Otrdiena, 2. jūnijs Lība, Emma
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Cīņā par īpašumu metodes nešķiro

Cīņā par īpašumu metodes nešķiro
15.11.2008 07:05

Atslēgvārdi

Neīstenotu vienošanos, nelikumīgu nodarījumu un pārkāpumu dēļ kādas liepājnieku ģimenes dzīvoklis tagad nonācis zem izsoles āmura. Tā ir viena versija. Otra – izmisuma dzīti ļaudis, pret kuriem vērsts parāda piedziņas process, meklē visdažādākos līdzekļus, kā izvairīties no parāda atmaksas.

Vienojās mutiski

Ģimene no lauku mājas Saraiķos pārcēlusies uz Liepāju, stāstu iesāk Vizma Skroderēna. Vēlējusies pilsētā nopirkt lielāku dzīvokli, tādēļ nolēmusi pārdot daļu mājas. Vienai trešajai daļai mājas ar sludinājumu atradusi pircēju. Tas par noskatīto īpašumu iemaksājis rokasnaudu – septiņus tūkstošus latu. V.Skroderēnas ģimene šo summu iemaksājusi kā rokasnaudu par noskatīto dzīvokli Liepājā. Tikmēr pārējām divām trešdaļām lauku mājas pircēja vēl neesot bijis, tāpēc naudas dzīvokļa iegādei nav pieticis.

Tad V.Skroderēna pērn lūgusi palīdzību nekustamā īpašuma darījumu kompānijai “Invex PLC” – tā reklamējusi iespējas palīdzēt ar kredītu pret Liepājas dzīvokli ķīlā, taču ar finansiālās palīdzības sniegšanu vilcinājusies. Līdz SIA “Neatkarīgais juridiskais centrs” vadītājs piedāvājies nopirkt visu Saraiķu māju, bet pēc tam jau savā starpā norēķināties ar pirmo pircēju. Tiesa, nekādas rakstveida vienošanās starp pusēm nav bijis, tikai mutiska.

Taču savstarpēja norēķināšanās neesot notikusi. Un rokasnaudas iemaksātājs Skroderēnu ģimenei prasījis atmaksāt naudu. Turklāt, kā tas šādos gadījumos noteikts, divkāršā apmērā, tātad 14 tūkstošus. Viņiem tādas naudas nav bijis, un ne māju, ne naudu nesaņēmušais sākotnējais pircējs Skroderēnus iesūdzējis tiesā.

Vēstule pazūd bez pēdām

Tikmēr ģimene pērnajā oktobrī iesūdzējusi tiesā firmu “Invex PLC”, prasot tai atmaksāt 30 tūkstošus latu. Par ko bijusi prasība? Par to, ka uzņēmums “Invex PLC” vilcinājies ar lēmuma pieņemšanu. V.Skroderēna bijusi pārliecināta, ka tiesā uzvarēs un iegūs saistību nokārtošanai nepieciešamos 14 tūkstošus.

Taču tiesa prasību nemaz nav skatījusi, jo pieteikumā nav tikuši novērsti norādītie trūkumi. Šis lēmums un citi dokumenti nosūtīti prasītājai atpakaļ ierakstītā vēstulē, kas V.Skroderēnu nav sasniegusi. Bet līdz ar to bez pēdām pazuduši visi dokumentu oriģināli, kas saistījušies ar “Invex PLC” lietu.

Liepājas Pilsētas un rajona policijas pārvalde, kur V.Skroderēna vērsusies ar iesniegumu par pazudušo vēstuli un viltoto mātes parakstu, pēc viņas teiktā, atstājusi šo lietu bez pienācīgas ievērības. Tāpēc tapusi sūdzība Liepājas pilsētas Prokuratūrai. Kad arī prokuratūra nav saskatījusi kriminālu nodarījumu, viņa šonedēļ uzrakstījusi iesniegumu virsprokuroram.

Bet šā gada jūlijā Skroderēni saņēmuši zvērinātas tiesu izpildītājas Agneses Biķes paziņojumu, ka pret tās nekustamo īpašumu – dzīvokli Liepājā – tiek vērsta piedziņa par labu cilvēkam, kurš tā arī nav saņēmis atpakaļ iemaksāto rokasnaudu.

V.Skroderēna tur saskata ne māju, ne naudu nesaņēmušo rokasnaudas piedzinēju plānotu ļaunprātību, kurā iesaistīta arī zvērinātā tiesu izpildītāja un kuras mērķis varētu būt par izdevīgu cenu iegūt viņas ģimenes dzīvokli Liepājā. Tāpēc 30.oktobrī uzrakstīts vēl viens iesniegums Liepājas pilsētas Prokuratūrai, rosinot uzsākt kriminālprocesu pret A.Biķi.

“Tas ir cilvēku izmisuma solis, kad viņi ķeras vēl pie pēdējā salmiņa, cerot, ka tas viņiem palīdzēs,” situāciju raksturo zvērināta tiesu izpildītāja Agnese Biķe. “Šī lieta mūsu pārziņā ir jau kopš šā gada 8.jūlija. Es esmu viņiem devusi laiku gan ar oficiālu paziņojumiem, gan sarunās, lai viņi paši mēģina pārdot savu īpašumu un nokārtot savas saistības,” uzsver A.Biķe.

 

Plašāk par situāciju ap Skroderēnu ģimenes īpašumiem lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 15.novembra numurā Dinas Beltas un Viktora Ulberta publikācijā.

62 komentāri

2008-11-15 09:02

zutish: Un tādēļ darījumus noformējiet rakstveidā (CL1483 pants), Un labi, ja ir kāds liecinieks

2008-11-15 09:43

hena: SI TIESU IZPILDITAJA JAU PATI DZIVO SADA ATNEMTA MAJA UN LETI IEGADATA.TA KA BRINUMI NOTIEK.

2008-11-15 09:51

egmars: V.Skroderēna ieradās Kuerzemes Vārdā ar mērķi, lai KV pievērš uzmanību tiesisko interešu aizstāvībai ar lūgumu , vai KV nevar pasekot līdzi, vai prokuratūra izskata viņas iesniegumu pēc būtības par to , ka sākts izsoles process bez tiesiska īpašuma vērtējuma.Vērtētājs vispār nav bijis īpašumā, aizbildinoties , ka neviens nav bijis mājās , tomēr veicis vērtējumu ,neieejot īpašumā, neskatoties uz to , ka Latio vērtējums neļauj atsavināt īpašumu sadalot, ko mēģina darīt tiesu izpildītāja.

2008-11-15 10:02

egmars: V.Skrodeēnai jau ir bijusi pieredze, ka prokuratūra varētu neizskatīt viņas iesniegumu pēc būtības , tādēļ devās uz KV. Tomēr pašlaik ir vīlusies par KV rīcību. D.Belte bija pateicīga, ka V.S. savas problēmas uztic KV.Tomēr bija skaidra noruna , ka V.Skroderēnas vārdu nepublicēs.Jo V.S. neieradās ar tādu mērķi , lai ar K.V. palīdzību sevi popularizētu, bet KV gan to dara , izmantojot V.S. tiesību interešu aizskārumu , ar šo it kā sensacionālo rakstu reklamējot sevi .

2008-11-15 10:09

egmars: Prokuratūra V.Skroderēnas iesniegumu novirzījusi policijai izmeklēšanai , kas pašlaik notiek visai tendenciozi.Prokuratūra V.Skroderēnai nepaziņoja , ka iesniegumu novirzījusi policijai, jau rīkojusies prettiesiski.Paziņot bija prokuratūras pienākums, jo prokuratūra un Liepājas PRPP ir divas dažādas iestādes.

2008-11-15 10:14

egmars: V.Skroderēna jau pieņēmusi skaidru lēmumu attiecībā uz KV. Ja savstarpēji netiks panākta vienošanās par morālā kaitējuma atlīdzinājuma saņemšanu no KV, tad prasījums pret KV tiks vērsts tiesas ceļā. V.Skroderēna ir šokā par KV rīcību un vēl nevar pateikt skaidri prasījuma pret KV apmēru.

2008-11-15 10:40

nav svarīgi: Šī kompanija - firma INVEX PLC,jau bija sasmērējusies ar dokumentu viltošanu ,ka pimērām vērtējuma viltošanu ,ar visiem zīmogiem parakstiem itkā to būtu veikusi sia ''Latio'' viņi paši bija šokā par notiekošo ,bet cik savādi toreiz tā lieta tika izbeikta.SAVĀDI....

2008-11-15 10:44

TA ESMU ES: INVEX PLC ,ja man tā pat solija palidzību un beigās paņēma i manu naudu ,lauku māju un tā arī pilsētā neko nenopirku . vel jo projām netieku ar to kantori galā ,sola jau smuki bet nekā nevar izdarīt un pēc tam visu tavu naudu dubulto sev par labu ,vot tāda ir šī kompānija.

2008-11-15 10:56

egmars: Kurzemes Vārds V.Skroderēnai nodarījis ne tikai morālo , bet arī materiālo zaudējumu. Jo V.S. tiešām pārdod savu īpašumu un daži reāli pircēji ir pieteikušies, taču viņiem ir interesanti pirkt īpašumu, nevis īpašumu , kuram ar KV palīdzību samazināta vērtība.Jo tagad visi potenciālie pircēji ar laikraksta starpniecību, uzzinot V.S.vārdu , uzzin arī īpašuma pārdošanas steidzamības stāvokli , īpašumam reāli zaudējot vērtību no pircēja puses, KV sagraujot privātpersonas tiesības uz komercnoslēpu.

2008-11-15 10:58

egmars: .....KV sagraujot privātpersonas tiesības uz komercnoslēpumu.

2008-11-15 11:36

egmaram: Izklausies Tu nu gan pēc galīga jurista - diletanta. Droši vien kādas juridiskās koledžas neklātienes produkts. Centies nabaga ģimeni galīgi postā iedzīt...Risini jautājumu ar komentāru palīdzību, tas tiešām ir orģināli.

2008-11-15 11:59

egmars: Ja reiz esmu ķēries klāt , tad mani neapturēs arī nepatiesi komentētāju noķengājumi. Gan jau samaksās arī KV , kas maldina sabiedrisko domu , rakstot faktus, kas neatbilst patiesībai.Šie mani komentāri ir atbilde valsts iestādēm uz to bezdarbību un uz KV diletantismu sadarbībā ar sabiedrību, pēc novecojušām padomju metodēm ,pieejot privātpersonas ar likumu aizsargātām tiesībām. Mani komentāri ir arī pierādījumi , kas noderēs tiesas procesā, ja netiks panākta vienošanās ar KV.

2008-11-15 12:05

NI spekulants: 1. Viss ir vienos vārtos pret pašu cilvēku, un nav viņai ko celt brēku, jo par muļķību ir jāsmaksā. Var jau vainot visu pasauli, bet pati būtībā ir vainīga pie notikušā.

2. Invex PLC ir apkāsēju kantoris, kam ilgs mūžs negaida, līdzīgi, kā tas bija ar Home invest. Šajos kantoros notika un notiek ļoti pelēki darījumi.

2008-11-15 12:06

egmars: Patvaļa valda gan valsts iestādēs , gan KV .Ši ar KV nav pirmā reize , kad neievēro savstarpējas norunas, bet neko nav sapratuši, acīmredzot šādi , ar tiesas procesiem KV pašreklāma ir lētāka...

2008-11-15 12:09

to Egmar!: Ja Jums ir kaut kāda nojauta par tiesu praksi morālā kaitējuma piedziņu, tad Jums būtu attiecīgi par to jāinformē sava pārstāvamā par to.

Un attiecībā par nekustamo īpašumu Saraiķos un rokasnaudu, tad pacta sunt servanta!

2008-11-15 12:12

egmars: Patiesībā, kad V.S. gāja un runājaar KV, sarunas priekšmats nebija ne INVEX , bet prokuratūras darbs un izmeklēšanas metodes , kas nav privētpersonas interesēm par labu, lai gan jaunais Iesniegumu likums vērsts uz sadarbību ar valsts iestādēm , uzlabots par labu privātpersonai.Tomēr sensāciju KV saskatīja apstākļu kopumā un gaismā izvilka faktus , ko V.S. nelūdza, turklāt bija vienošanās, ka tekstā vārdu neminēs, ja vispār būs raksts kā tāds. Mērķis bija prokuratūra, policija.

2008-11-15 12:19

egmars: Komentāri nav īstā vieta tiesisku jautājumu risināšanā, tomēr dod savu artavu sabiedrības pašapziņas celšanā pret dažādām piparbodītēm un valsts iestāžu patvaļu. Tas ir vienīgais šādu komentāru mērķis - sabiedrības ieguvums.

2008-11-15 12:41

No malas: Egmar, aizej tak pie arsta! Tadu jefinju deelj, kaa tevi, tiesas ir parslogotas.

2008-11-15 13:25

to no malas: Tādu kā tu dēļ jau Latvija sa***a...

2008-11-15 16:25

cace: Egmaram ir problēmas, varbūt kāds var pieteikties viņam palīdzēt...

2008-11-15 18:13

reālists: Egmar-malacis,tā turpināt un lai veicas....lai te citi "pakvek".....

2008-11-15 18:21

lasītājs: Nesaprotu, minetos komentārus par ZTI rīcību. ZTI pilda tiesas sprieduma izpildi. Tā kā komentārs par ZTI ir nevietā.

2008-11-15 19:02

no alas: gribēja uzbraukt prokuratūrai, izmantojot KV, bet KV pats lietu paraka, visu ko noskaidroja un re. kā sanāca. nevajag gribēt ar svešām rokām (t.i. avīzi) sūdus uz citiem raust, pašam tik un tā sanāks smirdēt :)

2008-11-15 19:53

analize: ta tai gimenei vajag tiem SKRODERENIEM mus ari vini piekasa uz 4 tukstosiem palika parada ta ir tada gimene ka kas ta skrien pie JURISTIEM ritigi lohi vini ja vini butu musu paradu adevusi varetu iet par lieciniekiem bet tadiem cilvekiem neiesim nekad nevajag darit pari citiem jo vienmer nak vis ar laiku atpakal

2008-11-15 20:09

analize: mes vinu del tik daudz parados iegajam kad vel lidz sai dienai netiekam gala

2008-11-15 20:16

afgaanis: Nesaprotu tikai vienu, kā mūslaikos var būt tik vieglprātīgs un darījumus norunāt MUTISKI!!! Psc... ja jau prata iesaistīt KV un virsprokuroru,tad jau vajadzēja būt kaut mazliet smadzenēm lai sastādītu attiecīgus līgumus.

2008-11-15 20:44

....: Neroc citam bedri, pats tajā iekritīsi! Kundzīte dīvaina, lai gan tādu ir ļļļļļoti daudz pa visu LV, darījumi bez rakstiskiem līgumiem???? Tad ko viņa vairs patiesībā grib???? Mutiski mēs runājam viskautko - bet normāli cilvēki to visu uzliek uz papīra....

2008-11-15 21:08

cace: Un tagad būs problēmas Kurzemes Vārdam.

2008-11-15 21:15

to lasitajs: ZTI pilda tiesas spriedumu, bet Latio īpašumu novērtējis kā tādu ko nevar pārdot dalītu , kas satāv no 4 dzīvokļiem., bet tiesas izpildītāja ar citu vērtētāju taisa atsevišķu vērtējumu vienam dzīvoklim , pazeminot kopējo īpašuma vērtību, prasītājs turklāt pats ir saistīts ar tiesu izpildītājiem - mērķis- labu īpašumu sadalot , novērt'ējot zemāk , nopirkt par sviestmaizi, jo katrsnākošais atdalītais no kopīpašuma dzīvoklis ir vēl mazāk vērts.

2008-11-15 21:19

ok: Pret iestāzu darbu vai patiesībā bezdarbību var vērsties tikai administratīvajā tiesā, bet tā ir pārslogota. KV A.Remess labi sadzīvo ar iestādēm pēc vecā komunistu principa- pret tautu un jaunie un vecie žurnālisti tiek piemeklēti , kas Remesam mutē skatās, bet Remess saviem draugiem - Vaiteikam , Seskam , nekad neaizstāvēs tautu un privātpersonu toesības , tiesiskumu kā tādu , jo savā augstprātība jūtas pārāki par parasto tautu.Te arī rezultāts. Ieteikums- neesjiet uz KV un neko nestāstiet.

2008-11-15 21:22

0k: Ja gribat , lai KV ko uzzin , prasiet atlīdzību, jo KV visu izmanto savā un tikai sava pašlabuma labad.Un dzīvo no muļķu publicēšanās un sevis reklāmas rēķina. Bet pats KV neko sabiedrības labā nedara, tukšas spekulācijas par tautas problēmām , brīnos , ka vispār KV kāds pasūta...pasūtit viņus vajag...

2008-11-15 23:11

?: Vai egmars nav Elita Kosaka?

2008-11-16 01:05

liepajnieka: Par Invex plc jau pietiek, ka viens no ofšoru turētājiem īpašniekiem ir Edgars Štrauss - kuram nav problēmas pat savu ģimeni aptīrīt nerunājot par citiem! cilvēki neesiet stulbi!!!

2008-11-16 12:00

bende: lai skroderenus draz no visam malam,jo sabojaajusi dzivi citiem cilvekiem,

2008-11-16 12:05

to bende: Brīnums , ka tevi pašu nav iz****ši, jo spēj domāt tikai tādās kategorijās, nav ar tevi pirmā

reize.

2008-11-16 12:06

bende: te nav runa par firmu "INVEX PLC" ,bet par kartejo skroderenu gimenes triku,vini sada veida censas tikt pie naudas.to gimeniti vajag izolet no sabiedribas.:))Es tikai esmu priecigs par jusu finansialo grimsanu,taka ieprieks komentaros rakstits ka neesat adevusi cilvekiem naudu,tas ir slikti bet jums tas dargak apiesies.:))

2008-11-16 12:28

egmars: Iesaku KV izņemt šo rakstu no liepajniekiem.lv, lai nepalielinātu zaudējuma prasījuma atlīdzinājumu pret KV , jo , pateicoties tam , ka KV bez V.S. piekrišanas nopublicēja viņas vārdu un uzvārdu , arī šie morālie pazemojumi , kas šai ģimenei jāizcieš šo neķitro anonīmo komentāru dēļ, tomēr noved pie cēloņseku sakarībām. Jo KV nebūtu bez V.S. atļaujas publicējis viņas vārdu un uzvārdu , šādas komentētāju nepamatotas ķengas izpaliktu. Ceru , ka tiesa ņems vērā arī šo cēloņu - seku sakarību aspektu

2008-11-16 12:34

egmars: Lūdzu K.V izņemt šo rakstu no liepajniekiem .lv, jo rakstā publicētas nepatiesas ziņas.

2008-11-16 13:12

egmars: Lūdzu liepajniekiem.lv izņemt šo rakstu no portāla publiskās daļas , atbilstoši LR Krimināllikuma 156.,157., 158. pantiem par to, ka portālā publicēts nepatiesas ziņas saturošs raksts -Cīņā par īpašumu metodes nešķiro. Publicējot un turpinot publicēt šo rakstu, pret liepajniekiem.lv tiks vērsta KL ietvaros morālā prasība , par līdzatbildību ar KV , jo liepjniekiem.lv pieļauj situāciju, ka ar komentāriem tiek aizskarta V.S. gods un cieņa, KV bez V.S. atļaijas publicējot ziņas (KL145.p.) .

2008-11-16 13:15

egmars: Ierosinātā kriminālprocesa ietvaros tiks papildus noskaidrotas IP datoru adreses un pie atbildības tiks sauktas personas , kas publicējušas neķitrus , personu godu un cieņu aizskarošus komentārus.

2008-11-16 13:54

egmars: Iesaku firmai "Invex PLC" reizē ar V.S. vērsties tiesā , vai lūgt ierosināt kriminālprocesu pret K.V. un liepajniekiem.lv, procesa virzītāju un procesa pārraudzītāju sameklējot ārpus Vaiteika iestādes un ārpus Liepājas iestādēm.

2008-11-16 15:39

egmaram: Ja jau Tu te sūdzies par anonīmiem komentāriem, tad esi nu tik drosmīgs un pats paraksties ar pilnu vārdu! Vai tomēr drosmes pietrūkst?

2008-11-16 16:18

antiegmars: Ceru, ka šajā kriminālprocesā noskaidros arī anonīmā egmara vārdu un uzvārdu. Labprāt uzzinātu, kurš ir tas jefiņš. Un kāpēc viņš pats neatklajās, bet tikai gānās? Viņu arī būs jāiesūdz par melu gāšanu uz policiju, KV u.c. Būs jautri.

2008-11-16 16:40

egmars: Ap pulksten 14:00 V.S. personīgi zvanīja liepajniekiem.lv un lūdz apturēt šī raksta publiskošanu liepajniekos.lv , pamatojot , ka ar komentāriem tiek aizskarta viņas gods un cieņa , un ka fakti ,kas minēti rakstā , neatbilst patiesībai, kā arī, ka nav vēlējusies , ka KV publicē viņas vārdu. Raksts joprojām tiek publicēts.

2008-11-16 18:26

liepajnieks 2: sekoju visam lidz ,tie cilvecini pasi nesaprot kuru sudzet tiesa,latvijaa iestades ir loti daudz bet vai jums pietiks speka visus sudzet tiesa kad un kaa iegribas?

2008-11-16 19:49

CICI: Ko jus visu laiku par "INVEX PLC ta firma vismaz visu nokarto lidz galam kaut karto ilgi be savu padara zinu pate cilveki varetu teikt ir dzivojusi tikpat ka uz ielas bet "INVEX PLC ir nokartojusi gimenei dzivokli un tie tagad dzivo priecigi tapec LIELS PALDIES "INVEX PLC

2008-11-16 20:10

nu - nu: varbūt egmars var uzzināt manu IP adresi? Ir jau visādi muļķi pasaulē, bet no tā jau nekas nemainās...

2008-11-16 20:41

Dakteris Debess: Par piecīti es tam egmariņam uzreiz pateikšu savu IP adresi. Nevajadzēs sūdzēties. Bet izskatās, ka viņam vajag daktera Zemes adresi.

2008-11-16 21:31

var: Laikam jau egmaram pasham drosmes par maz atklāties. betnav jau grūti noskaidrot kāds tirliņš pārstāv V.S. Rīt pat to izdarīšu un informēšu sabiedrību. TAUTAI JĀZIN SAVI VAROŅI.

2008-11-17 10:30

ok: Šie komentāri ir tikai pierādījumi un ne par labu liepajniekiem.lv un Kurzemes Vārdam.

2008-11-17 22:07

gettoklans: paardodu ak 47....tiiesa nepaliidzeesciet man t

2008-11-17 22:09

gettoklans: tiesa nepaliidzees ticiet man

2008-11-18 10:54

antra: Vismaz pēc raksta izklausās,ka Skroderēni ir piekrāpuši pirmo pircēju, neatdodot naudu,ne noformējot pirkšanas līgumu. Kāp;ēc ,lai kāds no viņiem pirktu šādi ar neizpildītu darījumu apgrūtinātu māju? Un par ko būtu atbildīgs Invex ? Par ko viņi vispār sūdzas? Parāds ir jāatdod un tiesu izpildītāja pienākums ir aprakstīt īpašumu.

2008-11-19 10:26

'to antra: Skroderēnus apkrāpa INVEX un dokumentus nozaudēja advokāte, tiesa neizsūtīja atbildi, prokuratūra neizmeklē tiesas un pasta darbības, kā rezultātā skroderēni kļuva par cietušiem un nespēja pildīt savas saistības pret rokas naudas aizdevēju. Uz laikrakstu gāja runāt , lai beidzot prokuratūra sāk ar policiju strādāt , jo arī tiesu izpildītāja grib palikušo V.S. īpašumu pārdot prettiesiski- neizdarot tiesisku vērtējumu-pa daļām , vienojoties ar prasītāju, kas strādā tiesu izp. sistēmā.

2008-11-19 13:07

tas jāzin: Šodien V.S. zvanīja liepajniekiem.lv, ar lūgumu , lai rakstu izņem , tas tika atteikts. Lūdza zvanīt raksts autorei.Autore sazvanīta, nespēja argumentēti runāt vispār, vien pauda savas emocijas, jau pirmajā sarunā pirms raksta publicēšanas V.S. skaidri ar autori norunāja , ka rakstā vārdu , uzvārdu neminēs.D. Belta atteica izņemt rakstu no liepajniekiem.lv. Sazvanīts galvenais redaktors šo jautājumu nevēlējās apspriest, skaidri pasakot, lai vēršas tiesā.Civilizēti parasti sāk bez tiesas.

2008-11-19 13:13

tas jāzin: Joprojām K.V. un liepajniekiem.lv V.S. nodara morālo kaitējumu V.S..Nevēlēšanās runāt ar V.S. skaidri norāda , ka raksta mērķis ar savu it kā sensacionalitāti bija laikraksta mērķis piesaistīt tos, kas sāk parakstīšanos uz K.V. Ja K.V. mērķis būtu labas attiecības ar lasītājiem , K.V. pārstāvji izskatītu iespējas pārspriest raksta sturu , atvainojoties par sagādātām neērtībām, tomēr jākonstaē , ka šāda K.V. attieksme ir ļaunprātīga lasītāju uzticēšanās izmantošana.

2008-11-19 13:24

tas jāzin: V.S. bija 3 iespējas- 1. vērsties armorālā zaudējuma prasījumu pa tiešo uz K.V. un izllīgt 2. vērsties tiesā,3. Vērsties Ģenerālprokuratūrā personu tiesību aizsardzības nodaļā, par Kriminālprocesa ierosināšanu pēc KL 145.p. par sveša noslēpuma izpaušanu un 158.p. par goda aizskaršanu un neslavas celšanu masu saziņas līdzeklī.Pirmā iespēja vairs nepastāv.K.V. nevēlas sarunāties .

2008-11-21 01:56

ok: 21.novembris

2008-11-29 21:33

ok: 29.novembris

2009-01-04 19:03

madara2009: tas stulbais "INVEX PLC" ir riktīgs krāpšanas kantoris, kurš atrodas gan RĪGĀ VECRĪGĀ, gan citur, ieteicu sākumā draugiem, tagad nelaimīga pati, izkrāptā summa no paziņas ir ap 5000 Ls, tagad šo lietu piešuj man. Es tagad palīdzu iet tiesāties ar tiem suņiem.

2009-10-06 10:40

Zb: Vai ir kāda informācija, kā ir atrisinājusies šī situācija

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz