Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Kaķene Čuča pēc vairākām operācijām ir atpakaļ pie savas ģimenes

“Kad pirmo reizi ieraudzīju Čuču, izskatījās, ka viņas priekšķepa būs jāamputē,” godīgi atzina Liepājas Kinoloģiskās biedrības “Dzīvnieku aizsardzības grupa” patversmes vadītāja Anžela Dolmatova. Pateicoties ieinteresētu cilvēku atbalstam un veterinārārstes Sarmas Korklišas meistarīgi veiktajām operācijām, tagad kaķene atguvusi veselību un jau atgriezusies savā kolonijā pie ģimenes.

Kaķene Čuča pēc vairākām operācijām ir atpakaļ pie savas ģimenes
Čuča pēc kārtējās pārsiešanas. Kā atzina S. Korkliša, visticamāk, Čučai atveseļoties palīdzēja viņas milzīgā dzīvotgriba un labā apetīte. (Foto: no kinoloģiskās biedrības "Dzīvnieku aizsardzības grupa" arhīva)
05.06.2023 06:05

liepajniekiem.lv

Viss sākās ar zvanu Anželai Dolmatovai. Zvanīja kāds vīrietis, kurš regulāri rūpējas un baro bezmāju kaķu koloniju.

No rīta, kā ierasts, satiekot savu saimi, viņš bija pamanījis, ka vienai no kaķenēm ļoti smagi satraumēta priekšķepa. Dzīva, bet gulēja asiņu peļķē. Liels ādas gabals bija norauts tā, ka varēja pat redzēt kaulus.

Vīrietis prasīja A. Dolmatovai, vai ķepu varēs glābt. Viņa, savukārt, tūlīt sazinājās ar veterinārārsti Sarmu Korklišu, kura, apzinoties situācijas nopietnību, uzņēmās palīdzēt, sakot: “Mēģināšu glābt.”

S. Korkliša:

“Gadījums tiešām bija sarežģīts un smags. No kājas un ķepas norautais ādas gabals bija liels…”

Tā kā kaķene visu savu mūžu bija dzīvojusi uz ielas, kājas daļas amputācija ievērojami sarežģītu viņas tālāko eksistenci.

Pateicoties veterinārārstes meistarībai un vairākām operācijām, kāju izdevās izglābt un sadziedēt. Vairāk nekā mēnesi Čuča bija kā S. Korklišas, tā A. Dolmatovas uzraudzībā un aprūpē.

Veterinārārste: “Jā, savvaļā dzīvojošie kaķi baidās no cilvēkiem, bet patiesībā viņi ir ļoti kustīgi, zinātkāri un bieži vien nopietni riskē, neapzinoties sekas. Tādēļ gūtās traumas mēdz būt ļoti smagas.”

Kad Čuča sāka atveseļoties, bija doma, ka viņu varētu mēģināt socializēt un tad piedāvāt adopcijai.

A. Dolmatova: “Ātri vien sapratu, ka tas neizdosies, jo kaķene bija piedzimusi un visu savu līdzšinējo mūžu dzīvojusi savvaļā. Viņa atzina tikai savu barotāju un kopēju, kurš man piezvanīja.

Uzturoties pie mums, dzīvnieks sāka rādīt sava rakstura ne to saulaināko pusi, sak, ko jūs mani turat te, nebrīvē. Gribu mājās pie savas ģimenes!”

Kad pēc pilnīgas atveseļošanās Čuču aizveda atpakaļ uz viņas dzīves vietu, izskatījies, ka viņa, satiekot savējos, ir tik laimīga, ka purniņš pat smaida.

Vīrietis turpina rūpēties un barot šo bezmāju kaķu koloniju, sakot lielu paldies par atsaucību un Čučas glābšanu.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz