Piektdiena, 3. jūlijs Verita, Everita, Benita, Sulamīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Daudz laimes! Simtgades bērniņiem pirmā dzimšanas diena

Daudz laimes! Simtgades bērniņiem pirmā dzimšanas diena
Foto: Ruslans Šuļga
18.11.2019 07:15

liepajniekiem.lv

Dienā, kad mūsu valstij apritēja 100 gadu, Liepājas Reģionālajā slimnīcā pasaulē nāca četri simtgades bērniņi. Šodien, 18.novembrī, viņiem aprit viens gads. Īsi pirms svētkiem portāls liepajniekiem.lv tikās ar diviem mazajiem gaviļniekiem – Teodoru Beķeri un Ralfu Treinovsku.

Vārda diena un dzimšanas diena vienā mēnesī

“Foršs čalītis, foršs,” stāstot par savu dēliņu, smaidot saka Liepājas teātra aktieris Rolands Beķeris. “Tāds prātīgs cilvēks. Mums nesagādā daudz problēmu. Viņam ļoti patīk “spēlēt” klavieres, ģitāru. Arī tāds tehnisks, patīk mašīnas. Kad kaut kur braucam, pēta stūri, kloķus. Mēģina izprast, kā viss strādā. “

Teodors jeb Teo, kā viņu īsāk sauc vecāki, ir otrais bērniņš Rolanda un Lindas ģimenē. Meitai Marijai jau ir četri gadi, – ļoti aktīva, komunikabla, īsta “ūdenszāle”, kā raksturo vecāki. Puisēns 18.novembrī pasaulē nāca pēcpusdienā. Nekāda pārsteiguma neesot bijis, datums ap to laiku arī aprēķināts. Arī otrajās dzemdībās Linda uzticējusies vecmātei Ivetai Mičei, kas joprojām atceroties, kā pieņēmusi Mariju.

Rolands abu atvašu dzimšanas brīdī bijis klāt. “Zināju, ka varēšu morāli atbalstīt sievu,” viņš saka, un Linda bilst, ka tiešām bijusi ļoti priecīga par vīra klātbūtni, viņš dzemdībās bijis lielākais atbalsts. Abas reizes Rolands bijis pirmais, kurš ieraudzījis mazos.

“Tā apziņa, ka es varu būt klāt savu bērnu svarīgākajā dzīves posmā ir tiešām Dievišķa lieta, kas būtu jāizbauda katram tēvam,” viņš pārliecinājies.

Lai arī sākotnēji uzzinot, ka gaidāms brālītis, Marija jautājusi, vai nevar viņu apmainīt pret māsiņu, abu attiecības vecāki raksturo kā ļoti foršas. “Pirms tam daudz runājām par to, kā būs, kad piedzims brālis. Marijai bija grūti pierast pie tā, ka pēkšņi mamma vairs nevar viņu pacelt opā,” atminas Linda. “Taču meitai patīk tā sajūta, ka viņa ir lielā un ka mazais brālis daudzas lietas nezina un neprot,” novērojusi L.Beķere. “Bet es neteiktu, ka, ģimenē ienākot otram bērniņam, kaut kas krasi mainītos. Mīlestība ir tikai augusi. Jāmācās laika plānošana, un jāpieņem tas, ka māja nekad nebūs tīra.”

Tas, ka ir lielā māsa, veicinājis Teodora straujāku attīstību. “Mēģinot māsai tikt līdzi, Teo iemācījās staigāt jau desmit mēnešos. Sākumā, kad vēl nebija līdzsvara, bija bailīgs. Tagad pat ļauj, lai māsa viņu pamoca,” smaidot pastāsta tētis. Rolands ļoti vēlētos, lai pieaugot abiem būtu labas attiecības. “Man pašam ir ļoti labas attiecības ar brāli. Sazvanāmies teju katru dienu. Būtu baigi forši, ja arī viņiem tā būtu, un viņi nezaudētu kontaktu, kas mūsdienās ir tik viegli, kad katram ir sava ģimene, savas rūpes.”

Jau no četru mēnešu vecuma Teodors apmeklējot “Yamaha” mūzikas skoliņu. “Ejam reizi nedēļā. Kad sākām, bijām vieni no jaunākajiem. Viņam ļoti patīk. Dziedam, kustamies, mācāmies skaņas,” pastāsta Linda un atzīst, ka dienas paskrienot ļoti ātri. “Pilnīgi neticas, ka gads jau pagājis. Liekas, ka vēl tikko ar punci staigāju.” Ņemot vērā tēta Rolanda darba specifiku, pavadīt laiku visiem četriem kopā sanākot reti. “Vasarā, kad Rolandam bija atvaļinājums, gājām uz jūru, pastaigās. Aizbraucām uz Vidzemi, jo tā mums abiem ir dzimtā puse. Mums patīk izbraukt ar laivu. Reiz uz dažām minūtēm izbraucām arī visi četri.”

Sākotnēji dēliņam bijis plānots likt divus vārdiņus, bet, viņu ieraugot, palikuši pie viena. Pašiem bijis liels pārsteigums pēcāk uzzinot, ka Teodors bijis arī Rolanda vecvectēvs.

“Kad pateicu savam tēvam, viņš atklāja šo faktu. Tas bija emocionāls brīdis,” atminas Rolands. Tā sakritis, ka novembrī Teodoram ir ne vien dzimšanas diena, bet arī vārda diena. Izvēloties dēlam vārdu, neesot ievērojuši, kas tas ir arī novembrī. “Novembris mums vispār ir svētkiem bagāts mēnesis – gan draugiem, gan radiniekiem ir vārda dienas, dzimšanas dienas,” secinājusi L.Beķere. “Kad Teo augs lielāks un aicinās uz savu dzimšanas dienu, visi varēs tikt, tā kā tā ir brīvdiena. Forši! Nekad neesmu domājusi, ka tas ir kas slikts, ja dzimšanas diena iekrīt svētkos. Varbūt būtu “apdalīts”, ja iekristu Ziemassvētkos, Jaunajā gadā.”

Šodien uz Teodora pirmās dzimšanas dienas svinībām nelielajā Beķeru mājoklītī pulcēsies kupls pulks radinieku, draugu. “Vietas nav daudz, bet mīlīgi saspiedīsimies,” prognozē Linda. “Noteikti iesim uz pilsētas svētku pasākumu, skatīsimies salūtu. Pēc tam būs vakariņas, kūka,” viņa ieskicē, kas gaidāms.

To, ka Teodors ir simtgades bērniņš, vecāki nevienam neafišē. “Mēs neko nestāstām, jo tas jau tikai latviešiem tāds īpašs datums. Cilvēku tas īpašāku nepadara. Vismaz man tā liekas. Ja kaut ko izdara, ar darbiņiem, tad var pieminēt,” uzskata tētis Rolands, novēlot dēliņam paveikt ko labu Latvijai. “Lai viņš ir draudzīgs, sirsnīgs, izpalīdzīgs. Lai mācās sadzīvot ar saviem mīnusiem, tos izzina. Jo bieži vien mēs nevaram būt laimīgi, ja ar to netiekam galām.” Mamma Linda papildina: “Lai nebeidzas izzināšanas prieks.”

Vienmēr būs brīvdiena un salūts

Treinovsku ģimenes puisēns Ralfs piedzima nedēļu ātrāk, nekā plānots. “Mēs un arī citi vienmēr smējāmies, ka noteikti būs Latvijas simtgadē. Visu laiku tas bija kā joks, bet tā arī sanāca,” saka māmiņa Dina. Tētis Zigmārs atceras, ka 18.novembrī bija plānojuši braukt uz Rīgu pie draugiem. Taču sieva pateikusi nē, nevarēsim, jo dēliņš bija izlēmis, ka ir laiks.

Puisēna vecāki īpaši vēlas paslavēt vecmāti Ināru Ābolu, kas dzemdību laikā abiem ļāvusi justies droši. Lai gan sākotnēji Zigmārs nebija plānojis piedalīties, tomēr sanācis būt klāt teju visu dzemdību laiku. Māmiņa Dina atceras, ka pagājušas vairākas nedēļas līdz nākusi apziņa, ka kļuvusi par mammu.

Šobrīd dzīvi bez bērniņa nemaz nevarot iedomāties. “Kad Zigis ar viņu iziet ārā pastaigāties, klusums mājās ir neierasts.

Arī Zigis teicis, – kad esam abi kaut kur aizbraukuši, skumīgi vienam pašam esot mājās. Ir tik pierasts, ka pie auss kāds runājas,” atzīst Dina. “Ir ļoti forši. Noteikti gribēsim vēl kādu bērniņu.”

Pirmos divus mēnešus mazulis ieviesis pavisam ačgārnu režīmu – dienā gulējis, bet naktīs rosījies. “Bija sajaucis,” smaidot atminas māmiņa. Dēliņš raksturu rādot jau no pirmās dienas, – ja kaut kas nepatīk, tad nepatīk, ja patīk, tad patīk. “Atbilst savai horoskopa – skorpiona – zīmei.” Ralfs vienmēr iesaistoties, ja mamma vai tētis kaut ko dara. “Viņam vajag būt visam pa vidu. Patīk uzmanība, patīk, ja viņu vēro. Nu gluži kā tētim.” Taču esot brīži, kad puisēns rotaļājoties arī viens pats un sēdēt blakus nevajagot. “Bet, ja grib uzmanību, tad to vienmēr panāk.”

Ralfam ļoti patīkot draudzēties ar citiem bērniem, tai skaitā savu pusbrāli – desmit gadus veco Kristiānu, kad viņš atnāk ciemos. Ralfiņš labprāt pavada laiku arī ar Dinas māsas meitiņu. “Viņai ļoti patīk ar viņu ņemties, jau tad, kad viņš bija bēbītis,” novērojusi zēna mamma. Bēbīšu skoliņā vai kādās citās aktivitātēs Treinovski neesot iesaistījušies. “Sākumā interesējos, bet vietas tik ātri piepildījās, ka tā arī neizdevās nekur tikt. Tā kā esam to izlaiduši,” skaidro Dina, un bilst, ka neesot tā, ka nekur sabiedrībā neizejot. “Mums ar vienu mammu ir kopīgas pastaigas, mūsu bērniņiem ir pusotrs mēnesis starpība.” Tāpat viņi braucot ciemos pie omēm un citiem radiniekiem. Plānojas pirmais ceļojums uz Krimu – mammas dzimto pusi, kur joprojām dzīvo Dinas opaps.

Intervijas laikā Ralfs daudz smaida, atbalstoties pret virsmām mācās staigāt. Tik drošs, lai atrautu rokas un aizietu, gan vēl nav. Māmiņa novērojusi, ka esot reizes, kad bez turēšanās dēls arī varot nostāvēt. “Bet tas ir tad, ja viņš ar kaut ko ir aizrāvies un par to nedomā,” Dina teic, ka dēliņa attīstība norit, kā sacījusi fizioterapeite, pēc plāna. “Tā, kā jābūt.”

Vaicāta par vārdiņa izvēli, Dina saka, ka izlemt neesot bijis viegli. “Nekas nepatika. Arī Zigis teica, – piedāvā man variantus, es apskatīšu. Apspriežoties nonācām pie trim variantiem. Man galvenais nosacījums bija, lai tas būtu īss, tā kā uzvārds ir garš.” Ieraugot puisēnu, vecāki arī sapratuši, ka piedzimis Ralfiņš.

Tam, ka dēliņa dzimšanas diena ir 18.novembrī, vecāki mīnusus nesaskata. “Par godu Ralfam, lai arī kurā pilsētā viņš būs, vienmēr būs salūts.

Draugi, radi nekad nevarēs atteikt ierašanus uz svinībām, jo pa lielam visiem šajā dienā tomēr ir brīvs. Viņš varēs svinēt tieši savā dienā, nebūs jāmeklē tuvākā sestdiena vai svētdiena,” daudz pozitīvā saskatījis Zigmārs. Līdz šim 18.novembri Treinovski nav īpaši svinējuši, bet nu, šajā datumā piedzimstot Ralfiam, viss mainījies. “Tā kā viņš vēl ir maziņš, pirmo dzimšanas dienu svinēsim mājās, ģimenes lokā. Varbūt ko aktīvāku nakamgad.” Vecāki dēliņam novēl, – lai viņš pieaugot ir tāds pats, kā tagad – ar savu viedokli, attieksmi, raksturu.

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz