgi taisni ar līdzīgu ātrumu, arī kādiem 80 kilometriem stundā. Cik varu spriest pēc acumēra, bija palikuši aptuveni 40 metri, kad mašīna sacirtās 40 grādu leņķī un nāca mums virsū. Izskaidrot kaut ko tādu nav iespējams. Ja šoferis aizmieg, tad auto brauc ļoti lēni, bet šis brauca normāli. Varbūt slikti palika.” A.Piesis atceras, ka instinktīvi griezis stūri pa labi: “Bēgu uz malu.” Taču no sadursmes izvairīties viņam neizdevās: “Bija sitiens pa kreisajiem sāniem, mikroautobusa aizmugure tika iemesta dziļajā grāvī. Sekoja kūlenis – auto apgāzās uz jumta.” Mikroautobusa šoferis ir pārliecināts, ka viņu izglābis apstāklis, ka viņš nebija piesprādzējies: “Visu ceļu biju piesprādzējies. Neilgi pirms sadursmes bijām apstājušies, un, atsākot braukt, vairs nepiesprādzējos. Tas mani glāba, un to teicu arī policistiem. Ar plecu un galvu izsitu stiklu un pa pusei tiku izmest ārā. Pretējā gadījumā es būtu nospiests, bet tagad iespieda tikai kājas. Izgrieza mani ugunsdzēsēji.” A.Piesis stāsta, ka bojā gājusi sieviete, kura sēdējusi otrajā sēdeklī aiz viņa. Kravas automašīna trāpījusi mikroautobusam tieši tajā vietā. Skatu, kāds pavēries pēc avārijas, šoferītis labāk negrib atcerēties – tas bijis šausmīgs. Viņš uz Cēsu slimnīcu ticis aizvests ar ceturto ātrās palīdzības mašīnu. Taču līdz tam viņam vienīgā vēlme bijusi tikt klāt kravas mašīnas šoferim: “Vispirms bija vēlme viņam sist, tad gribējās vismaz acīs paskatīties. Bet mani nelaida.” Kravas mašīna pēc sadursmes ar mikroautobusu ieskrējusi grāvī pārsimts metru tālāk. Šoferis, kurš mašīnā, acīmredzot bijis viens, nav cietis: “Viņš staigāja pa ceļu.” A.Piesis neslēpj, ka, lai arī nopietnas traumas nav guvis, jūtas nelāgi: “Sajūta tāda, it kā pie Grobiņas pilskalna mani būtu apstrādājis puišeļu bars – sāp visas malas.” Taču galvenais esot morālā trauma, to visgrūtāk pārdzīvot.

Ita Cērmane,
“Kurzemes Vārds”

Lai atbrīvotu mikroautobusa vadītāju un pasažierus no avārijā cietušā transporta līdzekļa, bija nepieciešama ugunsdzēsēju palīdzība.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz