Trešdiena, 19. februāris Zane, Zuzanna

Darbu sācis jauns tiesnesis

Darbu sācis jauns tiesnesis
Foto: liepajniekiem.lv
30.06.2017 07:12

"Kurzemes Vārds"

Liepājas tiesā šomēnes darbu sācis jauns tiesnesis – Jānis Bumbieris, kurš līdz tam strādājis par juristu Valsts policijas Galvenās administratīvās pārvaldes Juridiskajā birojā, “Kurzemes Vārds” uzzināja Liepājas tiesā.

J. Bumbieris kopā ar trim citiem jaunieceltajiem tiesnešiem svinīgā ceremonijā Valsts prezidentam Raimondam Vējonim zvērestu devis 7. jūnijā, lasāms Tieslietu ministrijas mājaslapā.

Rajona (pilsētas) tiesas tiesnesi pēc tieslietu ministra priekšlikuma ieceļ amatā Saeima uz trim gadiem. Pēc trim amatā nostrādātiem gadiem tiesnesi Saeima pēc tieslietu ministra priekšlikuma, pamatojoties uz Tiesnešu kvalifikācijas kolēģijas sniegto atzinumu tiesneša profesionālās darbības novērtēšanā, apstiprina amatā bez pilnvaru termiņa ierobežojuma vai ieceļ amatā atkārtoti uz laiku līdz diviem gadiem. Pēc atkārtotā pilnvaru termiņa izbeigšanās tiesnesi Saeima apstiprina amatā bez pilnvaru termiņa ierobežojuma. Bet, ja tiesneša darbība ir neapmierinoša, viņa kandidatūru atkārtotai iecelšanai vai apstiprināšanai amatā neizvirza.

Tiesneša amata pildīšanas maksimālais vecums ir 70 gadi.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli