Pirmdiena, 30. marts Nanija, Ilgmārs, Igmārs

Dabas liegums “Liepājas ezers” iegūs četrus jaunus informācijas stendus

Dabas liegums “Liepājas ezers” iegūs četrus jaunus informācijas stendus
Foto: liepajniekiem.lv
30.07.2015 11:53

liepajniekiem.lv

Ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu Dabas aizsardzības pārvalde šogad turpina dabas tūrisma infrastruktūras attīstību teju visā Latvijā.

Projekta ”Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās. IV kārta” ietvaros Dabas aizsardzības pārvalde ir noslēgusi būvdarbu līgumus par tūrisma infrastruktūras izbūvi Ziemeļkurzemē (SIA ”AB Būvniecība”) un Slīteres nacionālajā parkā (SIA ”Pretpils”). Daudzviet darbi jau sākušies, portālu informē Dabas aizsardzības pārvaldes sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļā.

Dabas liegums ”Liepājas ezers” drīzumā iegūs četrus jaunus informācijas stendus, kas tiks uzstādīti pie ceļiem, kas ved uz Liepājas ezeru, un septiņas sezonālā lieguma zīmes, kas tiks izvietotas kā ezerā, tā arī pie tā. Savukārt dabas parkā ”Embūte” tūrisma infrastruktūras izbūves darbi tuvojas noslēgumam – atjaunotas kāpnes 77m, no jauna izbūvēta skatu platforma un divi tiltiņi. Vēl dabas parkā paredzēts uzstādīt norādes zīmes un informācijas stendu. 

Slīteres nacionālā parka teritorijā Dundagas pagasta Šlīterē pie Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģionālās administrācijas biroja tiek ierīkots grantēts automašīnu stāvlaukumu ar tualeti un tiks uzstādīts velosipēdu statīvs. Savukārt Kolkas pagasta Vaidē top grantēts automašīnu stāvlaukums pie Vaides dīķa, kā arī tiks uzstādītas norādes un izbūvētas laipas noejai uz jūru pāri kāpai. Līdzīgas aktivitātes norisinās Kolkas pagasta Pitraga ciema centrā, kur pie baptistu baznīcas top grantēts automašīnu stāvlaukums, tiks uzstādītas norādes un informācijas stends par Slīteres nacionālo parku. Bet Kolkas pagasta apdzīvotā vietā Ēvaži tiek atjaunots stāvlaukums un top grantēta dabas taka uz Rīgas jūras līča Ēvažu stāvkrastu.

Kolkasraga apkārtnē šajās nedēļās atjauno stāvlaukumu pie Kolkas Priežu dabas takas, izbūvē norobežojošās barjeras Kolkasraga zonā un Kolkasraga dabas taku ar laipām informācijas centa apkārtnē.

Savukārt Natura 2000 teritorijā, dabas parkā ”Abavas senleja”, notiek būvniecības darbi pie Māras kambariem Ģibuļu pagastā. Tur izbūvē vairākus dabas tūrisma infrastruktūras elementus – skatu platformu, kāpnes, gājēju laipas, kā arī uzstāda atpūtas soliņus, norādes zīmes un informācijas stendus.

Dienvidkurzemē dabas parka ”Pape” teritorijā tiek atjaunota gājēju laipa 120 metru garumā, kas aizvedīs uz no jauna izbūvēto putnu vērošanas slēpni Papes ezerā. Dabas parkā pie ceļiem, kas ved uz parku no dažādām pusēm tiks uzstādīti pieci informācijas stendi ar karti un vispārīgu informāciju par dabas parka ”Pape” dabas un kultūras vērtībām.

Darbus visos iepriekšminētajos objektos plānots pabeigt līdz 2015. gada 30. novembrim.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli