Sestdiena, 29. februāris

Cūkmenam būtu ko teikt. Atbildīgās personas turpina grēkot ar atkritumu savākšanu

Cūkmenam būtu ko teikt. Atbildīgās personas turpina grēkot ar atkritumu savākšanu
Foto: Egons Zīverts
27.08.2019 07:06

"Kurzemes Vārds"

Sadzīves atkritumu, būvgružu kaudzes vairākās pilsētas vietās, tai skaitā centrā, ir tas, ko “Kurzemes Vārds” novērojis, apsekojot objektus, par kuriem cilvēki izteikuši sūdzības. “Mūsu dzīvojamās mājas pagalms regulāri tiek piedrazots, tas jau pārvērties par izgāztuvi – maisiņi, netīras salvetes, alkohola pudeles un bundžas tur parādās arvien vairāk. Neesmu redzējusi, ka kāds tur atklāti nestu atkritumu maisus, iespējams, tas tiek darīts naktī,” pastāsta Jāņa ielas 6. nama iedzīvotāja Svetlana.

Liepājas Komunālās pārvaldes pārstāvis Aigars Štāls sarunā ar laikrakstu atzīst, ka neviens no mūsu apsekotajiem objektiem (konkrētās adreses minētas pie fotogrāfijām) neesot Komunālās pārvaldes aprūpējamā teritorija, proti, par to atbild zemes īpašnieks, apsaimniekotājs, nomnieks vai arī pats gružu novietotājs. “Liepājas domes saistošie noteikumi paredz tai piederošās teritorijas sakopšanu, tīrības uzturēšanu, nepieļaujot atkritumu uzkrāšanos. Ja tas netiek darīts, atbildīgajām personām var tik piemērots naudas sods. Cilvēkiem nevajadzētu palikt vienaldzīgiem, bet tūliņ informēt Pašvaldības policiju, kuras pienākums šādos gadījumos ir apsekot teritoriju un noskaidrot, kurš par tās piegružošanu ir atbildīgs,” saka A. Štāls, piebilstot, ka “Kurzemes Vārda” fotogrāfijas ar norādītajām vietām viņš nosūtījis Pašvaldības policijai.

Liepājas pašvaldības aģentūras “Nodarbinātības projekti” direktora pienākumu izpildītājs Varis Šalms laikrakstam pastāstīja, ka tā dēvētie simtlatnieki lielākoties veic uzkopšanas darbus ārpus pilsētas centra – Tosmarē un Karostā. Arī tur situācija pēdējā laikā esot pasliktinājusies un atkritumi atsevišķās vietās jāvāc ik pēc pāris nedēļām. “Ja pirms dažiem gadiem varēja teikt, ka gružotāju palicis mazāk, tad tagad to skaits atkal ir pieaudzis. Iespējams, tas saistīts ar atkritumu apsaimniekošanas izmaksu sadārdzināšanos. Piemēram, Karostā ir vietas, kur regulāri tiek izgāzti būvgruži. Tāpat daudz darba ir stacijas rajonā, Augustes ielā,” atklāj V. Šalms. Neskatoties uz to, ka šogad strādā mazāks cilvēku skaits (91, pērn bija 150 darbinieki), V. Šalms uzskata, ka ar apsekojamās teritorijas sakopšanu joprojām izdodas tikt galā itin veiksmīgi. “Ir gadījumi, kad mums par atkritumiem kādā vietā ziņo pilsētnieki, bet lielākoties piegružotās teritorijas jau ir zināmas, tās nemainās gadiem,” teic V. Šalms.

Foto galerija

7 komentāri

2019-08-27 07:30

Dabas aizsardzības pārvalde nerīkojas: Pilsētā skaidrs ka gruži ir bizness. Kad no Papes.ezera riepas tiks izvāktas? Dabas aizsardzības pārvalde jāizformē kantoru sēdētāji un ceļotāji par nodokļu naudu.

2019-08-27 08:01

jeeriks: kur gruži nav bizness?

2019-08-27 09:50

Brívi domájoju bez policista !!: Visi shie attélos redzamie pashrocigi izveidotie gruzhu konteineri un gruzhu kaudzes ir pashu iedzívotaju pashrocígi izveidoti un nevienam citam shí cúcíba arí nav jásatíra !!! Pashi kakájat, pashi tírát!! Nevienam neliks klát policistu kas audzinátu ka jádzívo ká cilvékiem ,nevis ká cúkám ! Kápéc lamájat amatpersonas par shiem gruzhu kalniem, vai esat kaut vienrei iedevushi pa koko pashiem cúkotájiem? Pa logu skatáties ke kungs fraká piecúko júsu apkártni, bet pieiet un kaut vai údens spaini uzsh'lákt né, to lai dara policists ! Ja pashi at'laujat,tad lai arí júsu sétá cúko !Nu nav tá ka neviens neko neredz kas to dara ! Diemzhél tas teiciens par súdiem un kaimi'nda'lu ir modé arí múslaikos, ja més pashi to piekopjam un pie'laujam!!!Tápat arí par to uzlauzto konteineru séti'nu- nu kur ir májas vecákais, vai káds cits májas iedzívotájs,bomzhi ir músu gadsimta slimíba un vi'ni ir bijushi un bús un neies neviens cits júsu sétá to atslégu labot, ja negribat dzívot gruzhos,tad neklaigájat, saorganizéjaties,sakártojiet atslégu un aizslédzat ! Pa visiem nebús ne dárgi, ne grúti! Dríz jau vajadzés arí policistu vai amatpersonu kas arí várnas un ka'kus no júsu sétám gai'ná ! Tikai neaizmirstiet vienu patiesíbu- nebarojiet pie savas májas sétas ka'kus un nebús arí várnu !!!

2019-08-27 09:52

INFLUENCERE: Lūdzu novāciet to drausmigo kaķu māju,kura atrodas Jāņa 6 pagalmā,un barotāju ievietojiet Piejūras slimnīcā!

2019-08-27 10:25

kad atbildīgie: dienesti sāks palaist pa velo celiņiem mazo putekļsūcēju-mašīnu.Pilns ar stikliem.Vis drausmīgākā ir Kūrmājas iela,jo no jūrmalas dzertuvēm visi ejot mājās sasit pudeles.Tur ar velo nevar braukt.Tagad par apbraucamo ceļu izmantoju Hikes ielu bet tur tagad arī ir pilns ar stikliem.Uz Brīvības ielas pretī manēžai pie autobusa pieturas arī.Tad nebrīnieties ka velo braucēji nebrauc pa velo celiņu bet ielu.

2019-08-27 10:45

Átri un labi !: Ka tu to saki- nováciet ! Kas jums ies un váks? Ka'kus barotájai istabá, lai turpina mílét dzívniekus , búdu uguní un pusstundas darbs !!

2019-08-27 11:22

Juris: Jāņa 6 bardaka,vaina ir jāuzņemas mājas vecākajai,jo viņu absolūti neinteresē,kas notiek,un visas nekartibas,kuras taisa pie mājas.Šī,it kā gružu čupa,ir izpostīta kaķu māja,kuru pašrocīgi uztaisijusi kaimiņiene.Viss piemizts un regulāri mētājas puvušas zivis.Un nevajag te,kādu no malas vainot.Bet galvenais,lai kaķi laimīgi!!!!!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli