Trešdiena, 5. augusts Osvalds, Arvils
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Covid-19 krīzes dēļ darbu zaudējušie atsāk strādāt

Covid-19 krīzes dēļ darbu zaudējušie atsāk strādāt
Foto: Egons Zīverts
07.07.2020 06:00

"Kurzemes Vārds"

Nodarbinātības jomā situācija Liepājā un tās apkārtējos novados ir stabila. Cilvēki, kas iepriekš zaudējuši darbu, pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas atgriežās iepriekšējās darbavietās, piemēram, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos, kā arī sāk strādāt citur, pavēsta Nodarbinātības Valsts aģentūras Liepājas filiāles direktore Dace Baumane.

Pamazām uz kuģiem atgriežoties arī jūrnieki. Kopumā jūnijā mūspusē darbā iekārtojušies 252 bezdarbnieki, kas ir labs rādītājs, atzīmē NVA Liepājas filiāles direktore. Šobrīd Liepājā vakances ir vairākās nozarēs – būvniecībā, tirdzniecībā, pārtikas ražošanā, metālapstrādes uzņēmumos, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos. 29. jūnijā NVA Liepājas filiāles uzskaitē bija 4279 bezdarbnieki, no tiem 3086 Liepājā, 1193 – novados. “Dienā reģistrējās vidēji 24 bezdarbnieki, kas ir ikdienas rādītājs. Savukārt bezdarbnieka statusu ik dienu zaudē vidēji 17 cilvēki, kas gan ir mazāk nekā parasti,” klāsta D. Baumane.

Viņa skaidro, ka NVA joprojām reģistrējas klienti, kuri ilgu laiku nav strādājuši. Mērķis bezdarbnieka statusa iegūšanai, visticamāk, saistīts ar dažādiem iemesliem, tai skaitā ar sociālās palīdzības saņemšanu. Laikā no 16. marta līdz jūnija beigām, salīdzinot ar attiecīgo periodu pagājušogad, bezdarbnieku skaits Liepājā pieauga par 857 cilvēkiem, novados par 109. No 10. jūnija NVA atsākta klientu apkalpošana klātienē, taču tikai pēc pieraksta, stingri ievērojot norādīto laiku.

Savukārt pirmreizējā reģistrācija notiek tikai attālināti vietnē latvija.lv un NVA mājaslapā, CV un vakanču portālā. Iesniegumu var sūtīt arī pa pastu, tāpat to var aizpildīt Liepājā, Graudu ielā 50, kur ēkas vestibilā novietotas veidlapas. Pēc tam tas jāiemet NVA pastkastītē turpat vestibilā.

16 komentāri

2020-07-07 06:53

Doma: Ir pēdējais laiks atjaunot /uzsākt iespēju reģistrēties NVA uz vietas pašvaldībās, arī braukt pie aģenta uz Liepāju, piemēram no Vaiņodes ir ļoti dārgi! NVA tiek iedalīta liela nauda, bet cilvēks pretimnākšanu nesaņem! Pārkvalifikācija un subsidētās darba vietas reāli nav! Subsidētās darba vietas bija uz mazkvalificētu darbu, cilvēkam ar augstāko izglītību nav. Vispār tur ir tik viss iesunojis, jaunu ideju nav. Strādā karjeras konsultācijas, bet... kāda karjera, ja reālo darbavietu nav. Ir bezdarbnieki, kuriem pat telefonu nav, nerunāsim nemaz par internetu!

2020-07-07 07:18

Ans.: Diemžēl bet piekrītu iepriekšējam komentāram. Parasts liekēžu kantoris ar skaļiem saukļiem un mazu jēgu.

2020-07-07 07:28

Tautas komisārs: Kāpēc lai šis liekēžu kantoris ko mainītu? Atnāk šis dumjo zirga ģīmju bars uz darba vietu, datorā izlasa to kas interesants, strebj kafiju, tenko un jā, arī kādu atnākušo pieņem ar domu ātrāk pasūtīt tālāk.
Kādas tur konsultācijas un karjera ja pat uzrakstītās vaknces dzīvē eksitē ap 20-30% apmērā, vai nu darba devējam IR jāizskludina formāls konkurs vai konkrēt cilvēks jau sarunāts pa "blatu" tikai lai neviens nekviektu, konkurss caur nva.

2020-07-07 08:09

Gribu uz skolu!: Piekrītu, jau iepriekš rakstītajam, ka šai laikā bezdarbnieks muļķīgi sēž mājās un nekādu kvalifikāciju augšā neceļ, tikai un vienīgi degradējas. Laikam gaida uz ES, kad parādīs ar pirkstu kas ir labi un slikti.

2020-07-07 08:45

Domai: Vispār ir iespēja reģistrēties bezdarbniekos arī attālināti caur internetu. Problēma sākas, ja šim cilvēkam nav neviena, kas palīdz ar tehnoloģijām.

2020-07-07 09:07

labums: ja nebrauktu uz arzemem te butu 50 procenti bezdarbnieku.

2020-07-07 10:07

Doma: Jā ir iespēja reģistreties caur inrernetu ja ir internetbanka, bet GMI saņēmējiem konta nav vispār, tad sanāk sūtīt pa pastu, bet pie agenta jābrauc tik un tā uz NVA, nav iespējams konsultāciju un karjeras konsultācijas saņemt uz vietas tālajos pagastos! Ceļa nauda nav maza, trūcīgajiem ceļš nav bezmaksas. Vienreiz neaizbrauc un izsvitro, nākošreiz vari stāties no jauna tikai pēc trim mēnešiem! Noteikumi priekš nabaga cilvēkiem ir drakoniski. Labklājības ministrijai būtu jāpārskata visa NVA sistēma. Pensijas vecumu pacēla līdz 65 gadiem, lai paņirgātos par vienkāršo cilvēku un paštaisītu viņu par mūžīgo bezdarbnieku un pabalstu lūdzēju!

2020-07-07 10:46

Tas.: NVA ir vajadzīgas ļoti lielas pārmaiņas.

2020-07-07 12:01

Leons: Cienītie dīkdieņi! Par kvalifikācijas celšanu vai tās maiņu ir jārūpējas katram pašam, nevis jācer, ka atnāks NVA un ar karoti ielies jaunas zināšanas!

2020-07-07 12:18

hm: Leonam! Par ko šeit cilvēki raksta! Secinājums ir tāds priekš kam LV vispār šāds kantoris vajadzīgs,ar visu šito lieko darbinieku skaitu.....!
...kaut gan-LV taču ir IERĒDŅU valstele...,un tātad-nekas nemainīsies,lai cilvēks Latvijā justos kā cilvēks.

2020-07-07 13:10

Saule: Konsultācijas durvju priekšā, mācības durvju priekšā- varbūt arī darba vietu jānodrošina tepat, aiz durvju sliekšņa??

2020-07-07 13:12

Žanis Vieplis: labums - jā šogad berzēji būs cieņā, sēņu laistītāji un daiļdirsēji ar triju klašu izglītību!

2020-07-07 13:14

Saule: NVA darbinieki veic uzdevumus, kurus deleģējusi valsts- Valdība, Labklājības ministrija.

2020-07-07 13:32

Doma: Saulei nav saprašanas par kopējo situāciju ,tāpēc vēl atļaujas ironizēt.Piemērs-sieviete 60 gadi dzīvo no novada centra 7 km attalumā,veselības stāvoklis nav tas labākais,interneta nav, privāta transporta nav,darbavietu tuvumā nav.Saņem GMI pabalstu 64 eur mēnesī un tas ir viss. Tā tas būs līdz pensijas vecumam. Reāli tā ir aptuveni 60% no ilgstošiem bezdarbniekiem. Ja tiek cilvēks iesaistīts simtlatnieku programmā ,tad attiecīgi nav speka nostrādāt to pusgadu,jo veselības problemas ir ielaistas. Es saprotu ,ka NVA veic uzdevumus ,ko deliģējusi LM ,bet ir laiks pārskatīt uzdevumus un noņemt bezjēdzīgos un ieviest cilvēkiem derīgus,kaut vai reizi nedēļā rast iespēju aģentiem pieņemt klientus tuvāk iedzīvotāju dzīvesvietām. Starp citu arī šī rīta intervijā arī prezidenta kungs noradīja ,ka NVA būtu jāstrādā atbildīgak un jāpalīdz reāli atrast darbu. Nevis tikai bezjēdzīgas karjeras konsultācijas un vēl bezjēdzīgākas informatīvās dienas.

2020-07-07 17:06

Saule: Domai- ko Jūs domājat ar frāzi , “ reāla palīdzība atrast darbu“? Tieši kā būtu jāpalīdz? Pašam cilvēkam taču ir jātiekas vai jāsazinās ar darba devēju- neviens viņa vietā nevar to izdarīt. Ir pieejama informācija par brīvajām darba vietām Liepājā un novados, kā arī palīdzība CV sagatavošanā, utt.

2020-07-07 22:14

pensionare: musu valdiba un valdibas pienemtie likumi ir vienkasi fantastiki.dace baumane ar savam kolegem ir viena maza strukturvieniba latvija un tiesi liepaja,bet tadas bezvertigas ir par visu latviju. ir jadoma valstiski.musu deputati ir pirmie ,kuri izmanto ES regulas un norade,bet vai izmanto?vai mums ir izstradata kaut kada valstiska strategija kaut vai uz gadu par bezdarbniekiem,par darba vietu radisanu?macities nekad nav par velu.ir,,macibas pieaugusajiem.lv,, izmaksas sedz ES fondi. lidzmaksajums 10%.programmas ap 200- musdienigas,aktualas.bet ir viens noteikums vari macities no 25 gadiem lidz.... ,bet tev ir jabut stradajosam!patreiz ir ap 93000 bezdarbnieku latvija.kapec tads pretlikumigs likums?tiesi vajadzetu vinus apmacit, lai nav spiesti braukt prom.vai latvija vienreiz domas par darba vietam valstiska limeni?tas ir jarada,nevar dzivot roza makonos.nevar est un dziedat un gaidit turistus un bezgaligi nemt ES naudas ,kura bus jaatdod.tada saeima nosedes savus gadus ,nopelnis pensijas un aizies,bet musu berniem bus jaatdod.tagad ,ka saprotu pienems dabas resursu nodokli,kurs bus jamaksa katram lv iedzivotajam,bet ko tu no plika nemsi,tatad maksas tie,kas strada,tas nozime cenu celsanu.var jau rakstit bezgaligi. visa informacija pieejama medijos.ja italija katrs ceturtais ir bezdarbnieks,ja vacija nakoso gadu likvides 5 atomelektrostacijas,ja vacija atsakas no ukrainas oglem samaksajot 4 miljardus liguma lauzsanas soda naudu,samazina lidojumus,samazina auto rupnicu izlaisanas apjomus,tad ir jadoma ka vini tiks gala ar bezdarbniekiem un mums pamacities no viniem.bet var jau but ,ka est grib visi un vini apvienosies,lai cinitos par izdzivosanu.nepiedodami ,ka valsts nepilda savus solijumus medikiem par algam.nevar sava starpa izlemt kurs kuru nesapratis.par daudz jus tur esat visa valsts aparata.sodien zinas- deputati nevar sagaidit,kad komisijas izlems par OIK!nepielaujami,mazie birokrati lemj OIK likteni sodien ,jeb pec nedelas.....

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz