Sestdiena, 27. aprīlis Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Cilvēkus ar invaliditāti integrē sabiedrībā

Cilvēkus ar invaliditāti integrē sabiedrībā
Foto: Liepājas Neredzīgo biedrība
04.12.2018 14:57

liepajniekiem.lv

Sākot no šī gada februāra līdz 31. decembrim Liepājas Neredzīgo biedrība sadarbībā ar Liepājas pilsētas pašvaldības atbalstu īsteno nevalstisko organizāciju sociālās iekļaušanas projektu, kura mērķis ir veicināt cilvēku ar dažāda veida invaliditāti (tai skaitā redzes, funkcionāliem un garīgās attīstības traucējumiem) ilgtspējīgu zināšanu, prasmju un sociālo iemaņu attīstību, integrāciju sabiedrībā, vienlaikus mazinot sociālo nevienlīdzību, radot iespējas iekļauties darba tirgū un iegūt aktuālu informāciju.

Liepājas Neredzīgo biedrības sabiedrisko attiecību speciāliste Amanda Anna Millere vēsta, ka pateicoties projektam, tiek nodrošināta biedrības Dienas centra ilgtspējīga darbība, turpinot attīstīt un pilnveidot tajā piedāvāto aktivitāšu klāstu. Tādēļ Liepājas Neredzīgo biedrības biedriem un citiem Liepājā dzīvojošiem cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti ir iespēja piedalīties dažādos pasākumos un aktivitātes, kuras notik gan Liepājas Neredzīgo biedrības telpās, gan sociālās rehabilitācijas un izziņas centrā lauku vidē ”Dvēseles Veldzes dārzs”, Ziemupē.

Vērienīgākā no projekta ietvaros rīkotajām aktivitātēm bija Baltā spieķa dienas svinības, kuras tradicionāli tiek rīkotas katru gadu un šogad aizvadīja savu 20. gadadienu. Pasākuma ietvaros mērķtiecīgi tika uzrunāta plašāka sabiedrības daļa par cilvēku ar redzes traucējumiem vajadzībām, kā arī rosināta emocionālās inteliģences attīstība ikvienā uzrunātā sabiedrības pārstāvī. 

Tāpat tika turpinātas sociālā iekļaušanas kursa ”Dzīves skolas” aktivitātes, kuras veidotas ar mērķi, lai veicinātu cilvēku ar invaliditāti savstarpējo kontaktu veidošanu, motivāciju un uzdrīkstēšanos iesaistīties savas dzīves kvalitātes uzlabošanā. Mērķa grupas dalībniekiem, cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti (ne tikai Liepājas Neredzīgo biedrības biedrībā esošajiem biedriem) pēc pieprasījuma tika rīkoti informatīvi izglītojoši pasākumi – lekcijas un tikšanās ar dažādu nozaru speciālistiem. Šādas tikšanās tika rīkotas ar fizioterapeiti Sabīni Jančausku, nūjošanas instruktori Ilonu Kilu, kā arī Rīgas Stradiņa universitātes studenti Aneti Pelnu, kura pasniedza lekciju ciklu par ”Vizuāli plastiskā mākslas terapiju”, pārstāvjiem no Valodu vēstniecības, studentēm no medicīnas koledžas un taktilo atklātnīšu veidošanas pasniedzēju Agnesi Rudzīti.

Papildus lekcijām un tikšanās reizēm tika rīkotas dažādas ekskursijas uz vietām Kurzemes novadā, tādējādi dodot iespēju mērķa grupas dalībniekiem apskatīt mazāk zināmas vietas. Dalībnieki devās ekskursijās uz koncertzāli ”Lielais dzintars”, Grobiņas novadā esošo ”Lavander Villu”, Cīravas bišu dravu, Liepājas Olimpiskā centra manēžu, Ēdoles pili, Karostas vēsturisko apkārtni, kā arī ”Piena muižu”. Biruta Ķemere, kura biedrības piedāvātajās aktivitātēs piedalās jau ilgus gadus un nelaida iespēju doties arī vairākās no ekskursijām atklāj: ”Piedalīties ekskursijās ir noderīgi, jo šādi ir iespējams aplūkot ne tikai jaunas vietas un gūt jaunas zināšanas un pieredzi, bet arī pavadīt laiku svaigā gaisā. Ekskursija vēl vairāk izdodas, ja to vada gids, kurš interesanti spēj pastāstīt par vietu uz kuru esam aizbraukuši. Novērtēju gides stāstījumu Ēdoles pilī, kur katru brīdi stāstījumā varēja klausīties ar aizrautību. Šajā vietā es labprāt atgrieztos vēlreiz. Papildus kādreiz vēlētos aizbraukt uz Rundāles pili, Kazdangas pili vai aplūkot Boju Meža muzeju.”

Sešiem cilvēkiem, bezdarbniekiem ar invaliditāti, projekta ietvaros spējām nodrošināt arī subsidētās darba vietas. Viņu vidū arī šoferi, interešu pulciņu audzinātāji, viens būvnieks. Lai informētu ārstniecības iestādes, tai skaitā ģimenes ārstus un Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) Liepājas nodaļu, par pakalpojuma pieejamību Liepājas Neredzīgo biedrībā, projekta ietvaros tika sagatavots un šīm iestādēm nosūtīts informatīvs materiāls, kas sniedz Liepājas iedzīvotājiem zināšanas par Liepājas Neredzīgo biedrības sniegtajiem pakalpojumiem un piedāvātajām iespējam.

Kā jaunums ir ieviesta rubrika biedrības izdevumā ”Gaisma Tumsā” ar nosaukumu ”Mana biedrība”, kurā atspoguļots tas, ko katram Liepājas Neredzīgo biedrības biedram, kā arī darbiniekiem un brīvprātīgajiem, nozīmē būt piederīgam biedrībai, tādējādi papildus motivējot biedrus iesaistīties biedrības darbā un novērtēt iespējas, kuras sniedz biedrība. 

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz