Sestdiena, 6. jūnijs Ingrīda, Ardis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Citi putekļi. Cits stāsts

Citi putekļi. Cits stāsts
Foto: Egons Zīverts
16.05.2017 07:15

"Kurzemes Vārds"

Divu gadu laikā uzņēmums “Liepaja Bulk Terminal” nav ieviesis visas tehnoloģijas, ko solīja iedzīvotājiem, kuri sūdzējās par putekļiem savā dzīvesvietā – informē Liepājas Reģionālajā vides pārvaldē. O. Kalpaka ielas tālākā gala iedzīvotāji ir sarūgtināti, ka putekļainības ziņā nekas šajā pilsētas daļā nav mainījies.

Pirms diviem gadiem maijā “Kurzemes Vārds” pēc sašutušu iedzīvotāju sūdzībām pievērsa uzmanību putekļiem, kas traucē ļaudis O. Kalpaka ielas tālākā gala mājās iepretī Liepājas SEZ uzņēmumam “Liepaja Bulk Terminal”, kas pārkrauj lauksaimniecības kravas. Šogad maija sākumā sastaptie šās pilsētas daļas iedzīvotāji stāsta, ka nekas neesot mainījies, putekļi uz māju sienām un logiem turpinot krāties.

“Putekļi ir drausmīgi,” stāsta kāda O. Kalpaka ielas 107. mājas iedzīvotāja. “Mana māja ir vistuvāk ostai. Tas ir ārprāts! Un smird brīžiem. Smakas ir dažādas, viena ir tāda, ko no bērnības laukiem atceros – pēc cukurbiešu graizījumiem. Logus nav vērts mazgāt. Nevar nomazgāt, putekļi tādi brūni, tādi kā pielipuši. Ieliku lodžijai jaunus logus, vēl nedēļa nav pagājusi, jau noputējuši.”

Jau rakstīts, ka uzņēmums “Liepaja Bulk Terminal” solīja vides kvalitāti uzlabot. Pirms gada tā pārstāvis Aleksandrs Kozlovs “Kurzemes Vārdam” pauda, ka faktiski jau esot izbūvēta pretputēšanas siena, kas aizturētu daļu sīko frakciju, kas rodas graudu un rapša pārkraušanas laikā.

Liepājniece Sandra aizpērn vērsās pašvaldībā, devās arī uz domi tikties ar tās pārstāvjiem, uzņēmējiem un vides speciālistiem, jo bija nolēmusi par putekļiem neklusēt un tiekties pēc risinājuma. Viņa toreiz prasīja nodrošināt, lai uzņēmums, pārkraujot kravas, lietotu atbilstošas tehnoloģijas, kuras novērstu putēšanu, jo bažījas par to ietekmi uz iedzīvotāju veselību. Bez liela entuziasma viņas sarunbiedri zināmus soļus piedāvāja. Ko tie devuši?

“Tas viss bija bez rezultātiem,” tagad saka Sandra. “Tādēļ man ir nolaidušās rokas, un es intensīvi meklēju dzīvesvietu citur.” Tas nav viegli, un ir ļoti žēl tagadējā dzīvoklī ieguldītā. “Man pietrūka spēka cīnīties, un es arī nezinu, kā pareizi to darīt.”

2015. gada septembrī “Liepaja Bulk Terminal” vadība apkārtnes iedzīvotājiem, kurus savā teritorijā bija ieaicinājusi pēc iepriekš minētās tikšanās reizes, demonstrēja uzskates materiālus ar plānotām putekļu filtrēšanas un savākšanas iekārtām, sacīja arī, ka tām jau atvēlēti prāvi finanšu līdzekļi. Sandra ļoti gribētu zināt, kas ar šiem plāniem noticis, vai kāds ir kontrolējis to izpildi. Jo putekļu mazāk neesot, tikai tagad, kad graudu kravas beigušās, gaiss kļuvis tīrāks. “Vai tas priekš mums bija uztaisīts kā šovs?”

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 16.maija numurā.

#kvards-20170516-09#

Foto galerija

24 komentāri

2017-05-16 10:57

signijs: varam priecāties ka nedzīvojam Magnitagorskā. izvelciet cilvēki savas lupatas un nomazgājiet tak logus, jeb arī mainiet dzīvesvietu nevis čīkstiet ;)

2017-05-16 11:14

signijs: izlasiju jau sen, bet tāpat domas nemainu. jāpriecājas ka cilvēki rosīgi darbojas. to visu var arī risināt savādākā veidā nevis tagad pirms vēlēšanām lielie problēmu risinātāji aktivizējušies! ievēlēsit mani, es jums parādīšu kā jāsaimnieko Liepājā :D

2017-05-16 11:17

Doginators: Nomazgāt logus jau vēl varētu, bet kā izmazgāsim savas plaušas, pēc tā visa ko ieelpojām?

2017-05-16 11:23

signijs: ja runā par plaušām , tad būtu lielāku uzmanibu pieversuši smēķēšanas problēmai, bet kad jauzvelk dūms tad kaifs ko?

2017-05-16 11:23

bru: mums iedzīvotājiem pie kājas ka viņi tur rosās un grābj savus miljonus! Man Liepājniekam ir svarīga pilsētas daba un veselība! visu Laumas rajona pludmali piečakarējuši .Veselība pasliktinājusies.Lai peras prom ar visiem saviem mēsliem no mūsu jūrmalas biezie grābēj

2017-05-16 11:44

xsd: Seskam putekļi pie vienas vietas, tas tagad ar Bombardieri 3x nedēļā smirdēs. Znotus esošos un bijušos lidinās, meitu, lai nebrauktu apmalēs un netaisītu avārijas.

2017-05-16 11:47

tas: Ta te pieradusi ar pagajusa gadsimta metodem stradat,kad tik pa leto piesist kabatas

2017-05-16 11:52

Īsumā: Seska putekļi....

2017-05-16 12:06

gribētājs: Kāpēc diez neviens nepievēŗs uzmanību faktam, ka mājas nebija domāts atļaut privatizēt, jo atrodas industriālajā zonā? Tad GRIBĒJA un panāca labvēlīgu tiesas lēmumu, tagad GRIB, lai šai vietā ir tāds gaiss kā uz laukiem.

2017-05-16 12:57

Kalpaka105 iedzivotajs: Forshi nomazgat savu melno mashinu, lai no riita izietu un redzetu to pilnigi peleeku. Ari no auto stikla tas parklajums nost nenaak.

2017-05-16 13:58

e: Stulbums jau bija savulaik padomju laikā dzīvojamo rajonu uzbūvēt ostas zonā,nez- ko tagad var labot. Vai nu uzņēmumus slēgt un rakt jaunu ostu kaut kur Ziemupē vai Bernātos, vai arī jādomā, kā dot cilvēkiem iespēju pārvākties uz komfortablu dzīvojamo zonu un atbrīvoto teritoriju piesaistīt ostai. Viss Laumas rajons nav īsti piemērots dzivošanai ostas un rūpniecibas objektu tuvuma dēļ.Bet- izskatās- tā ir neiespejamā misija. Nu- nebūs razošana, pārkraušana bez putekļiem, ípasi tiešā tuvumā

2017-05-16 16:15

to e: Stulbi ir tas, ka tu esi vēl lielāks stulbenis vai -ene! Padomju laikos tajā rajonā atradās padomju jūras kara flotes bāze un sovaki cerēja, ka tas uz mūžīgiem laikiem.

2017-05-16 17:47

unions: Govorovam pie kājas tie iedzīvotāji. Mērijā durvis ar kāju ver vaļā un nama tēvs pats kafiju viņam pienes. Kādi cilvēki? Nedomās par viņiem neviens, it sevišķi Serjožeņka

2017-05-16 19:23

Выборы: Выборы. Выборы выборы.

2017-05-16 19:25

Oh: Ja vien Jūs redzējāt cik vieni un tie pasi sejas saņem dividendus un darba algas pilsētas un ostas firmās,tad tas troksnim būs šeit vairāk nekā no šīs šeit putekļiem.Kas pats nogalinās vistu,kura nes tiem zelta olas.Tauta tiem vienmēr bija un ir putekļi ,no kura ir labak un vieglāk atbrīvoties, lai nemaisas tie tiem zem kājām .Kas arī un notiek šai valstī.

2017-05-16 19:27

Любовь: Кролики думали что занимаются любовью а оказалось их разводят .

Классическая предвыборная разводка -дым ,шум ,пыль

2017-05-16 19:27

Mmm: tad skaidrs, kapec uz Oskara tirgo dzivoklus pa leetuci

2017-05-16 19:57

Velesanas: Velesanas un iedzivotajus izmanto

2017-05-16 21:37

puteklis: Liepājnieku problēma ir tā, ka iestāde, kuras būtu atbildīgas par to, lai tiktu ievērotas vides prasības neko reāli nedara. Kāpēc iedzīvotājiem jābojā veselība, ka ir iespējams likt putekļotājiem uzstādīt iekārtas, kas samazina putekļus un nepiesārņo tā vidi - gaisu, jūru. Likt to darīt var kontrolējošās iestādes, bet tā kā to darīt neliek, tad liepājnieki dzīvo putekļos. Putekļotāji iekārtas nepirks un neuzstādīs, jo tās maksā lielu naudu un kāpēc pirkt, ja to var nedarīt. Lielisks piemērs Brocēnos ir Cemex, kur ražo cementu, bet putekļu nav, jo uznēmums ieguldījis naudu lai nebūtu putekļu. Žēl, ka Liepājas pilsētas vadībai nerūp savi iedzīvotāji un to veselība

2017-05-16 22:02

Objektīvi: Osta tur bija, ir un būs. Viļņlaužus neviens nenoņems, tie vienmēr apzīmēs ostas teritoriju. Vienreiz beidziet dzīvot utopijā, ostas akvatorijā nekur pasaulē nav kūrorts un parki. Samierinās, tā tas vienkārši ir.
Bet par putekļiem patika salīdzinājums - kad cigu vilkt, tad viss kārtībā gan, neviens neprotestē.
Par 'pēkšņajiem' norūpējušies pilsoņiem, kuri kaut kā pilnīgi nejauši saistīti ar kaut kādām partijām vispār atliek pasmaidīt. Ticēšu tikai tiem, kuri gadiem vērš uzmanību kādai problēmai, būdami aktīvi neatkarīgi no tā, vai līdz vēlēšanām ir mēnesis, vai trīs gadi.

2017-05-17 06:24

Viedoklis: Pats dzīvoju šajā rajonā, nekādu putekļu nemanīju. Problemu makslīgi kāds izveido. Prieks, ka mūsu ostā notiek aktivitātes, kuras nes pilsētai darba vietas, naudu. Domāju, ka visa šī ažiotāža ir izdevīga konkurējošām ostām citās pilsētās un valstīs.

2017-05-17 08:55

to objektīvi: Ogles intensīvi pārkraut sāka 2016. gada pašās beigās SIA''Ekers'', jo kādreiz SIA ''Osta LM'' to atsacījās darīt. Tā kā šie ''norūpējošies'' pilsoņi (kā Jūs to pasniedzāt) nu tikai varēja rasties. Un Dome par liepājniekiem nekad nav rūpējusies. Neviens no pašreizējiem deputātiem nav pastaigājies par ostai blakus esošam ielām un pavērojis notiekošo, tik naudu no LSEZ saņēmis.

2017-05-18 17:04

anonims: Ir jāmāk sadzīvot, tāpēc neviens nav jāindē nost . Domāšana kā viduslaikos. Ir taču 21.gs, kad ir attiecīgas tehnoloģijas, kad visu var darīt tīri.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz