Sestdiena, 8. augusts Vladislava, Vladislavs, Mudīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Deputāte valodas likumu nav pārkāpusi

Deputāte valodas likumu nav pārkāpusi
Foto: Egons Zīverts
14.05.2013 07:01

"Kurzemes Vārds"

“Vai tiešām arī vēlēšanu aģitācijas
plakātos nav jāievēro Valsts valodas likums?” redakcijai jautāja kāds
liepājnieks. Viņa sašutumu izraisījuši pilsētā izvietotie partijas “Par
cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” Liepājas saraksta līderes Elitas Kosakas
priekšvēlēšanu aģitācijas plakāti, kuros sauklis un partijas nosaukums lasāms
gan latviešu, gan krievu valodā. Valsts valodas centra inspektore Dienvidkurzemes reģiona valodas
inspektore Vija Āboliņa skaidroja, ka šajā gadījumā likums nav pārkāpts.
Aģitācijas materiāls būtu pretrunā ar “Valsts valodas likumu”, ja
partijas nosaukums un sauklis būtu tikai krievu valodā. 

22 komentāri

2013-05-14 07:46

hmm: Vai nebūtu bijis korektāk tai sauklī rakstīt "Par tīru Latviju", nevis "tīro Latviju" ??

2013-05-14 07:58

jokdaris: Īsie pārbraucieni pa pilsētu un tāda sajuta ka dzīvo Kosakas ciemā – visur viņas sejas un devīzes, kurām nav nekādas politiskās vērtības.
Kādam mazizglītotam elektorātam jābūt, lai balsotu par personu kura 3-jās vēlēšanās jau paspējusi nomainīt 3 politiskus spēkus?

2013-05-14 08:15

Laža: Tieši tā - pat tik īsā uzsaukumā ielsiduši kļūdu!! Protams, ka jābūt "par tīrU", nevis par "tīrO Latviju". Tas nekas - galvenais, ka pa russki teksts bez kļūdām..:))

2013-05-14 08:24

riebīgais: Riebīga vecene, gan pēc rakstura, gan pēc visa pārējā.

2013-05-14 08:42

Vēlētāja: Bet zāli gan pilsētas centrā izmīcījusi. Konkrēti laukumiņā Jūras ielas un Graudu ielas krustojumā. Kā Kosakas kundze domā - kāda būs zāle zem reklāmas balsta kluvīšiem, kad to reklāmu noņems ? Un tas ir viens no piemēriem kā kundze rūpējas par Liepāju.

2013-05-14 08:48

liepājniexs: Sākumā bija Saraksts Nr... Tagad pielīmēts daudz kur Nr.9! Kā var likt nepilnīgu plakātu? Un skaidrs, ka jābūt par "tīru" nevis "tīro"

2013-05-14 09:02

Aldis no Medzes: Nu gan atraduši par ko piesieties! Ir svarīgi lai liepājnieki Liepājā dzīvotu un justos labi, bet viens no priekšnoteikumiem ir tīra vide. Kosakas kundzei jāsaka paldies par aktivitātēm, kuras saistītas ar iebildēm pret to, ka Liepājas pilsētas domes vadošās amatpersonas uz anonīmu aptaujas pamata ir virzījušas energokompleksa "HRC Libau" un ar iespējamo kukuļdevējiem saistīto (!) oranžo SIA Rapsoil vēja elektrostaciju parka būvniecības projektus, kuri radīs Liepājas pilsētā piesārņojumu.

2013-05-14 09:03

he he: "Notīrīs pa tīro Liepāju", tā ka nekas vairs nepaliks - tāda bija saukļa doma. Bez tam,tā seja ir tāda, lai varētu bērnus biedēt. Ja bērns niķojas, tad jāpiedraud, ka aizvedīs pie Kosaktantes un bērns būs mierīgs kā jēriņš...

2013-05-14 09:14

Ainars: Piedodiet, bet man viņa atgādina monstru...

2013-05-14 09:14

nu: malacis,kosaka, vinjai ir pauti - vinja ciinaas par liepaajniekiem no sirds un dveeseles. un, ja kaads domaa veeleet par sarakstu nr. 8, tad es ieteiktu tomeer veeleet par nr. 9, ja ruup liepaaja!

2013-05-14 09:31

PCTVL: Pilsētai par reklāmas izvietošanu ir samaksāti pāri 500 Ls. Zālei pietiks un ne tikai.

2013-05-14 09:38

likums: Kad uzrakst ir rakstits cita svešvaloda tad Likums nav pārkāpts, a tikko krievu valoda tad uzreiz bļaujam pa visam sturem un rādam ar pirkstu...

2013-05-14 10:23

.....,......: Vai kāds,lūdzu,nevarētu pateikt linku,kur norādītas jaunās, Kosakas reklamētās, darba vietas Liepājā ? Nekādīgi nevaru atrast informāciju par šo.....

2013-05-14 10:35

hmm: kāpēc, ja ielu nosaukums ir divās valodās, tad ir jāmaksā sods, bet te uzraksts ir arī divās valodās - likums nav pārkāpts?

2013-05-14 10:44

zzz1: es vispār nesaprotu, kāpēc ir iespējams, ka vēlēšanu aģitācija notiek svešvalodā? balsot iet pilsoņi, kuri pārvalda latviešu valodu! pieprasu aģitāciju angliski, vāciski, somiski, franciski utt.

2013-05-14 11:02

latviesu valodas skolotāja: Šajā plakātā ir pareizrakstības kļūda. Jābūt "par tīru Latviju." Plakāta veidotājiem to vajadzētu zināt- noteiktās un nenoteiktās galotnes lietošana. Sekmīgu gramatikas mācīsanos.

2013-05-14 11:12

......,........: Skolotājas kundze,vai esat pamanījusi,ka Liepājā ,kā arī citur Latvijā ,ir cilvēki,cilvēku grupas,kuras nerunā ,vai nevēlas runāt tās valsts valodā ,kurā viņi dzīvo......Kur nu vēl rakstīt latviski un cienīt latvisko......

2013-05-14 11:21

nja: Vieta reklāmas izvietošanai arī ,tā nekas,ar zemtekstu.

2013-05-14 12:25

essis: Nu, ko tur brīnās par pareizrakstības kļūdām, tā ir okupantdomāšanas attieksme pret "aborigēniem"!

2013-05-14 13:21

Riddick: Katrá gadíjumá - pareizrakstības likumi nav ievēroti (tīro), bet sabiedrības daļa, uz kuru tiek vērsta sī uzruna tāpat to nesaprot (tādēļ arī tulkojums ).

2013-05-14 14:31

neesmu pret kādu deputātu: Esmu bijis daudzās valstīs, un neesmu manījis ka tur būtu politiskā reklāma piemēram pakistāņu valodā (UK) jo tur viņu ir vairāk nekā krievi latvijā. Jo redz viņiem ja vēlies strādāt vai panākt kautko - mācies valodu.
Tad rodas jautājums - No kā mēs baidamies?
Varbūt varētu atkārtot vēsturi, tikai šoreiz krievus vagonos iekšā un uz Mājām aizsūtīt !

2013-05-15 06:30

spjociņš: Neviens jau nesola darbu cilvēkiem, tikai iestājas par darba vietām. Darba vietas jau ir daudz, vai tikai tur var saņemt cilvēka cienīgu atalgojumu?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz