Ceturtdiena, 27. februāris Līva, Līvija, Andra

Detalizēs piekrastes attīstību

Detalizēs piekrastes attīstību
Foto: Egons Zīverts
24.10.2015 07:01

"Kurzemes Vārds"

27. oktobrī pulksten 11 Liepājas domes telpās sabiedrība varēs apspriest valsts ilgtermiņa plānojumu jūras piekrastei. Šāds kopīgs plānojums dos iespēju dažādiem kopprojektiem piekrastes attīstībai – saka izstrādātāju pārstāve Sarmīte Lesiņa.

Ilgtermiņa tematiskais plānojums attiecas uz laikposmu līdz 2030. gadam. To izstrādā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar SIA “Grupa 93”. Tas attiecas uz piekrastes pašvaldībām visā tās garumā.

Jau rakstīts, ka šovasar arī Liepājā varēja apspriest citu plānošanas dokumentu – organizācijas “Baltijas vides forums” izstrādāto jūras telpisko plānojumu.

“Grupas 93” pārstāve S. Lesiņa skaidro, ka abi šie dokumenti ir saistīti, bet atšķiras to detalizācijas pakāpe. “Šis plānojums ir orientēts uz sauszemes daļu – detalizēts pašvaldību griezumā.” Telpiskais jūras plānojums ir “konceptuāls, stratēģisks”. Tas kalpošot par pamatu, lai pašvaldības varētu pamatot investīcijas, “skaidrāk noformulēt, kas ir vajadzīgs, kas dotu vislielāko labumu”. Vērā ņems arī dabas aizsardzības un kultūrvēsturiskā mantojuma aspektus.

Liepājas pašvaldība jau ir izstrādājusi savas piekrastes teritorijas plānojumu un apdomājusi, kā “secīgi šo pilsētas daļu attīstīt kompleksi”. Tās izdarītais iekļausies kopīgajā tematiskajā plānojumā. “Tas būs kopīgs dokuments, uz kuru varēs atsaukties, izstrādājot pārrobežu sadarbības projektus, pašvaldību starpā un pašvaldībām kopā ar institūcijām veidotus projektus.” Tas palīdzēšot rast pamatojumu “ārpusbudžeta līdzekļu piesaistei”.

Piekraste ir eksportspējīgākā Latvijas teritorijas daļa, jādomā, kā šo eksportspēju veicināt – norāda S. Lesiņa. Viņa arī paskaidro, ka pērn spēkā ir stājies “Zemes pārvaldības likums”, kas nosaka: pašvaldība ir tās teritorijā esošās piekrastes daļas valdītāja. Iepriekš no pašvaldību puses tika norādīts uz sarežģījumu – jūras piekraste pieder valstij, bet pašvaldības svešā īpašumā pēc likuma līdzekļus ieguldīt nedrīkst.

Sabiedriskās apspriešanas sapulces notiks arī citās Latvijas pašvaldībās, process noslēgsies gada beigās. Vairāk informācijas par plānojuma izstrādi – www.varam.gov.lv un www.grupa93.lv/piekraste.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli