Ceturtdiena, 9. februāra Simona, Apolonija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Dace Markus – vadītāja ar sportistes gēnu

Liepājas Universitātes (LiepU) rektore Dace Markus šonedēļ, parādoties publiskam paziņojumam par konkursu uz augstskolas augstākās amatpersonas amatu, pavēstīja, ka uz otru termiņu nekandidēs. Tas nav nepārdomāts un pēkšņi pieņemts lēmums – to, ka strādās tikai vienu termiņu, viņa pauda jau pirms sešiem gadiem, kad piekrita kļūt par LiepU rektori.

Dace Markus – vadītāja ar sportistes gēnu
Foto: Viļņa Bulava zīmējums
Foto: Viļņa Bulava zīmējums
22.07.2022 00:00

liepajniekiem.lv

Ar trosi pāri ezeram un sapni par tetovējumu

“Ja es varu sniegt interviju, braucot vilcienā vai esot poliklīnikā, tad jūs saprotat, ka arī daudzus rektores pienākumus man nācās veikt vienlaikus. Tā tas ir, tāda ir dzīve. Ja var izdarīt, vai kaut kas jālaiž garām?” nosmej D. Markus.

Arī šoreiz saruna ar portālu liepajniekiem.lv notiek, rektorei esot ceļā. Viņa piemin, ka ar interviju portālam sācies arī viņas darba posms LiepU rektores amatā.

“Ar to es iesāku, un tagad uz atvadām atkal tā sanāk. Aplis ir noslēdzies,” viņa norāda.

Spilgtu atmiņu par rektores amatā aizvadītajiem gadiem esot daudz. Viņa smejoties saka, ka daži notikumi ir tādi, par kuriem stāstīt nemaz nedrīkst. Arī no darba brīvie brīži pavadīti aktīvi un interesanti.

“Sasniedzot 50 gadus, nolēmu sākt jaunu tradīciju – katru gadu izdarīt vai apgūt kaut ko tādu, ko iepriekš neesmu darījusi vai pratusi. Pašlaik man “rezervē” ir tetovējums – mazs skorpioniņš. To varbūt ap 80 gadiem uztaisīšu,” smejas rektore.

Pagājušajā gadā viņa lidojusi ar gaisa balonu – tā bijusi dāvana no kolēģiem dzimšanas dienā. “Tas bija brīnišķīgi! Vēl gadu iepriekš ar trosi pārlaidu pāri Alūksnes ezeram. Arī tas bija labs piedzīvojums.”

D. Markus savulaik profesionāli nodarbojusies ar sportu – bijusi augstlēcēja, startējusi Latvijas izlasē.

Sportiskais gēns manāms arī viņas darbībā un gūtajos panākumos rektores amatā. LiepU labā ir izdarīts daudz – uzlabota infrastruktūra, īstenoti daudzveidīgi projekti, vairota augstskolas starptautiskā atpazīstamība. Rektore arī cīnījusies par universitātes statusa saglabāšanu. Tāpat pētniecība ne uz brīdi nav atstāta novārtā.

2018. gadā D. Markus uzrakstīja savu trešo grāmatu “Prognozējamā neprognozējamība. Bērnu valoda Latvijā”. Viņa pastāsta, ka reiz apstrīdējusi kāda psihoterapeita sacīto, ka sieviete pēc 50 gadu vecuma vairs nekam nav derīga: “Tās ir pilnīgas muļķības! Līdz 50 gadiem mums jārūpējas par bērniem, bet pēc tam uzplaukst gan profesionālā darbība, gan vēlme pēc pašrealizācijas!”

Sevi D. Markus raksturo kā emocionālu cilvēku: “Ļoti pārdzīvoju par visu. Tas jau no tā laika, kad nodarbojos ar sportu. Vienmēr pirms sacensībām bija uztraukums, bet tad, kad tu izej sektorā, uztraukums pazūd un ir vienkārši jālec. Un līdzīgi ir arī manā dzīvē.”

Kolektīvā ienesa mierīgumu

Arī kļūšana par LiepU rektori bijis kā lēciens. “Uz administratīvajiem amatiem pati nekad neesmu rāvusies. Man piezvanīja, aicināja uz LiepU, pārliecināja,” stāsta D. Markus.

Rektores amatā aizvadītie seši gadi bijuši ļoti aizņemti, reizēm jutusi, ka paliek pārāk maz laika personīgajai dzīvei.

“Tas ir viens no iemesliem, kāpēc es vairs negribu administratīvo darbu. Jau 2016. gadā skaidri un gaiši pateicu, ka piekrītu tikai vienam termiņam,”

nosaka D. Markus. Jautāta par sajūtām, aizejot no rektores amata, viņa saka: “Neteiksim, ka atvieglojums. Vienkārši būs citādāka dzīve. Mazbērni ļoti priecāsies, ka varēšu ar viņiem vairāk laika pavadīt kopā.”

D. Markus saka, ka LiepU kolektīvā iejutusies ātri, jo tas ir brīnišķīgs. “Nodevu visas savas zināšanas, un domāju, ka ienesu kolektīvā tādu kā mierīgumu – darīju visu, lai nebūtu traucējošu uzliesmojumu kolēģu savstarpējās attiecībās,” vērtē rektore.

“Apzinos, ka varu daudz, un dzīve taču ir tik daudzveidīga!” pauž D. Markus.

Viņa rektores amata pienākumus spējusi apvienot ar zinātnisko pētniecību un lekciju lasīšanu. Pēc rektores amata pamešanas D. Markus LiepU turpinās lasīt lekcijas logopēdijā un fonētikā. “Man ļoti patīk darbs ar studentiem, es to tiešām izbaudu. Sevišķi man patīk lielas auditorijas, jo tad ir daudz jautājumu.”

Vērtējot LiepU darbību, par saviem nopelniem viņa izsakās visai pieticīgi, vairāk uzteic docētājus un kolēģus: “Man jāsaka, ka viņi ir malači!

Rektors bez stipra kolektīva nevar izdarīt neko. Viss labais ir kopīgi paveikts.”

Viņas veikums esot jāvērtē citiem. “Es sevi nevērtēju, es vienkārši daru. Ja ir kļūdas, tad cenšos tās labot,” pauž D. Markus.

Viņa arī norāda, ka jaunajam rektoram jābūt ne vien ar zinātņu doktora grādu, bet arī tādam, kurš prot vienkārši cilvēciski sarunāties.

Bažu par augstskolas attīstību rektorei nav: “Es atbalstu LiepU padomes vīziju par Kurzemes Universitāti un novēlu nezaudēt dūšu, jo mēs zinām, ka te notiek lielas un labas lietas!”

Ar sirdi un dvēseli latviskajā

“Man kā domes priekšsēdētāja vietniekam bija īsa, bet vērtīga sadarbība ar rektori. Visvairāk atmiņā palikusi Daces Markus atvērtība un labie nodomi,” saka bijušais Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks un tagadējais LiepU padomes pārstāvis Vilnis Vitkovskis.

“Patīkams gandarījums ir par Liepājas teātra, Liepājas Universitātes un tā brīža Liepājas pašvaldības izloloto aktieru kursu. Tā bija drosme un neatlaidība no visiem!” pauž V. Vitkovskis, kurš kopā ar D. Markus darbojas domubiedru un entuziastu grupā, kas organizē Pasaules diktāta latviešu valodā rakstīšanu un cenšas padarīt šo dienu par latviešu valodas svētkiem.

Malēnija ir Vidzemes ziemeļaustrumu daļa. Tas ir novads, no kura nāk un ar kuru lepojas D. Markus.

Ar malēniešu saknēm ir arī bijušā Priekules novada priekšsēdētāja Vija Jablonska. Viņu kopā ar pārējo septiņu Lejaskurzemes novadu vadītājiem LiepU rektore aicinājusi uz tikšanos, lai slēgtu sadarbības līgumus.

“Tā bija rektores iniciatīva. Viņa zināja, ka pašvaldībās trūkst darbinieku, īpaši sociālo darbinieku un izglītības jomas speciālistu. Viņa gribēja izprast, kādus speciālistus vajadzētu gatavot augstskolā, kā aizpildīt robus un risināt situāciju,” stāsta V. Jablonska.

“Saistībā ar mūsu dzimto pusi iepriekš nebijām pazīstamas. Mums katrai bija savas gaitas, un, tikai satiekoties Liepājā, noskaidrojās šāda izcelsmes kopsakarība,” norāda V. Jablonska. Pēc viņas teiktā,

D. Markus kā malēnieti raksturo pozitīvisms, pretimnākšana, līdzjūtība, sapratne.

Šogad maija beigās kopīgā sadziedāšanās pasākumā “Bārta – Malēnija”, kura iniciatore bija D. Markus, satikās Bārtas etnogrāfiskais ansamblis un folkloras grupa “Malēnija”.

Bārtas etnogrāfiskā ansambļa vadītāja Gunta Klievēna teic, ka šī nebija pirmā tikšanās ar D. Markus.

“Viņa ir patīkams un gaišs cilvēks. Vienu reizi, bet tas bija kaut kad agrāk, viņa pie mums bija ieradusies uz ansambļa mēģinājumu, paklausījās, kā mēs dziedam, un pēc tam noteica: “Mums tas ir jādabū gatavs!”,” atceras G. Klievēna.

“Zinu, ka Dace Markus nāk no dziedošas dzimtas, viņai ir ļoti spēcīga, augsta balss,” teic bārteniece. “Viņai dzimtās puses tradīcijas nozīmē ļoti daudz. Tā, kā es par Bārtu, tā viņa par Malēniju! Bet vienlaikus Dace Markus ir ļoti ieinteresēta visas Latvijas tradīcijās, tostarp izrāda neviltotu interesi par mūspuses tradīcijām un tur tās godā! Ar sirdi un dvēseli latviskajā!” papildina G. Klievēna.

Vizītkarte

Dace Markus

 • Dzimusi 1950. gada 13. novembrī Alūksnes rajona Mārkalnē.
 • Studējusi filoloģiju Latvijas Universitātē.
 • Filoloģijas zinātņu habilitētā doktore.
 • Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenā locekle.
 • Bijusi Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas rektore.
 • Māte četriem dēliem un vecmāmiņa sešiem mazbērniem.
 • Vaļasprieki: slēpošana, dejošana, dziedāšana.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz